Ve službách meče

27-02-09
povídky

Vyšlo v březnu 2007

Anotace

thumb_service

(baen) Lady Harringtonová není sama. Její život ovlivňuje ostatní a jejich životy se dotýkají jejího - přímo či nepřímo, ať jako námořního důstojníka, místodržící nebo vévodkyně.

V této sbírce povídek nám Jane Lindskoldová představí příběh prince na prahu dospělosti a výjimečné mladé ženy z Graysonu jménem Judith - oběti masadanské brutality, která čelí nepřekonatelným obtížím při zoufalém pokusu odvést své sestry do bezpečí nebo umřít mezi hvězdami

Timothy Zahn je zde s příběhem lodi Fearless. Vvynikající taktický důstojník na dočasném přidělení, podvodníci ze solárního svazu, tajné zbraně, které nejsou tak docela to, čím se zdají být, námořní špioni, strašidla a špinavé triky, odvaha a čest, a překvapení vyústí v jednu z nejdůležitějších technologických inovací admirála Sonji Hemphilové.

Jonn Ringo nabízí unikátní směsku nonstop akce a rozkošně ujetý humor ve dvou příbězích. Liďácká planeta Prague a její brutálně represivní režim státní bezpečnosti už nikdy nebude to co bývala, po neplánované, neoficiální a celkově katastrofické návštěvě dvojice mantichorských námořníků, kteří mají nejpodivnější choutky, co se týká cílů jejich dovolené.

Eric Flint vypráví příběh o idealistickém mladém důstojníkovi Státní bezpečnosti, který je na správném místě ve správný čas po pádu Oscara Saint-Justa. Viktor Cachat by mohl ovlivnit loajalitu celého sektoru, jen když se mu podaří zůstat naživu tak dlouho, aby to mohl zkusit.

A konečně, David Weber nám předkládá příběh první Graysonské kadetky na její první "zelenáčské" plavbě v čase, kdy vnitřní napětí ohrožuje celou Mantichorskou alianci a lidé právě zjišťují fakt, že Liďáci zdaleka nejsou jediný nepřítel, který se skrývá mezi hvězdami

Recenze

Zdena Štouračová

Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře