Honořina mise

28-12-10
12. díl hlavní řady, vyšlo česky v květnu 2013

Anotace

Po celý život Honor Harringtonové byly Hvězdné Království Mantichora a Republika Haven nepřáteli. Zaplatila za všechna vítězství, kterých bylo v tomto konfliktu dosaženo. A nyní se Mantichora nachází na kolizním kurzu s nezastavitelný kolosem v podobě mocného Solárního Svazu. Miliony těch, kteří již zemřeli, mohou být pouze předzvěstí miliard ztrát, které se rýsují za horizontem, a o kterých Honor ví, že přijdou.

Je připravená udělat a riskovat cokoliv, aby to zastavila, a má plán, který by mohl konečně ukončit Války s Havenem a zastavit dokonce i Solární Svaz. Ale existují věci, o kterých ani Honor nic netuší. Vojenské síly jsou ve hře, skrytí nepřátelé v pohybu a všichni se sbíhají na Hvězdné Království Mantichora, aby jej rozdrtili, a Honořiny nejhorší noční můry se ani zdaleka nerovnají nadcházející realitě.

Ale možná nepřátelé Mantichory nepromysleli všechno. Protože pokud se vše, co Honor Harringtonová miluje, řítí do záhuby, nepůjde to tam samo.

Stručný děj - vojenské a politické souvislosti

spojler! ---

Mesanské souručenství plánuje provedení operace Oyster Bay. Mezitím je Honor poslána na Haven, aby nabídla mírové rozhovory. V sektoru Talboot Michelle Henke posiluje matichorské pozice proti hrozícímu konfliktu se Solárním svazem. V bitvě u Spindle porazí admirála Sandru Crandallovou a její flotilu a do zajetí vezmou 400000 lidí. Královna Alžběta nařídí uzavření Mantichorské křižovatky pro solární obchodní dopravu.

Za nějakou dobu konečně uspustí operace Oyster Bay a zničí vesmírné stanice a doky Hefaisto, Vulkán, a Weyland. Trosky z Weylandu dopadnou na Sfingu a zabijí tam 7 miliónů lidí a celý klan koček. Pro Mantichoru je to katastrofa, protože téměř všichni zkušení stavitelé a konstruktéři lodí jsou zabiti a loďařské kapacity jsou zničeny. Nikdo netuší, kdo stojí za útokem. Jelcinova hvězda je také napadena a jsou zničeny její doky, přičemž je zabit i admirál Matthews.

Na zemi se solariáni připravují na odvetu za Spindle a posílají loďstvo admirála Filarety,aby manťáky jednou provždy zničil. Ve velitelství mesanského Souručenství na planetě Darius gratuluje Detweiler svým lidem ke zničení Mantichorských stanic. Další bod plánu je destabilizace Solárního svazu a jeho následné ovládnutí.

V tu dobu se vrací špioni Cachat a Zilwicki a mesanský zběh doktor Simoes na Haven se zprávami o mesanských plánech. Královna Alžběta se dozví o plánech solariánů a v projevu oznámí, že chtějí-li válku, mají ji mít. Potom přiletí na Mantichoru Pritchardová se zprávami o Mese a ukončí válku mezi Havenem a Mantichorou a uzavře s Alžbětou vojenské spojenectví proti Solární lize.

Recenze

Boris Hokr

Další informace

Anglicky je kniha dostupná volně v elektronické podobě na stránkách BaenCD at the Fifth Imperium, anglicky vyšlo 22. června 2010


Rychlá navigace
- Zpět na Seznam knih hlavní řady
- Další kniha hlavní řady 13 - Sílící bouře
- Předchozí kniha hlavní řady 11 - Za každou cenu


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře