Pole potupy

27-02-09
4. díl hlavní řady

Anotace

(Krakatit) Po neúspěšném pokusu o útok na Hvězdné království Mantichora je Lidová republika Haven v rozvratu. Její vůdci bojují o moc v krvavé revoluci a Královské mantichorské námořnictvo slaví vítězství. Jenže Matichora má vnitropolitické problémy a Honor se nechtě stává středem jednoho z nich. Po zákeřném činu dávného nepřítele, o němž si myslela, že je jednou provždy vyřízen, se musí utkat v boji o spravedlnost na poli, pro které nebyla cvičena. Její soukromá válka má jen dvě možná vyústění: smrt nebo vítězství, které jí však přinese pouze hanbu a ztrátu všeho, co miluje.

Čtvrté pokračování příběhů Honor Harringtonové.
Brož. 382 str., překlad J. Engliš, obálka 2D studio, cena 189 Kč, úryvek

Související obrázky

Souboj
(Polská obálka)
Honor s pistolí
(angl.obálka)

 

Stručný děj - vojenské a politické souvislosti

spojler! ---

Pavel Young je postaven před válečný soud za zbabělost ale jeho otec zasáhne a tak je nakonec jen zbaven hodnosti a propuštěn z armády.

Království Mantichora vyhlašuje válku Havenu.

Young se chce pomstít a najme profesionálního zabijáka Denvera Summersdale, který vyzve Paula Tankersleye na souboj a zabije ho, zatímco Honor je na Graysonu, kde je formálně jmenována místodržící.

Když se Honor dozví o Paulově smrti, rozhodne se ho pomstít. Honořini přátelé vymáčknou z jeho vraha přiznání, kdo ho najal. Honor vyzve Summersdale ne souboj a zabije ho a oznámí tisku, že ho najal Paul Young, který se ale skrývá, až ho nakonec Honor vyzve na souboj ve sněmovně lordů. Young začne v souboji střílet předčasně Honor do zad. Ačkoli je zraněná, vyprázdní do něho celý zásobník. Rozzuření aristokrati z opozice toho využijí a vyženou ji ze sněmovny a je poslána na poloviční plat mimo službu. Honor odletí na Grayson.

Recenze

Rychlá navigace
- Zpět na Seznam knih hlavní řady
- Další kniha hlavní řady 5 - V exilu
- Předchozí kniha hlavní řady 3 - Krátká vítězná válka


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře