Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
03.08.2020, 20:21:09

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Storm from the Shadows - SoS2
« předchozí další »
Anketa
Otázka: Chcete popisovat obsah snippetů v češtině?
Určitě ano - 6 (42.9%)
Je mi to jedno - 1 (7.1%)
Vystačím si s originálními snippety - 4 (28.6%)
Snippety mě nezajímají, počkám si na finální verzi knihy v originále - 2 (14.3%)
Snippety mě nezajímají, počkám si na finální verzi knihy v češtině - 0 (0%)
Nemá to smysl, protože ještě nevyšlo česky ani SoS1 - 1 (7.1%)
Celkem hlasů: 14

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 Tisk
Autor Téma: Storm from the Shadows - SoS2  (Přečteno 65406 krát)
twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #120 kdy: 27.12.2009, 19:05:16 »

Otázka je, kolik novejch lodí už má mantichora v oběhu a jestli by při útoku na vyústění u Rysu mohly ony síly u něj dislokovaný poslat přes vyústění kurýra do Mantichory a přivolat si "Apollo-capable" jednotky z domova.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #121 kdy: 27.12.2009, 19:37:39 »

Spíš si myslím, zda jsou zprovozněny pevnosti a zda jsou 'Apolo-capable', protože pak si myslím, že útok na vyústění v Rysu je při dostatečné zásobě střel pro jakoukoliv mocnost, včetně Solárního svazu, čirou sebevraždou. Jinak, máš úplnou pravdu.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #122 kdy: 27.12.2009, 19:54:48 »

Podlě mě u Rysa nějaký gondoly s apollem budou. Na konci SftS říkali, že začali rozmisťovat obranný apollo gondoly po soustavě Mantichory, takže bych se ani nedivil, kdyby jich pár strčili i k Rysu, když se ukázalo, odkud hrozí větší nebezpečí. Otázkou opravdu je, jestli ty pevnosti jsou schopny ovládat apollo, ale já bych řekl, že velký problém by to asi nebyl. Upravit pevnost na apollo by nejspíš jen znamenalo přilepit další kousek, protože pevnosti nejsou limitovány hmotností (opravte mě, jestli se mýlím). Nejspíš bych u Rysa čekal i jednu nebo dvě eskadry SD-PA, případně na druhé straně červí díry hned "na telefonu"...
Zaznamenáno
twombly
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #123 kdy: 27.12.2009, 19:57:27 »

Á, vidíš, na pevnosti bych zapoměl....

Mno, pevnosti bych možná na "Apollo-capable" neviděl, pokud nestihlo BuWeaps před BoM vychrlit Mk23-F (system-defense Apollo), ale možná by stačily gondoly s Mk23-D / Mk25 (standardní system-defense střela, ale čtyřstupňová).

Po BoM bych sázel na to, že prioritně všechny gondoly s verzí Apolla pro systémovou obranu půjdou primárně Mantichoře, pak San Martinu a až pak Rysu.
« Poslední změna: 27.12.2009, 19:58:59 od twombly » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #124 kdy: 27.12.2009, 20:09:29 »

I když Svaz tak haraší šavličkama? Uvědom si, že Sektor Talbott je teď největší zásobárnou lidské síly. A Mantichora lidi potřebuje a po BoM přímo zoufale. Takže kdo ví? A navic udělat pevnost 'Apolo-capable' je mnohem jednodušší než udělat SD. Jediné co potřebuješ je vyčlenit prostor pro Klíčovou dírku II a je vymalováno a při jejich velkosti, by to neměl být až tak velký problém.
Zaznamenáno
twombly
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #125 kdy: 27.12.2009, 20:22:59 »

Bitva u Nového Toskánska zase nebyla tak dlouho po BoM, takže jsem zatím bral v úvahu plány na nasazení Apolla cca v té době. Nainstalování Keyhole II a přesun zásob gondol nějakou dobu trvá a je otázka, jestli to BuWeaps a BuShips stihli dát dohromady ještě před tím, než čistě teoreticky dorazí Crandallová s Filaretou.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #126 kdy: 27.12.2009, 20:33:54 »

Jo, to je právě to. Podle začátku MoH (viz Mission of Honor) uběhlo už několik měsíců, takže těžko říci, jaký je stav jak u Mk16, tak u Mk23, tak i u Klíčové dírky II. Byla úzká místa již vyřešena, a gongoly padají z výrobních pasů, jako konfety nebo ještě ne? Už jsou na výrobních linkách a tím pádem v hromadné výrobě nové verze Mk16 a Mk23? Je vyrobeno dostatek Kličových dírek II atd., atd... Takže si musíme ještě chvíli počkat, než se něco dozvíme.
Zaznamenáno
Fox
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #127 kdy: 28.12.2009, 13:23:26 »

Vsechny nove pevnosti na vyustenich byly konstruovany jako kombinace SD(P) a CLAC, takze staci obetovat tak 2 kotviste LAC ve prospech kotviste KH2. (Jinak pevnosti jsou v podstate 16Mt SD bez schopnosti letat hyperprostorem.) Navrch Matichora ma diky pridovym/zadovim stitum par vyhod.

Rekneme ze po spotrebovani mk. 23 zustane pomer lodi 1 BC(L) : 1 SD
Pri vzajemnem priblizovani ma Trida NIKE vyhodu graseroveho dostrelu nebot oproti solikum maj pridovej/zadovej stit, coz dava matichorskym graserum vyhodu 1 M km oproti solarianskym 400 000 km ucinneho dostrelu.

BTW prvni salva matichoranu bude nejucinejsi proti solikum, protoze na poprve nebudou pripraveni na oslepovace a draci zuby.
Zaznamenáno
Caba
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #128 kdy: 28.12.2009, 15:10:26 »

No, vzhledem k datu zahájení konstrukce (pokud počítám správně) už v té době byly položeny Invictusy a tak si myslím, že mají zabudovanou schopnost KH2, ale nemají gondoly s Apollem, které by toho mohli využít. A pokud vím, tak pevnosti mají kulové štíty ne klasické lodní, tam jsou jim vylepšení z hlediska čelní/záďový štít celkem jedno.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #129 kdy: 28.12.2009, 16:47:53 »

No dodatečně mě napadlo, že pevnosti vzhledem k tomu, že se až na drobné výjimky nepohybují, nemusí nutně uskladňovat Kličové dírky II ve svých vlastních prostorách, ale klidně je mohou odložit do nějakého vnějšího skladiště, ze které je potom můžou podle potřeby vypouštět, takže by vlastně nic neobětovaly. Takže předělat pevnost na střelbu Apolem by mělo být daleko snažší než SD.
Zaznamenáno
twombly
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #130 kdy: 28.12.2009, 17:44:24 »

Fox: Jenže pokud Niké nenense grasery capital-ship ráže, tak SD přes sidewally a pancíř sotva škrábne.

A větu o výhodě dostřelu graserů v kombinaci s příďovym/záďovym štítem jsem čoveče totálně nepochopil  Úsměv

A Cába má o pevnostech pravdu - nemaj klasický štíty ale kulovou sféru štítů.
« Poslední změna: 28.12.2009, 17:46:17 od twombly » Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #131 kdy: 28.12.2009, 20:31:49 »

Ví někdo čím/jak jsou ty kulové štíty generované a jaké mají sférické parametry (poloměr = dosah) a jakou sílu co do srovnání s bočními štíty řadových lodí?

Jinak pevnosti mají i klasické gravitory, nepletu-li se - mohou se pomalu přesouvat a měnit polohu. Nebo ne?
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #132 kdy: 28.12.2009, 20:53:48 »

Někde jsem četl, že těch 16 M je maximální hranice pro možnost pohybu gravitory. Způsob generování štítů bych řekl, že jsou to obyčerné boční štíty generované jako koule, nikoliv jako pás nebo puklíř. Poloměr a síla je mi neznámá. Možná budou díky tomu o něco silnější než standardní boční štíty.
Zaznamenáno
Calwin Skress
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #133 kdy: 28.12.2009, 21:45:34 »

Pokud to neni soustava vzajemne se prekryvajicich stitu.
Zaznamenáno

Život je boj, jinak by to byla strašná nuda.
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #134 kdy: 29.12.2009, 05:50:07 »

Myslíš soustředných po vrstvách nebo pásových po výsečích dohromady tvořících kouli?
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!