Pochodeň svobody

17-03-09
2. díl boční řady Pochodeň

Pochodeň svobody / Torch of Freedom

Zatímco otrokáři z Mesy intrikují proti Mantichoře a nově osvobozené planetě otroků Pochodeň (Torch), Anton Zilwicki a havenský tajný agent Cachat se vydají na nebezpečnou misi, aby odkryli pravdu o vlně záhadných atentátů, které byly proti Mantichoře i Pochodni spáchány. Většina lidí si je jistá, že je za nimi Republika Haven ale Zilwicki a Cachat mají podezření, že je to někdo jiný.

Královna Berry z Pochodně byla jedním z cílů neznámého atentátníka. Bývalý vůdce organizace pro osvobození otroků, Jeremy X, nyní jeden z čelních představitelů na Pochodni, mnohými stále považován za nejnebezpečnějšího teroristu v galaxii, si vyžádá splacení dávného dluhu. Jako odpověď přijíždí z Beowulfu bezpečnostní důstojník, který se má starat o bezpečnost královny Berry - úkol, který je dvojnásobně těžký, protože mladá panovnice nesnáší bodyguardy, a on sám je k ní přitahován

Mezitím v Solárním svazu proti sobě manévrují mocné síly, které chtějí získat vedení v očekávané výbušné krizi, která ohrožuje existenci samotného svazu

Vyšlo anglicky v Listopadu 2009

Anotace Českého vydání

Anton Zilwicki a Victor Cachat tuší, že za sérií atentátů na představitele Hvězdného království a nově vzniklého království na osvobozené planetě otroků Pochodni stojí někdo jiný než všeobecně za viníka považovaná Republika Haven, a inkognito pátrají po informacích na Mese. Královna Pochodně Berry dostává nového osobního strážce a v Solárním svazu se sbírají mocné síly, aby prosadily své cíle, aniž by se staraly o to, že ohrožují celistvost Svazu.

Brož., 616 str., obálka David Mattingly, překlad J. Engliš

Vyšlo česky v dubnu 2011

Stručný děj - vojenské a politické souvislosti

spojler! ---

Tajní agenti Cachat a Zilwicki pracují na planetě Mesa, aby zjistili, co tam vlastně děje. Mesané najmou žoldáky z bývalé státní bezpečnosti, aby zničili planetu Pochodeň. Admirál Rozsak ze sektoru Maya se to dozví a porazí je. Námořnictvo Pochodně dostane zajatý havenský těžký křižník.

Hugh Arai z Beowulfu navštíví stanici Parmley a dohodne se s jejími majiteli – rodinou Butre, že ze stanice udělají tajnou základnu pro boj proti obchodu s otroky.

Zilwicki a Cacht navážou kontakt s doktorem Simoesem, teoretickým fyzikem, který vyvinul revoluční pohon pro mesanská plavidla. Podaří se jim ho dostat z planety pryč v obchodním plavidle Butrů. Centrum Gamma, kde pracoval, je zničeno výbuchem. Hugh Arai přiletí na Pochodeň a stane se šéfem ochranky a osobním strážcem královny Berry. Po počátečních neshodách se do sebe zamilují.


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře