Evergreen studio asi zbankrotuje

16-09-15 (2)

napsal David Weber svým fanouškům, a tím je osud připravovaného filmu nejistý. David by chtěl svá autorská práva zpět a předpokládá, že se mu to podaří. Pak by projekt převzala jiná společnost, prý už ho některé kontaktovaly.
V debatě na Baen foru někdo upozorňoval, že s tím návratem práv to nemusí být tak jednoduché, protože konkurzní správci po tom chňapnou a budou se snažit z toho vytřískat co nejvíc.

Co se stane s Tales of Honor není jisté, protože tam jde i o autorská práva Evergreenu. Zatím je stále inzerován preview 2. sešitu druhé serie Bred to kill, ale facebook komiksu je už nějakou dobu hodně potichu ve srovnání s tím gejzírem obrázků a příspěvků na jaře.

Ohledně knížek: V říjnu vyjde druhý díl prequelu k HH "Call to arms" od Timothy Zahna. Ve foru jsou už snippety.

Free komiks

03-05-15

Vyšel další svazek komiksu Tales of Honor, tentokrát samostatný pilotní příběh z nadcházející série Bred to kill, který není obsažen v knihách. Je zadarmo, výtisky se rozdávaly na Free comic day v USA.

Protože to máme trošku daleko, našla jsem (ehm ...) digitální podobu a je tady (26MB).
Je to ve fromátu cbr, dá se to i rozbalit přes 7zip a prohlížet jako obrázky ... my lamy to tak děláme :)

Aktualizace: tak už je to ke stažení i oficiálně na webu tales of honor


Příběh nového komiksu

31-03-15

který začne v červnu, bude zcela originální. Bude se jmenovat Bred to kill (něco jako Vyšlechtěni k zabíjení) a bude to o Honor a Nimitzovi, jak hledají jejího zmizelého strýce. Bude tam scéna v aréně někde v Solárním svazu, kde Honor bude bojovat o život proti zabijákům z super rasy, kteří si chtějí uchovat svůj výnosný kšeft s otroky. Autory jsou Matt Hawkins a Linda Sejic.

Evergreen studios teď rozjíždějí soutěž o 6-slovný námět na další honor komiks ale je to jen pro amíky :(

A trochu pesimističtěji k Davidově práci na dalším dílu HH - nejsou žádné zprávy, ani z fora, že by na tom pracoval, a pokud se tam objevuje, tak jen v Safaholdu a War god sekcích ... ale kdo ví, třeba to jen takhle maskuje ...

Zprávy od Timothy Zahna a datum pro komiks

12-03-15

Timothy Zahn odevzdal rukopis druhé knížky - Call to arms. Další díl se bude jmenovat Call to vengeance. A Thomas Pope vyrobil pěkný model budoucí prehistorické mantichorské lodi :)
Aktualizace: podle info ve foru baen.com vyjde druhý díl v říjnu 2015.

V květnu vyjde promo číslo komiksu o akci ve Slezsku, které bude zdarma. V červnu začne další série na motivy Čest královny.

Knížky HH 1-13 s podpisem autora

28-02-15
pokud se vám až doposud podařilo zůstat virtuálním fandou HH a nekoupit si žádné papírové knihy, máte jedinečnou šanci, tento neblahý stav napravit :)

Fantasya nabízí sadu knížek hlavní řady s podpisem autora jako komplet tady.

Zprávy z Polarisu

17-02-15

Před nějakou dobou jsem psala panu Svobodovi z nakladatelství Polaris mejl se spoustou všetečných otázek a dnes mi přišla odpověď ... jupííí

Ptala jsem se, jestli budou letos i další knížky kromě Stínu svobody a ...

Knih letos plánujeme víc, uvidí se dle rychlosti překládání. Jako další by zřejmě pak byla Cauldron of Ghosts a pak Beginnings. Ty dětské zvažuji, ale ne hned, protože je ještě pořád dost jiných, které mají přednost a měli bychom časem dovydat i Shiva Option.

Další otázka byla, zda se vůbec plánuje české vydání House of steel:

O House of Steel uvažujeme jako o limitovaném vydání, kvůli vloženým ilustracím výjimečně v jiném (větším) formátu (130 x 200 mm), ale pořád brožovaném. Důležitý bude předběžný zájem skalních fandů, abych mohl odhadnout, zda by se to vůbec alespoň zaplatilo. Ti co budou mít opravdu zájem ať se mi prosím ozvou sem na tento mail slsv@seznam.cz

Komiksy Polaris vydávat nebude, prý byli před nimi varováni.

Nová hlavička, nové články a stará čarodějnice :)

06-02-15

Tak máme v hlavičce českou Honor, jejímž autorem je Marek Fišer, je to z obálky knížky Stanice Bazilišek, kterou vydalo nakladatelství Polaris. No a aby seznam "přispěvatelů" byl úplný, ten SD a hvězdná obloha pozadí je od Styxxx (Rodrigo Barni) a ty lodě v dáli jsou "vypůjčené" z wallpapíru od al-Adam. Technické čmáranice a gridy jsou od neznámých autorů (čti: už nevím, kde jsem to zobla). Původně jsem chtěla použít něco z tohoto wallpapíru ale pak jsem zjistila, že už je hodně vytěžený, a můžete hádat kde ...
To víte, amatéři kopírují, profesionálové ...

Nahoře bude vždy info o posledních nejčerstvějších článcích a už to nebudu psát do fora, když sem jednou za měsíc nebo dva nakouknete, nemělo by vám nic uniknout. Bohužel už se mi zas vrací zánět ramena, tak trochu zvolním s překlady a budu si zas číst.
A taky jsem trochu otrávená, protože ve foru Duckk psal, že David bude další Honorverse knížku psát až roce 2016, asi zas nějaká změna plánu :(

A něco pro slídily, které zajímají Davidovy příspěvky ve foru a nechce se jim to moc hledat. Není to úplně aktuální a nevím jak často to ten dobrodinec aktualizuje, ale je to mooc hezký přehled :)