Přepravní loď pro rychlý úder třídy Rváč

01-03-09
přeprava Havenské pěchoty
Překlad: Stanislav Čech

Lodě této třídy
Foudre, Leatherneck, Rváč, Siroco

Odhadovaná doba služby
1846 až 1964 PD

Specifikace
Tonáž: 4,545,250 tun
Délka: 1,021 m
Šířka: 170 m
Výška: 158 m
Zrychlení: 207,0 G
Posádka: 21000 (38 Důstojníků, 212 Mužstva, 20750 Mariňáků)
Napájení:
2 RF/5 Chinon 2 Fúzní reaktory
Elektronika:
AG-3 Soustava senzorů gravitiky
AR-3 Radarová soustava
SLCF-17(c) 0x24-kanálový dělený Kontrolní systém
ARBB-17 Systém elektronického boje
Výzbroj:
24 LMC-8(d) Výmetnic protistřel
36 P/16x5 Laserových hnízd bodové obrany
720 C2 Protistřel
6 LAD-5(c) Tažených sond pro elektronický boj
Malá plavidla:
2 D.450 Pinasy třídy Uragán
84 DR.41 Výsadkových raketoplánů třídy Razie
Nákladový prostor: 662,000 tun


Design a konstrukce
Transportní loď třídy Rváč byla vyrobena za účelem invazí na planety. Je schopná přepravy plně vybavené divize Námořní pěchoty Lidového námořnictva s veškerým podpůrným personálem a těžkým vybavením. Rváč také poskytuje velící a řídící centrum a zajišťuje nemocniční zařízení. Krom celé divize přepravuje dalších 5,000 jednotek pro podpůrnou, administrativní službu a také pro službu jako vojenská policie. Po shozu výsadku může být zhruba 1,000 mariňáckých ubikací během 24 hodin práce pohotově předěláno na cely pro zadržení a vyslýchání vězňů.

Rváč má tři obvyklé člunové doky s prostředním dokem obsahujícím čtveřici pinas. Přední a zadní doky obsahují 6 výsadkových raketoplánů třídy Razie. Na rozdíl od obvyklých bojových lodí jsou paluby nad doky prořízlé na každém boku 6 dalšími příčnými člunovými doky. Každý z těchto doků pojme tucet dalších Razií a rozšiřuje tak celkovou kapacitu výsadku na 84 výsadkových raketoplánů. Každý dok má vlastní jednotku pro nakládání výzbroje a tým opravářů. Rváč tak může vysadit celou divizi ze svých vlastních výsadkových raketoplánů. Při správném naplánování mohou být raketoplány vypouštěny rychlostí dvou za minutu na dok a celý startovní plán může být hotový v méně než 15 minutách.

Schopnost rozsáhlého výsadku umožňuje Rváčům vysadit plnou divizi při jediném letu, ačkoli výsadek 5,000 podpůrných jednotek vyžaduje druhý let. Při druhém letu se předpokládá, že první vlna zajistila bezpečné pozice pro přistání na planetě.

Krom oddílu Námořní pěchoty mají Rváči plnou posádku námořní posádku – ve skutečnosti je skoro 1,000 personálu Námořnictva přidělena jako piloti malých plavidel a pro podpůrné služby.

Největší omezení Rváčů je jejich kapacita nákladu. Nákladové prostory Rváče jsou intersticiální a kompromisy ve struktuře lodi při navržení příčných doků znamenaly, že hlavní vstupy pro náklad musejí být v předním a zadním prostoru. V nouzi mohou Rváči přepravovat náklad a výzbroj v příčných docích, ale náklad je jenom hrubě zajištěn a neexistuje efektivní způsob jak ho přemístit do lodních skladů – přechodové komory jsou zmenšené aby zajistily pevnost konstrukce. Toto omezení mělo za následek žádosti o větší přepravní loď. Takovou aby byla schopna přepravit a zásobit divizi námořní pěchoty na déle než rok na palubě z jejího vlastního nákladu a se zlepšeným vybavením pro manipulaci s nákladem. Tohle by obzvláště umožnilo naložení na materiál náročných jednotek Lidové Armády.

Poučné poznámky
Rváči nemají žádnou útočnou výzbroj a i přes tonáž jako bitevní loď mají boční štíty a obranné vybavení těžkého křižníku či staršího bitevního křižníku. V bojové akci se Lidové Námořnictvo snaží nejlépe jak může aby se ujistilo že Rváči nikdy neuvidí boj ve vesmíru. Cílem je poslat Rváče na planety až po tom, co Lidové Námořnictvo smetlo z cesty veškerou obranu ve vesmíru.

Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře