Cauldron of Ghosts

25-04-13
3. díl řady Torch, spolupráce s Eric Flint, angl. vyšla v dubnu 2014.


Mesanské souručenství: století stará spiklenecká organizace, která chce lidstvu vnutit svou vizi společnosti ovládané geneticky vylepšenými vůdci. Nyní je tato konspirace odhalena špiony Antonem Zilwickim a Victorem Cachatem - jeden je agentem Hvězdného království Mantichora, druhý je Havenský operativec. Odhalení Souručenství uvrhlo galaktické politické síly do zmatku. Staré koalice se rozpadly, nové spojenectví vznikají.

Pro začátek, dlouhá a tvrdá válka mezi Republikou Haven a Hvězdným královstvím Mantichora nejenže skončila, tito dva zahořklí nepřátelé se spojili. Jejich společný nepřítel: Mesanské souručenství.

Ale o Souručenství je potřeba více informací . A tak, navzdory všem rizikům, se Zilwicki a Cachat spolehli na genetické maskování a vrátili se na Mesu, kde zjisťují, že dokonce i oni podcenili bezohlednost a krutost Souručenství.

Brzy se ocitají na útěku v Mesanském podzemí, nejenže jsou pronásledováni Souručenstvím, ale jsou ohrožováni i výbušným konfliktem mezi Mesanskými vládci a otroky a potomky otroků, kteří tak dlouho trpěli pod jejich vládou. Ale jestli Zilwicki a Cachat uspějí v odhalení kořenů dávného spiknutí, velké zlo bude možná konečně z galaxie odstraněno - a na dlouho utlačované planetě konečně nastane svoboda.


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře