Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
01.07.2022, 09:13:34

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  pár nápadů k taktice
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 47 Tisk
Autor Téma: pár nápadů k taktice  (Přečteno 241273 krát)
Tyrael
Full Member
***
Příspěvků: 187


Zobrazit profil
« kdy: 30.06.2009, 23:46:04 »

teďka v poslední době otáčím v hlavě takovej jeden nápad, který by mohl docela udělat v taktice guláš.
Víme že manťáci vyrábí nadsvětelnou vysílačku z dosahem několika světelných hodin(což je sakra hodně moc prostoru) a že účině ze sond mohou stahovat nezpracovaná data(což asi taky nebude troška dat) a zároveň jim posílat rozkaz, takže jsem začal v hlavě otáčet nápad, proč néni možné postavit dálkový nosič střel.
Celkově by to nemuselo být nějak obtížné, v podstatě bychom vzali sondu několikrát ji zvědšili, přidělali k ní několik střel řekněme 5 o takové velikosti jaké se používaji na SD(asi by byli skoro stejně dlouhé jako nosic). samotný nosič by byl složen jen z několika důležitých součástí měl by co nejlepš ízaměřovací systém který by před odpálením dodával co nejlepší data střelám ať maj co nejlepší zaměření, nadsvětelnou vysílačku pro koordinaci útoku, maskováním pro nenápadné přiblížení a odpoutání od nepřítele a nakonec co nejvytrvalejší pohon což by mohl být problém v knížkách jsem si nepostřehl jestli střelám dochází šťáva nebo jestli prostě pohon zhoří, jestli zhoří tak by mohla být konstrukce nosicě problém, ale jestli jde jen o to aby měl pohon dost štávy tak jde vždycka namontovat na nosič malej atomovej reaktor podobnej jako se používá u LAC a i kdybi dával jen nezjistitelných 10000G(100KM/s2) pořád by byl rychlejší než jakkákoli loď.
Ve velkém vesmíru na vzdálenost 1-2 milionů km nenajde žádná loď nové LAC takže něco co bude menší než LAC je prakticky nezjistitelné, takže je zcela reálné aby se takový nosič nepozorovaně přiblížil na dostřel jenostupňových střel při maximálním zrychlení řekněme 96000G(9600km/s2) přičem by možná nejmodernější střeli mohly zrychlovat ještě rychleji, při takovémhle zrychlení je aktivní dolet střel jen asi 1,7 mil km. Pří útoku by to vypadalo že jsou střeli odpálený z prázdna, což musí byt pro jakékoli lodě překvapení samo o sobě. při koordinovaným útoku řekněme 50 nosičů se jedná o salvu 250 střel a to ze všeho menšího než bitevní křižník naděla šrot a i SD by to mohlo pěkně pochroumat, a co kdy by se jednalo o koordinovaný úder několika uskupení nosičů které by napadli lodě z několika úhlů zároveň takové krásné překavapení zatímco se lodě snažili odraží salvu střel od zbytku flotili, nebo jen volně letěli prostorem bylo by to pořádné překvapení. samotné nosicě by se ale zteče střel neúčastnili, hned po odpálení střel by se snažili co nejvíc nenápadně zmizet a pak zamířili na místo kde by si je mateřská loď mohla vyzvednout, pokud by měl pohon vytrvalost několika desítek hodin tak by loď která by posílala úder nemusela vůbec vstoupit do hyperlimitu prostě by se vplížila do systému někde na kraji si zřídila operační centrum a pak by poslala do útoku sondy a nosiče, sondy by našli nepřítele a nosiče vyřídili pak by se vrátili zpět k lodi která by jen koordinovala údery(néni na nadsvětelnou komunikaci), nabýjela nosiče a prováděla údrzbu nosičů samotných.
Mateřská loď nosičů by se nemusela účastnit bojových operací, takže by nemusela mít žáné panceřování a věkerou výzbroj by mohli představovat jen nosiče a protistřelová obranna a pokud bychom byli dost kreativní mohla by to být jakákoli obchodní loď z dost velkým nákladovým prostorem aby mohla nosiče převážet a dostatečně rozsáhlým komunikačním systémem aby mohla koordinovat rozsáhlé údery nosičů které by probíhali světelné hodiny daleko.
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Caba
Newbie
*
Příspěvků: 43


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 01.07.2009, 14:33:37 »

Ahoj Tyrael, já bych měl pár poznámek k téhle taktice, kterou jsi načrtla. Používáš předpoklady o zjistitelnosti, ale v tomhle případě zapomínáš na několik věcí:
a) ano bandwidth nadsvětelné komunikace je sice dostatečná ale i tak se nám objevuje komunikační lag (Weber sám uvádí gravitační pulz jako neinstantní) a to je trochu nevhodné
b) sondy jako takové jsou nezaměřitelné, nikoliv neviditelné, v Shadow of Saganami je sice bitevní křižníky neviděli, ale v At All Cost se přímo říká, že Havenské posádky byly zvyklé senzorové duchy vidět a ignorovat, protože s nimi prostě nemohli nic udělat. Co se týče LACček šlo o fakt, že byly vypnuté... pokud by měly nosiče zaměřovat a to i pasivně, a měly by koordinovat svůj postup buď s lodí nebo s ostatními nosiči, pak už je jen otázka času než je někdo najde a sestřelí
c) A tohle je oblíbený bod, který by udělala Honor, při takovém návrhu: "Nepřítel je také člově a snaží se vyhrát a přežít, takže můžeš očekávat, že se vynoří přesně tam, kde ho nechceš." v tomto případě by vyskočil na nosič přímo z hyper na dosah energetických nebo jednostupňových a rozsekal by ti řídící lodě. Nebo by manévroval ve vnitřním systému dost masivně na to aby podle řídících pulzů lokalizoval tvoje 'gondoly s pohonem' a potom prostě předpokládaný prostor prozkoumal sondami... nebo vyčistil atomovkami, ty věci by neměli dost stínění na to aby přežily takový výbuch i na poměrně velkou vzdálenost.
d) Pokud by myslel rychle, pak by mohl nosiče vyřídit lasery (nemůžou mít štíty pokud mají být tak malé, aby všechno energetiky utáhly. Reaktor by se sice vešel, ale na štíty by byla třeba sada kapacit a to by znmenalo velikost zhruba LAC, což už je moc na něco, co má ovládat pouze počítač - tedy podle Weberova systému) a zbavit tak střely řízení ještě před dopadem.

Tohle je jen několik věcí co mě napadá a všechny se aplikují na dobu 'Nepřítel o zbrani ví', ale neber to jako odrazení, v důsledku je to dobrý nápad a Weber něco podobného využívá v pozdějších knihách, jen místo na kradmost vsadil na přímější přístup. Pokud má někdo další poznámky (k mým poznámkám třeba) rád se zapojím do širší diskuze.
Zaznamenáno
twombly
Full Member
***
Příspěvků: 247


NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 01.07.2009, 14:58:37 »

Nápad zajímavý, ale myslim že by to bylo finančně nepraktické.

Přece jenom funkci tohohle systémů vesele zastane gondola se čtyřstupňovými střelami Mk25 pro obranu soustavy, která patří do systému Apollo a umožňuje řídit salvu osmi střel víceméně v reálném čase.
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member
***
Příspěvků: 187


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 01.07.2009, 20:17:29 »

re: caba
a) vždycky se můžou omezit jen několik sad rozkazů
b) v osmémem dílu se LAC dostali po balistické dráze na něco méně než 1 světelnou sekundu ze zapnutými klíny aniž by byli odhaleny, nosicě by vypouštěli střeli ze vzdálenosti 6krát vědší ve spojení z tím že by byli menší než LAC tak by musely být prakticky neodhalitelné. teďka když o tom přemýšlím tak by musel být nosič vybaven i aktivními senzory aby mohl co nejlépe zaměřit střeli i proti cílům které aktivují prostředky elektronického boje, takže by nosič musel nějakých řekněme na 20 sekund před odpalem ohlásit svoji polohu aktivními emisemi, v té chvíli by byl asi nejzranitelnější proti útoku.
c) nejjednoduší způsob jak mateřskou loď nosičů zlikvidovat by bylo opravdu vynořit se z hyper přímo u ní a zlikvidovat ji energetkými ale opět poznamenám že přesnost takového skoku je velmi obtížná, opět si vezmu příklad z 8. dílu kdy se úder proti pevnostem kolem vyúštění v Bazlišku netrefil o jednu desetinu světelné minuty tedy o 6 světelných sekund, to je sice v měřítku vesmíru málo ale pro nás to znamená že mateřská loď nosičů je prakticky v bezpečí před záměrným úderem, ale náhoda je blbec tak že je možné aby se u lodi vynořila loď při bězném přeletu celkem vysoká. mateřská loď by do systému mohl vztoupit stejně nezjistitelně jako jakakoli jiná loď která se nechce prozradit, vystoupit z hyper za hranicí detekce a pak do systému doletět z podsvětelným pohonem, samotné nalezení  loďe podle signálů by se dalo řešit různými přenosovými satelity, nabo prostým vypuštěním generátorů impulzů v takovém množtví že by nepřítel mohl jen hádat kde je mateřská loď, která kdykoli může utýct do hyper, aniž by ji mohl kdokoli pronásledovat.
d) ze stejného důvodu proč jsou na velkou vzdálenost LAC v bezpečí před energetickými zbraněmi lodí, energetické zbraně musí být přesně zamířené takže i když by na velkou vzdálenost dokázali nekrytý nosič zničit, nejdřív by ho museli najít a pořádně zamířit, kromě toho na vzdálenost odpalu střel(6 světelných sekund) má nosič minimálně 6 sekund na provedení manévru který ho před energetickými zbraněmi zabezpečí, atomovky by mohli znamenat problém, ale vzhledem k tomu že se atomovky nepoužívaji proti střelám, nebo sondám tak možnost použít atomovky proti nosičům o kterých bychom mohli říct že jsou jen o hodně zvědšené střeli neefektivní, kromě toho i kdybi to bylo efektivní atomovka poletí k nosiči 60s a nosič ohlásí svojí polohu nějakých 15s(20s před odpalem zapne aktivní emise které nepřítel zaměří až 6 s poté) před odpalem, což by teprve mělo umožnit nosiče zaměřit, takže by nosič měl 45s ke změně polohy, když dá 10000G tak se za 45s přemístí o něco víc než 100 000Km což je daleko mimo účinný dosah výbuchu jakkékoli atmovky. pokud jde o zaměřování střel nosič by jen provedl zaměření střel samtných před odpalem pak už jsou střeli odkázaný na svůj vlastní zaměřovací systém, takže po odpálení střel jsou nosiče druhořadým cílem, nejdřív přece musite zlikvidovat úder střel, pak teprve příjdou na řadu nosiče, které by se tou dobou co nejrychleji ztahovali z dosahu, bez teho aby nějak ohlašovali svoji polohu.

re: twomby: důvod proč si myslim že by to pro změnu mohlo být velmi učinné je ten že řízení palby pro 3stupňových střel funguje při maximální vzdálenosti na hraně, více než 3stupňové střeli by už byli levé jak ty příslovečné šavle, takže proč prostě nepřenést řízení paby blíž k nepříteli.
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
FouET
Newbie
*
Příspěvků: 5


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 03.07.2009, 10:23:01 »

Chceš toho po těch nosičích moc.  Přiblížit se s určitýho úhlu, načasovat odpal, koordinovat s dalšíma nosičema, zdrhat. To je moc věcí, nadsvětelná vysílačka má taky nějakou prodlevu a navíc může vysílat jenom pulsy tj. jednoduchý signály. Hodně týhle práce by musela udělat nějaká vyspělá AI a tu sem v Honorversi neviděl.
Zaznamenáno
Tyrael
Full Member
***
Příspěvků: 187


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 03.07.2009, 22:21:08 »

normální operace nosičů by vypadala asi takhle
1) mateřská loď se přiblíží do soustavi a vypustí Sondy aby zjístila situaci nějekou chvíli na to vypouští aji nosiče
2) sondy najdou cíle v soustavě, to může být cokoli eskadra lodí nebo jen kurýrní nebo nákladní lodě anebo nějaké senzorové, nebo zbraňové plošiny
3) nosiče se přiblíží na útočnou vzdálenost a vypustí střeli, pak se zdejcnou
4) mateřská loď nabere nosiče, a buďto vypadne ze soustavi a letí otravovat život někomu jinde, nebo nebo vypouští nosiče z novou dávkou střel aby zaútočila znovu.
samotné nosiče by tvořili síť propojenou komunikačními lasery, o každá změně kurzu nebo polohy by ostatní nosiče věděli, takže by byli schopné se přes svoje maskování navzájem najít a koordinovat útok v rámci sítě. Samotný počítcový sytém by musel mít dost velkou kapacitu aby mohl pevně zaměřit střeli, takže naprogramovat mu nějaké zákldní automatické reakce na podněty nebo rozkazi by nebylo vůbec těžké když dostane rozkaz přiblížit se k cíly xxx zaměřit a odpáilt střeli a pak se zdejchnout na pozici xxx tak je provede podle nějakého předprogramovaného návodu, přičemž by si teoreticky mohl vybrat z několika variant úderu.
systém povelů by nemusel být moc dlouhy, protože každý nosič by operoval na určité pevné pozici ve formaci takže příkazi nosičům by se posílali celé formaci, přece jenom 5 střel je nic to dokáže odrazit skoro každá válečná loď, ale když po pěti střelách vypustí 20 nebo 30 nosičů tak to dá zabrat každé lodi.
Důvod proč by se nosiče mohli ujat je ten že když nevíte kde nepřítel udeří tak musite všude udržovat pohotovost, a to celkově musí byt dost vyčerpávající, a snaha dopadnou nosiče bude vázat především lehké jednotky, které potom musí někde chybět, a nosič může mít někdy kliku a zahlédnout při svých průzkumech něco co nepřítel chce zkrýt jako třeba tajné loděnice, nebo testování nějaké nové hračky
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Caba
Newbie
*
Příspěvků: 43


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 03.07.2009, 23:40:19 »

Pokud jde o ten bandwith tak jsem chtěl říci, že pro účinné navádění střel je potřeba slušné množství dat, je také pravděpodobné, že by potřebovaly silný klín aby se zprávy neztrácely v šumu (tj pokud by byly před nebo za nepřítelem, respektive za střelami, takže pokaždé, když vystřelí), takové řešení mnohem lépe zprostředkuje střela apollo, které spoléhá na zákryt střel narozdíl od skrývání. Pokud bez dostatečně silné vysílačky by tak byl tento mezikrok naprosto zbytečný, jelikož střely i na takové vzdálenosti potřebují pomoc taktického a počítačů lodi jinak nejsou schopny rozlišit návnadu od lodi.

P.S.: Přestaň prosím masakrovat češtinu a zamysli se předtím, nebo přinejhorším potom, co něco zapíšeš. Interpunkce existuje z nějakého důvodu a dvojité iy se ještě nezavedlo.

Twombly vzkazuje: Viditelně jsi nečetl o Apollu, přečti si At All Cost.
Shorty vzkazuje: Zhoř!
At All Cost vzkazuje: Read me if you can!
Zaznamenáno
FouET
Newbie
*
Příspěvků: 5


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 05.07.2009, 16:28:42 »


Twombly vzkazuje: Viditelně jsi nečetl o Apollu, přečti si At All Cost.
Shorty vzkazuje: Zhoř!
At All Cost vzkazuje: Read me if you can!
To má takovej malej, drobnej, skoro nepodstatnej háček. Za každou cenu ještě nevyšla a At All Cost je pro spoustu čtenářů jenom papír potišněnej písmenkama, který nedávaj smysl.
Zaznamenáno
Caba
Newbie
*
Příspěvků: 43


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 06.07.2009, 17:30:04 »


Twombly vzkazuje: Viditelně jsi nečetl o Apollu, přečti si At All Cost.
Shorty vzkazuje: Zhoř!
At All Cost vzkazuje: Read me if you can!
To má takovej malej, drobnej, skoro nepodstatnej háček. Za každou cenu ještě nevyšla a At All Cost je pro spoustu čtenářů jenom papír potišněnej písmenkama, který nedávaj smysl.

Všichni vzkazují: Tak od toho je tam ta část ' Read me if you can.' ('Přečti si mě jestli to dokážeš.' pro lidi. pro které je to jen papír potištěnej písmenkama).
Zaznamenáno
Lucia
Newbie
*
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07.07.2009, 20:55:48 »

Tak Vás všetkých zdravým!!

Najprv povinnosti: Tak AT ALL COST je preložený a môžete ho čakať v mesiacoch žáří-říjen  alebo po Slovensky september- október. Ako to viem?? Písala som pánovi Svobodovi a ten mi láskavo odpovedal na mail. Škleb

Zábava-Vidíte? je až druhá Úsměv  -   potrebujem Vašu pomoc. Na fanfiction net je pomerne dosť poviedok o Honor. Prekladám poviedku Harry Potter and dawn of the Honor, ktorej som dala pracovný názov: Harry Potter a úsvit Honor....A čuduj sa svete nie je to také hrozné ako som sa bála Je to príbeh ako sa ocitla Honor po nehode hypergenerátora vo svete HP konkrétne v siedmom ročníku a naši "milovaný" čarodejníci sa pretransformovali do takých vojakov že by sa aj mariňáci divili a naša Honor do toho spadla ako "pomocník" brigádneho generála Harryho Pottera.  Sprvu som prevracala očami ale je to fakt dobré až na mnohé chyby autorky: Vy by ste nechali ísť Honor samu na neznáme územie bez akejkoľvek podpory? Bez Andrewa??
Problém je nasledovný: Mám pocit že autorka silou-mocou chce písať v angličtine, pričom sa mi nezdá že je to jej rodný jazyk. Nevím co si myslet/Nerozhodný   V každom prípade potrebujem pomoc s prekladom a písala som aj Sue ale ona si na to netrúfa. Potrebujem niekoho kto je ozaj ťažká váha v angličtine a ja by som tejto osobe pri všetkej úcte robila Beta-readera. Inými slovami všetku prácu urobí dotyčný alebo dotyčná a ja to len uhladím. Tých poviedok je viac. Je tam aj o stromových kocúroch a pod. Kto má záujem ozvite sa na e-mail. Samozrejme všetky postavy patria Davidovi Weberovi...pre českú Republiku Polarisu A Potter Rowlingovej- To aby som neskončila na súde.
A ešte aj ja píšem poviedku. Ako som v úvode písala pán Svoboda mi poslal e-mail a tak dodávanie fanfiction je povolené. Zatial to má pracovný názov Ramiel a o čom to bude uvidíte...teda ak to tu Sue uverejní. Zatial dovi
Ps: omlúvam sa že som to sem dala...proste sa to nikam nehodí...
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 27.02.2010, 04:31:41 »

Můj návrh na obranu soustav a uvolnění hyperprostorových lodí.
Do holé gondoly dáme 9 střel s jednostupnovým fůzním motorem a véélkou hlavicí.Tyto 2 gondoly zavěsím dopředu a dozadu k nosiči.Nosič má pohon se  zrychlením až 100 000 G a vytrvalostí pár hodin při 1000 G,maskování,senzory průskumné sondy,prostředky elmag.boje jako PŘÍZRAČNÝ JEZDEC a hlavně řízení palby APOLLON.-co se stane se střelou APOLLON po odpálení?  Sestava-nosič plus 2 godoly- vážit asi 3kt .je výrobně a finančně  nenáročná a mohla by se vyrábět kdekoliv v alianci.Sestavy rozesejem po soustavě,rozdělíme na skupiny,ty podřídíme upraveným LAMORIARTY - KHII a vše spojíme do jednotné senzorové a taktické sítě.Po rozmístění sestav v dostatečném počtu by v soustavě nemuselo zůstat nic těžšího než perutě LAC.
Použií:nepřítel přiletí,po jednoznačné identifikaci,sestavy ohrožené oblasti vyrazý do útoku,sestavy pod 10 Mkm střílí,po odpalu 9-18 střel sestavy pokračují v režimu apollon až k nepříteli a mají data z celé sítě,která je v pohotovosti,ale maskovaná podle úrovně ohrožení.Po útoku část sestav zůstane u nepřítele jako sondy,ale většina letí na základny,kde odhodí prázdné gondoly,nabere plné,doplní palivo a hurá do boje.Nepřítel bude pod nepřetžitou palbou od překročení hyperlimitu,až do útěku,kapitulace,smrti,a nebo než dojdou střely.Systém je možné použít i na obranu proti LAC a střelám,když do gondol naládujeme ZMIJE a protistřely.Jednotlivé sestavy jsou použitelné i pro  LAC v soustaě,1 v pohodě zvládne 10 sestav a na nosič lze zavěsit cokoliv.
Obrana je max.automatizovaná,ale hlavní slovo kdy,kde,na koho a jak vystřelit mají lidé v řídících LA-M.
« Poslední změna: 02.03.2010, 20:41:15 od Bolt » Zaznamenáno
Dalin
Full Member
***
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 27.02.2010, 16:04:02 »

Tento systém by mohl fungovat pouze za za splnění jedné ze dvou možných podmínek:
1) systém by byl vybaven MDM střelami
nebo
2) musel by fungovat bezreakční pohon ala Starfire

Protože pokud by nepřítel náhodou nevlítl přímo do pole těchto nosičů(kteří by si hráli na mrtvého brouka) a navíc by musel být tak hloupý že by nevypustil ani vlastní sondy, tak by ty nosiče musely letět směrem k nepříteli a jestli by tato sestava vystřelila ze vzdálenosti 10 Mkm, tak jenom setrvačností by to ty nosiče zaneslo na dostřel nepřítele.
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 27.02.2010, 21:29:47 »

Asi jsem se nevyjádřil dost jasně. SESTAVY MAJÍ VLASTNÍ GRAVITOROVÝ POHON.Když jsou gravitory ve velikosti od ručních protiletdlových střel ,až po SD tak nevidím problém.
Sestavy jsou rozmístěny po celé soustavě,hustota je úměrná hrozbě,nejkratší příletové trasy=největší pokrytí.Mrtvy brouk platí jen do útoku nepřítele,potom přiměřené množství sestav vyrazý k němu.Idealní směr útoku je od hyperlimitu ke slunci.
Nepřítel zjistí že tam sestavy jsou,ale protože letí rychlostí střely,nemůže se jim vyhnout,ani je zničit,dokud se nedostanou do protisřelové obrany.Sestavy NEJSOU gondoly.Gondoly sedí v hejnu a čekají až něco trefí ony,nebo něco trefí je.
 
Střely MDM co to přesně je? Ja navhuji jednomotorovou střelu,protože další motory nahradí sestava.Vícemotorové střely se používají,aby chránily posádky lodí.Všechny technické vychytávky jsou v járdr,nosič sestavy,ano řízení střelby je nadsvětelné.
Systém by pomocí rotace sestav mohl udržovat několika hodinovou sřelbu podle počtu sestav,střel,základen a řídících LAC.Chtěl bych vidět velitele který by tam dobrovolně poslal lodě.

« Poslední změna: 02.03.2010, 20:44:34 od Bolt » Zaznamenáno
Dalin
Full Member
***
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 28.02.2010, 00:37:59 »

OK, tak si vyzkoušíme malou modelovou situaci. Jsem admirál SLN (protože proti nikomu jinému by to nefungovalo) a vím, že je někde nějaká planeta, kde se nevyskytují žádné mantichorské lodě s těmi prokletými MDM. Vyskočím z hyperprpstoru s malou flotilou 20 SD (musím mít něco s čím si LAC neporadí). Zamířím si to přímo k planetě, když tu naráz vidím, jak se na mě řítí dejme tomu nějakých 200 gravitorových zdrojů. Tyto zdroje míří přímo ke mě a upravují rychlost tak, aby si ode mne udržely vzdálenost 10 Mkm. Ze vzdálenosti 10 Mkm na mne vystřelí 1800 střel. Tyto střely mi zničí 2 SD a těžce poškodí 3 další. Jsem těžce naštvaný, co si to ti zatracení manťáci zase vymysleli, ale mezitím mi CIC poslalo vyhodnocení s čím jsem se to setkal. Uvidím další vlnu gravitorových zdrojů a vím, že na mne zase budou střílet ze vzdálenosti 10 Mkm. Zamířím směrem přímo naproti a začnu střílet ze vzdálenosti nějakých 15 Mkm. Vím, že nepřítel je mimo aktivní dostřel, ale letí přímo ke mě a to by v tom byl čert abych ho nesejmul střelami letícími po balistické dráze a já mám střel dost. Tímto způsobem setstřelím všechny nosiče v soustavě a potom mám volnou ruku k tomu, abych udělal v soustavě co si zamanu a celou dobu se budu pochechtávat, že jen novobarbaři můžou vymyslet systém co funguje jen jednou.

Zaznamenáno
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 28.02.2010, 09:46:39 »

Počty 200 sestav=3600 střel.Aktivní dostřel 10 Mkm v klidu neznamená že setavy budou střílet z max. dostřelu,můžou vystřelit kdykoliv od maxima nebo až těsně u lodi.Na pokrytí soustavy máme minimálně několik tisíc sestav.Sestavy krátkodobě a opakovan můžou letět zrychlením 100 000 G. Modelová situace 20 SD překročí hyperlimit,když tu naráz vidí mnohačetný odpal střel ze všech směrů a vzdáleností,střely letí různou rychlostí,aby se trefili současně.Fotila spustí protisřelovou obranu a čeká,100 střel přiletí na dostřel obrany a odpálí 1800 dalších střel,no vypadaly větší.Překvapení 3 SD pryč a další stovky potvor jsou na cestě,úsměv poněkud tuhne,lodě pod palbou a není na co střílet,protilodní střely se vzájemně nesestřelují,salvy se zatím míjely-bitva o Mantichoru.Od překročení hyperlimitu k cílům v soutavě trvá cesta řádově hodiny,systém má dost času a střel,aby odstřeloval soustředěnou palbou lodě po jedné.
K sesřelení 20 SD potřebuje 20 000 střel z 1112 sestav a sestavy používá opakovaně,přiletí,vistřelí,odletí na pohyblivou základnu,vymění gondoly a odletí.
Sestavy a střely jsou maximálně jednoduché a levné,nemusím šetřit na počtech.
« Poslední změna: 05.03.2010, 18:22:25 od Bolt » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 47 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!