Vnitřek lodí

08-01-15 (1)
Jak to vypadá? Nikdo neví ...

Oficiální schéma vnitřku křižníku třídy Hvězdný rytíř

schéma z Ukuti v ohni

Z diskuse s Maxxqbunine, autorem modelů lodí pro bunine

schéma paluby s obrannými zbraněm

Co se týká interiéru, máme udělanou nějakou velmi předběžnou práci. Možná někdy uděláme plán palub, až to bude upřesněno. Dělal jsem na třídě Hvězdný rytíř roky a jediné vnitřní uspořádání, které máme ve vizuálně použitelném stavu, jsou paluby s obrannými zbraněmi a ty níže, které sousedí s doky pro pinasy/čluny. Ale ani ty nejsou rozděleny tak, jak by měly být.

Je dost těžké říkat, kolik palub loď má, když tam občas bude polopaluba nebo oblasti, které sahají přes dvě nebo více palub, jako reaktory, gravitorové místnosti (viz níže), zásobníky střel atd. Také ve většině lodí v Honorverse je jádro trupu, kde jsou ty nejdůležitější věci, a paluby zde se mohou skutečně lišit od ostatních, ale kromě pár velmi hrubých náčrtů nemáme pro jádro trupu žádné paluby.

laserové hnízdo a výmetnice

Plánujeme přidat všechno zařízení, potřebné věci a pak postavit paluby okolo toho. Můžu říct, že i když uspořádáte paluby rovnoměrně, stejně se jen dohadujete, kolik jich je pro každou třídu. Řekl bych, že před-Roland třídy torpédoborců měly okolo 10 palub, ale to velmi záleželo na tom, kde v té lodi jste.

Centrální nízkogravitační osu, která byla ve starších lodích, jsme zavrhli po „Velké změně velikostí“.

Teď pracujeme s výškou paluby okolo 5 metrů od podlahy jedné paluby k podlaze druhé paluby. To se možná ještě změní, nebo to může být rozdílné v různých sekcích lodi. Na Agamemnonu je nejhořejší paluba vysoká jen 2,5 metru od vnitřní podlahy k vnějšku lodi kvůli tomu, že gondoly zabírají tolik místa.

Pochybuju, že bychom měli chodby jen pro údržbu, i když některé texty v knihách tomu nasvědčují. Mnohem pravděpodobněji se pro údržbu odsunou boční, podlahové nebo stropní panely. Ale pohybuju, že bychom šli až do takových detailů, snad kromě šipek typu „tady bude panel pro údržbu, výklenek“ apod.

Obrázky interiérů z komiksu

David Weber řekl, že některé části zařízení byly pro komiks podrobně konzultovány. Možná to byly zrovna tyhle ale podle toho, jak moc se návrhy lodí liší od honorverse kánonu, bych si moc velké naděje nedělala. Ale jsou aspoň zajímavé :)

můstek Neohroženého
technická sekce
dost "opotřebovaná" chodba (screenshot z propagačního videa ke komiksu)

Co je gravitorová místnost

Gravitorové místnosti jsou cylindrické místnosti umístěné uvnitř trupu a centrované na předním a záďovém gravitorovém prstenci. Průměr civilních gravitorových místností je zhruba 60% průměru gravitorového prstence a jsou přibližně 1,2 krát delší než širší. Normálně se skládají z jednoho velké místnosti nacpané požadovanými generátory a podpůrným hardware uzlů. Vojenské gravitorové místnosti jsou přibližně široké 85% průměru gravitorového prstence a asi 1,6 krát delší než širší. Jsou také rozdělené – normálně na čtvrtiny v menších lodích (až po lehké křižníky), osminy (těžké, bitevní křižníky) a dvanáctiny (SD) – a každá část je těžce pancéřovaná a oddělená, aby se lokalizovala škoda. Od vypuknutí války RMN a Grayson dělili gravitorové místnosti na šestnáctiny, jedna pro každý uzel beta. Tato individuální oddělení jsou uspořádaná do skupin podél dlouhé osy lodi tak, že každé formuje malý válec spojený s ostatními do „gravitorové místnosti“ . Tudíž moderní mantichorský SD by odkazoval na gravitor 1 a gravitor 2 pro příďovou a záďovou gravitorovou místnost, a pak na gravitor 11, 12 nebo 13, čímž se indikují oddělení v gravitoru 1 (tj. gravitor 1.1 je jedenáct, gravitor 1.2 je dvanáct atd.)

Přeloženo z baen fora z diskuse s maxxqbunine a z infodumpu (grav.místnost), obrázky: Ukuti v ohni, maxxqbunine a komiks Tales of Honor


Komentáře

#1 Anonym v 19.01.2015 18:59
tady jsou nějaké modely asi pro evergreen studios (asi technická sekce) http://danaprea.com/

Autor neumožnil přidávat komentáře