Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
20.08.2022, 01:08:35

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5950 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  pár nápadů k taktice
« předchozí další »
Stran: 1 ... 43 44 [45] 46 47 Tisk
Autor Téma: pár nápadů k taktice  (Přečteno 249641 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #660 kdy: 27.07.2010, 17:59:07 »

Musí být volný -jak jinak by se tam tahaly gondoly, pohybovaly se LACy, pinasy, raketoplány a podobná drobotina. Taky tudy prolítávaj střely a protistřely, sondy a kdovíco dalšího.
Nikde není jediná zmínka že by snad měly být něčím dalším omezený.
Snad jen stínící pole -ale to asi nebude všude a na hmotnější tělesa nemůže mít vliv.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #661 kdy: 27.07.2010, 23:14:22 »

Je pravda, že jsme se možná do těch představ o "nebezpečné" zóně zamotali až moc. V podstatě na začátku bylo, že nejspíš je tam nějaká taková zóna při prvogeneraci klínu, ale není jisté, zda tam je při jeho udržování... Ale i kdyby tam byla, stále je před lodí spousta klínu, do kterého můžou trosky zevnitř narazit. Délka lodi je jen malé procento z celkové délky klínu...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #662 kdy: 28.07.2010, 19:21:47 »

Kde jsou na lodi umístěny doky pro pinasy, raketoplány apod?
Jestli na příďové/záďové nástavbě tak pak bychom měli nepřímý důkaz že není jednoduché touhle zónou prolétat.

Ovšem třeba ta KHII hangáruje někde na boku takže zas úplně to jednoznačné není...
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
RicoTheCat
Full Member

HMS Phantom Engineering

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #663 kdy: 28.07.2010, 19:27:41 »

pokud mi slouží paměť tak člunový dok je v zadní části lodi v kýlní části. Neboli vzadu dole kousek před Prstencem pohonu
Zaznamenáno

Richard Black: Hledám toho vola který upustil montážní klíč na napěťovou sběrnici Phantomu. Značka: Živýho, zabiju si ho sám.
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #664 kdy: 29.07.2010, 20:57:03 »

No nechám to být. S taktikou -která je v nadpisu- to má společného hodně málo.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #665 kdy: 30.07.2010, 08:49:50 »

Způsob a konstrukce pohonu lodi je sice základ taktiky,ale souhlasím,na to málo co víme o gravitoru,jsme se hodně zamotaly.
Zaznamenáno
RicoTheCat
Full Member

HMS Phantom Engineering

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #666 kdy: 30.07.2010, 13:35:17 »

IMHO se tu motáme čím dál tím víc Smích už si tu připadám jako součást Gordického Uzlu
Zaznamenáno

Richard Black: Hledám toho vola který upustil montážní klíč na napěťovou sběrnici Phantomu. Značka: Živýho, zabiju si ho sám.
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #667 kdy: 30.07.2010, 23:21:20 »

Bacha ať někdo nepoužije na rozetnutí Damoklovu šavli!
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #668 kdy: 31.07.2010, 14:28:46 »

Takové motání může mít i trochu jiný výsledek ,ale dost srandy.Pomohlo mi to si ujasnit zhruba gravitor.Pořád má hodně nejasnstí  a neznámých,aby byla možná změna.Není to žádná betonová zeď.
« Poslední změna: 31.07.2010, 16:01:03 od Bolt » Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #669 kdy: 31.07.2010, 14:36:27 »

Bezpochyby je možné že teď po zavedení spideru DW ukáže i nějaké další pohony či jejich varianty. Rozhodně vývojáři z Weylandu dostali docela slušný impuls. Byli zvyklí že jsou na čele pokroku a teď zjistili že to není úplně přesné. Lepší motivaci si nedokážu představit.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #670 kdy: 06.08.2010, 13:55:32 »

Spider je potvrzení koncepce"Něco jiného,někde jinde".A to ještě zdaleka všichni,neukázali svoje nejlepší hračky.
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #671 kdy: 14.08.2010, 11:19:22 »

Vím,že vojenské značení je divné a matoucí.Tak když máme 8.flotilu,to nutně neznamená,že je někde 7 dalších a rozmístění  jedotek se za války hodně mění.Ale není známá aspoň pžibližná struktura mantichorského/spojeneckého námořnictva?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #672 kdy: 14.08.2010, 12:32:22 »

Já donedávna přdpokládal že homme fleet = 1.flotila, ale asi to tak nebude.
Víme o Třetí -třeba ji teďka obnoví. A pochopitelně 10. umístěná v TQ.
Původní White-Havenova flotila se kterou dobyl Trevor a St.Martin byla šestka ne?!
Jinak nevím.
Kdybych měl uvažovat logicky tak bych čekal flotilu na každém vyústění Křižovatky, snad s vyjjímkou Beowulfu. A taky by nějaká vyšší formace asi měla být umístěná někde u spojenců.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #673 kdy: 11.09.2010, 19:26:21 »

Tak jsem prostudoval použití vnitřních gondol od Poutníka,až po BoM.Poutník je určitě jenom vyhazoval.Při Pryskyřníku to asi dělaly stejně.
V BoM už měly obě strany možnos nasyslyt dopředu gondoly na tažných paprscích,ale ty odpalovaly v úvodních salvách podle možností SŘP a napřed je taky vypustily do divočiny mimo klín.V další fázi boje to hrnuly ven co to šlo a odpalovaly max. rychlostí.
« Poslední změna: 12.09.2010, 09:27:20 od Bolt » Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #674 kdy: 11.09.2010, 20:13:36 »

Víš co mě s ohledem na SŘP trochu mate?
Jsou tam leckde zmíněný čísla -"kapacity" některých lodí.
Platí ty počty pro každou salvu zvláš't nebo se to nějak sčítá?
Jako třeba: SD má kapacitu 150 střel. Znamená to tři salvy po 50 nebo libovolný počet vln po 150 kouscích?
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 43 44 [45] 46 47 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!