Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
22.11.2019, 05:48:44

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Mission of Honor
« předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 ... 39 Tisk
Autor Téma: Mission of Honor  (Přečteno 144089 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 25.10.2009, 17:25:27 »

No vzhledem k tomu, že překlad "In Death Ground" má na staosti Engliš, tak se na přaklady další(ch) HH dostane až potom (2010). Nicméně kdyby pak dostal na překlad najednou všechny v originále vyšlé tituly (SftS, ToF a pak i MoH), tak by to mohlo vyjít i dřív. Ale to jsem asi moc velký optimista...
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 25.10.2009, 17:26:47 »

Jo, když nám bude vesmír nakloněn. Já přesto doufám, že to bude o chvíli dříve.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 25.10.2009, 17:29:23 »

To Muphrid: Jo, doufej v nejlepší a připravuj se na nejhorší.
Zaznamenáno
Hurvi
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 16.11.2009, 08:40:23 »

no je tiez mozne, ze po In Death Ground sa bude prekladat The Shiva Option, nech je seria Starfire kompletna... ak sa dobre pamatam, tak tieto dve knihy maju jeden pribeh
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 16.11.2009, 10:04:12 »

Jo to mají, The Shiva Option je pokračování In Death Ground.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 23.11.2009, 08:45:11 »

Takže už je venku cover této knihy. (zdroj)

Až mi u toho naskakuje husina, když vidím ty rachejtle narážet do planety... A samozřejmě i explodující orbitální zařízení... That's brutal! Šok
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 23.11.2009, 11:23:18 »

Nádhera. A co bude asi jako odveta. Tohle je přece jednoznačné porušení Eridanského kodexu. To mě opravdu zajímá, co s tím SLN bude dělat, když je podle ústavy povinné zasáhnout proti jeho narušiteli.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 23.11.2009, 12:52:43 »

A bude tak jasné kdo je narušitel? A není náhodou svaz víceméně pod palcem Mesy? A... Mrknutí

No jinak na Baru dost lidí spekuluje proč Honor salutuje levou rukou: podle mě je to její odraz v armorplastu, když sleduje rachejtle dopadající na Sfingu. I když proč by u toho salutovala? Nebo salutuje právě zemřelým z některé ze stanic či tak něco (třeba zrovna tam byl někdo jí blízký apod. - že by Hamish, který už mě stejně začíná štvát jako Alistair)? Úsměv
« Poslední změna: 23.11.2009, 12:58:26 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 23.11.2009, 13:33:01 »

Podívej, Alistera krochnul, protože dost dobře nemohl krochnout Honor (jak měl původně v úmyslu). A mrtvým spolubojovníkům se salutuje a je jedno zda mají čtyři nebo šest končetin. Je to tradice a námořnictvo (kterékoliv) tradice ctí. Co ti Hamiš udělat tak hroznýho?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 23.11.2009, 13:45:17 »

Ale jo, jsem si dělal srandu... Nicméně je fakt, že Alistair už mě štval a byl jsem Weberovi vděčný, že ho konečně odstranil a to navíc místo Honor. Stejnětak by mě teď potěšil s Hamishem, ale to už bych chtěl asi moc. Takže takhle jsem to myslel.

Samozřejmě, že by to nejspíš byla varianta se salutováním spolubojovníkům, tedy pokud by se jednalo právě o tohle.
« Poslední změna: 23.11.2009, 14:57:16 od Muphrid » Zaznamenáno

twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 24.11.2009, 10:01:16 »

No jinak na Baru dost lidí spekuluje proč Honor salutuje levou rukou: podle mě je to její odraz v armorplastu, když sleduje rachejtle dopadající na Sfingu.

A já myslim že je pravděpodobnější, že to Mattingly zase blbě nakreslil - pokud by to byl její odraz, tak má zase na blbou stranu baret, plus má na límci tři hvězdy hodnosti Admiral, na rukávech pruhy hodnosti Admiral / Fleet Admiral a přitom na výložkách má pruhy hodnosti Admiral of the Fleet. V AAC je řečeno že je dočasně "Fleet Admiral Honor Alexander-Harrington" a že se po vystřídání na postu CO Home Fleet vrátí od čtyřech hvězd týhle hodnosti zpátky ke svojí tříhvězdový hodnosti...

Tzn. že Mattingly to zase blbě nakreslil, jako CLAC s křídlama a jeho podobný srandy Smích

Ale abych mu nekřivdil - konečně na obálku plácnul lodě v jejich oficiální podobě (a dokonce to nejsou CLAC ale battlecruisery), to je dobře
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 24.11.2009, 10:30:40 »

Říkejme tomu, třeba úmělecká licence. Já bych nad tím příliš nespekuloval, protože dokud si nepřečteme knihu, nic v podstatě nevíme, a všechno jsou jen dohady.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 24.11.2009, 10:59:43 »

Říkejme tomu, třeba úmělecká licence. Já bych nad tím příliš nespekuloval, protože dokud si nepřečteme knihu, nic v podstatě nevíme, a všechno jsou jen dohady.

Jo tak pod tohle se klidně podepíšu Úsměv.

Navíc bych si sám ani nevšiml nějaké nesrovnalosti, kdyby se o tom nepsalo na Baru... A rozpory ve výložkách? LOL, to už vůbec ne... (Nicméně dobrý postřeh, Twombly!)
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 24.11.2009, 11:47:28 »

To Twombly: Je taky dost možný, že Honor na tom byla jako Alice Trumanová v Popelu vítězství, když byla povýšena na viceadmirála. Nosila límcové označení viceadmirála, ale manžety a výložky měla jako kontradmirál. Prostě úpravy zaberou trochu času.
Zaznamenáno
twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #29 kdy: 25.11.2009, 08:40:49 »

IKolincak: Jenže to by měla stejné výložky jako měla doteď. Hodnosti Admiral a Fleet Admiral mají stejný počet pruhů, liší se akorát hvězdami. Takhle je Admiral of the Fleet, což je nejvyšší hodnost u celého RMN. Honor je i po povýšení na hodnosti Fleet Admiral, což je o jeden stupeň nižší hodnost.
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 39 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!