Ukuti v ohni

28-12-10
5. sbírka povídek, česky vyšlo v září 2013

Anotace

Sbírka povídek, v nichž různí autoři zavádějí čtenáře do vesmíru Honor Harringtonové.
Jane Lindskoldová v povídce Bezcitní vypráví o únosu dcerky uprchlice z planety, kde vládne teokratická diktatura. Požadovaným výkupným je veřejná kompromitace mantichorského korunního prince Michaela.
Válečný akt Timothyho Zahna opět přivádí na scénu podvodníka, jemuž se kdysi podařilo prodat Lidové republice Havenu zcela bezcenné vojenské tajemství. Nyní vládcům Lidové republiky padl znovu do rukou a jeho život závisí na tom, jestli je dokáže přesvědčit o funkčnosti svého plánu na vyprovokování války mezi Mantichorou a další hvězdnou mocností.
A konečně povídka Davida Webera Smím prosit? popisuje, jaké následky pro bandu pirátů může mít, když si začnou zahrávat s mladým komandérem jménem Honor Harringtonová.
Sbírku doplňuje pojednání o pancéřování válečných hvězdoletů.

Anglická anotace (asi z amazon.com)

O Honor Harringtonové se dá tvrdit, že je nejpopulárnější charakter moderního sci-fi. Ale krom příběhů, ve kterých má hlavní roli existuje v Honorverse i mnoho dalších. Tento pátý díl oblíbené série Světy Honor Harringtonové nás do těchto příběhů uvede za pomoci špičkových spisovatelů, jako je Jane Lindskoldová, Timothy Zahn a další. Sbírka obsahuje zbrusu nové dobrodružství Honor Harringtonové zasazené do jejích mladších let, kdy gang vesmírných pirátů udělal tu chybu, že si zahrávali s Komandérem Harringtonovou. Byla to smrtelná chyba - pro piráty....

Další informace

In Fire Forged obsahuje "Let's Dance" (Smím prosit) od Davida Webera, která popisuje, jak Komandér-Poručík Honor Harringtonová zničila otrokářskou základnu v Casimiru a proč jí Audubonská Tančírna začala věřit.

ARC verze obsahuje jednu ukázkovou kapitolu z povídky "Ruthless" (Bezcitní) od Jane Lindskoldové, která je zasazena dva a půl roku po povídce "Země Zaslíbená" a popisuje příběh Judith Templetonové a Michaela Wintona předtím, než se vzali.

Další povídka je "An Act of War" (Válečný akt) od Timothy Zahna.

Poslední část knihy tvoří technická příručka podobná příručce "Vesmír Honor Harringtonové", která se objevila ve sbírce Víc než Čest. První část této technické příručky obsahuje informace o historii vývoje nukleárních a laserových střel, popis jejich principu a součástí. Druhá část se soustřeďuje na vývoj a funkci pancéřování lodí v Honorverse.


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře