Výsadkový raketoplán třídy DR.41 Razie

01-03-09
Pinasa Haven
Překlad: Stanislav Čech


Specifikace
Tonáž: 462 tun
Délka: 63,1 m
Rozpětí křídel (plné roztažení): 43 m
Rozpětí křídel (složené): 19,3 m
Posádka: 6-8
Kapacita: 250
Napájení:
Mikro fůzní reaktor RF/1 Phenix 2
Pohon:
Gravitorový pohon pro malá plavidla
ER-9 Systém reakčních trysek
2 Dauphiné VT-13 proudové motory
Elektronika:
AG-93(a) Senzor detekce gravitačních vln
AR-94 Radarová soustava
BB-15 Rušička pro elektronický boj
Výzbroj:
2 TL27 25 mm Pulzní kanóny
6 TL19 10 mm Trojhlavňových pulzerů (2 v každé ze 3 věží)
Standardní vybavení:
F109 Maskovací síť
GP8 Těžký gravitační zvedák
64 sad AP7 Pancířů bez vlastního pohonu
80 krabic Nou12 Nouzových dávek
Nesené ruční zbraně (obvyklé):
30 M5 Pistolí
90 L49 Pulzních pušek
80 L49LG Podpůrných pušek
20 L49C Pulzních karabin
30 T17 Lehkých trojhlavňovek
5 T19 Středních trojhlavňovek
10 P21 Plazmových pušek


V nákladovém prostoru Razie jsou uloženy dostatečné zásoby munice, napájecích článků a náhradních dílů aby zajistily pro každou zbraň 125% klasického nákladu neseného pěšákem.
Původ designu
Výsadkový raketoplán série Dauphiné-Roch DR.41 Razie je ve službě Republiky Havenu s dodatečnými vylepšeními už skoro 200 let. Aby se vešel do standardního člunového doku Havenu, byl navržen s křídly, která se dají složit o 19 metrů. Plné rozpětí křídel Razie, činí více než 40 metrů.

Protože člunové doky Havenu se nakládají z koncové strany, byl vyvíjen tlak na návrháře aby vyrobili malé plavidlo, které je dlouhé a tenké. Razie dosahuje přibližně dvojnásobku délky standardní pinasy Lidového Námořnictva a pokud je to nezbytné, vejde se do dvou sousedících člunových doků. Jelikož rozpaky této konstrukce pracují ve prospěch rychlosti v atmosféře bez použití gravitoru, je i přes ně považována za konstrukci se kterou je každý svým způsobem spokojený.

Razie má v sestavě přední rampu a dva průlezy na zádi pro nakládání personálu a výstroje. Pro výstup na povrch na planetě jsou určeny dva boční průlezy pro umožnění jednotkám rychlý výsadek. Kvůli dlouhým a úzkým nákladovým prostorům musí oddíl Razie nakládat zbraně a vybavení v připravených nosičích než aby veškerou výstroj po výsadek měli na sobě. To zvyšuje pohodlí letu na orbit a v atmosféře, ale dělá to výsadky trochu těžkopádné. Plné obsazení Razie je 250 ve výsadkové konfiguraci. Razie operují ve trojicích a jsou tak schopny dopravit na zem plný prapor v jedné vlně.

Výzbroj Razie tvoří, krom věže pro palebnou podporu a bombardování pozemních cílů, dvojice 25 mm pulzních kanónů v předním části. Nad dvěma výsadkovými průlezy jsou v zadních věžích namontované trojhlavňovky pro vytvoření pokryté zóny. Pokud není stroj optimalizován pro krycí úlohy, nese na každém ze třech závěsníků dodatečnou výzbroj. Plavidlo je schopné dosáhnout vysokých hodnot Machu ve většině podmínek v atmosféře i bez pomoci antigravu, ale způsobuje to ohromnou spotřebu paliva. Jako pohon mimo planetu používá Razie vysoce spolehlivý gravitorový prstenec.

Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře