Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
03.08.2020, 20:04:57

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Spoilery a diskuze k Storm from the Shadows - SoS2
« předchozí další »
Anketa
Otázka: Má podle vás smysl zakládat takovéto téma už teď?
Ano - 4 (57.1%)
Ne dřív, než po vydání eARC - 1 (14.3%)
Ne dřív, než po vydání papírové verze - 2 (28.6%)
Celkem hlasů: 7

Stran: [1] 2 Tisk
Autor Téma: Spoilery a diskuze k Storm from the Shadows - SoS2  (Přečteno 17415 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 10.10.2008, 08:31:04 »

Martind Forlon přišel s kůží na trh a navrhl otevřít diskuzi o této knize a událostech v ní. Uniklá verze rukopisu byla dána do prodeje, takže (nejen) podle mě nic nebrání v tom, abysme mohli začít rozvíjet spekulace a rozebírat detaily, které v "Ooopsie verzi" jsou.

Pravidla v tomto tématu by byla taková, že každý příspěvek by musel být skrytý do tagu "spoiler", aby si náhodný návštěvník nemohl přečíst to co nechce... (nebo mě přesvědčte o jiném způsobu Mrknutí)

Takže i já dávám svou kůži všanc a zakládám tohle téma - nechám na Vás hlasováním ve výše vystavené anketě rozhodnout, co s ním provést do budoucna.
« Poslední změna: 10.10.2008, 10:00:36 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 12.10.2008, 14:57:43 »

Takže zatím to vypadá 4:3 ve prospěch rozvíjení diskuze o SftS. Ještě nějaké hlasy do ankety?
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 15.10.2008, 18:31:04 »

Několik dní se stav ankety nepohl, takže hlasování považuji za uzavřené a rozhodnuté ve prospěch diskuze a spoilerů o SftS.
Enjoy Mrknutí.
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 04.11.2008, 13:19:32 »

Dobrá, nikdo nechce začít, takže zkusím vykopnout míč. Zrovna dnes mě napadla taková drobnost, týkající se v AAC ukořistěných haveňanských SD(P). Co když

sehrají nějakou roli při Oyster Bayi? Kupříkladu by je útočníci mohli omylem zvolit jako cíle... Zatím to totiž nevypadá, že by pro ně měl MWW nějaké jiné využití. Také jsem zvědavý co všechno se dozvíme v CoS2 - jestli třeba dvojice Zilwicky-Cachat nepřiveze na Mantichoru nějaké zajímavé info v oné několikaměsíční pauze, ze které nemáme žádné info...
« Poslední změna: 04.11.2008, 13:24:44 od Muphrid » Zaznamenáno

Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 04.11.2008, 16:58:19 »

Až na to, že cílem Oyster Bay je zničit výrobní kapacity a ne flotilu. A předpokládám, že MAN má rozptýlené doky a velké stanice pevně zaměřené.
Takže otázkou není na co MAN zaútočí, ale co se RMN a GSN podaří zachránit/ubránit.

Pokud by zaútočili na rozptýlené doky, tak to by bylo ještě optimální. Podle jejich definice je to akorát víceméně podpůrné lešení a navíc by podle všeobecných Barových analýz už měly být prázdné. Horší by bylo zničení Hefaista nebo Vulkána - tady je problém v tom, že RMN by po 2-3 leté kampani proti SS chyběly velké opravárenské kapacity.

A nedávám to do spoilerů, protože to stejně nějak nefunguje a navíc má tato složka jednoznačný název, takže kdo nechce být překvapen, tak ať sem neleze Úsměv.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 04.11.2008, 19:13:42 »

Jasně, úkolem je zničit doky, protože v nich mají být rozpracované lodě. Tedy zabránit Mantichoře vystavět novou flotilu - tady se dostávám k té myšlence: doky budou pravděpodobně prázdné a oni uvidí cca 60 bezbranných SD(P). Momentálně jsou jen vypuštěné gondoly, rachejtle zatím ne. Co když radši zvolí místo prázdných doků za nové terče právě tyhle lodě, plus doky s rozpracovanými loděmi?
Zaznamenáno

Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 08.11.2008, 07:18:00 »

Stejně si myslím, že je ten útok je ze strany MAN dost velká hloupost (i kdyby byl úspěšný -- a jako že asi bude). Zaprvé je uspěchaný (u Graysonu by se následná obdobná akce najisto minula účinkem) a zadruhé jasně ukáže kdo že je tím hlavním protivníkem SKOM (že by Cachat a  Zivlický nic nezjistili docela pochybuji Úsměv ) .  ..a se současnou technologickou převahou bude stačit aby větší část andermani a grayson lodí přešla na systém keyhole 2 a bude po legraci.

Ztráty počítám budou značné a to bude právě ten paradox že i Elizabeth bude muset zapomenou na to co její rodině způsobil "starý" haven a postavit se čelem skutečné hrozbě.

..ty zajmuté lodě: No můžou je buď vrátit na základě mírové dohody s Heavenem nebo je upravit stejným způsobem jako to udělal grayson dříve se zajatými loděmi. Sice nebudou mít stejně mohutnou palebnou sílu (nejsou to gondolovky) ale jako podůrné lodě využitelné třeba jako nosiče pro obranných prostředků by byly solidním přínosem ..přeci jen to nejsou kapesní lodičky  Úsměv

MAN počítá najisto s tím že po SKOM pujde SOL a na ně už nezbude což si myslím je hodně naivní. Připadá mi že nemají a nemůžou mít zkušenosti s dlouhotrvajícímí válkami ve vícesystémových říších a jejich hlavní obranou je utajení a tahání za provázky pěkně ze stínu .. což se jejich útokem na doky SKOM dost podstatně změní.
« Poslední změna: 08.11.2008, 07:25:18 od Martind Forlon » Zaznamenáno
Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 08.11.2008, 07:27:38 »

Jsem spíše zvědavý jak bude ten útok proveden z hlediska kdy ho SKOM spozoruje, co se jim povede zjistit o technice provedení atd.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 10.11.2008, 10:04:17 »

A jak chceš dokázat, že to je útok Mesanů? Pokud se jim nepodaří zajmout nějaké jejich lodě a posádku, tak nebudou mít kromě skromných údajů ze senzorů vůbec nic... A kromě šrotu, který jim zbyde z loděnic.

Vrácení Havenských lodí mě už napadlo - viz podobný manévr v Safeholdu, kdy Charis vrátila lodě Chisholmu. Jejich úprava ovšem nepřipadá v úvahu ani podle samotného MWW. Byla by sice lehce levnější, než postavení nových lodí, ale zato časově mnohem náročnější. Jejich přezbrojení taky ne, protože jejich nároky na posádku jsou, vzhledem k potřebě lidí pro nové automatizované kusy, neúměrné...

Ovšem na druhou stranu, pokud bude mise Cachata a Zilwického úspěšná a Mantichora dostane včesné varování, pak není nic jednoduššího, než na ty lodě namontovat Mantichorské transpondéry a vydávat je za nově dostavěné (pro případ, že by je chtěli použít jako vějičku)...
« Poslední změna: 10.11.2008, 11:00:18 od Muphrid » Zaznamenáno

Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 11.11.2008, 19:42:07 »

No ja si spise myslim ze varovani prijde o moment pozdeji aby s tim slo neco udelat ... kazdopadne ale verim tomu ze Z&C zjisti kdo stoji za soucasnymi akcemi. .. Kazdopadne co je zcela jasne: utok mohl provest jedine nekdo ze SOL - takova maskovaci technologie je jedine odtud a uz z ni SKOM mela tu cest (napr.: utok na kralovnu na Graysonu). Navic pochybuji ze jim pri podrobnem zkoumani udalosti pred utokem unikne zaznam se senzoru ten jak hlidka uz nic nenasla. a budou vedet jak se tam utocnik dostal.

Vrácení Havenských lodí mě už napadlo - viz podobný manévr v Safeholdu, kdy Charis vrátila lodě Chisholmu. Jejich úprava ovšem nepřipadá v úvahu ani podle samotného MWW. Byla by sice lehce levnější, než postavení nových lodí, ale zato časově mnohem náročnější. Jejich přezbrojení taky ne, protože jejich nároky na posádku jsou, vzhledem k potřebě lidí pro nové automatizované kusy, neúměrné...
Ta potreba velke posadky me nenapadla, hmm ...no nechame se prekvapit, treba preci jen jisty kompromis bude mozny a hlavne SKOM nema ted zrovna lodicek na rozdavani  Úsměv
« Poslední změna: 11.11.2008, 19:43:52 od Martind Forlon » Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 12.11.2008, 13:31:52 »

No ja si spise myslim ze varovani prijde o moment pozdeji aby s tim slo neco udelat... kazdopadne ale verim tomu ze Z&C zjisti kdo stoji za soucasnymi akcemi...

Ano, to je dost možné. Otázkou je, jestli budou mít nějaké skutečné důkazy...

Kazdopadne co je zcela jasne: utok mohl provest jedine nekdo ze SOL - takova maskovaci technologie je jedine odtud a uz z ni SKOM mela tu cest (napr.: utok na kralovnu na Graysonu). Navic pochybuji ze jim pri podrobnem zkoumani udalosti pred utokem unikne zaznam se senzoru ten jak hlidka uz nic nenasla. a budou vedet jak se tam utocnik dostal.

Ono z útoku na královnu u Graysonu vyplynulo, že útok mohl provést jedině někdo ze SL? Měl jsem dojem, že to byli Masaďané navedení PRH, a že k podobnému závěru dospěli víceméně všichni... To že je technologie ze SL (nebo to tak vypadá, protože komu asi jako prvnímu připíšou na vrub neznámou technologii?) ještě nic neříká o původci útoku - několikrát bylo zdůrazněno, že prodají cokoliv i přes legislativní zábrany Mrknutí.

Ta potreba velke posadky me nenapadla, hmm ...no nechame se prekvapit, treba preci jen jisty kompromis bude mozny a hlavne SKOM nema ted zrovna lodicek na rozdavani  Úsměv

Jop, uvidíme... Smích
Zaznamenáno

Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 12.11.2008, 22:02:33 »

Kazdopadne co je zcela jasne: utok mohl provest jedine nekdo ze SOL - takova maskovaci technologie je jedine odtud a uz z ni SKOM mela tu cest (napr.: utok na kralovnu na Graysonu). Navic pochybuji ze jim pri podrobnem zkoumani udalosti pred utokem unikne zaznam se senzoru ten jak hlidka uz nic nenasla. a budou vedet jak se tam utocnik dostal.

Ono z útoku na královnu u Graysonu vyplynulo, že útok mohl provést jedině někdo ze SL? Měl jsem dojem, že to byli Masaďané navedení PRH, a že k podobnému závěru dospěli víceméně všichni... To že je technologie ze SL (nebo to tak vypadá, protože komu asi jako prvnímu připíšou na vrub neznámou technologii?) ještě nic neříká o původci útoku - několikrát bylo zdůrazněno, že prodají cokoliv i přes legislativní zábrany Mrknutí.

Jsem to špatně napsal ... myšleno bylo jako technika že pochazi 100% ze SOL + i neprime dukazy od C&Z by mohli stacit. ...Navic v pripade Mesy by posleze uz melo byt fuk jestli maji prime dukazy ..stejne je s nima SCOM vicemene ve valecnem stavu kvuli gen. otrokarstvi
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 13.11.2008, 09:43:17 »

Jsem to špatně napsal ... myšleno bylo jako technika že pochazi 100% ze SOL + i neprime dukazy od C&Z by mohli stacit. ...Navic v pripade Mesy by posleze uz melo byt fuk jestli maji prime dukazy ..stejne je s nima SCOM vicemene ve valecnem stavu kvuli gen. otrokarstvi

heh, to je fakt. Chtělo by to oopsie verze MoH a CoS2, protože by mě taky velice zajímalo, co se to stalo u Torche (na konci se o tom zmiňovala Honor, královna nebo kdo)...
Zaznamenáno

Martind Forlon
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 29.11.2008, 20:07:05 »

heh, to je fakt. Chtělo by to oopsie verze MoH a CoS2, protože by mě taky velice zajímalo, co se to stalo u Torche (na konci se o tom zmiňovala Honor, královna nebo kdo)...

...no to nejsi sám kdo by to chtěl vědět  Škleb Škleb Škleb.

Jedna zajímavá věc .. narazil jsem v AAC na 473/587 straně na akci kdy Honor při útoku na Lovat pomocí Mistletoe platforms zničila ovládací satelity raket (moriarty) v obraně Lovatu. ... tohle mi docela dost připomíná to "něco", co nasadila Mesa při útoku na doky  Úsměv .. pasivně naváděná zbraň pod maskováním při útoku na stacionární cíl.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 20.12.2008, 11:28:53 »

Už se objevilo i ARC od Storm from the Shadows. Trochu to upravil a opravil. Konečná verze se má objevit v březnu příštího roku. Její elektronická bude dostupná někdy okolo 15. února (nebo trochu později).
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!