Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
13.07.2020, 22:18:05

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Mission of Honor
« předchozí další »
Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39 Tisk
Autor Téma: Mission of Honor  (Přečteno 157826 krát)
Miguel
Newbie
*
Příspěvků: 10


Zobrazit profil
« Odpověď #225 kdy: 10.03.2010, 11:51:34 »

Sorry lidi za tento offtopic.
Chtěl bych se zeptat kolik z vás by mělo zájem o hru SITS (saganamiho taktický simulátor) a jeho doplňky, jako například havenské lodě, slezké piráty, nové modely lodí a podobně. Vše s českými pravidly
Pokud by někdo měl zájem, nebo věděl o někom kdo by měl zájem pište mi na majl: Rad.Navrat@gmail.com
Zaznamenáno
Tyrael
Full Member
***
Příspěvků: 187


Zobrazit profil
« Odpověď #226 kdy: 10.03.2010, 19:12:40 »

na téma loděnic, myslim že v druhém díle je poznámka o tom jak maj grayson zastaralou techniku kdy v dokách stavaři setrvačnost přemáhají sílou svalů, zatímco mantichora používá nějaké obleky ze zabudovanými generátory tažných paprsků. U nových loděnic začíná mantichora na zeleném poly a vzhledem k tomu že teď máj představu jak velké loděnice budou manťáci potřebovat, tak si myslím že začnou budovat loděnice někde blízko zdrojů surového materálu a rovnou začnou budovat ve velkém, přece jenom od začátku války loďenice pořád rostli, a myslim že přestavby kterými staré loděnice neustále museli procházet značně zhoršili možnosti obrany ať už v generování štítů, tak v evakuačních plánech
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
mark.t
Newbie
*
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #227 kdy: 10.03.2010, 20:28:44 »

a taky jsou tu prostory  v sektoru Slezko kam se dá schovat kde co  Mrknutí  on by v podstatě nebyl od věci ani model Matice .  at si MA doky hledá třeba do aleluja 
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #228 kdy: 10.03.2010, 21:32:28 »

Opět poukážu na mnou zmíněný infodump výše.

Stavět kdekoliv jinde než v soustavě Mantichory nemá cenu, protože samotná soustava je klíčem k existenci SKM (až se Talbott Quadrant pořádně rozvine, tak to přestane platit, ale to jsou desetiletí). Když padne Mantichora, padne SKM a zastrčené loděnice nikomu nepomohou, protože stát, jež je zřídil, už nebude existovat (či kapituluje). Velké loděnice jsou strategický cíl a to důležitý. Umístit je kamkoliv by znamenalo nutnost odvelet tam velkou obranou sílu. Stejný strategický cíl je i soutava Mantichory, takže umístěním loděnic do ní, můžeme bránit dva cíle jednou silou. Ano, stal se Oyster Bay, ale to byla výjimka. Navíc, kdekoliv jinde, kde je nižší obranná priorita, by bylo provedení OB o dost snazší.

Ad mantichorská Matice. Už na podobným principu fungovala soustava Mantichory B a stanice Weyland, kde se stavěly a zacvičovaly prototypy. Navíc, Matice byl projekt hlavně na dohnání technologického vývoje a až postupně se stal i velkou loděnicí v takovém měřítku, že celá soustava (byť menšího významu) se začala orientovat na stavbu lodí. Každopádně, Mantichoře by utajené loděnice asi nepomohly, protože představují bezpečnostní riziko, zatímco loděnice v soustavě Mantichora... viz výše. K tomu nebezpečí - kdyby něco uniklo, tak by bylo nejzákeřnější nechat Matici dojet těsně před spuštění výroby (tedy nechat SKM plně do ní investovat) a pak ji sestřelit. A pak, umístit loděnice někam do Slezka by bylo značně nebezpečné. I kdyby to strčili do prázdné soustavy, tak by si někdo mohl něčeho všimnout. A slezští guvernéři a úředníci zatím postrádají nějaký patriotismus směrem k SKM, takže by dali informaci tomu, kdo by nejvíc zaplatil.
Zaznamenáno
enterprise
Jr. Member
**
Příspěvků: 57


Zobrazit profil
« Odpověď #229 kdy: 10.03.2010, 23:06:09 »

Když už se tu zmiňujete o tajných loděnicích SEM, tak mě napadlo, když už bude pro začátek vojenská aliance s Havenem, jakože věřim že to nakonec přeroste v něco víc, tak proč nevyužit tajných loděnic Havenu. Zatim to nevypadá že by MA věděly kde se matice vůbec nachází, nehledě na to že to aspoň zatim nevý ani nikdo v SEM. Momentálně je to jenom vojenská aliance, ale vzhledem k tomu co řikala Alžběta na koncii, s minimálně 80% pravděpodobností, můžu říct že k výměně technologii a ruzných dalšíích věcí dojde. Smích
Zaznamenáno
edicius
Jr. Member
**
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
« Odpověď #230 kdy: 10.03.2010, 23:19:45 »

Pro nejblizsich 50 let bych stavbu vojenskych lodenic mimo soustavu mantichora videl blede. Je to nejbezpecnejsi soustava v drzeni SEM pro jejich vystavbu. Jako rozumnou pozici bych videl obeznou drahu blize stalici nez planeta Mantichora, rozdil drah okolo 3-5 MKm, navic by lodenice udrzovaly stalou polohu vuci planete tj. planeta by slouzila jako stit proti uderu po nejkratsi ceste od hyperlimitu.
Zaznamenáno
mark.t
Newbie
*
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #231 kdy: 10.03.2010, 23:46:25 »

jo ale i tak budou muset v sektoru Slezko vybudovat opravárenské základny ... přeci jen sem nemaj přímout cestu přes křižovatku !
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #232 kdy: 10.03.2010, 23:57:06 »

Opravářské stanice jsou něco jiného než loděnice. Ztráta takové stanice je minimálně bolestivá v porovnání se ztrátou loděnice schopné stavět SD.

Ano, souhlasím, že MA nejspíš neví, kde leží Matice, jinak by nejspíš Haven byl taky cílem pro OB. Ale pochybuju, že by bylo výhodné využít loděnice Havenu. Ty by se musely upgradenout na nejvyšší Mantichorskou technologii, což by nejspíš bylo srovnatelné se stavbou nových loděnic. Něco v onom smyslu o stavění nástrojů na stavbu nástrojů na stavbu lodí. Spíš si naopak myslím, že by Haven mohl pomoci s výstavbou nové Mantichorské infrastruktury či hrubých doků. Sice nemá tu technologii na vlastní zařízení doků, ale pomocnou infrastrukturu či kostru doků by zvládnout mohl.
Zaznamenáno
mark.t
Newbie
*
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #233 kdy: 11.03.2010, 00:15:21 »

jo je to něco jiného ale myslím že se nám království už nynízvětšilo natolik že to nějaké centralizované loděnice nemohou kapacitně pokrýt ...  a to i když odmyslíme že jsou v současné době asi na prach !
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #234 kdy: 11.03.2010, 08:26:59 »

Jakákoliv soustava je pěkně velký prostor a vejde se tam hodně loděnic. Centralizované loděnice by tedy měly zvládnout potřeby SEM a byly by snadno bránitelné, navíc v životně důležité soustavě. Za desítky let, až se Talbott Q. plně integruje, bude situace nejspíše jiná, ale nyní mluví vše pro umístění do Mantichory. Provedení dalšího OB je nepravděpodobné, protože SEM bude mít oči na stopkách, co se týče jakéhokoliv hyperpřechodového senzorového ducha, takže nejpravděpodobnější možnost, jak by člověk o tyhle loděnice znova přišel, by byl útok na Mantichoru plnou silou a pokud by se dostal až k loděnicím, tak by stejně už nebylo žádné SEM, které by mohlo využít loděnice kdekoliv jinde.

V rámci budoucnosti, možná padesát let +-, se to nejspíše změní díky TQ. Quadrant se dostatečně integruje do SEM a bude dostatečně rozvinut. Představuju si, že na Spindlu se otevře pobočka Ostrova Saganami a také nové velké loděnice. Ze Spindlu by se tak stalo "sekundární" hlavní město SEM (vedle toho, že jde o hlavní město TQ) se vším všudy, včetně silné Talbottské domovské flotily. Pokud by tohle nastalo, tak by ani dobytí (a kapitulace) soustavy Mantichora nemuselo znamenat konec, protože parlament na Spindlu by mohl argumentovat, že sice padlo SKM, ale SEM stále existuje, protože existuje TQ, který by navíc měl i kapacitu dobýt hlavní soustavu zpět.

Ale v současné době nevidím důvod stavět loděnice venku. Možná nějaké menší schopné stavět BC a méně třeba u San Martinu nebu Lynxu, ale hlavní loděnice na stavbu nejmodernějších bych nestrkal nikam jinam... nechtěl bych opakovat Grendlsbane...
Zaznamenáno
mark.t
Newbie
*
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #235 kdy: 11.03.2010, 09:31:40 »

co je padesát let vměřítku prodlouženého života .)) 
nebo právě naopak ... je vidět že  kdyby se do domovské soustavy daly narvat loděnice pokrývající jakoukoliv potřebu asi by jen těžko zakládali grendelsbane ?
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #236 kdy: 11.03.2010, 10:46:51 »

50 let je vskutku nic pro civilizaci s prodloužením života, ale za 50 let taky nemusí SEM existovat. Válka se Svazem se vede teď a MA/RF vyleze taky v blízké budoucnosti. SEM musí stavět doky a lodě teď a ne čekat na nejistou budoucnost.

Ad Grendelsbane: Krátce jde o věc postupného vývoje, jiné strategie na začátku války, několika menších špatných rozhodnutí a idiocie Janackovy admirality. Dlouze http://infodump.thefifthimperium.com/entry/Harrington/104/1
Zaznamenáno
Fox
Newbie
*
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #237 kdy: 11.03.2010, 12:15:04 »

Ja naopak cekam relativne brzkou modernizaci lodenic u Rembrantu (jedna z mala soustav TQ s technickou zakladnou prekonavajici predaliancni greyson, uz maji lodenice pro stavbu danych lodi jen tak o 40-60 let zastarale.) na stavbu obchodnich lodi a DD-CA z vojenskych. A pak nekolik LAC lodenic rozhazenich po TQ. Jako program rozvoje regionu a zaroven pomoc s budovami doprovodnych sil zatimco Soustava mantichory se soustredi na produkci BC a SD. 


Jinak nejruznejsi SDF clenu SL jsou ve sve podstate obdobou americke narodni gardy.....
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #238 kdy: 11.03.2010, 12:33:03 »

Modernizace možná na úroveň stavby moderních lehkých lodí, ale i o tom pochybuju. Nechce se mi to hledat (kdo má čas ať to najde v http://infodump.thefifthimperium.com/entry/Harrington/46/1 nebo http://infodump.thefifthimperium.com/entry/Harrington/107/1/), ale umístit teď loděnice do TQ by bylo nebezpečné. Ačkoliv TQ souhlasil připojit se k SKM, tak stále postrádá loajalitu k SEM, kterou docílí až během let (i proto jsem odhadl 50 let na uskutečnění celkých investic). Je velká pravděpodobnost, že někdo v loděnicích by popadl plány lodě či důležité součásty a pelášil k OFS pěkně draze to prodat. Nějaké opravářské stanice se objeví určitě brzo, modernizace stanic a pod také, protože u vojenského personálu bych čekal stupeň loajality, ale u obyčejného dělníka Pepy bych si tak jist nebyl.

SDF pokud vím fungují nezávisle na SLN. SLN může požádat o asistenci SDF, ale asi ne vyutit. Někde jsem četl zmínku, že SDF nemají obdobu v reálném světě. Možná by byla obdoba ve Star Treku, kde hlavní síla Federace je Hvězdná Flotila, ale mnoho soustav má i své vlastní lodě, nezávislé na Flotile.
Zaznamenáno
edicius
Jr. Member
**
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
« Odpověď #239 kdy: 11.03.2010, 20:42:02 »

Podle me spise budou modernizovat na uroven civilnich technologii a tim to skonci, potrebuji vycvicit nove pracovniky, jelikoz v SKM jich neni dost a takhle je to nejrychlejsi a nejbezpecnejsi. Bezpecnostni a vyzvedne slozky potrebuji cas aby se plne integrovaly a pochopily mistni situaci nez tam zacnou vyrabet choulostive technologie. Timhle zpusobem vytrenuji nove delniky, vybuduji potrebnou infrastrukturu pro zalozeni/rozsireni na vojenske lodenice, zvysi prumyslovou, technologickou a ekonomickou silu celeho TQ. Jako bonus navic si nemusi tolik delat starosti s bezpecnousti, jelikoz se jedna o civilni technologie.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!