Jak to bude s Honor a vesmírem vůbec

16-11-14
Tak jsem zpátky z besedy s Davidem Weberem a bylo to bezva a až budu doma, tak toho napíšu víc. Dnes jen krátce o termínu další knihy z Honorverse.

Teoreticky by měl serii nějak rozumně uzavřít v rámci dvou knih (Sharon tvrdí, že stejně budou 3). Zatím to vypadá, že další díl z hlavní serie by mohl začít psát v únoru, během 3 měsíců ho dokončit a předat do Baenu. Poslední (teoreticky) díl by měl psát na začátku roku 2016. Prý v roce 2016 se začne dělat film, tak by i filmové studio uvítalo, kdyby zrovna vyšla další knížka.
V první knize by se měla uzavřít zápletka Michael Henke a také Heleny Zilwické, Terekhova a Abigail. Prý bude nějaká malá "nehoda" na Beowulfu a Honor na to musí reagovat. Odmítl prozradit, kdo tam zhyne, ale prý "oběti jsou nezbytné". V druhé knížce by měla být jako hlavní postava Honor a její loďstvo proti Solariánům.

Uzavření hlavní serie honorverse neznamená, že už nebudou další knížky nebo příběhy. Chtěl by napsat třeba o vzniku Andermanského císařství, o mládí Alfreda Harringtona a pak třeba pokračovat v konfliktu se Solariány po 20 letech, až se trošku vzpamatují. Problém se současnou válkou je v tom, že je moc jednostranná, protože Eric Flint konflikt moc urychlil.

Ostatní knížky: Další Safehold je zpožděný a bude vydaný až v listopadu příštího roku. Bude vydaná další kniha Bahzela, kde bude hodně mrtvol, je to jeho přepracovaná první kniha z toho světa, Bahzel a spol jsou tam jen jako vedlejší postavy.

Bude dělat další knihu s Timothy Zahnem o Mantichoře při objevení křižovatky a další knihu z Multiverse.

Aktualizace: postupně si vzpomínám, o čem se hovořilo a píšu to do fora.


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře