Tales of Honor

09-01-15
co to je?


Tales of Honor je komiks, který vznikl jako podpůrný reklamní kanál pro chystaný film / televizní sérii z Honorverse. Vychází po jednotlivých sešitech v 5-dílných sériiích. První část serie je již ukončena a na další část si pozvou jiného kreslíře, protože kromě mamonu z prodeje chtějí i zjistit, co se fanouškům líbí (či - aspoň mně se zdá - co ještě snesou). Práva k filmu má studio Evergreen, ale komiks pro ně vydává Top cow.

Vzhled lodí i uniforem je přípravou pro to, jak by to mělo vypadat ve filmu, a kresba je přece jen jednodušší testovací nástroj, než pracné filmové triky. Testování probíhá bezskrupulózně na lidech, a ačkoliv zatím není známo, že by někdo utrpěl vážnou duševní újmu, mnoho fanoušků honorverse již pocítilo návaly adrenalínu a vzestup krevního tlaku. Někteří dali průchod svému znechucení i ve forech, ale David Weber je uklidňuje, že to stále ještě není konečná podoba, a že ani on není moc nadšený podobou lodí, ale že film vyžaduje mnohem větší vizuální rozdíly mezi loďmi, než kniha.

Oficiální zdroje:

Prvních 5 dílů již bylo vydáno a koupit je můžete jednotlivě i jako knížku (všech 5 dílů) nebo jako e-book.

Prvních 5 sešitů pokrývá zhruba příběh o Bazilišku a vzbuzuje rozporuplné reakce, protože se nedrží kánonu ohledně uniforem, Nimitze ani vzhledu lodí. Přesto však obsahuje některé zajímavé pohledy do nitra lodí či na vesmírné stanice. Je možné, že jde o ta místa, o kterých David Weber na besedě řekl, že "jsou mnohem propracovanější než ostatní, protože jde o nákresy, které jsme jim zaslali z bunine".

Další 5-dílná serie bude příběh, který není popsán v knihách, a bude se odehrávat ve Slezsku - boj s piráty samozřejmě. První díl bude na jaře 2015.

A propagační video komiksu s trochou animaci Bazilišku :)


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře