Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
13.11.2019, 18:18:49

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Mission of Honor
« předchozí další »
Stran: 1 ... 35 36 [37] 38 39 Tisk
Autor Téma: Mission of Honor  (Přečteno 143610 krát)
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #540 kdy: 21.07.2010, 21:51:21 »

Tak trochu jsem přemýšlel a něco mě napadlo. Vím, že to bude možná znít krutě ale... přemýšlel jsem nad lidma, co umřeli při OB, a z Honořiných blízkých, co neprodělali kůru dlouhověkosti, to byla velká část. Miranda, Andrew i Wesley. V podstatě z téhle skupinky zbyl jen Benjemin (nejsem si jistý, zda Juda Janakov patří mezi její nejbližší). Každopádně se mi zdá, že DW - ať už vědomě či ne - nechal umřít tyhle předdlouhověké postavy, aby se dřív nebo později nemusel vypořádávat s jejich přirozenou smrtí (už s Howardem C. to bylo pro něj i pro nás dost emotivní). Benjemin zůstal, protože zabít hlavu státu je něco jiného, ale ostatní jsou pryč. Například je zajímavé i to, že z LaFolletovic rodiny zůstala naživu ta sestra, která kůru prodělat stihla (pomáhala Allison H., na jméno si nevzpomenu)... Zřejmě má svou roli i to, že Honor nezemřela v AAC. Pokud by Honor zemřela při útoku liďáků a další děj pokračoval až za třicet let, většina těchto postav by odešla v pozadí uplynulého času. Protože ale došlo ke změně plánů, mohl DW změnit plán i pro tyhle postavy. Samozřejmě, nechci DW z ničeho obviňovat ani netvrdím, že to prostě mohla být shoda okolností, jen mi to přišlo... podezřelé.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #541 kdy: 21.07.2010, 22:12:25 »

Taky je to způsob jak ji "nasrat" aby v případě potřeby bylo možno vysvětlit její poněkud emotivní jednání.
Už jednou kvůli pomstě překročila pravidla -respektive je obešla, zneužila či tak nějak.
Třeba se vyskytne situace že opět provede něco, co nebude tak zcela v souladu se zájmy SEM.
Pořád vystupuje ve své dvojté roli -mantichorská šlechtična a důstojník proti graysonské místodržící.
Napadlo mě že by mohla co by lenní paní mrtvých -a DW si dal záležet aby zdůraznil význam tohoto pouta- vykonat nějakou "nepředloženost".

A máš pravdu, jestli měl autor nějaký plán tak po změně vývoje příběhu musí asi spoustu věcí modifikovat.
Ti "odstranění" nejspíš stejně neměli sehrát moc významnou úlohu...
Prostě tam byli -v takovém pozadí, vedlejších rolích.
Uvolnili místo pro aktivnější persóny. Jinak by se v tom potom prostý čtenář nevyznal. Už teď tam vystupuje tolik osob že to chvílemi bez dodatků není možné sledovat.
Osobně proti tomuhle stylu nic nemám. Ale je prakticky vyloučeno aby se někdo "chytil" třeba právě od MoH. Musí to trochu zjednodušit.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #542 kdy: 23.07.2010, 19:55:27 »

no i když si myslim že Honor by určitě ráda viděla Mesu v ruinách, ale zase si může lehce domyšlet následky který po takové akci následovali, SEM nemá žádné důkazi že za OB byla mesa, nebo kdokli jiný, takže by SEM něměla jak bhájit trestnou výpravu proti mese a vzhledem k tomu že Honor néni blbec tak i když ta malá hromádka dojmu a dukazů ukazují na mesu tak tu musí být ještě jeden hráč který provedel OB protože mesa to nebyla jejich loďstvo patří do stejné zastarelé kategorie jako SL NAVI, je více než pravděpodobné že do OB mesa nějak byla zapletena, ale vzhledem k tomu že si teď hrajou na velká neviňátka tak i kdyby SEM na mesu vlítla tak pochybuji že by našli nějaké důkazi které by je spojovali z OB.

No sice nevim jak moc bude Honor pomstychtivá, ale od 4. dílu poněkud vyrostla takže rozhodně pochybuji že provede nějakou horkokrevnou akci spiš myslím že jako velitel ofenzivní flotily Havenské Aliance začne aktivně rozkládat svaz přesně podle plánu který navrhla. Pokud jde o odvetu za OB nejvědší problém bude najít toho správného vyníka a to je spiš práce pro naši silnou dvojku Z&C, anebo do prvního diplomatického osobního setkání Honor a nějakého důležitého do OB zasvěceného hráče RF, což sice zní dost divně ale vzhledem k tomu že jak SEM tak RF má víceméně v plánu zlikvidovat svaz tak alespoň diplomaticky by mohly na krátkou chvíly spolupracovat.
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #543 kdy: 23.07.2010, 20:27:13 »

Podle DW (weberfóra) o RF nikdo nic přesnějšího neví. Tudíž by se mohlo stát že GA bude s jedním z členů oné messanské aliance nevědomky spolupracovat.

Jenže teď už asi vědí alespoň o jednom z cílů Detwajlerovic plánu -rozbití SL. Otázka je jestli ho budou podporovat nebo naopak narušovat.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #544 kdy: 23.07.2010, 21:19:41 »

Svaz padne to už je jisté o to se postará SEM i RF, i když každý má jiný důvod SEM si chce zajistit další existenci, protože dlouhodobě válku ze svazem nelze vyhrát, zatímco RF chce svaz rozložit a pak ho po částech postupně ovládnout. Takže zatimco nám gigant pujde do kytek tak se bude odtrhávat pořád víc členů kteří začnou vytvářet nové aliance a spojenectví a právě v té době si RF začne vytvářet svoji říši a SEM zhánět co nejvíc spojenců, problém je v tom že hlavnimi zjevnými rozkladči svazu bude SEM takže jeho důvěryhodnost nebude moct vysoká na druhou stranu Beowulf jako jeden z nejstarších a nejdůležitějších světů bude spolupracovat ze SEM takže nakonec bude mít SEM celkem velkou zónu vlivu, a jak čas půjde čas dál tak RF začne směřovat svoje cíle k úplnému ovládnutí lidstva takže pak můžem očekávat válku z RF.
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #545 kdy: 25.07.2010, 18:44:02 »

Můj předpoklad je že Beowulf s podporou GA zkusí přetvořit jádro Ligy do něčeho lepšího. Asi to ale bude znamenat prvně zcela rozbití stávající struktury SL a úplné opuštění jejích byrokratických aparátů. Je snadnější stavět na zlelené louce než se pokoušet reformovat zkorumpovanou a starými hříchy zatíženou executivu Výkonné rady.
Vytvářené těleso se bude od Ligy hodně lišit. Jak, to asi záleží na dění kolem. Zatím to vypadá že se schyluje k nějakým dlouhotrvajícím konfliktům jejichž rozměry ani intenzitu nedokážu odhadnout. Ale rozpady "říší" jsou většinou provázeny různými excesy a i bez MA/RF by to mohlo vést k první skutečné celogalagtické válce. Na takových zmatcích se pak bude přiživovat spousta šakalů, nejen Detwajleři. Ovšem ti mají obrovskou výhodu: nikdo o nich neví a mají plán...  Škleb

Ale je možné že pokud SEM dokáže nějak dořešit "spor" se současnou Ligou tak se v Havenském sektoru objeví tendence k izolacionismu. Ať se tam melou, my už se za poslední půl století naválčili dost.
Krátkozraké a do značné míry sebevražedné, nicméně pro státy vyčerpané dlouhotrvajícím konfliktem to může být přirozené. Střet s MA/RF se klidně může posunout do roviny zápasu tajných služeb, agentů a podobně. Jakýsi ekvivalent studené války kdy se supervelmoci z nejrůznějších důvodů nehodlaly střetnout přímo. Podporou spojenců a dalšími formami sporů se ale oťukávaly skoro půl století.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #546 kdy: 25.07.2010, 19:30:31 »

Snažit se udržet pohromadě Starou ligu a přitom jí reformovat, je logický krok GA, který jsem několikrát předpověděl. Když bude OL pohromadě a uzavře mír s GA, mohly by okolní státečky, které se odtrhly či byly odtrženy, vrátit k nějaké formě smluvní spolupráce s OL a nenechat se zhltnout RF. Navíc si myslím, že velká část průmyslových kapacit (a těch ekonomických určitě) SL bude právě v OL, takže pokud GA udrží tyto kapacity v rukou reformovaného svazu, nemůže je využít RF pro své plány...
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #547 kdy: 25.07.2010, 21:11:02 »

Rozpad SL je jistý,velké síly tlačí na rozpad zevnitř a skoro nic,krom tradice ho vnitřně nedrží pohromadě.GA jako vnější síla nema šanci ho udrže a nebo reformovat.Může akorát slepovat trosky SL.Tak mi přišlo,že když se SL bude hroutit,tak má SAM velkou šanci získat spoustu kvalitních lidí,skoro zadarmo.Několikrát bylo řečeno,že hodně zaostalých planet ve vlastnictví SEM potřebuje pouze troch kapitálu,ale hlavně znalosti a skušenosti lidí z venku.Měly by proto podporovat přistěhovalectví a spolupráci s každým vhodným.Práce pro kočky.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #548 kdy: 25.07.2010, 21:23:49 »

Já právě zvažoval do jaké míry lze Ligu jakkoliv reformovat. Podle mě to bude extrémně těžké, ne-li nemožné.
Daleko snadnější by bylo začít od nuly. Možná s ideou která stála za vznikem Ligy před dávnými časy ale zcela nanovo.
Odolnost byrokratického aparátu je neuvěřitelná.
Představ si jaké by to bylo kdybys zkusil reformovat nějakou nepatrnou instituci -třeba VZP. Neměl bys šanci. Nebo dráhy -o tom něco málo vím. O přebudování ČD se pokouší už kdovíkolikátý ministr dopravy. O většině z nich jsem si jistý že to mysleli upřímně. A někteří měli podporu politické většiny. Nijak zvlášť neuspěli.
Když si něco takového vynásobíš miliardou tak získáš jakous takous představu čemu by reformátoři čelili. A to ještě ignoruju možnost že by se bjurokrati aktivně bránili.
Ne, mám za to že pokud se má budoucí uskupení lišit od zkrachovalé Ligy tak s ní nesmí mít nic společného. Tedy personálně, fyzicky. Jak říkám, sama myšlenka Ligy, která nikde nebyla podrobněji popsána asi může být vzkříšena.
Ovšem pokud se nemá jednat o naprosto bezmocný stín spojenecké struktury budou muset nějak uspořádat legislativu i executivu do funkčnější podoby.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #549 kdy: 25.07.2010, 21:31:09 »

Vybudování Nové ligy,je práce přesně pro Haven,mají dost zkušeností,se změnou nereformovatelného systému.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #550 kdy: 26.07.2010, 00:11:47 »

Já si nemyslím, že SL se musí rozpadnout celá. Nejspíš budou nejprve odpadávat vnější části, ale Stará liga bude díky tradici a vzájemné provázanosti držet pohromadě. Podle mě to bude chtít víc než ohníčky MA, aby se rozpadla i OL. Každá věc je dělitelná jen konečně a podle mě je konec u OL. Ačkoliv může OL představovat jen pár procent objemu SL, mocensky a ekonomicky to budou desítky procent. Jak se bude SL rozpadat, tak OL postupem času vystřízliví a provede nutné reformy...
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #551 kdy: 26.07.2010, 16:42:35 »

O takové bohaté a šťavnaté soustavy půjde RF v první řadě,chudáci nikoho nezajímají.Nevěřím,že dostanou dost času na potřebné změny.Celkem rychle na ně padá hromada nepěkných věcí.PLÁN je v pohybu.
« Poslední změna: 26.07.2010, 16:48:41 od Bolt » Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #552 kdy: 26.07.2010, 18:29:48 »

Je někde uvedeno kolik členů tvoří Starý svaz?
Podle mě to bude jen pár set světů.
Zřejmě do něj bude patřit i Země. Což bude problém -tam mají všichni bjurorati hnízdo.
Ale třeba to Detwajleři nějak vyřeší (takový menší vyhlazovací nálet...)

Jakým stylem se asi bude Liga rozpadat -pomalounku, polehounku nebo ti první "dezertéři" vyvolají lavinu?
První reakce executivy bude zřejmě pokus přimět odpadlíky k pořádku. V té době ale asi nebudou mít prostředky k něčemu násilnému a i kdyby -dotyčný požádá o pomoc buď GA nebo některého z členů RF.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #553 kdy: 26.07.2010, 20:01:59 »

RF může zajímat OL víc než zbytek, to ale nemění nic na situaci, že rozbít OL nepřímo bude sakra tvrdý oříšek. Tyhle soustavy jsou provázány ekonomicky i tradicemi a proto budou držet hodně při sobě. Něco jako, kdyby se někdo pokoušel rozbít v 18. století britskou říši. Kolonie by dokázal odlomit snadno, ale rozbít vlastní Spojené království by bylo něco naprosto jiného...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #554 kdy: 26.07.2010, 20:33:05 »

Budou držet při sobě a navzájem si pomáhat...
Jenže jednak nemají nic moc, čím by si mohli přijít na pomoc, rozhodně ne ve srovnání s MAN nebo GA a pak -tyhle síly by se "rozplynuly" po prvním střetu.
A ani to "při sobě" není tak jednoznačné. Základní problémy: Bližší košile než kabát. Já budu nejrovnější mezi rovnými. Dobře mu tak, určitě provedl něco, čím si to zasloužil. Nekecejte nám do toho, my si to vyřešíme sami.

S tím podobenstvím taky nesouhlasím. Spíš bych to viděl na ekvivalent anglických kolonií v americe někdy kolem války o nezávislost. Sousedi si navzájem pomáhaly ale co bylo jižanům po problémech na severu?
A kkongres je málem neudržel pohromadě.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 35 36 [37] 38 39 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!