Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
24.05.2022, 17:36:02

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Nové informace o sériích Davida Webera
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Nové informace o sériích Davida Webera  (Přečteno 5888 krát)
Johnak
Global Moderator
Full Member
*****
Příspěvků: 217Zobrazit profil
« kdy: 26.02.2009, 16:35:16 »

Z Baen's Baru sem překopíruji informace, které David Weber před několika dny prohlásil na jedné besedě. Týkají se všech jeho sérií.

Citace
- 163X.  DW is under contract for 3 more books in this universe.  He'd like to get Eddie down to the Carribean and the eastern US seaboard, throwing out the French.  No real timetable as to when those books might get written, however.

- Currently writing Torch for Freedom with EF.  This book is still committed for a 2009 release, in order to pave the way for MoH in early 2010.  He sounded very adamant that the release schedule would be made, as he doesn't want the MoH script gathering dust at Baen any longer than it has to.

- Talked about the economics of the various series when asked what other lines he'd like to advance, so we'd have an appreciation of the difficulty.  Toni Wiezkopf (I'm sure I killed the spelling) knows he really enjoys writing in the Swords universe, 163x, etc., but the publishers takes a roughly $1.5MM hit to revenue when he writes anything other than a HH or Safehold novel (and yes, we get from this that Safehold is selling really well.)  He emphasized that his other series are certainly profitable, and match up will with most other novels in terms of sales, but HH & Safehold are guaranteed blockbusters.  This forces the slant we see in HH/SH novels vs. everything else.  Talked about the intertwined relationship between Baen and Tor.

- After TfF and the resulting revisions to MoH (the MoH manuscripts he's auctioning, for example, include characters such as 'The Physicist' because Eric hasn't given them a name in TfF yet), he's going to produce 2 more books for Tor.  At some point he's going to jump the story to Caleb and Sharleyn's children, but he's currently debating with himself on when.  He's come to really like the current character set and is loath to leave them.  He's going to bring Safehold to a relatively static split between Orthodox and Charisian churches, then jump forward a generation for the next set of upheavals.

- Treecats will see greater use as biological sniffers around certain VIPs (not adoptees) to counter Mesa.  An entire treecat clan will be wiped out due to *tum te tum*.  (Note... DW actually says this term, and in a very musical and utterly maliciously gleeful way.)

- Foraker will be adopted.

- He's interested in writing a sequel and a prequel to Path of the Fury.  The prequel will follow Ferhat Belkesson (sp? don't have the book handy) and how he found himself to be an O branch inspector.

- Got asked who Brandark's god is.  I'll leave the response to your imagination.

- Three movies have been optioned in the HH universe, with financing mostly lined up (but with many more contractual cut-outs that can kill or delay it at any time.)  First movie centered on Honor of the Queen, with flashbacks to Basilisk Station to explain current relationships.

- Wants to write more sequals and a prequal to Mutineer's Moon.  Prequal will cronical the fight between the loyalists and rebels, centering on Jiltanith (lots of War of the Roses settings.)

- Not sure when the Multiverse series will continue.  Noted he 'had no business starting that one', as there are so many other story arcs ongoing.

- Currently has 30 books total under contract

- BSG fan.  Not much other TV. 

- Last sentence of Mission of Honor:  'This time, Pritchart took it.'  He also read the first sentence, but it wasn't sufficiently memorable to stick with me. 
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member
*****
Příspěvků: 217Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 26.02.2009, 16:51:37 »

Pokusím se přeložit ty důležité informace:

- v sériii 1632 má smlouvu na tři další knihy a rád by se přesunul děj do Karibiku a východní pobřeží Severní Ameriky, odkud by hrdinové vykopli Francouze.

- právě teď píše Torch of Freedom (pokračování Koruny otroků) s Ericem Flintem. Kniha by měla vyjít v poslední čtvrtině 2009 a měla by být následována Mission of Honor na začátku roku 2010. Je si téměř jistý, že rozvrh dodrží.

- mluvil o ekonomické stránce svého psaní. Ačkoliv se všechny jeho knihy velice dobře prodávají ve srovnání s konkurenci, největší komerční úspěch mají HH knihy a série Safehold.

- po dopsání Torch for Freedom a následné revizi Mission of Honor (jedna z postav je tam označována pouze jako "ten lékař", protože MWW čeká, až pro ni Eric vymyslí jméno) plánuje napsat dvě knihy pro Tor. V sérii Safehold plánuje časem posunout děj o další generace k dětem Cayleba a Sharleyan, ale současné postavy mu přirostly k srdci a tak přemýšlí, kdy to posune. Plánuje konflikt mezi ortodoxní církví a Charisem dostat do relativně statického rozdělení sil a pak se posune o generaci dopředu a bude řešit novou řadu konfliktů.

- stromové kočky se začnou používat jako biologičtí "čichači" pro některé VIP, aby se předešlo podobným útokům ze strany Mesy. Celý klan stromových koček bude vyhlazen kvůli "tum te tum"

- Shannon Forakeová bude adoptována!!

- padl návrh na tři filmy z Honorverse a finanční stránka věci byla zatím vyřešena, ale stále to může být pohřbeno nebo zpomaleno různými úpravami ve smlouvě (tak jsem to aspoň pochopil) První film by měl zpracovávat Čest královny a součástí by měly být flashbacky o tom, co se stalo v Bazilišku.

- v současnosti má smlouvu na 30 dalších knih

- je fanouškem Battlestar Galacticy, jinak TV moc nesleduje.

- poslední věta z Mission of Honor - "This time, Pritchart took it." Česky to znamená něco jako "Tentokrát si ji/ho Pritchartová vzala." Mám za to, že jde o podání ruky, takže by to šlo přeložit jako "Tentokrát ji Pritchartová stiskla."
 
« Poslední změna: 27.02.2009, 08:58:33 od Johnak » Zaznamenáno
twombly
Full Member
***
Příspěvků: 247


NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 26.02.2009, 22:54:00 »

Jsem teda fakt zvědav jak bude Forakerová adoptovaná.
Zaznamenáno

Geser
Newbie
*
Příspěvků: 39Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 26.02.2009, 22:58:42 »

Třeba se nějaká kočka při výzvědách u nepřítele neudrží  Smích

Moc díky za info:) Hlavně to o těch filmech je potěšující
Zaznamenáno

nemám rád Erica Flinta...

,,Co na to řeknou dějiny pane?"
,,Pravda. No tak to Harringtonovou radši převelíme..."
IKolincak
Hero Member
*****
Příspěvků: 504


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 27.02.2009, 11:13:58 »

Nádhera! Jen houšť a větší kapky!
Zaznamenáno
Dalin
Full Member
***
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 27.02.2009, 14:59:18 »

Škoda že nespecifikoval, jestli se ty věci o Forakerové a stromových kočkách stanou už v MoH. Protože to vyhlazení celého klanu stromových koček by mohlo být následkem Oyster Bay a mohlo by to naznačovat porušení Eridanského Ediktu vůči Sfinze (anebo úspěšné zničení Vulkána). Forakerová by mohla být adoptována, pokud by byla zajata (úspěšný nájezd na Bolthole?), anebo v rámci ochrany VIP poskytnuté Mantichorou Havenu, ale to bych tipoval až v následující knize.
Už aby to bylo.
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member
*****
Příspěvků: 217Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 27.02.2009, 19:29:43 »

Ještě info k princi Rogerovi...

Weber a Ringo mají smlouvu ještě na tři další knihy, ale mají menší problém. Podle MWW se celá série točí kolem Rogera jako ústřední postavy. A bohužel Rogerova současná funkce mu už nedovoluje aby byl ve středu dění jako v čele armády nebo i na vlajkové lodi flotily. Padl návrh, že by mohli napsat prequel o tom, jak se Miranda MacClintockova stala císařovnou a že by to mohlo být ve stylu Rogerova dobrodružství na Marduku. Navíc Miranda měla být hodně podobná Rogerovi tím svým "za mnou! Hrr na ně! přístupem.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!