Mezi piráty

27-02-09
6. díl hlavní řady

Anotace

thumb_pirati
(Polaris) Kapitán Honor Harringtonová dostává příležitost vrátit se do služby v Královském mantichorském námořnictvu. Je v tom ale háček. Má převzít velení eskadry provizorně vyzbrojených obchodních lodí s posádkou sestavenou z nejhorších výlupků ozbrojených složek a spolu s ní zastavit řádění pirátů, kteří využívají války Hvězdného království s Havenem k plenění. Někteří z pirátů ovšem nejsou tím, čím se zdají být, a totéž platí pro lidi z vlastních řad. K tomuto úkolu totiž Honor vybrali dva vlivní nepřátelé, vedeni představou, že ať už zničí ona nájezdníky nebo nájezdníci ji, radovat se budou oni...
Šesté volné pokračování, brož., 512 str., 219 Kč, vyšlo v únoru, úryvek

 

Související schemata, mapy, a obrázky

Ozbrojená obchodní loď (HH?) střílí na piráty ve Slezsku (kalendář astragames)
Mantichorská obchodní loď
(kalendář astragames)
Schéma obchodní lodi
(honorverse game)
Andermanské vílečné lodě
(kalendář astragames)
Jestřábí křídlo
(© astragames)
Havenský křižník třídy Sultán
(© astragames)
Soustava Marsh
(autor: M.Swierczek)
Slezsko
(ofic.mapa ke knize)
Přehledná mapa Slezsko a Mantichora
(převzato z honorverse wikia)

Stručný děj - vojenské a politické souvislosti

spojler! ---

Po 3 letech exilu dostane Honor velení na Mantichorské lodi. Jde o eskadru maskovaných ozbrojených obchodních lodí a lehkých člunů které mají pomoct v boji proti pirátům ve Slezské konfederaci. Původně obchodní lodě jsou přestavěny tak, že nesou těžké zbraně s velkou palebnou silou ale nemají dostatečný pancíř. Jejich posádky jsou sestaveny se „zbytků“ tj těch členů posádek, kterých se jiní kapitáni snažili zbavit, a nováčků. Hodně děje zabírá popis vztahů v posádce, šikana a vnitřní boje.

Haveňané také provádějí tajné pirátské akce ve Slezsku, aby ještě více poničili obchodní loďstvo Mantichory. Někteří Hveňané jsou však tak zhnuseni praktikami pirátů, že je napadají, i kdyby tím měli pomoct mantichorské obchodní lodi. Tak se Honor podaří zajmout havenský lehký křižník Vaubon a posádku kapitána Casleta. S jejich pomocí Honor zničí pirátského vůdce Varnecka na planetě Sidemore.

Potom narazí na Havenské křižníky, které se snaží zničit osobní civilní loď, na jejíž palubě je Klaus Hauptman – její nepřítel už od Bazilišku. Honor se svou lodí zničí jeden křižník a druhý odláká a v závěrečné bitvě jsou obě lodě zničeny, přičemž přežije jen minimum posádky. Honor se smíří s Hauptmanem. Zajatí Haveňané jsou vráceni zpět na Haven.

Recenze

Rychlá navigace
- Zpět na Seznam knih hlavní řady
- Další kniha hlavní řady 7 - V rukou nepřítele
- Předchozí kniha hlavní řady 5 - V exilu


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře