Kongo / Pochodeň

06-01-15
Proč Mesa zabrala Kongo a proč si Pochodeň nepořídí SD

Proč Mesa zabrala Kongo

(1) Bezpečnost červí díry musela být zajištěna za každou cenu, a to znamenalo zabránit komukoli, aby ji objevil a prozkoumal. Vzhledem k tomu, že to bylo tak blízko k Erewhonu, že to byla hvězdná soustava, kde bylo pravděpodobné, že tam je obyvatelná planeta, a že Erewhon by to začal prozkoumávat hned jak by měl příležitost, a že by zkontrolovali grafitické profily hvězdy, jediný způsob, jak jim zabránit v průzkumu červí díry, bylo zabezpečit si vlastnictví soustavy pro sebe.

(2) Jakmile si tu soustavu sami prozkoumali, objevili roh hojnosti pro farmacii, který Kongo/Verdant Vista představovalo. A zároveň si uvědomili, že kdokoli jiný, kdo by tu soustavu prozkoumal, by si to uvědomil taky, a velmi pravděpodobně by kolonizoval/zabral tu planetu pro sebe. Tím, že si ji přivlastnili hned, jak to bylo možné, tomu zabránili.

(3) Tím, že zabrali soustavu, také získali právo dohlížet a kontrolovat dopravu do a ze soustavy. Tak měli silnou pozici pro a) nikdo neměl šanci objevit červí díru a b) řídit dopravu okolo hvězdy tak, aby nikdo nenarazil na loď Mesanského souručenství přilétající z červí díry.

Pro ovládnutí soustavy mohli použít i jinou nastrčenou organizaci. Zvolili si Mesu nejen proto, že každá další vrstva, pře kterou by museli pracovat, zvyšovala nebezpečí, že se něco provalí, ale i proto, že Mesa byla pro většinu galaxie tak odpudivá a takový pária, že bylo velmi nepravděpodobné, že by k soustavě ovládané Mesou přilétl legitimní náklad. To byl další hlavní faktor pro zamezení přístupu ke křižovatce a možnosti, že neutrální pozorovatel uvidí něco, co by neměl.

Lze jistě namítnout, že tohle řešení fungovalo … špatně, ale to bylo kvůli okolnostem mimo kontrolu Souručenství, jako splašený Havenský špión a mantichorský aristokrat … A samozřejmě nemohli předvídat obrat, který válka nabrala s vícemotorovými střelami a Apollo, když se rozhodovali, jak v případě Verdant Vista postupovat.

Jaké námořnictvo pro Království Pochodně

Bývalí otroci nejsou všichni technici, jen někteří jsou vyškolení v dovednostech použitelných v námořnictvu. Mají tam nějaké programátory, servisní techniky, údržbáře vodáren, opraváře strojů, apod. Populace na Pochodni bude vzrůstat přílivem uprchlíků z jiných míst. Sice mohou přijít bývalí otroci, kteří mají vojenský výcvik, ale bude jich stejně málo. Většinou to budou chudí a necvičení lidi. Ti, kteří se úspěšně uchytili jinde, spíše přispějí finančně, ale nebudou se stěhovat na Pochodeň. Zkrátka populace je příliš malá a neškolená na to, aby mohli pomýšlet na složení mužstva pro SD.

Thandi Palane a Jeremy X jsou si vědomi těchto faktů a v žádném případě nechtějí lodi bojové stěny. Budou provádět asymetrickou válku. Pravděpodobně nebudou chtít nic těžšího než několik křižníků. Nakonec, i kdyby měli pár superdreadnoughtů, bezpečnost soustavy proti opravdovému vojenskému útoku by to moc nezvýšilo.

Pochodeň je pravděpodobně jeden z mála hvězdných národů, kterým by se hodilo pár menších nosičů lehkých člunů. Nějaké malé nosiče mantichorského stylu a pár eskader Ťuhýků pro nájezdy do soustav, a transportní lodě velikosti lehkých křižníků pro výsadková komanda.

Měly by to být maličké nosiče lehkých člunů, ne víc než 16, s vysokou automatizací, aby nebyla potřeba velká posádka, a s mantichorským kompenzátorem, aby byly co nejčilejší, slušnou protistřelovou obranou lehkých člunů a schopností nést hodně mariňáků a přistávací čluny.

To je pro útoky proti pečlivě vybraným, lehce bráněným cílům v hvězdné soustavě, a k provádění záchrany rukojmích/osvobozování otroků. Motivem pro takové útoky / nájezdy ze strany Pochodně by kromě jejich prvotního účelu bylo i to, že to přinutí protistranu upevňovat obranu, což jí bude vázat zdroje, a také vyvolá strach z Pochodně v každém Mesanském manažerovi v galaxii.

(1) Přeloženo z fora na davidweber.net, (2) zkrácený výtah z Infodumpu a z fora na baen.com


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře