Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
18.09.2020, 16:22:25

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Mission of Honor
« předchozí další »
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 39 Tisk
Autor Téma: Mission of Honor  (Přečteno 165956 krát)
MajorBubla
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #120 kdy: 04.02.2010, 14:53:53 »

Tak celkem to bylo velmi dobré a to jak pojal DW solíky a návrat Cachata bylo dobře načasováno, jen mě jedno mátlo, ale nebylo v nějakých spoilerech a to přímo od DW že by měla bejt adoptována Sharon Forakerová? to mi tady chybí......

Spis bych rekl ze to bude v dalsi knize,treba puvodne myslel ze to bude v teto,sem zvedav kdy zacne psat dalsi dil
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #121 kdy: 05.02.2010, 06:12:19 »

Podle toho, co říkal někde na webu, je další kniha již v "pipe". Takže si myslím, že už má přinejmenším koncept. A jak sám prohlásil, je v podstatě grafoman a psát musí. Proto mu přejme ještě hodně let, ať máme co číst.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #122 kdy: 08.02.2010, 08:15:38 »

Tak celkem to bylo velmi dobré a to jak pojal DW solíky a návrat Cachata bylo dobře načasováno, jen mě jedno mátlo, ale nebylo v nějakých spoilerech a to přímo od DW že by měla bejt adoptována Sharon Forakerová? to mi tady chybí......

Mně to přijde víc než jen "celkem velmi dobré" a nebál bych se použít termín "výborné" až "excelentní" Smích.

Po přečtení mám takový dojem, že k adopci Forakerové došlo v té "předverzi", kterou MWW prodával loni v lednu na nějakém tom conu, a ve které by tím pádem musely být i události s Filaretou. Jinými slovy jsou tyhle části podle mě už napsané, jen byly z této verze MoH vyřazené a přesunuté do další knihy.

Dál mě napadá, že série SoS + SftS už teď nemá důvod pokračovat. Na rozdíl od CoS + ToF, kde je přímé dějové napojení na Mesu, Mayu a Erewhon, takže tady by ještě nějaké pokračování smysl určitě mělo. Z toho by dále vyplývalo, že mezi hlavní linií by nyní stála už jen jedna kniha místo dvou (nepočítám povídky, které by měly vyjít co nevidět) a tedy by čekání mohlo být kratší Mrknutí.

Btw: postední třetina knihy byla nechutně depresivní a nebýt poslední kapitoly, která děj docela značně pozitivně uzavřela, tak bych asi jel hned dnes z MWW vytřást pokračování Škleb. Ty pasáže s kvintetem a jeho členy mi dělaly dost nepěkné věci se zažíváním... A to radši nezmiňuju samotný OB...

Jinak hned na začátku knihy mi ono jednání kvintetu přišlo jako téměř naprostá kopie některých jednání Go4 v Safeholdu v BSRA - nepřipomínal vám onen admirál Clyntahna? A Kolokotsov Trynaira? Ostatní byli takovou kombinací všech. Čekám, kdy který z nich získá roli reformovaného Duchairna Mrknutí.

Něco mi říká, že Filareta nebude takový idiot, a že se stáhne bez boje, hned jak uvidí 300+ havenských SD(P). Což by mohlo udělat poměrně zásadní škrt přes rozpočet Alighnmentu Mrknutí. Pak je otázkou, jestli tedy na Mantichoru poletí oněch 400+ + 600+, tedy cca 1100 SD, nebo jestli dojde ke skutečným jednáním...
« Poslední změna: 08.02.2010, 09:06:33 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #123 kdy: 08.02.2010, 18:22:58 »

Tomu se nemůžeš divit. Kvintet má naprosto stejnou aroganci moci, jako Skupina čtyř. Vůbec je nenapadlo, že by se jim vůbec někdo mohl postavit, byť se sebenepatrnějším úspěchem. Prostě dokud jim někdo pořádně nerozbije hubu, tak jsou názoru, že vše se bude dít, jak si oni přejí.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #124 kdy: 08.02.2010, 19:18:52 »

Tomu se nemůžeš divit.

No já se tomu nedivím - jen jsem napsal, že mi z toho nebylo dobře Mrknutí.
« Poslední změna: 08.02.2010, 22:18:27 od Muphrid » Zaznamenáno

Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #125 kdy: 09.02.2010, 00:23:49 »

Tak jsem neodolal a taky pořídil ARC  Kroutím očima. Jsem zatím asi na 20-té straně a musel jsem si dát pauzu jak mě braly křeče od smíchu  Škleb (a budil tím ženu  Šok )... každopádně rozjezd knížky je fakt parádní  Úsměv
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #126 kdy: 09.02.2010, 05:57:51 »

Muphrid: Já také nespochybňuji tvé pocity, protože jsem je zcela sdílel. Ber to pouze jako uvozovací idiom. A špatně mi z toho nebylo, ale bral mě stašnej vztek, když jsem si uvědomil, kolik lidí kvůli jejich aroganci zařve!
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #127 kdy: 09.02.2010, 07:44:22 »

Tak jsem neodolal a taky pořídil ARC  Kroutím očima. Jsem zatím asi na 20-té straně a musel jsem si dát pauzu jak mě braly křeče od smíchu  Škleb (a budil tím ženu  Šok )... každopádně rozjezd knížky je fakt parádní  Úsměv

No paráda, aspoň tu bude někdo další na debatu Mrknutí. A počkej, až se dostaneš k rozhovoru mezi O'Shaughnessym a Crandallovou Škleb - to byla, alespoň co do procvičení bránice, nejlepší pasáž celé knihy. Při ní bys nejspíš vzbudil nejen ženu, ale i sousedy Mrknutí.

Muphrid: Já také nespochybňuji tvé pocity, protože jsem je zcela sdílel. Ber to pouze jako uvozovací idiom. A špatně mi z toho nebylo, ale bral mě stašnej vztek, když jsem si uvědomil, kolik lidí kvůli jejich aroganci zařve!

Ano, vztek mě bral taky Úsměv. Ale uvidíme, třeba bude - skoro bych řekl jako obvykle - všechno úplně jinak... Taky máš takovou chuť na pokračování?
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #128 kdy: 09.02.2010, 08:26:59 »

O tom, příteli, vůbec, ale vůbec nepochybuj!!!
Zaznamenáno
Fox
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #129 kdy: 09.02.2010, 13:07:28 »

JJ budem ty neobarbary ignorovat, aby jsme jim ukazali jejich misto. Urcite nemaji IQ na to aby to obratili proti nam.
A je zajimave jak roste iq SLN admiralu (velicich flotile) od Binga pres Crandallovou po Filateru.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #130 kdy: 09.02.2010, 13:40:15 »

Já bych Filaretu příliš nepřeceňoval, (co se týče jeho IQ), ale má podle všeho velmi zdravý pud sebezáchovy. A po dvou tak razantních případech, (Byng a Crandellová), si myslím, že jeho pud řve jako hyena. Takže až uvidí, co nejspíše uvidí, kdo ví, kdo ví!?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #131 kdy: 09.02.2010, 16:26:55 »

Tohle není ani tak o IQ, jako o tom, koho zpracovala a vybrala Mesa a pak vmanipulovala do pozic, v jakých jsme je viděli. I génius, když má vztek, se chová jako idiot. Nicméně pokládám za dost pravděpodobné, že Filareta udělá Mesanům lehkou čáru přes rozpočet tím, že to skutečně otočí.

edit: i když je fakt, že zrovna Byng nejspíš opravdu idiot byl Škleb.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #132 kdy: 09.02.2010, 18:28:56 »

Ono hlavně záleží na tom, jak se k tomu postaví naši přátelé. Uvědomte si, že jejich maskovací a senzorová technika je mnohem lepší, takže se mohou tvářit, že do toho jdou s malými silami, a když si bude Filareta jistý, že je má na háku, odmaskují ten zbytek, a co se bude dít pak, to je otázka. Ale jinak souhlas Byng byl nebetyčný idiot. Smůla, že za jeho idiocii zaplatilo tolik lidí životem.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #133 kdy: 09.02.2010, 19:10:28 »

Ono hlavně záleží na tom, jak se k tomu postaví naši přátelé. Uvědomte si, že jejich maskovací a senzorová technika je mnohem lepší, takže se mohou tvářit, že do toho jdou s malými silami, a když si bude Filareta jistý, že je má na háku, odmaskují ten zbytek, a co se bude dít pak, to je otázka. Ale jinak souhlas Byng byl nebetyčný idiot. Smůla, že za jeho idiocii zaplatilo tolik lidí životem.

to teda jo, brrrr... řekl bych, že zatím je to tak 120-150 tisíc lidí. To jsou asi nejtěžší ztráty, jaké kdy někdo solariánům uštědřil. Pravda, v porovnání s OB je to jen jako prdnutí do vody, nicméně všechny tyhle ztráty jdou primárně na vrub Alighnmentu. A to, jak Detwelliera mrzelo, že při tom zemřely děti, které tak neuvidí jeho triumf, mi teda taky nepěkně hnulo žlučí.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #134 kdy: 09.02.2010, 21:06:53 »

No jo, je to sebestředný parchant. A když se kácí les... Ale mám takový dojem, že to jeho Souručenectví nebo Alignment bude mít pořádnou várku problémů. A jak řekla Alžběta, "Ať už to zabere jak chce dlouhou dobu, ať už si to vyžádá jakékoliv oběti, budeme triumfovat, a ti kdo nám přinesli takovou zkázu a utrpení, kdo zmaskarovali naše civilisty, kteří na nás zaútočili ze stínů jako asasíni, ke své nekonečné lítosti zjistí, že při obraně našich domovů, našich rodin a naších dětí dokážeme být právě tak nemilosrdní, jako oni." Už se na to těším. Sakra kdy to bude?!?!
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 39 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!