Fire season

07-06-12
Druhý díl ze serie o Stephanii Harringtonové, autoři David Weber společně s Jane Lindskold.

Anotace

Požár v lese a volání o pomoc od uvězněné a zoufalé matky. Bohužel je to volání, které žádný člověk nemůže slyšet. Stephanie Harringtonová ví, že je něco v nepořádku kvůli špatným emocím, kterými ji zaplavuje její stromová kočka, Rychlešplhající. Ale ačkoli Stephaniin podivný kamarád sdílí se svým dvounožcem těsné pouto, nemůže přímo přetlumočit zoufalé volání jednoho ze svých lidí.

Ale jejich silné pouto sdílených pocitů by mohlo stačit. Stephanie a její přítel ranger Karl Zivonik reagují na vlny stresu Rychlešplhajícího. Na pionýrském světě Sfinga začalo období požárů. Ale jsou zde i ti, kteří chtějí tento přírodní cyklus využít pro svůj prospěch – a zbavit se překážky, která jim stojé v cestě k získání ještě více půdy a moci na Sfinze: domorodých stromových koček..

Teď je na Stephanii, Rychlešplhajícím a jich přátelích, rodině a spojencích, aby zabránili katastrofě a bezpráví dopadnout na klan koček. Ale při tom musí Stephanie uchovat to největší tajemství. A to je vědomí, že stromové kočky nejsou jen mazlíčci nebo pomocníci, ale že jsou také vysoce inteligentní svým vlastním způsobem, rasa, která si zaslouží respekt, práva a svobodu. A toto zachování tohoto tajemství dá kočkám čas na vybudování vzájemně výhodného vztahu s lidmi.

Všechno to začalo přátelstvím dívky a její stromové kočky.

Trochu jiná anotace z blogu Jane Lindskold:

Ohnivé počasí .. tak stromové kočky nazývají tyto vzácné období, kdy nejmenší jiskřička může zapálit obrovské zelené území, které je jejich domovem.

Pubertální Stefanie Harringtonová rychle zjistí, jak smrtící tyhle požáry mohou být. Vedena svým kočičím společníkem, se Stefanie a její kamarád Karl Zivonik odváží do centra zuřícího pekla, aby zachránili kočičí dvojčata, které ohrozila lidská nerozvážnost

Ale Sfinga není jediné, co hoří. Stafanii se hodně zalíbil nový příchozí na Sfinx, Anders Whitaker. Když Anders zmizí beze stopy, Stefanie vede pátrání. Pak ale blesk zapálí Copperwall Mountains, a ona jako ranger, dostane příkaz se vrátit na své místo.

Vybere si Stefanie službu své planetě nebo svému srdci?


Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře