Volání do zbraně

09-10-15 (2)
2. kniha v řadě Vzestup Mantichory od Timothy Zahna, angl. 2015, česky 2017

Anotace

Poručík Travis Long z Mantichrského královského námořnictva je člověk, který má rád uspořádaný vesmír. Takový, kde se lidé řídí pravidly. Naneštěstí žije ve skutečném vesmíru

Dobrá zpráva je, že Travis je jeden z těch vzácných lidí, kteří mají rádi pravidla ale mají talent přemýšlet mimo ně, když se všechno začíná hroutit. Tenhle talent mu pomohl – i Hvězdnému království – v minulosti, a je to jeden z důvodů, proč je nyní „mustang“, příslušník mužstva, který byl povýšen na královského důstojníka.

Špatná zpráva je, že dva nejlepší dosud vynalezené způsoby , jak si udělat nepřátele, je trvat na dodržování pravidel .. a myslet mimo ně, když to ostatní nedělají. Travis se tuhle lekci naučil jako mladý dobrovolník v základním výcviku, a ví, že kdyby prostě jen sklopil hlavu, byl slepý, když se porušují pravidla, a vyhnul se šlapání na nohy nadřízených, všechno by bylo dobré. Ale to jedno pravidlo, které Travis Long absolutně neporuší, je to, které říká, že důstojník královského námořnictva dělá svou povinnost bez ohledu na důsledky.

Momentálně jsou v parlamentu mladého království síly, které si myslí, že ho nepotřebují. A když na to přijde, tak ani královské námořnictvo. Konec konců, k čemu je národu ospalé jedno-hvězdné soustavy na okraji prozkoumané galaxie námořnictvo?

Naneštěstí pro ně, okraj galaxie může být mnohem nebezpečnější místo, než si myslí. Čeká na ně zjištění, jak moc námořnictvo potřebují .. a jak velmi velké štěstí mají, že je v něm Travis Long.


Komentáře

#1 Michal Vlas v 02.03.2016 10:16
Chtěl bych se zeptat, kdy vyjde v češtině tahle kniha i s předchozím dílem? Podle popisků to zní na skvělou knihu a mě by zajímalo, proč to těm, co překládají a následně vydávají do českého oběhu, tak dlouho trvá! :)
#2 SuE v 03.03.2016 08:52
První díl vyjde letos, je v plánu Polarisu.

Další díl asi hned tak nebude, mám dojem, že to v Polarisu překládají podle pořadí, jak vycházely knížky v angličtině, takže se asi vrátí k Cauldron of ghosts, který měli v plánu původně.

Co se týká rychlosti, vydávají jen jednu knížku z Honorverse za rok :(

Autor neumožnil přidávat komentáře