Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
27.05.2022, 01:35:55

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  pár nápadů k taktice
« předchozí další »
Stran: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 47 Tisk
Autor Téma: pár nápadů k taktice  (Přečteno 236451 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #375 kdy: 19.06.2010, 23:34:12 »

Něco málo možná přepustili andíkům, loděnice menšího rozsahu byly v Alizonu a Zanzibaru -ale ty na tom byly asi stejně jako Erewhon. Další "menší" spojenci na tom budou ještě hůř. Jestli se tam dělalo něco pokročilejšího tak z dovezených komponentů. A Tourville udělal z té jedné kosmické smetí.

Na weberfóru jsem narazil na zmínku že na cestě byla kompletní výrobní linka na Apolla pro Greyson, která snad (se neví jistě) mohla uniknout zničení. A podobná zásilka možná putovala k císaři Gustovy.
« Poslední změna: 19.06.2010, 23:59:06 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #376 kdy: 19.06.2010, 23:42:28 »

Tak je to úplně v pryč a začíná se od začátku.
Zaznamenáno
sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #377 kdy: 20.06.2010, 02:14:32 »

Zas tak úplně ne.Pokud si dobře pamatuju tak u Bazilišku by do půl roku měli dostat výrobní kapacity do plných při výrobě Apola.Je to někde v MoH a už se to tu probíralo.S loděma to ale bude horší.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #378 kdy: 20.06.2010, 10:54:19 »

DW zdůrazňuje že snad ještě horší než zničení výrobních a montážních linek -o samotných loděnicích nemluvě-  je ztráta lidí kteří je stavěly, obsluhovali a navrhovali.
Prý zkušenosti z uplynulých šedesáti let rozvoje jsou v trapu a než se "vychová" jejich náhrada tak mantichora nedosáhne někdejší efektivity v rychlosti a kvalitě produkce.
Samozřejmě další věc je, že spolu s "továrnama" šli do kytek i provozy které pro ně vyráběly "nářadí" a taky ty které vyráběly zařízení pro výrobu zařízení.
A máme si skusit představit jaké sumy peněz, úsilý a invencí byly do mantichorského vojensko-průmyslového odvětví za období intenzívní přípravy na konflikt s LRH investovány. A jsou v čudu.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #379 kdy: 20.06.2010, 11:21:04 »

Když je to tak špatné,tak Mantichora má dost prostředkú na vlastní obranu,možná.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #380 kdy: 20.06.2010, 11:30:10 »

S tím co jí zůstalo, (ve skladech, muničních lodích apod.) vydrží prakticky cokoliv co na ně může SL poslat. Obzvlášť s aktivní spoluprací RHN a dalších spojenců. Vem si že v dohledné době se uvolní síly z "fronty" a lidi i materiál bude k dispozici blíže domovu. Takže ani MA si asi neškrtne ...konvenčním stylem.
Ale vzhledem k termínům je tu obava že právě MA jejíž vyzbrojovací programy se nerušeně rozbíhají může dosáhnout jakési kvalitativně-kvantitativní parity. Notabene za situace, kdy je vlastně ještě stále nelze přesně identifikovat a provést nějaké odvetné či preventivní akce.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #381 kdy: 20.06.2010, 12:52:57 »

Tak je dobrý čas,myslet nekonvenčně a pořádně se odvázat.Něco jako Američaní po Perl Harboru,kdy zjistili,že bytevní lodě vlastně nepotřebují.Jasně nenavrhuju vyhodit starou výzbroj,ta bude ještě zatraceně užitečná a potřebná,ale vzít všechno co mám,pořádně to protřepat a počkat co s toho vznikne.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #382 kdy: 20.06.2010, 13:41:31 »

Současně ale musí soustředit omezené kapacity na vylepšování toho co už mají. Určitě neusnou na současných pozicích.
Ale takový skok bez mezistupňů... opravdu nevím. Zkoušky a testování bych viděl v horizontu tak tří až pěti let (nejmíň). Teď by snad přicházely v úvahu simulace, sáhodlouhé rozbory a propočty, diskuze s kritiky... To se pěkně povleče a bez absolvování tohodle procesu se nepustí ani do stavby prototypů.

Grayson se taky musí nejdříve vzpamatovat a obnovit své kapacity. Ti "menší" v dohledné době na to nemají. AE se snad dostane k použitým technologiím ale nezdá se mi, že by dokázali myslet takhle nekonvenčně. RH je jiná... Jestli -to zdůrazňuju- se s nima mantíci podělí o své technologie -o čemž pochybuju- tak by snad mohli vyčlenit nějaké své vývojáře na tenhle či podobný projekt. Mají toho k bránění ještě více než RMN a už pocítili jaké to je když selžou. A Forrakerová mi připadá jako osoba kterou by něco takového mohlo napadnout.

Ale mantíci -a jiní- mají před sebou mnohem důležitější bádání. Nezapomínej že musí dát do kupy koncepci či technologie proti spiderům a prostudovat i další "novinky" které MA ještě může nasadit. A také je "Skopnout" pokud možno, využít ve vlastních zbraňových systémech a popřípadě i zdokonalit, kombinovat ...
Rozhodně se nedá říct že by pro lidi megery Hemphilové nebylo dost úkolů. A ani jejich ekvivalenty "jinde" nebudou mít volno.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #383 kdy: 20.06.2010, 13:57:56 »

Bylo to myšleno všeobecně,ne na nějaký konkrétní projekt(vosa).Určitě něco nového můžeme čekat.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #384 kdy: 20.06.2010, 14:51:59 »

Jistou slabinou Apolla -a hypotetického 4DM Apolla- je doba letu střel.
Pokud pálíš z centrální pozice, kde jsou tvé gondoly nejlíp kryté před různými "nepředvídatelnostmi" pak jim to k cílům někde poblíž okraje H-limitu bude trvat dobrou čtvrt hodinu.
Decentralizací uskupení gondol sice zkrátíš čas ale zase se zvyšuje pravděpodobnost jejich ztráty. Navíc tyhle "chuchvalce" nemusí mít dostatečný počet střel pro zaručené zastavení nepřítele. A opět -kapacita SŘP Apollo je přinejmenším prozatím omezená, tudíž odpálení několika vln, rozložených v čase je dobrý způsob jak dostat k cílům co nejvíc "železa". Taky je čas vyhodnnotit účinky předchozích útoků a buď se zaměřit na "načaté" lodě a dorazit je nebo naopak tyhle ignorovat a bušit do těch plně bojeschopných.
Pokud se snažíš nepustit "návštěvu" dál do soustavy začneš po nich pálit jakmile je po alfa-přechodu bezpečně identifikuješ a dostaneš na max. dostřel. Teoreticky by se pak mohly vyhnout zásahu a "hupsnout" zpět do hyper než střely dorazí a objevit se kousek dál. (to by ovšem znamenalo s něčím takovým dopředu počítat a připravit se k podobnému manévru. Ale dříve či později nepřítel fungování i TTD Apolla pochopí). To by pak bylo plýtvání cennou municí.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #385 kdy: 20.06.2010, 15:22:34 »

Největší slabinou jsou samotné gondoly.Pravidlo:odpal než o ně příjdeš,nutí boj na max.vzdálenos.Kolik vlastě váží  jeden 4DM ptáček? Střílet ze soustavy,po něčem ,přes hyprlimit dalekonosnýma střelama není dobrý nápad.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #386 kdy: 20.06.2010, 15:33:00 »

To byla krajní možnost, je jsné že běžně počkáš až ti nepřítel nebude moct uhnout do H-prostoru.
Ale pokud se ukáže že vetřelci disponují MDM a nejseš si jistý tím že je nezačnou naslepo chrlit do soustavy... Pak zahnat je by mohlo stát za nějakou tu miliardu vyplýtvané munice.

Kolik váží? Jelikož není jak to spočítat tak bych si tipnul: do dvouset tun.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #387 kdy: 20.06.2010, 16:06:16 »

Odražení nepřítele bez jeho zničení je taky dobré,ale většinou se vrátí a je jich víc.
SDM vážily pod 100t 4DM okolo 200t na 1 pohon vychází 30t
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #388 kdy: 20.06.2010, 16:15:12 »

Takhle jednoduše to počítat nemůžeš.
Jednak to je jenom můj ohad -horní hranice- a pak jsem uvažoval taky s předpokládaným použitím A4DM jako střely pro obranu soustavy. Tam by pak nebyla hmotnost tak důležitá a omezující. Tudíž by se hodilo aby byla trochu větší/těžší než by musela být. Dokážu si představit že by se do ní takhle daly nacpat nějaké součásti hlavice pro REB aby nemusely být používány specializované.
Pohon sám je i podle obrázků "mrňavý" v poměru k celé střele. Tedy co do velikosti -váhu bude mít asi větší. Teď mluvím o čtvrtém gravitorovém prstenci, ne o dalším reaktoru či jiných komponentech.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #389 kdy: 20.06.2010, 16:28:44 »

Pohon pro střelu musí být opravdu malý,když neváží ani 30t
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 47 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!