Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
20.08.2022, 01:30:49

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5950 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Storm from the Shadows - SoS2
« předchozí další »
Anketa
Otázka: Chcete popisovat obsah snippetů v češtině?
Určitě ano - 6 (42.9%)
Je mi to jedno - 1 (7.1%)
Vystačím si s originálními snippety - 4 (28.6%)
Snippety mě nezajímají, počkám si na finální verzi knihy v originále - 2 (14.3%)
Snippety mě nezajímají, počkám si na finální verzi knihy v češtině - 0 (0%)
Nemá to smysl, protože ještě nevyšlo česky ani SoS1 - 1 (7.1%)
Celkem hlasů: 14

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Tisk
Autor Téma: Storm from the Shadows - SoS2  (Přečteno 85489 krát)
twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #105 kdy: 27.12.2009, 11:55:53 »

Dle mě Crandallová dostane co pro to. Jak u žřekl Ikolincak - jejich bodová obrana, ECM a víceméně všechno jsou už dávno za zenitem (tj. na úrovni asi jakou měla Mantichora na začátku první války s Havenem), takže zahltit jejich bodovou obranu nebude stát mantichorskou obranu ani moc gondol s Mk23. Plus možná se k některým jednotkám dostane už Mk16 s vylepšenou hlavicí (verze G? už si nepamatuju přesně), která už má dostatečnou "páru" na to aby poškodila lodě bojové stěny.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #106 kdy: 27.12.2009, 12:36:12 »

Já když jsem o tom tak přemýšlel, tak by boj s Crandallovou mohl DW pojmout jako demonstraci toho, kam se Maňtácká technika dostala během válek s Havenem v porovnání se Solariány. Něco jako postupně rozdrtit přes půlku solariánských SD mimo jejich dostřel a když už by se konečně dostaly k výstřelu, tak ukázat (jim i čtenářům), jak ubohá je úspěšnost palby proti Manťáckým lodím (něco jako v při tom náletu liďáků na jednu z "jižních soustav" chvíli před Pryskyřníkem...)
Zaznamenáno
twombly
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #107 kdy: 27.12.2009, 13:04:26 »

Ono hlavní sranda bude to, že Solariánská technika je už za zenitem i celkovou sestavou výzbroje, ne jenom kvalitativně z hlediska elektroniky atd.

Pro příklad - mantichorská třída Niké, aneb naše oblíbené zgurveně velké battlecruisery, má víceméně skoro stejně početnou bodovou obranu jako měly předválečné superdreadnoughty:

BC třídy Niké:
30 laserových hnízd, 30 výmetnic protistřel v jedné boční baterii
12 laserových hnízd na přídi (ta samá sestava na zádi)

SD třídy Král William:
28 laserových hnízd, 26 výmetnic protistřel v jedné boční baterii
10 laserových hnízd, 10 výmetnic protistřel na přídi (to samé na zádi)

SD třídy DuQuesne:
24 laserových hnízd, 28 výmetnic protistřel v jedné boční baterii
12 laserových hnízd, 12 výmetnic protistřel na přídi (to samé na zádi)

Takže když vememe v úvahu že solariánská SD budou mít určitě podobnou sestavu bodové obrany, tak vzhledem ke kvalitativní převaze elektroniky na straně mantichory má Niké jasně na vrch, hlavně taky protože je stavěná pro "missile-heavy-environment", narozdíl od solariánů.
« Poslední změna: 27.12.2009, 13:08:06 od twombly » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #108 kdy: 27.12.2009, 13:52:12 »

Já si myslím, že SD Sluníček na tom budou ještě hůře, protože, jak bylo už několikrát poznamenáno, velká většina jejich SD je v rezervě a nejsou průběžně modernizované, takže pokud Crandallová nedostala všechny zrovna moderinizované SD, bude na tom opravdu, ale opravdu bídně.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #109 kdy: 27.12.2009, 14:00:49 »

Jenže i ty "modernizované" SD jsou zastaralé z pohledu nové způsobu vedení boje. Jak poznamenal Twombly, ani tyhle modernizované v žádném případě nejsou stavěné pro boj s mohutnými salvami odpalovanými z gondol. A naopak, obrana Manťáckých lodí je stavěna na zvládnutí velkých salev, takže Crandallová bude nepříjemně překvapená neúčinností svých střel (pokud se k výstřelu dostane).

Pokud solariánský SD vůbec přežijou Mk23, čeká je ošklivý překvapení jak v podaní možnosti off-bore střelby a hlavně pak Agammemnonů. Po řádném osekání těch SD by se daly proti doprovodu těch SD použít i LAC, protože Solariáni o nich nemají ani tucha. Takže by nebyl problém se pod maskováním přiblížit na dostřel, osekat doprovod a zmizet dřív, než by si Solariáni uvědomili, co to bylo...
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #110 kdy: 27.12.2009, 14:25:58 »

Já neříkám, že ne. Pouze poukazuji na to, že pokud má modernizované SD, bude potřeba trochu víc střel, řekněme dvojnásobek, než kdyby měla vykopávky z rezervy. Takže se může stát, že pár SD se dostane až na dostřel. Pokud bude dost chytrá, tak se po první salvě pokusí utéct. Možná se jí to nepodaří, ale pokud okolo budou lítat Mk23, pak je to její jediná naděje.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #111 kdy: 27.12.2009, 14:32:59 »

Podle toho, jak moc zuřila na konci SftS, tak bych od ní žádný zdrženlivý přístup nečekal. Podle mě vlítne do soustavy Spindlu a plnou parou si to požene přimo k planetě a Manťáckým lodím. Když už jí začnou osekávat Mk23, tak bude pozdě na ústup, protože podle mě bude mít tak velkou rychlost na to, že se nevyhne ani Mk16. Samozřejmě za předpokladu, že se bude chtít vyhnout. Třeba si řekne, že když se sama dostane na dostřel, tak bude mít navrch ona... Tak to vidim já - pokud už někam naběhne, tak skončí dost špatně...
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #112 kdy: 27.12.2009, 14:38:49 »

Jo, s tím souhlasím. Dostane do zubů. Ale teď si představme, jen v rámci diskuze, že Vřeteno a Mantíci nebudou mít Mk23 nebo jich budou mít jen pár a navíc budou mít pouze původní Mk16, co pak? Sice si taky myslím, že Sluníčka dostanou do zubů, ale už to nebude tak jednostranné. Docela by mě zajímalo, jak by dopadla Nike při přímém střetu s některým SD Sluníček. Návrhy?
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #113 kdy: 27.12.2009, 15:43:28 »

No, v tom případě asi Solariáni prosviští pásmem Mk16 docela rychle a dostane se teda jen na pár salv Mk16, než SD začnou střílet taky. Pak záleží, kolik mají jejich SD bočních výmetnic. Našel jsem, že SD třídy Gryf má celkem 174 výmetnic, takže cca 80 na jednom boku. Pokud by tedy třeba 50 z těch 70 SD přežilo pásmo Mk16, tak by se dala čekat salva 4000 střel. Tohle určitě Mantíky pochroumá, ale záleží, jak moc bude účinný Přízračný jezdec. První salva bude určitě silně zdevastovaná EW prostředky a další se budou zlepšovat jen pomalu, takže bych čekal. že proletí jen pár desítek střel. V tohle případě by to asi chtělo pumpovat Solariánům střely do chřtánu co nejrychleji, aby se SD nedostaly na dostřel energetických... tam by jakákoliv technická převaha padala...
Zaznamenáno
twombly
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #114 kdy: 27.12.2009, 16:20:18 »

Ad Gryf: Vzhledem k rozložení výzbroje bych sázel na boční salvu tak kolem 60-70 střel maximálně. Nezapomeň že z těch 174 jsou ještě výmetnice na přídi a zádi.

Jinak tohle je hlavní problém v Talbottu - je tam málo lodí větší jak BC (respektive je tam jenom JEDNA loď větší jak BC a to Khumalův SD, kterej je starej křáp třídy Samothrace). Takže pokud nejnovější posily po incidentu nebudou zahrnovat několik muničních lodí narvanejch Mk16G, tak po tom co lodě spotřebují gondoly s Mk23, čekají je hodně napínavé chvíle.

Ad Niké vs. SD Svazu - Bez Mk16G by Niké moc nesvedla. Jelikož Mk16 je střela křižníkové třídy, boční štíty SD a jeho pancéřování by sotva škrábla. Sice má Niké solidní graserovou výbavu (možná i "capital ship" třídy), ale BC neni SD i když je to velikostí pomalu battleship - 12 graserů proti asi 50 laserům a graserům ze strany SD smíšené se slabším pancéřováním Niké by činilo možnost napadení solariánského SD jasnou sebevraždou.

Zkrátka Niké vs SD bez gondol s Mk23 - no-fucking-way  Smích
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #115 kdy: 27.12.2009, 16:48:40 »

Víte, ono záleží hodně na tom, co si Crandallová dá jako hlavní úkol. Pokud připlácne Mantíky proti planetě, pak máte pravdu a bude zle, ale pokud by si dala za úkol nejdříve zničit obránce a pak teprve vyrazit za planetou, bylo by o něčem úplně jiném. A myslím, že střelovou výzbroj SD Sluníček přeceňujete, přece jenom jsou to vykopávky z dob dávno minulých, takže energy-heavy, takže asi nebudou mít tolik výmetnic, jako měly mantichorské SD, když bylo jasné, že střely přicházejí na výsluní a navíc, zakladem je, kolik mají řídící linek a víme, že těch nemá ani SD(P) dost.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #116 kdy: 27.12.2009, 16:59:36 »

Já bych taky řekl, že účinnost střel Crandallové bude pěknej crap... Pokud se vezme ona bitva tuším, že z Popelu vítězství, kde liďáci napadli soustavy na jižním křídle Aliance. Těch SD taky neměli málo a proti Přízračnýmu jezdci (a ještě ne použitýmu naplno) moc nenadělali... tuším, že jeden BC nebo tak něco. Od tý doby se obranná technika Mantíků ještě zlepšila (Keyhole, LAC posilující obranu), takže ačkoliv má Crandallová větší počty než liďáci tehdy, neškrtne si o moc víc, pokud se nepřiblíží až na energetický...
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #117 kdy: 27.12.2009, 17:18:43 »

Souhlas. A kdyby Crandallová vlítla do Rysa?
Zaznamenáno
twombly
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #118 kdy: 27.12.2009, 17:31:15 »

Řekl bych že u Rysu budou dislokovaný nejtěžší jednotky a největší množství gondol, tzn. tím hůř pro Crandallovou  Úsměv
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #119 kdy: 27.12.2009, 17:46:46 »

Jo, ale co kdyby se pokusilo o klešťový útok z jedné strany Crandallová a z druhé strany Filareta? To máš k bratru okolo 200 SD a to je pořádná hromada železe, ať už na to koukáš, z jaký chceš strany. Já vím, není to podle pravidla KISS (Keep It Stupid, Simple), ale většina důstojníků od stolu, takový pitomosti prostě milujou. Od stolu to prostě vypadá neprůstřelně.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!