Sílící bouře

15-01-15
13. díl hlavní řady, vyšlo česky, srpen 2014

Informace

Kniha se primárně soustřeďuje na další eskalaci napětí mezi Hvězdným Královstvím Mantichora a Solárním Svazem. V knize se také dohromady seběhnou linie z Honořiny mise, Bouře ze stínů a Pochodeň svobody.

Anotace anglického vydání

Nebezpečí a násilí udeří na Honor Harringtonovou a ostatní na dvou frontách. Po brutálním útoku na mantichorskou soustavu, čelí Honor Harringtonová a Hvězdné království, jemuž slouží, novému, technologicky vyspělému a naprosto zločinnému nepříteli. A jako by to nebylo dost, musí Honor čelit staletí staré nemesis v podobě rozpadajícího, se ale přesto mocného Solárního svazu.

Válka mezi lidovou republikou Haven a Hvězdným královstvím je konečně vyhraná a je nastolen mír, ale smrtelné nebezpečí číhá, protože existuje plán, jehož uskutečnění by zotročilo celou lidskou rasu. Za tímto plánem stojí tajná organizace známá jako Mesanské souručenství.

Úkolem číslo jedna je pro Honor bránit se proti dalšímu mesanskému útoku, který by mohl jedním dalším úderem zničit hvězdné království. Je načase uzavřít a zabezpečit křižovatky červích děr, které jsou zdrojem bohatství Hvězdného království ale také jeho zranitelným místem. Ale tohle bude brát Solární svaz jako vyhlášení války.

Solární svaz pošle své masivní síly proti hvězdnému království. A opět je honor vržena do zoufalé bitvy, kterou musí vyhrát, jestliže má přežít a pustit se pak do boje proti skutečnému nepříteli galaktické svobody - zákeřným loutkařům, kteří se skrývají za Mesanským souručenstvím!

Anglicky vyšlo v roce 2012

Rychlá navigace
- Zpět na Seznam knih hlavní řady
- Předchozí kniha hlavní řady 12 - Honořina mise


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře