Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
29.06.2022, 21:56:48

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Storm from the Shadows - SoS2
« předchozí další »
Anketa
Otázka: Chcete popisovat obsah snippetů v češtině?
Určitě ano - 6 (42.9%)
Je mi to jedno - 1 (7.1%)
Vystačím si s originálními snippety - 4 (28.6%)
Snippety mě nezajímají, počkám si na finální verzi knihy v originále - 2 (14.3%)
Snippety mě nezajímají, počkám si na finální verzi knihy v češtině - 0 (0%)
Nemá to smysl, protože ještě nevyšlo česky ani SoS1 - 1 (7.1%)
Celkem hlasů: 14

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Tisk
Autor Téma: Storm from the Shadows - SoS2  (Přečteno 83829 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #90 kdy: 23.09.2009, 21:18:42 »

To v tuhle chvíli neví asi nikdo... Tedy pokud už se třeba nepracuje na překladu, ale neřekl bych...
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #91 kdy: 24.09.2009, 06:49:46 »

Nejlepší by asi bylo zeptat se Polarisů, co oni na to. Třeba už je v řadě.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #92 kdy: 25.12.2009, 22:53:32 »

Tak jsem přelouskal SftS v elektronický podobě (nevim, jaká verze a ani to vědět nechci Úsměv) a můžu potvrdit, že to končí cliffhangerem. A pořádným, něco jako mezi různýma řadama seriálů. Pár věcí mě v knize fakt potěšily. Ať už třeba výše probíraná mainská mývalí kočka (jednu máme doma Úsměv) a pak taky loď jménem HMS. Tristram (Diablo, někdo?). Teď mi nezbývá, než vrhnout se na ToF a doufat, že MoH se dopíše dřív, než to dočtu...

Ještě někdo, kdo SftS dočet, ať si můžem o tom pokecat?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #93 kdy: 25.12.2009, 23:04:37 »

Neber to teď, prosím, jako nějakou urážku, ale jen jako pokus o lehoulinký vtip: vzhledem k tomu, že ToF už vyšlo a Ty jsi teprve teď dočetl SftS, tak bych se nebál předčasného dočtení ToF před vydáním MoH Škleb.

No ale teď vážně: někdy začátkem února začnou vycházet snippety k MoH a v tu dobu už stejně (plus mínus) bude k dispozici i její eARC, takže se neboj a čti...

A kdybys náhodou dočetl nějak podstatně dřív, tak si čas zpestři Torchlightem - což Ti asi, vzhledem k narážkám na Diablo, nebude neznámý pojem... O pár dní by sis tím mohl zkrátit čekání Mrknutí.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #94 kdy: 25.12.2009, 23:20:00 »

Já to jako urážku neberu. SftS jsem začal číst někdy začátkem semestru ze snippetů a teďka jsem dojel zbytek, když jsem měl konečně po zápočtech... Takže uvidíme Úsměv. ToF jsem taky někde schrastil, takže ještě čtení mam Úsměv...
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #95 kdy: 26.12.2009, 00:48:42 »

Já si pro hardcover ToF pojedu během pár dní za Johnakem do Prahy, ale eARC už mám přečtené... A Torchlight jsem taky dohrál (Dragon Age ani nepočítám - ty bezespánkové noci a přesně týdenní hrací dobu už radši nikdy opakovat nebudu), takže se teď hlavně těším na snippety z AMF Smích.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #96 kdy: 26.12.2009, 11:36:33 »

Já beru hardcovery přímo z Amazonu. A přiznávám, že ve hrách jsem skončil u leteckých simulací, takže...
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #97 kdy: 26.12.2009, 18:56:58 »

Taky to mám z Amazonu - jen jsme si je s Johnakem objednali spolu, kvůli poštovnému a zatím jsem neměl čas si ji od něj vyzvednout dřív Úsměv.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #98 kdy: 26.12.2009, 23:03:54 »

Muphrid: No, já jsem na to holt sám, ale knihy, to je zkrátka moje.
Mirra: Tak o čem si chceš pokecat?
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #99 kdy: 26.12.2009, 23:46:41 »

Já osobně si na skutečnou knihu z atomů a molekul počkám až na českou verzi... nerad mam nekompletní série a anglicky mi to stačí v e-formě...

Mě osobně by zajímalo, jaký jsou názory na to, jak dopadne admirál Crandallová, teda za předpokladu, že opravdu zaútočí na Spindle. Podle mě, rozhodujícím faktorem bude, kolik gondol s Mk23 už tam rozmístili a kolik telemetrických linek dokážou lodě tam zvládnout. Pochopil jsem, že lodě mají na sobě přilepeno dost flatpack gondol a že není možné zvládnout úplně všechny najednou. Takže se asi bude jednat o to, jestli dokážou Manťácké lodě uřídit dost střel na to, aby zahltily obranu 70, byť zastaralých (na manťácké poměry) SD. Mmch, netušíte na kolik salv (uřiditelných) vystačí ony gondoly přilepené na trup? Ono pokud se nepodaří ty SD moc osekat s Mk23, tak s Mk16 to bude dost o hubu...
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #100 kdy: 27.12.2009, 00:56:54 »

No, upřímně řečeno, nedávám Crandellový příliš velkou naději. Při jejich bodový obraně a schopnostech manťáckých průnikových prostředků, (Oslepovačů a Dračích zubů), bude jejich úspěšnost zatraceně mizerná a myslím, že po ztrátě takových deseti nebo dvaceti SD bude Crandallová v takovým šoku, že zamíří nejkratší cestou k hyperlimitu. Tedy pokud nebude v takovém šoku, že ze sebe nevypraví ani slova a bude jen tupě zírat. Pak by ovšem následoval naprostý masakr jejích SD a doprovdných sil. Já osobně jí nedávám vůbec žádnou naději. Ovšem pan Weber může mít úplně jiný názor.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #101 kdy: 27.12.2009, 09:15:10 »

Mě by spíš zajímalo kam zaútočí. A co se rozhodne Weber udělat s Filaretou, plus jaké mu dá počty lodí. Milí Solariánští úředníci možná nechápali zničení jednoho BC a vzdání se dalších šestnácti(?), ale až budou číst o zničení, zajetí nebo odražení dvou nezávislých uskupení o celkovém počtu třeba 200 SD, doprovod nepočítaje, tak to už bude trochu jiné kafe... A co teprve až to prosákne na veřejnost. Už se na tyhle scény těším Mrknutí.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #102 kdy: 27.12.2009, 10:40:04 »

Tak kde zaútočí, toť otázka, jak říká klasik. Já bych řekl, že v podstatě má tři možnosti. 1) Vlítnout do Nového Toskánska, a udělat bubu. Na to je ale asi moc namíchnutá. 2) Vlítnout na Vřeteno a rozflákat ho na cimprcampr. Asi nejpravděpodobnější. 3) Vlítnout do Rysa a obsadit vyústění. Strategicky asi nejpřitažlivější. Co se týče Filrety, tak to nemohu sloužit, ale řekl bych, že spolu s Mesou chystatjí nejaký hezky hnusný podraz, (střelba do vlastních řad?).
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #103 kdy: 27.12.2009, 10:51:49 »

... řekl bych, že spolu s Mesou chystatjí nejaký hezky hnusný podraz, (střelba do vlastních řad?).

Tak to už mi přijde jako velmi divoká teorie. Proč by to dělali? Mesa už v tomhle dosáhla svého a má incident, na který se budou další nabalovat samy - lavina je víceméně v pohybu a přesně to chtěli.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #104 kdy: 27.12.2009, 11:12:27 »

Protože zatím, je to pouze incident. Zatím. Dokud nedostatne přes hubu i Crandallová, tak by se to, aspoň teoreticky dalo urovnat. I když o tom dost pochybuju. Ale pokud by Filareta udělal nějaký přepad okrajové soustavy Sluníček a potom by se tvrdilo, že to byli Mantíci, máš tady casus belli jak vyšitej. Viz Německo a Polsko na začátku Druhé světové války.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!