Hamish Alexander

11-03-11
životopis


Lord Hamish Alexander-Harrington, třináctý hrabě White Haven, manžel místodržící Harringtonové, je Mantichorský občan a důstojník v Královském námořnictvu. Mezi kočkami je znám jako Silné srdce.

Rodina

Hamish Alexander se oženil s Emily Alexanderovou a Honor Harringtonovou a má jednoho mladšího bratra, Williama. Jeho strýc je Lord Theodore Harper. (HH10) Má syna Raoula s Honor a dceru Katherine s Emily. (HH11)

Životopis

Hamish Alexander
(autor: Jenny Dolfen)

Alexander se narodil na planetě Mantichora 1820 PD/233AL jako syn 12. hraběte White Haven a jeho ženy. Zvolil si kariéru v Královském námořnictvu. Během svého studia na Královské námořní akademii na ostrově Saganami byl pod patronací poručíka Raoula Corvoisiera, později se z nich na jeho kadetské plavbě stali přátelé. (HH2)

Na počátku své kariéry se Alexandr oženil se svou první ženou Emily, holodramatickou herečkou, která byla později paralyzována po těžké nehodě vznášedla. (HH1)

Když byl povýšen na admirála, vedl tradicionalisty proti admirálu Sonji Hemphilové a její jeune ecole. V roce 1900 PD, diskutoval aktivity komandéra Harringtonové na stanici Bazilišek s prvním vesmírným lordem, Sirem Jamesem Websterem. Poté podporoval aktivity Harringtonové na jednáních (HH1)

V roce 1903 PD, Alexander měl jako vlajkovou loď HMS Reliant. Po setkání s komandérem Trumanovou z HMS Apollo, vedl dvě eskadry bitevních křižníků k Jelcinově hvězdě, přičemž překročili povolené zrychlení. Po bitvě se setkal s kapitánem Harringtonovou pokáral ji za to, že udeřila Reginalda Housemana, ale zároveň vyjářil vděčnost královny Alžběty III, a byl přítomen Honořinu povýšení na rytíře řádu krále Rogera. (HH2) Poté změnil vlajkovou loď na HMS Sphinx. (HH3)

Porazil havenské loďstvo vedené admirálem Parnelem v 3.bitvě o Jelcin. Po první bitvě u stanice Hancock byl jmenován předsedou válečného soudu s Pavlem Youngem. Potom vedl Operační svaz 4, s vlajkovou HMS Queen Caitrin. Vedl první nápor na Lidovou republiku Haven, který byl zastaven jen u soustavy Nightingale. Pokračoval k Trevorově hvězdě a posléze ji dobyl. (HH4, HH6)

V roce 1913 PD, dostal velení Alianční 8. flotily s GNS Benjamin Veliký jako vlajkovou lodí. Po diskusi o nových zbraních s H.Harringtonovou si uvědomil, že se do ní zamiloval, a to vedlo k jejímu odletu s konvojem a následnému zajetí. Nějakou dobu sloužil jako třetí Vesmírný Lord. (HH7)

Když se dozvěděl o havenském útoku na Bazilišek, nařídil Osmé flotile skok z Trevorovy hvězdy přes mantichorskou křižovatku a tak stačili zabránit ještě větším škodám, a způsobit útočníkům vážné ztráty. Vedl ofenzivní operaci Pryskyřník, která přispěla k ukončení první války s Havenem. (HH8)

Po smrti ministerského předsedy Cromartyho, když funkci převzal High-Ridge, byl Alexander poslán na poloviční plat. Konečně si s Honor přiznali, že se mají rádi, ale nechtěli ublížit Emily. Přesto High-Ridgeovi lidé začali trousit pomluvy, že jsou milenci, které popřela až sama Emily. Alexander byl adoptován stromovou kočkou Samanthou, Nimitzovou družkou.

Na počátku druhé války s Havenem se mu podařilo odvrátit útok na Trevorovu hvězdu tím, že přivedl Graysonské loďstvo skrz křižovatku. Po pádu High-Ridgeovy vlády se stal Prvním lordem Admirality. Jeho žena schválila jeho vztah s Honor. (HH10)

V roce 1921 PD, White Haven, Lady Emily, a Honor Harringonová byli sezdáni a rozhodli se mít děti. Ve věku 101 let se stal otcem syna Raoula s Honor a dcery Katherine s Emily. (HH11)

Kariéra

 • Admirál, RMN - před 1901 PD
 • Admirál loďstva, GSN - po 1914 PD
 • Admirál loďstva, RMN - před 1916 PD

Funkce

 • Vedoucí instruktor taktiky, Královská námořní akademie
 • Třetí vesmírný lord
 • rok 1903 PD:
  • Velící důstojník, operační uskupení Domovské flotily (HH2)
  • rok 1905 PD – druhý velitel, Domovská flotila (HH3), a
   • Velící důstojník, posily z Domovské flotily do Druhé flotily (HH3)
   • Velící důstojník, Druhá flotila (HH3)
   • Velící důstojník, síly v oblasti Mendoza-Chelsea (HH4)
   • Předseda poroty válečného soudu - případ kapitána Younga (HH4)
   • Velící důstojník, 4. Operační svaz Domovské flotily (HH4)
  • Velící důstojník, Šestá flotila - 1905-1911 PD (HH5-HH7)
  • Velicí důstojník, Osmá flotila 1911-1915 (HH7-HH9)
  • První lord Admirality. (HH10-HH11)
  Přeloženo a upraveno z honorverse.wikia

Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře