Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
08.08.2020, 02:39:54

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Válka cti
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Válka cti  (Přečteno 6038 krát)
Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« kdy: 29.11.2008, 19:41:19 »

Jak tak pročítám sérii od začátku tak mě na konci "Války cti" docela zarazilo, jakv části věnované vývoji v Heavenu kdy Oskar Saint Just nařídil zatčení Giscarda a Trouvilla Shanon Forakerová zlikvidovala několik superdreadnoughtů SB povelem přes taktickou síť eskadry. .. vzhledem k tomu že ty "snadno" zničené lodě měly nahozené klíny a štíty tak mě napadají víceméně jen 2 možnosti:

1) nálož nebo sabotáž na některém z reaktorů lodí ( a tady mě nenapadá jak by to provedla nebo zařídila na lodích SB v době kdy byly v "akci")
nebo
2) že by si vypůjčila Horacovu fintu a přepsala software v některé z pinas která nahodila klín uvnitř lodi?

... je možné, že se to tu už někde probíralo, jen to nemůžu najít a nevidím ani diskuzi k této zatím poslední české knize z hlavní série.
« Poslední změna: 29.11.2008, 19:46:27 od Martind Forlon » Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 30.11.2008, 11:06:13 »

Přepsání software pinasy by nestačilo, pokud si pamatuju, tak museli odstranit pojistky. Ale je docela dobře možné, že by pojistky nemusely být u střel a ona jako taktický důstojník flotily měla plnou kontrolu nad tím kdy a jakým spůsobem by se odpálily. Možná ne u útočných střel, ale obrané střely a jejich odpálení může být řízeno primárně počítačem (rychlejší reakce než u člověka - viz obrana pevností na křižovatce) a klidně mohla způsobit odpálení uvnitř lodi.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03.12.2008, 08:33:40 »

Matně si vzpomínám, že ty destrukční mechanismy byly na všech lodích SB už nainstalované samotnou SB pro případ, že by se některá posádka odmítala řídit rozkazy. Shanon jen našla způsob, jak je spustit...
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 03.12.2008, 10:01:33 »

Chtel bych jen podotknout, ze tohle vsechno se stane v Popelu vitezstvi, nikoliv ve Valce cti.

Jinak taky myslim, ze slo o nejake sebedestrukcni mechanismus, ktery Shannon nejak sikovne vyuzila. - "chladici system reaktoru provedl neplatnou operaci a musel byt ukoncen. Pokud potize pretrvavaji, obratte se na vyrobce tohoto programu." 
Zaznamenáno
TomArt
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 03.12.2008, 21:33:43 »

Přemýšlím nad povahou toho mechanismu, muselo to být něco rychlého aby nemohlo dojít k odpalu výzbroje. A pokud vím tak sou D a SD konstruovány aby vydržely explozi minimálně jednoho reaktoru a naráz přetížit všechny reaktory no nevim...? (přece tam musí být nějaký pojistný ventil=hardware Mrknutí) Spíš se přiklánim k manipulaci s gravitorem (střela, loď).
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 03.12.2008, 22:33:22 »

Ono by stacilo odpalit jednu z nuklearnich nalozi (ktere se pouzivaji pro likvidace stanic apod.) na palube lodi. A kazda lod ma vlastni, takze kdyby jednu z nich nejak hackla, aby se odjistila a odpalila...
Zaznamenáno
Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 04.12.2008, 21:38:31 »

Chtel bych jen podotknout, ze tohle vsechno se stane v Popelu vitezstvi, nikoliv ve Valce cti.

Šok Šok ponekud jsem se seknul s nazvem knihy Smích ..jsem uz mel rozectenou VC kdyz jsem se rozhoupal nahodit tohle tema Smích

Matně si vzpomínám, že ty destrukční mechanismy byly na všech lodích SB už nainstalované samotnou SB pro případ, že by se některá posádka odmítala řídit rozkazy. Shanon jen našla způsob, jak je spustit...

Ten mechanizmus fungoval trochu jinak a sice: ze slo o majak ktery se spustil az po urcite relaci ktery pak umoznil pasivni navedení maskovane utocne strely (tak jak byl proveden utok na kralovnu a protektora)

Přepsání software pinasy by nestačilo, pokud si pamatuju, tak museli odstranit pojistky. Ale je docela dobře možné, že by pojistky nemusely být u střel a ona jako taktický důstojník flotily měla plnou kontrolu nad tím kdy a jakým spůsobem by se odpálily. Možná ne u útočných střel, ale obrané střely a jejich odpálení může být řízeno primárně počítačem (rychlejší reakce než u člověka - viz obrana pevností na křižovatce) a klidně mohla způsobit odpálení uvnitř lodi.
... hmm, no ta moznost vyrazeni lodí pres jejich obranne mechanizmy by mohla byt. ... vzhledem k nizke urovni zabezpeceni software kdyz byla uvnitr systemu to u lodi SB byla zrejme nejsnazsi cesta.
« Poslední změna: 04.12.2008, 21:41:32 od Martind Forlon » Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 05.12.2008, 10:20:26 »

No, už je to dost dlouho, co jsem to četl naposledy, ale je fakt, že si vzpomínám i na něco takového.
Zkus se poohlédnout na infodumpu, kde by mohla být odpověď přímo od MWW.
Zaznamenáno

Pr3d1t0r
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07.12.2008, 20:19:34 »

No já myslím, že Shanon je dostatečně chytrá, aby se postavila jakýmkoli zabezpečovacím zařízením, které liďáci mohou mít.

OT: nevíte jestli náhodou Polaris nechystá nějakej pack všech knih, které vyšli s honor? Docela bych to ocenil, ta e-podoba není ono Úsměv
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07.12.2008, 20:56:14 »

OT: nevíte jestli náhodou Polaris nechystá nějakej pack všech knih, které vyšli s honor? Docela bych to ocenil, ta e-podoba není ono Úsměv

Mně se na Planetashopu povedlo asi před rokem koupit pakl všech knih (prvních 13, bez Ve službách meče) za cca 1600. Prodávali to jako komplet, které tam mají uvedené v samostatné kategorii a dost často mění nabídku. Kdosi mi nedávno říkal, že to kdesi jinde sehnal ještě levněji (ach ta paměť)...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 20.12.2008, 11:21:21 »

Podle mě na to Shannon šla tou nejjednošší cestou. Vypnula energii do zadržovacích polí fuzních reaktorů. Pokud podle pana Webera jediný zásah do fůzního reaktoru zničí celý superdreadnought, pak vypnutí energie do zadržovacích polí údělá naprosto totéž.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 22.12.2008, 09:18:43 »

Podle mě na to Shannon šla tou nejjednošší cestou. Vypnula energii do zadržovacích polí fuzních reaktorů. Pokud podle pana Webera jediný zásah do fůzního reaktoru zničí celý superdreadnought, pak vypnutí energie do zadržovacích polí údělá naprosto totéž.

Až příliš milosrdná smrt pro ty parchanty Škleb. Ale asi jo, tak nějak to nejspíš bude.
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!