Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
27.05.2022, 01:13:03

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  pár nápadů k taktice
« předchozí další »
Stran: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 47 Tisk
Autor Téma: pár nápadů k taktice  (Přečteno 236447 krát)
sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #330 kdy: 14.06.2010, 02:47:10 »

Měl bych otázku trochu z jiného soudku.
Jestli jsem to dobře pochopil tak MDM jsou poháněny mikroreaktory.Každý stupeň má svůj a po vyhoření paliva nastupuje další.Takže omezení doletu je vlastně dáno množstvím paliva které jsme schopni do střely narvat.Napadá mě že když do LACéček dokázali miniaturizovat místo fůzního jaderný,proč ho nezmenšit i do střely.Jaderný není omezený množstvím paliva,takže by stačil jen jeden stupeň který jede po celou dobu letu naplno a při závěrečné zteči bych ho jen přetížil,čímž ušetřím ještě tu atomovku na napájení laserů.A za ušetřený peníz a místo bych tam narval ještě víc srandiček z přízračnýho jezdce.
Možná mám někde zásadní chybu v nepochopení principu MDM,ale jesti ne tak by to mohl být docela převrat.Takové Apolo s neomezeným doletem.
Ale asi nejdůležitější by byla miniaturizace na velikost pro použití do palubních výmetnic dejme tomu křižníků.Ty by pak dokázaly čelit i mnohonásobné převaze v konvenčním boji(nemyslím proti SDéčkám).
« Poslední změna: 14.06.2010, 02:59:21 od sprinter66 » Zaznamenáno
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #331 kdy: 14.06.2010, 04:00:06 »

tohle je trosku zajimave ..  stupnova raketa. jezne .. na schematu neni zane stupne ale pozue "baterky" a mam pocit ze v pozdejsich verzich do toho nacpali i ten fuzak.
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #332 kdy: 14.06.2010, 07:44:55 »

Pohon pro střely o tom tu byla řeč a závěr byl.Pohon je tak malý,že je vlasně od začátku chodu přetížený a shoří v ten moment co mu dojde energie.
Sloučit štěpný reaktor pro pohon střely a atomovku z laserové hlavice,můžeš,ale vzejde z toho atomovka pod sedativama.
« Poslední změna: 14.06.2010, 08:33:58 od Bolt » Zaznamenáno
sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #333 kdy: 14.06.2010, 14:41:05 »

tohle je trosku zajimave ..  stupnova raketa. jezne .. na schematu neni zane stupne ale pozue "baterky" a mam pocit ze v pozdejsich verzich do toho nacpali i ten fuzak.

Sakra měl bych to vzít zase jednou pěkně od začátku od Bazilišku abych tady neplácal nesmysly.V čem je tedy ten microfůzní?Jen v přízračným jezdci a střely mají pořád kondík,jen víckrát za sebou?
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #334 kdy: 14.06.2010, 14:53:19 »

Tak zaprvé - rentgenové a gama záření není to samé. Jsou si příbuzné, ale asi tak jako viditelné světlo a UV záření. Kdyby to bylo to samé, proč by se v každém grafu EM spektra rozdělovaly? Jinak jak bylo řečeno, Graser je gama záření, přečti si znova OBS, tam je ta zkratka popsaná. GR značí gama ray. A není to jen výmysl DW. Koncept graserů v teorii existuje. Jen je někdy najdeš jako gasery, kde místo gamma ray je jen slovo gamma. Ohledně typu laseru, si dovoluji upozornit na tohle: http://infodump.thefifthimperium.com/entry/Harrington/175/1, konkrétně na část
Citace
Capital missiles carry fewer but heavier lasing rods, which means that each of them produces a lower number of x-ray lasers

Ohledně napájení střel, čtěte zde: http://infodump.thefifthimperium.com/entry/Harrington/174/1

O k minijaderným reaktorům - nejsem si jistý, zda by takto zmenšený štěpný reaktor dokázal vydat tolik šťávy, aby napájel pohon střely. Přeci jen, LAC se pohybijí 100x menší rychlostí a navíc spousta věcí je tam taky hnána přes kondenzátory, které se nabíjí, když není třeba všechnu energii reaktoru. Podle mě mají štěpné reaktory výhodu delší výdrže, v určité míře jsou i menší, ale poskytují méně energie v daném okamžiku. Přeci jen, DW sám řekl (nevím, zda v knize nebo infodumpu), že bez mikrofúzních lahví by Apollo střela byla naprosto vyloučená...
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #335 kdy: 14.06.2010, 16:03:27 »

Pokud  označíš x-rey laser jako laser,tak je to trochu zavádějící,přesnější by bylo xraser nebo xaser. Graser je v širším smyslu taky laser.
« Poslední změna: 14.06.2010, 16:08:09 od Bolt » Zaznamenáno
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #336 kdy: 14.06.2010, 19:04:27 »

Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation

jeje
graser emitující gama záření, xaser pro rentgenové záření, uvaser pro ultrafialové záření, laser pro viditelné záření, iraser pro infračervené záření, maser pro mikrovlnné záření a raser pro radiofrekvenční záření.

tohle je z wiki. a celkem mi to prijde spravne
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #337 kdy: 14.06.2010, 20:30:47 »

Souhlasím, že je zavádějí označovat rentgenový laser jako laser, leč autor asi chápal rentgenový laser bližší tomu normálnímu než gama laser. Ale chápu taky, že takhle se to čte lépe, když tam máme lasery a grasey, než kdyby tam byly xasery a grasery, zatímco lasery by chyběly... Nebo si to, že jde o rentgenový laser domyslel později... Co my víme...
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #338 kdy: 14.06.2010, 22:02:14 »

Lodní lasery a grasery,xaserové havice střel,třeba to nechtěl komplikovat.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #339 kdy: 14.06.2010, 22:41:17 »

Možná mám někde zásadní chybu v nepochopení principu MDM
Jen musíš rozlišovat dvě rozdílné věci.
1. zdroj energie (Ta je buď uložená v kond.nabitých před odpalem nebo ji dodává onen reaktor)
2. pohonná jednotka (právě podle počtu jednotek jsou 2,3,4 DM. Tedy existuje ještě přech typ, který je sice jen jednomotorový ale s delší dobou chodu než je běžné -1.5DM.)
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #340 kdy: 15.06.2010, 05:13:30 »

prave to vicemotorovi je podle mne zavadejici ... dyt ty streli nemaji zadnej motor .. genruji klin.
Zaznamenáno
sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #341 kdy: 15.06.2010, 08:46:38 »

prave to vicemotorovi je podle mne zavadejici ... dyt ty streli nemaji zadnej motor .. genruji klin.

Tak přesně to mám na mysli.Jediný co spotřebováváš je energie a ta jde buďto z kondenzátorů nebo z mikrofůzního.Kondík se vybíjí,fůzní spotřebovává palivo.Proto jsem si říkal že kdyby udělali mikrojaderný tak všechny tyhle problémy odpadají.A nebo mě někdo polopatě vysvětlete co jeto ten MULTI DRIVE.Evidentně VÍCE MOTOROVÝ není přěsný překlad,protože něco co je poháněno klínem nepotřebuje motor.Jinak by to byly rakety a ne střely.
Zaznamenáno
edicius
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #342 kdy: 15.06.2010, 16:21:27 »

Je to označení pro střelu, která obsahuje více než jeden pohoný prstenec ( ten obsahuje uzly, které generují klín a mají omezenou životnost na 60s při max. zrychlení) 2 stupňová obsahuje 2 prstence, 3 stupňová 3 atd.
Zaznamenáno
sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #343 kdy: 15.06.2010, 17:31:57 »

Tak to je přesně to co mě pořád unikalo.Děkuji.Tím pádem je veškerá další debata na toto téma ode mě uzavřena,bo víc se tady asi vymyslet nedá.Teda ne že by Soňa nemohla s něčím novým přijít.
Zaznamenáno
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #344 kdy: 15.06.2010, 19:13:33 »

ty prstence mi unikli ..
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 47 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!