Uniformy Lidové námořní pěchoty

01-03-09
Námořní pěchota Haven
HODNOSTI DŮSTOJNÍKŮ PMC

Zleva doprava:
Podporučík, Poručík, Kapitán, Major, Podplukovník, Plukovník, Brigádní generál, Generálmajor, Generálporučík, Generál.


SLUŽEBNÍ UNIFORMA DŮSTOJNÍKA

Uniforma důstojníka Lidové Námořní Pěchoty je v mnoha rysech shodná s uniformou Lidového Námořnictva. Sako je hnědé, se zeleným zdobením a černými pásy na manžetách. Nosí se pod ním zelená podtunika. Hodnostní značení na límci je identické se značením námořnictva. Nejsou nošeny výložky ale nárameníky se zkříženými puškami Sboru a duplikátem límcového značení.

Pracovní uniforma je nošena bez hnědého kabátu. Jako pracovní oděv se používá pouze zelená podtunika upravena do kalhot. Tunika je nezdobena a postrádá měkké „výložky“ užívané na tunice Námořnictva. Zapíná se na přední straně překrývacím límcem a nad levou kapsou je nošena vyšitá jmenovka. Hodnostní značení se nosí na límci.

Kalhoty jsou klasické kalhoty námořnictva v šedé barvě s tmavě zeleným pruhováním. Manžety jsou nošeny volně přes vysoké černé boty. Přes blůzu se dodatečně nosí černý pistolový opasek se stříbrnou přeskou.

Čepice je stejného stylu jako čepice s vysokým štítkem kterou nosí Lidové Námořnictvo, se symbolem Lidové Republiky na přední straně.
Tělo čepice je hnědé s zeleným zdobením, stejně jako sako.HODNOSTI MUŽSTVA A PODDŮSTOJNÍKŮ PMC

Zleva doprava:
Vojín, Svobodník, Zástupce desátníka, Desátník, Seržant, Štábní seržant, Zbrojní seržant, Hlavní seržant, První seržant, Hlavní zbrojní seržant, Vrchní seržant.


SLUŽEBNÍ UNIFORMA MUŽSTVA

Služební uniforma mužstva Lidové Námořní Pěchoty je hnědá jednodílná kombinéza stylově podobná jako kombinéza Námořnictva. Na rozdíl od uniformy Námořnictva nemá na hrudníku barevně kódovaný úsek pro rozlišení oddělení. Pro nošení nákladu má dvě kapsy na hrudníku a v pase se stehenními kapsami vhodnými pro nošení taktického počítače. Dle potřeby může být nošen tmavě černý pistolový opasek s prostou přezkou i přestože pistolový opasek způsobuje při nošení potíže tím že ještě více rozšiřuje nevýhody oblečení z jednoho kusu. Kombinéza se zapíná na přední straně a límec je u mužstva nezdobený.

Boty mariňáků se liší od bot Námořnictva v tom, že jsou navrženy pro větší pohodlí a životnost. Manžety nohavic jsou upraveny do bot.

Hodnostní značení se u mariňáků nosí v černém provedení na zeleném podkladu. Hned pod značením je symbol zkřížených pušek. Jmenovka se nosí na horním lemu levé kapsy. Na jmenovce je použit systém čtvercových pecek pro vyjádření doby ve službě. Stříbrné jsou za pět Havenských let služby (skoro šest pozemských let) a zlaté za každých deset let služby. Ve jmenovce Námořnictva jsou použity RFID čipy (Identifikace na rádiové frekvenci) umožňující vystopování personálu na palubě lodi. U Námořnictva je běžné, že mužstvo které potřebuje „být v jednu dobu na dvou místech“ si koupí na černém trhu „falešnou“ jmenovku bez RFID čipu. Námořní pěchota „oficiálně“ RFID čipy nepoužívá kvůli zmenšení možnosti odhalení v poli. Ve skutečnosti je to však tím, že Lidová námořní pěchota od svého mužstva vyžaduje vyšší stupeň motivace a pracovní morálky a je její tradicí tato očekávání uskutečnit.


VESMÍRNÝ OBLEK NÁMOŘNÍ PĚCHOTY

Vesmírný oblek C9A je obrněná verze standardního obleku C9 užívaného námořnictvem. Jelikož je navržen pro použití v bojích na palubě lodi a v nepřátelském prostředí, C9A nahradil přirozenou vnější ochrannou vrstvu obleku sérií keramických pancéřových plátů v oblasti trupu, zad, boků a ramen. Helma je významně vylepšená o zaměřovací a sledovací systém a bojová výdrž je prodloužena díky zvětšenému systému podpory života v batohu.

V boji na krátkou vzdálenost při výsadkových akcích je pohyblivost kriticky důležitá a plátování C9A je opatrně rozvrženo aby minimalizovalo dopad na pohyblivost a schopnosti „sprintovat“ osoby která jej nosí. Nicméně C9A postrádá silové posilovače. To dělá šplhání po žebřících pod vlivem standardní gravitace namáhavějším a osoba v něm není jako akrobat nebo jako někdo ve standardním obleku C9. Ohebné části pancéřování jsou hodnoceny stupněm odolnosti proti ručním zbraním a pancéřové pláty jsou považované za „neprůstřelné“ proti ručním zbraním, ale žádný z nich není hodnocen stupněm odolnosti proti hlavním pěchotním zbraním.

Trysky C9A jsou významně zlepšené oproti tryskám C9 díky tomu že plátování umožňuje trochu větší výfuk a těžší batoh má větší systém výstupu. Kontrolní rozhranní má kvůli větší váze sklony k přechodu do smyku. Jakmile je tato vada kompenzována, trysky C9A umožňují jemnější stupeň kontroly. Počítače řízení trysek fungují ruku v ruce s taktickým počítačem a batoh obsahuje většinu výpočetních prostředků a rozsáhlou energetickou zálohu.

Taktický počítač může brát data ze všech standardních pěchotních zbraní a zobrazuje informace o zaměření zbraně v displeji helmy. Konektory pro kabely jsou zvětšené, takže osoba v rukavicích vhodných pro pohyb ve vakuu může volně přepojovat kabely. Také obsahuje rozšířené komunikační rozhraní pro taktickou koordinaci.

Kritici obrněného obleku C9A si stěžují, že u něj ve srovnání s lehčím a pohodlnějším modelem C8, který byl tímto modelem nahrazen, bylo věnováno málo pozornosti schopnosti nosit oblek po dlouhou dobu. Rozložení váhy C9 i bez plátování, které v podstatě C9A tvoří, klade větší tlak na ramena nositele než kladl jeho předchůdce C8, který byl více vyvážen v oblasti pasu, ale dal nositeli poněkud „břichatý“ vzhled. Jedna z nejsilnějších kritik na C9A je ta, že plátování zakrylo skoro všechna „šikovná místa“, kam mohl nositel připojit nářadí, či úvaz aby zabránil vlání něčeho při volném pádu. Rovněž stehenní plátování zakrylo stehenní kapsy, které jsou součástí standardního obleku C9. Jak C9, tak C9A mají ergonomičtěji navrženou sadu přepínačů a trysku pro vodu, která umožňuje pít i když s oblečeným oblekem.

Mariňáci na palubě hvězdoletů PN si na sebe berou obleky C9A při bojovém poplachu. Na rozdíl od námořní varianty C9, není C9A vhodný pro uzamčení do šokových rámů po delší dobu díky tomu, že zvětšený batoh omezuje schopnost nositele otáčet se v pase a vyšší mariňáky nutí sedět lehce nakloněné dopředu v pozici, která způsobuje po delší době bolesti v zádech. I přes tyto stížnosti C9A zůstává standardním lehkým pancířem pro Lidové Mariňáky.

Bojový pancíř A6

Bojový pancíř A6 je současným bojovým oblekem s vlastním pohonem ve službě Lidové Námořní Pěchoty. Tento systém byl ve službě již přes dvacet let a ověřil se jako spolehlivý a efektivní systém.

A6 se skládá z vnitřního tělového obleku uvnitř obrněné vrstvy, který je tvarován na míru pro nositele. Vnější vrstva je jednodílné konstrukce, odklápěcí v pase pro snazší vstup. Zádový panel je utěsněn pro udržení prostředí a je krytý zádovým plátem na který je připevněn samotný batoh. Navlečení se do A6 vyžaduje standardní posádku dvou mužů i přes to, že věšáky ve většině lodních zařízení ve kterých jsou obleky uchovávány (vtipně označovaných jako „Márnice“) obsahují automatizované podpěry, které umožňují jedinému uživateli výstup do obleku.

Pancéřování A6 je kombinací pancéře s aktivní maticí umístěného přes kritická místa s vrstvami ohebného pancéřování přes spoje. Systém aktivní matice se skládá z výkonného EM pole které narušuje tok plazmatu a z vrstev poloablačního pancéřového plastu pro rozložení a absorbování energetických a kinetických útoků. Spoje jsou kryty sítí pancéřových článků, které používají slabě poháněné myomery pro zlepšenou ohebnost.

Batoh obleku obsahuje napájecí systém a systém hlavních trysek. Výdrž obleku se liší dle úkolu a stupně použití v rozsahu od dvou hodin intenzivního boje až po 40 hodin na minimální výkon. Batoh také obsahuje elektronické a aktivní klamné cíle které zahrnují malý víceúčelovou výmetnici pro světlice, rušičky, spojovací a senzorové sondy.

Batoh také obsahuje zálohový napájecí článek pro nouzové použití, který zajistí dost energie pro běh podpory života a pomalý pohyb za pomoci posilovačů obleku. V případě kompletní ztráty energie či pro nouzové opuštění může uživatel odpálit výbušné zámky aby odhodil batoh a mohl vylézt. Standardní výstroj na přežití je uložena v malém prostoru v „rozkroku“ a zahrnuje lékárničku, nouzové příděly a doplňky a ruční zbraň M5 pro uživení a ochranu obsluhy v horkých prostředích na planetě. Jelikož mariňáci jsou mariňáci, vtipy o tom co si kdo cpe mezi své nohy jsou typické a všeobecně považované za dobré pro morálku.

Standardní senzorová výbava zahrnuje vizuální a IR senzory, výstroj pasivní elektronické podpory a aktivní zaměřovací senzory. Krom toho mohou dálkově ovládané samostatné spojovací a senzorové sondy předávat informace do taktické sítě obleku pomocí širokopásmové kódované spoje. Sondy se odpalují z výmetnice v batohu a mají operační výdrž 2 hodin v antigravitačním režimu. Pokud jsou umístěny jako pasivní pozemní senzory, mohou sondy fungovat jako dálkově ovládané poslechové body po dobu několika dní.

Matice vizuálních / IR senzorů vně obleku se napojuje na systém detekce hrozeb a na systém aktivní kamufláže. Obnovovací frekvence aktivní kamufláže je malá a umožňuje aktualizaci obrazu promítaného na povrch obleku 4-5 krát za vteřinu a díky tomu je systém užitečnější v statickém prostředí než v dynamickém.

Rukavice A6 jsou těžce obrněné ale mizerně navržené pro jemnou manipulaci. To činí A6 neschopným pro obsluhu standardního osobního vybavení. Široká škála standardních pěchotních zbraní má modifikace pro A6, které zahrnují vnější tvrdou schránku a napájení a zaměřovací data jsou přenášena skrze spoje na zápěstí. Zbraně, které se dají připojit k pancíři zahrnují pulzní pušku L49AB pro méně intenzivní operace a stejně tak lehkou trojhlavňovku T17, střední trojhlavňovku T19 a pěchotní plazmovou pušku P21.

Pro útočnou konfiguraci mohou být neseny ruční verze zbraní s posádkou jako těžká trojhlavňovka T36 či plazmové dělo P13 i přes značnou spotřebu energie těchto zbraní. Standardní výsadková doktrína vyžaduje aby byly jednotky s pancíři vysazeny s dodatečnými napájecími články a s napájecími články se zvýšenou výdrží v jejich batozích. I tak jsou navrženy pro krátké, intenzivní přestřelky.

Uživatelé hlásí, že A6 je oproti moderní Mantichorské nebo Solariánské výstroji horší v pohodlnosti, pracovním rozsahu a výdrži, ale i tak zůstává v boji silnou jednotkou s blízkou rovností v pancéřování a jen trochu horší elektronikou.Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře