Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
15.12.2019, 20:38:40

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Pokec
| | |-+  Zajímavosti, drby a klepy ze světů Davida Webera
« předchozí další »
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13 Tisk
Autor Téma: Zajímavosti, drby a klepy ze světů Davida Webera  (Přečteno 84489 krát)
Calwin Skress
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #105 kdy: 18.03.2009, 20:59:29 »

Narazil jsem na stranku s obrazky lodi z honoverse. Nektere obrazky jsou zname, par je v lepsim rozliseni a je tam  jedna dost splasena animace ze krere se vam nejspis bude tocit hlava.

http://buships.thefifthimperium.com/
« Poslední změna: 18.03.2009, 21:01:05 od Calwin Skress » Zaznamenáno

Život je boj, jinak by to byla strašná nuda.
RicoTheCat
Full Member

HMS Phantom Engineering

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #106 kdy: 04.04.2009, 17:41:18 »

Rada pro všechny nenechte se Johnakem zaúkolovat. Já se nechal a už tejden se nemůžu vyhrabat z PHP Úsměv

Zaznamenáno

Richard Black: Hledám toho vola který upustil montážní klíč na napěťovou sběrnici Phantomu. Značka: Živýho, zabiju si ho sám.
twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #107 kdy: 13.05.2009, 16:23:08 »

Tak, komu chyběl wallpaper s Honor, tak náš milovaný SgtMaj Thomas "Tomcat" Catrone aka Thomas "The Cat" Marrone nám nadělil wallpaper s honor:

http://fc01.deviantart.com/fs44/f/2009/132/2/d/Honor_Harrington_Desktop_by_thomasthecat.jpg
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #108 kdy: 04.07.2009, 09:47:28 »

Tady je odkaz na docela zajímavé pojednání o možnosti vytvoření reálného warpového pohonu:

http://www.scribd.com/doc/1251197/Warp-Drive-A-New-Approach

Teď ještě aby se už konečně rozběhl LHC a objevil se víc než jeden Higgs a onen článek by mohl být časem skutečně využitelný Úsměv.

edit: pročetl jsem to docela důkladně a je tam třeba ještě i hypotéza vysvětlující, proč je gravitační síla o tolik slabší než ostatní...

Tak na Technetu jsou fakt "rychlí". Dnes jsem na něm našel článek popisující přesně onu výše citovanou studii - bezmála rok po tom, co jsem na ni sem dával odkaz... No ale aspoň mi ušetřili čas Škleb.
« Poslední změna: 04.07.2009, 09:49:07 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
BARNY
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #109 kdy: 02.09.2009, 16:19:22 »

MATE TU DOCELA ZAJIMAVE MYŠLENKY,JSEM RAD ZE TU VIDIM JEŠTĚ VĚTŠÍ CVOKY-TO MYSLIM V DOBRYM.NEŽ SEM JÁ.V MIM OKOLI SEM JEDINEJ SCIFÁK,TAŽE VY STE MI VYSVOBOZENI,SEM 80 ROČNIK. KNIHY O HONOR MAM NEJRADĚJ, PAK STARTREK DS9-ALE AŽ OD 5 SERIE VÝŠ.BOJOVÝ SCENY SOU TAM SUPER.TED  KOUKAM NA STARGATE ATLANTIS, TO JE TAKY MOOC PĚKNY Úsměv TYDLE STRANKY SE FAKT POVEDLI, NAPSAL BYCH DŘIV,ALE NET MAM TEPRV2DNY,TAKŽE TU KOČKU CO TO TU ZPRAVUJE TIMTO CHVALIM.
Zaznamenáno
Calwin Skress
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #110 kdy: 03.09.2009, 07:41:44 »

Hmm. SGA. Mozna tak prvni dve serie za to stoji. Jinak doporucuju Battlestar.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #111 kdy: 03.09.2009, 09:24:17 »

Původní Battlestar příliš komiksová. Nová snad až příliš temná a až moc zpolitizovaná. Mimochodem je mi dost záhadou, jak je možné, že lidské stíhačky vůbec něco sestřelí, protože protivníci mohou podle mého přesvědčení dělat obraty asi tak s 2-3 násobným přetížením. Jinak koukat se na to dá.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #112 kdy: 03.09.2009, 09:45:09 »

Původní Battlestar příliš komiksová. Nová snad až příliš temná a až moc zpolitizovaná. Mimochodem je mi dost záhadou, jak je možné, že lidské stíhačky vůbec něco sestřelí, protože protivníci mohou podle mého přesvědčení dělat obraty asi tak s 2-3 násobným přetížením. Jinak koukat se na to dá.

Pro mě je lahůdkou Babylon 5...
Jinak ty lidské stíhačky podle mě můžou zvládat stejné přetížení - na lodích je umělá gravitace, tak proč by to nemohli kompenzovat i na stíhačkách, že? (Neviděl jsem nikde ani náznak, že by ve stíhačkách nabo raptorech ve volném prostoru byl stav beztíže.)
Zaznamenáno

Calwin Skress
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #113 kdy: 03.09.2009, 13:40:58 »

Citace
Neviděl jsem nikde ani náznak, že by ve stíhačkách nabo raptorech ve volném prostoru byl stav beztíže.
Co nadelas. Ne vzdy je vse dokonale.
K Babylonu 5 jsem se jeste nepropracoval. Ted koukam na Star Trek Voyager.
Zaznamenáno

Geser
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #114 kdy: 03.09.2009, 21:17:41 »

Babylon 5 je pro mě dosud nejlepším natočeným sci-fi seriálem. A to jsem je (kromě cca půlky starýho Doctora Who) viděl snad všechny  Smích
Zaznamenáno

nemám rád Erica Flinta...

,,Co na to řeknou dějiny pane?"
,,Pravda. No tak to Harringtonovou radši převelíme..."
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #115 kdy: 18.03.2010, 10:01:34 »

David je na Twitteru Úsměv.
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #116 kdy: 20.03.2010, 08:26:18 »

Po krátké době další zpráva Úsměv. Tentokrát se na Baru rozjela diskuze o tom, co Honor - když ještě měla podstatně nižší hodnost - dělala pro zmírnění nudy na hlídkách. Kromě klasických nápadů jako luštění křížovek, sudoku apod. kohosi napadlo, jestli třeba neskládala básně a rovnou jednu ukázkovou připsal:
Citace
Celery

Celery raw
Develops the jaw.
But celery stewed
is more quietly chewed.

(by Green Bear)
Škleb Škleb

Ještě hrubý překlad:
Celer

Syrový celer
z čelisti dělá hever,
zato když je dušený,
žvýkaný je tišeji.

(u toho prvního dvouverší by měl být spíš "svěrák", ale nenapadalo mě, jak to zrýmovat - ani mě nenapadlo nic, co by bylo bližší originálnímu verši "posiluje čelist")
« Poslední změna: 20.03.2010, 14:05:34 od Muphrid » Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #117 kdy: 07.04.2010, 17:22:11 »

Podle Davidova Twitteru prodělala Sharon operaci slepého střeva. Vypadá to, že už je OK.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #118 kdy: 21.04.2010, 05:05:51 »

Z B5 souhlasim. bohuzel jsem videl jen tu verzi z Markizi a co jsem pak sehnal na dvd tak to byla ta sama .. takze mi u dvou dilu chybi cca 5 minut Úsměv Celkem mne stvalo ze ST DS9 se tu nikdy nedovisilala. Takze sem to az nedavno stahnul z netu Úsměv

Jinak dost se mi libi Japonske obalky k Honor Úsměv az naty nepresnosti:)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #119 kdy: 25.04.2010, 21:03:38 »

Podle předmluvy v A Mighty Fortress to vypadá, že Sharon nedávno zemřela babička.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!