Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
18.09.2020, 16:04:39

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Mission of Honor
« předchozí další »
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 39 Tisk
Autor Téma: Mission of Honor  (Přečteno 165951 krát)
Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #135 kdy: 09.02.2010, 22:05:31 »

The two women looked at one another, and then, slowly, both of them began to smile. "What the hell," Elizabeth Winton said. "I've always liked a good challenge."
She extended her hand across the table. Pritchart took it.

WOW, super. ... sem těch několik stran ke konci zakončených výše četl snad jedním dechem  Škleb ... vypadá to že se Filareta a hlavně pak MAN mají na co těšit. ... Doufám že už brzo bude mít Detwellier hodně špatnou náladu a přál bych si aby nakonec došlo k jeho osobní konfrontaci s Honor s očekávaným výsledkem  Úsměv  ..
« Poslední změna: 09.02.2010, 22:07:23 od Martind Forlon » Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #136 kdy: 09.02.2010, 22:14:50 »

No jo, je to sebestředný parchant. A když se kácí les... Ale mám takový dojem, že to jeho Souručenectví nebo Alignment bude mít pořádnou várku problémů. A jak řekla Alžběta, "Ať už to zabere jak chce dlouhou dobu, ať už si to vyžádá jakékoliv oběti, budeme triumfovat, a ti kdo nám přinesli takovou zkázu a utrpení, kdo zmaskarovali naše civilisty, kteří na nás zaútočili ze stínů jako asasíni, ke své nekonečné lítosti zjistí, že při obraně našich domovů, našich rodin a naších dětí dokážeme být právě tak nemilosrdní, jako oni." Už se na to těším. Sakra kdy to bude?!?!

Ten proslov byl celý úžasný... Konce knížek umí Weber napsat opravdu mistrovsky a ví, jak čtenáře navnadit na další pokračování Smích.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #137 kdy: 10.02.2010, 05:49:25 »

Já myslím, že umí hezky gradovat, i když to někdy znamená, že je potřeba se prokousat začátkem. Ale zrovna MoH patří mezi to nejlepší, co jsem od Webera četl a konec je opravdu strhující. A navnadění na pokračování je prostě mimo jakoukoliv diskuzi.
Zaznamenáno
Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #138 kdy: 10.02.2010, 10:26:16 »

Ono hlavně záleží na tom, jak se k tomu postaví naši přátelé. Uvědomte si, že jejich maskovací a senzorová technika je mnohem lepší, takže se mohou tvářit, že do toho jdou s malými silami, a když si bude Filareta jistý, že je má na háku, odmaskují ten zbytek, a co se bude dít pak, to je otázka.

... podle Pritchartové mají čekat Havenské SDP v Hyper. Takže čekám, že nechají SLN "kachny"  Škleb vletět hlouběji do rezonanční zóny Mantichory a sklapnou pastičku  Kroutím očima . Vzhledem k tomu, že je jasné že se bude jednat o útoky střelama na velkou vzdálenost, bude hlavní otázka v tom jestli dají Filaretovi možnost se vzdát rovnou nebo bude třeba tak 1/3 jejich sil sundat první salvou jak v Talbotu  Škleb Valím oči! Super! Výhodou první varianty by bylo ušetření střel (a životů SLN  Mrknutí ) ale vzhledem k jejich běžné aroganci to nevidím moc reálně. Každopádně vzhledem k možnostem Apola můžou mantichořané vést útok zepředu z naprosto absurdní vzdálenosti podle měřítek SLN  Smích . ... V Talbotu tuším ještě nebylo Apollo nasazeno ??

Jinak pokud jsem děj sledoval pozorně, tak co se týče mrtvých důležitých postav tak tentokrát se Weber docela držel ... škoda že to odnesl La Follet, byla to moje oblíbená postava  Co???
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #139 kdy: 10.02.2010, 10:44:23 »

... podle Pritchartové mají čekat Havenské SDP v Hyper. Takže čekám, že nechají SLN "kachny"  Škleb vletět hlouběji do rezonanční zóny Mantichory a sklapnou pastičku  Kroutím očima . Vzhledem k tomu, že je jasné že se bude jednat o útoky střelama na velkou vzdálenost, bude hlavní otázka v tom jestli dají Filaretovi možnost se vzdát rovnou nebo bude třeba tak 1/3 jejich sil sundat první salvou jak v Talbotu  Škleb Valím oči! Super! Výhodou první varianty by bylo ušetření střel (a životů SLN  Mrknutí ) ale vzhledem k jejich běžné aroganci to nevidím moc reálně. Každopádně vzhledem k možnostem Apola můžou mantichořané vést útok zepředu z naprosto absurdní vzdálenosti podle měřítek SLN  Smích . ... V Talbotu tuším ještě nebylo Apollo nasazeno ??

Čekají v hyper, ale to jen než dostanou od Pritchartové další instrukce. Nemyslím si, že by na Filaretu chystali nějakou past a zbytečně ho tak provokovali k nějaké neuvážené akci. Apollem plýtvat nechtějí, proto právě nabízí Pritchartová těch 300+ havenských SD(P).
Apollo bylo v Talbottu použité, ale ne v součinnosti s Keyhole - Saganami C Keyhole nemají.

Jinak pokud jsem děj sledoval pozorně, tak co se týče mrtvých důležitých postav tak tentokrát se Weber docela držel ... škoda že to odnesl La Follet, byla to moje oblíbená postava  Co???

A co Miranda s Farragutem? Velkoadmirál Wesley Mathews? Devon? Ano, sice nebyli až tak důležití, ale v knížkách jsme se s nimi občas setkávali. Nicméně máš pravdu, tentokrát nás docela šetřil a přiznejme si, mohlo to být podstatně drsnější...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #140 kdy: 10.02.2010, 10:53:59 »

A co celá posádka Hexapumy, a Lewisová, a Wanderman atd, atd... Vždyť to vypadá, že sotva se trochu vzpamtovali z bitvy o Mantichoru, mají další poustění žilou. Se mi zdá, že Weber se rozhodl přivést na scénu nové postavy. Otázka zní, koho? Myslíte, že Filareta, pokud to zabalí, dopadne stejně jako Crandellová?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #141 kdy: 10.02.2010, 11:06:08 »

A co celá posádka Hexapumy, a Lewisová, a Wanderman atd, atd... Vždyť to vypadá, že sotva se trochu vzpamtovali z bitvy o Mantichoru, mají další poustění žilou. Se mi zdá, že Weber se rozhodl přivést na scénu nové postavy. Otázka zní, koho? Myslíte, že Filareta, pokud to zabalí, dopadne stejně jako Crandellová?

Lewisová, a Wanderman byli "na Waylandu", ne? Hexapuma byla zničená, ale podle mě z těch známějších "jen" Fitzgerald.

Pokud to Filareta zabalí, tak těžko říct. Kloním se ale spíš k názoru, že jako Crandallová nedopadne.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #142 kdy: 10.02.2010, 12:03:42 »

Vlastně máš pravdu. Nějak jsem se přesvědčil, že byli na Vulkánu.
A co když má v posádce taky někoho v žoldu  M..., aby zajistil, aby si nemohl moc pouštět hubu na špacír?
Teď mě tak napadlo, co kdyby Mantíci pustili Tourvilla a jeho posádky. Vrátili jim ty jejich pochroumané lodička. Upravili odpovídače, a tvářili se jako Mantichoské Metropolitní (Domácí) loďstvo? To by po tom Filareta skočil, jak hexapuma.
Zaznamenáno
Fox
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #143 kdy: 10.02.2010, 12:34:07 »

Mantichoské Metropolitní (Domácí) loďstvo?

Boze, kterej ....... vymyslel prelozit Home fleet jako metropolitni lodstvo namisto domovske flotily. Navchr ceske LODSTVO odpovida nejblize anglickemu NAVY, a metropolitni je tak maximalne policie (ostatne co by lodstvo delalo v meste?Co??? Metropolis = velkomesto.)

Jinak ja naopak cekam ze Filateru privita cca 600 SDPcek s vypnutymi odpovidaci aby Filatera nemel tak snadnou identifikaci spojencu  Škleb
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #144 kdy: 10.02.2010, 12:36:33 »

Vlastně máš pravdu. Nějak jsem se přesvědčil, že byli na Vulkánu.
A co když má v posádce taky někoho v žoldu  M..., aby zajistil, aby si nemohl moc pouštět hubu na špacír?
Teď mě tak napadlo, co kdyby Mantíci pustili Tourvilla a jeho posádky. Vrátili jim ty jejich pochroumané lodička. Upravili odpovídače, a tvářili se jako Mantichoské Metropolitní (Domácí) loďstvo? To by po tom Filareta skočil, jak hexapuma.

No vidíš! Úplně jsem zapomněl na havenské zajatce! To je velmi zajímavá varianta a nejspíš jim lodě optavdu vrátí. Jakou taktiku s nimi zvolí dál nevím, nicméně dalších cca 60 SD(P) bude pro solíky o to nepříjemnějším překvapením. Otázkou je, kolik z těch lodí je plně bojeschopných a jestli pro ně bude dostatek rachejtlí, ale to asi závisí na tom, jestli při BoM byly zajaté i muniční lodě nebo kolik si toho s sebou přivezou nově příchozí.
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #145 kdy: 10.02.2010, 12:45:03 »

...identifikaci spojencu...

Taky vám zní tak divně mluvit o mantichorsko-(graysonsko-andermansko)-havenské flotile jako o "spojencích" Škleb? Ale mám z toho neskutečnou radost a takový fajný pocit zadostiučení Valím oči! Super!.
To mi připomíná, že se v MoH nepsalo o Andících a o jejich případné reakci na Mantochorské akce proti Solíkům. Nicméně vzhledem ke skutečnosti, že mesa použila jejich člověka k atentátu na jejich panovníka, pak nejspíš z aliance neodejdou.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #146 kdy: 10.02.2010, 13:08:13 »

Fox: Tuto diskuzi jsem už vedl dříve, takže pokud tě opravdu zajímá, podívej se prosím zpět. A Navy znamená spíše námořnictvo jako služba než loďstvo.
Muphrid: Vlastně se o Andících zmiňují při úvahách Detweilerů, zda se bude císař držet svého pragmatismu a až bude Mantichora rozdrcena, tak se stáhnou.
Zaznamenáno
Fox
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #147 kdy: 10.02.2010, 13:33:54 »

BTW co rikate na mesanskou sbirku "reziserskych" hvezdnych linii.

Sound general quarter - zavolejte generalni stab.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #148 kdy: 10.02.2010, 13:37:54 »

No zrežirovaný to maj opravdu pěkně. Jenže je otázka, jestli něco nezvede svou ošklovou hlavičku a neřekne, ty-ty-ty!!!
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #149 kdy: 10.02.2010, 14:14:00 »

BTW co rikate na mesanskou sbirku "reziserskych" hvezdnych linii.

Jo, to mě taky docela pobavilo Úsměv.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 39 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!