Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
27.05.2022, 02:55:16

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Mission of Honor
« předchozí další »
Stran: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39 Tisk
Autor Téma: Mission of Honor  (Přečteno 226820 krát)
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #480 kdy: 12.06.2010, 23:31:51 »

Někde v MoH bylo v rozhovoru v MA, že stejně jako u Crandallové byla pojistka (ten, kdo ji střelil do hlavy), je něco podobného u Fillarety, aby udělal, co chtějí. Není tam, zda má být zabit a nahrazen či cokoliv jiného. Ale když MA dokázalo zmanipulovat nasazení stovek SD BF na vojenském cvičení, není probém mít vlastního člověka poblíž Fillarety...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #481 kdy: 13.06.2010, 10:38:20 »

Jedna věc je zlikvidovat ho ale jak Fil. přimět -nebo jeho nástupce- aby provedl požadovanou akci?
Samozřejmě pokud bude jeho nástupce agent-spáč...
Ta zabijácká/manipulativní technologie má časové omezení a taky neumožňňuje provádět komplikovanější činnosti. Takže pochybuju že by Fil. pod jejím vlivem odříkal "burcující projev" a vydal rozkazy které by měly alespoň trochu smysl.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #482 kdy: 13.06.2010, 13:04:29 »

crandalovou nekdo strelil? ja myslel ze vybouchla i z lodi...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #483 kdy: 13.06.2010, 13:25:13 »

Jestli jsem to dobře pochopil tak její vlajková loď -tedy vrak vlajkové lodě- se šinul vesmírem dokud nedorazili záchranáři od královské maríny.
A ti ji našli jednoznačně zavražděnou -a to tak, že to může působit coby poprava od krvelačných mantíků.  Smích Co???
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #484 kdy: 13.06.2010, 15:51:42 »

To právě vůbec řečeno nebylo, o co v případě Fillarety jde. Byla zmíněna prostě nějaká pojistka. Co já vim co to je Smích. Třeba F se střelí sám do hlavy a jeho second-in-command je mesanskej sleeper, kterej se bude snažit "dokončit misi" a zničit Manťáky...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #485 kdy: 13.06.2010, 16:00:03 »

Anebo se k nim v té správné chvíli dostane autorizovaný rozkaz "provést za každou cenu".
Popřípadě ještě doplněný nějakým podrobným popisem zvěrstev, které kdesi mantíci napáchali. Nejspíš v odvetě za OB, třeba natolik tvrdé a razantní údery že to bude volat po uplatnění EE.
Zaznamenáno

sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #486 kdy: 14.06.2010, 01:59:04 »

Jak by se k němu dostaly jakékoli novinky o tom co mantíci spáchali když bude 3 měs. v hyper a vynoří se až v Mantichoře?
Jediná novinka pro něj bude podstatně větší flotila než čekal a výzva od Honor ať se vzdá,nebo mu bude nakopáno.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #487 kdy: 14.06.2010, 23:01:12 »

Podle mě nepoletí přímo -udělají si yastávku pro spřesnění polohy před závěrečným vynořením. Budou manévrovat ve velmi složitém "terénu". Po takové štrece může chyba v navigaci dosáhnout příliš velkých čísel. A vyvést stovky SD v zakázané oblasti by nebylo dobré.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #488 kdy: 15.06.2010, 20:47:41 »

My jsme tu rozvíjeli představy jak Velká Aliance (SEM,RH,AE,Grayson,Erewhon,TQ,Slezsko,Torch,Maya...) povede válku se solíkama.
Já si to taky užíval  Kroutím očima ale faktem je, že nikdo se zdravým rozumem proti SL válčit nechce. Ne snad proto že by se tenhle boj nedal vyhrát -už je zřejmé že to není tak docela pravda.
Jedním důvodem je že i vítězná válka je pekelně drahá. Ani plundrování, reparace, kontribuce a "vysávání" poraženého protivníka nemůžou zaplatit šílené pálky které na dosažení vítězství musí být vynaloženy.
Hlavním ale je, že ve válce umírají lidi. Ačkoliv je zřejmé že většina z nich bude mít solariánské občanství tak to na tomhle faktu nic nemění. A zabíjet lidi pokud to není nezbytné chce jen totální magor.
Za třetí VA vlastně se solíky bojovat nechce. Jo, jsou to arogantní magoři, hajzlové, pitomci... Jenže takových je všude plno a to nepovažuju za důvod jim všem vyhlásit válku. Nehledě na to, že ti co rozkazují a rozhodují nebudou umírat. A s největší pravděpodobností ani nebudou hnáni k zodpovědnosti -pokud se tedy konflikt šeredně nezvrtne. Tudíž pokud nebudou útočit tak proč vlastně dál válčit? Za dobro a změnu režimu biliónu lidí ...kteří o to vlatně nestojí? Za vyšší princip mravní? Blaho lidstva? Boha a vlast? Pro pomstu?
Konečně další důvod proč SL nechat na pokoji: je tu MA a Detwajleři už předvedli jak jasou nebezpeční. To je skutečný nepřítel a od nich přichází reálná hrozba.
A teď otázka: jsou přední představitelé VA schopni -ochotni- tohle uznat? Co takhle nějaká rozumná mírová dohoda?
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #489 kdy: 15.06.2010, 22:45:34 »

Skoro nikdo nikdy nechtěl žádnou valku.A výsledek to neovlivnilo,byly.
Snaha o rozumnou mírovou dohodu tu už byla a jak dopadla víme.A to byla jenom dvojstraná dohoda.Představ si ty potíže,když zůčastněných bude víc,stačí jede co se nechce dohodnout a je to v tahu i bez cizí pomoci.
« Poslední změna: 16.06.2010, 00:25:03 od Bolt » Zaznamenáno
enterprise
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #490 kdy: 16.06.2010, 20:02:16 »

Jen bych chtěl říct že o válce proti SL nemůže bejt řeč. Svazu ji nikdo nevyhlasý a naopak svaz nebude schopnej vyhlášení války prosadit sám, nehledě na to že svaz už moc dlouho pohromadě nevydrží. Mrknutí
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #491 kdy: 16.06.2010, 20:14:27 »

Jen bych chtěl říct že o válce proti SL nemůže bejt řeč.

V tom případě ty milióny solíků, který momentálně ubytovává Lady Meduzská na státní útraty mají jaký status?
Pokud to nejsou váleční zajatci tak jsou zatčení za nedovolený vstup do výsostného prostoru Spindlu?!  Škleb
Piráti a vrahové by se z nich stali v okamžiku kdy by někoho zabili nebo něco zničili. A k tomu nedostali příležitost.
Zaznamenáno

sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #492 kdy: 16.06.2010, 22:06:00 »

Jestli si to vybavuješ tak Henkeová jim přiznala status válečných zajatců ikdyž na něj ve skutečnosti neměli nárok právě pro absenci ofic vyhlášení války.
Správně by opravdu měli být bráni jako piráti,ale představ si popravit půl mega starmanů.To bylo politické rozhodnutí a ono ani v dané situaci nic jiného udělat nešlo a Henke to věděla.
Projdi si ještě jednou tu pasáž kdy Michele říká podmínky kapitulace velícímu admir. solíků.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #493 kdy: 17.06.2010, 02:42:04 »

Jo, mě to došlo chvíli po tom co jsem to dopsal.
Ale i tak -přibudou velmi brzy další a to mnohem blíž domovu.
A co když dojde k opačné situaci? Je to sice nepříjemné a ne zrovna časté ale i mant. lodě se čas od času dostanou do bezvýchodné situace...
Udělají solíci pro posádku alianční lodě totéž?!
Zaznamenáno

sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #494 kdy: 17.06.2010, 14:52:21 »

Jasně že jo a to úplně ze stejných důvodů jako Mantíci.Vždyť ani LRH si kromě Honor(a to byl specifický případ) nedovolila na zajatcích žádná zvěrstva.
Toto je regulérní válka,ikdyž není ofic vyhlášená a velící důstojníci obou stran si to uvědomují.Solíkům to dojde v plné výši po BoM2.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!