Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
05.12.2019, 19:02:48

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  At all cost - Kdy?
« předchozí další »
Stran: 1 ... 7 8 [9] Tisk
Autor Téma: At all cost - Kdy?  (Přečteno 56331 krát)
Skot
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #120 kdy: 09.11.2009, 21:37:57 »

četl si R.U.R. ?
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #121 kdy: 09.11.2009, 22:01:23 »

I otroci jsou lidé a i v těch nejtužších diktatůrách se vždy objevili rebelové. I kastovní systém založený na náboženství má své kacíře. Pokud se nepodaří přeměnit lidi na stroje, nelze zajistit zajistit naprostou pošlušnost. Navíc o tom DW hovoří v Koruně otroků a ve většině svých povídek. A R.U.R jsem četl. Tam "stroje" objevili i lásku.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #122 kdy: 10.11.2009, 07:30:29 »

Narážím na to jak téměř všude mají své lidi a přitom nejsou příliš úslpěšní(dlouhodobě).Drobné akce jdou téměř bez chyb a větší se jim většinou trošku polamí. Myslím tím v oblasti děje HH serie. Ten měnící se zabíják to zavánělo uplně jiným seriálem. Co jim teď zabrání programovat otroky jako supervojáky? No to je asi přehnané. Prostě mi takto nastavené pracovní síly nesedí. Celé to otrocví je podle mě dost podivný. Pokud jsou "vyrobeni" jako otroci a dostanou jen ty informace co jim dáš tak prostě slova jako odboj,svoboda a vzpoura vymažeš ze slovníků.

Teď budu hodně spoilovat, takže bacha...

Takže za prvé: jak už jsem psal, nejde o akce lidských pracovních sil - ty jsou jen zástěrkou pro něco/někoho úplně jiného (...and they have a Plan... Škleb). Z toho vyplývá i onen podivně se jevící obchod s otroky, který je jen zcela podružnou, naprosto okrajovou a hlavně ekonomicky silně ztrátovou záležitostí (SftS, ToF).
Za druhé: to, že onen někdo má lidi všude může dost možná být i jinou technologickou výhodou, o které se také píše v dalších knihách (SftS). A také tím, že se vždycky najde někdo, kdo za pár grošů udělá cokoliv...
Za třetí: ta technologie ovládání něčího fyzického chování se nedá použít na soustavnější ovládání supervojáků nebo otroků, protože působí pouze velice krátkodobě, stylem "Je cíl v dosahu? Udeř a znič se!" - též viz další knihy (ToF?).
« Poslední změna: 10.11.2009, 07:39:27 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #123 kdy: 10.11.2009, 10:42:46 »

Ono taky nemusíš mít lidi všude. Stačí pár parchantů na správných místech a lítáš v tom, jak v průvanu.
Zaznamenáno
Pr3d1t0r
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #124 kdy: 10.11.2009, 10:51:22 »

Ještě jedna technická, kdyby měli lidi všude jak tady píšeš tak by nemusili vymýšlet akce, kde se snaží dostat k maňtácké prvoliniové technice. A to že se pořád nedostali k přízračnému jezdci značí, že tam své lidi dosud nedotali i když se nejspíš velmi snažili.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #125 kdy: 10.11.2009, 14:51:10 »

Howgh Mrknutí. Nicméně on tím asi spíš myslel "všude" u konkrétních akcí, které byly v knize zmíněné. Taky už jsem mockrát přemýšlel, proč nemají své lidi zrovna třeba v R&D Mantichory, když na svůj Plán měli tolik času... (Pravděpodobně neodhadli rychlost a stupeň vývoje, ke kterému to povede, ale i tak tam mohli někoho nasadit pro případ co by kdyby, když už je Plán tak rozsáhlý.)
« Poslední změna: 10.11.2009, 14:57:24 od Muphrid » Zaznamenáno

Pr3d1t0r
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #126 kdy: 10.11.2009, 19:18:02 »

Docela mě na té knize překvapilo, kolik nechal pan Weber zabít matichorských admirálů. Nejdřív admirál Webster, bývalý velkoadmirál, první lord  s Hamishem Alexandrem to byl jeden z nejlepších taktiků, které měla mantichorské aliance ( Honor stojí samozřejmě o stupínek výše ). Pak přišla bitva o Mantichoru a padli dašlí. Velkoadmirál D´Orvile (jistě patřil k též skvělým taktiům) admirál Kuzakovová a Mckeon. S tím vyvstává otázka, nebudou mít mantíci nedostatek admirálů schopných velet operačním svazům a flotilám? Klíčové soustavy jako Trevorova hvězda (pokud je tam tedy ještě, bránit). Nezdá se mi totiž, že by ministr války Theisman nepředpokládal urychlený přesun všech jednotek z tamní základny na pomoc domovské soustavě, a tak by nejspíš stačil relativně slabý operační svaz k dobytí hvězdy. Zdá se že v budoucích fázích války, nebude Mantichora trpět jen nedostatečným počtem lodí, ale i kvalitních generálů.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #127 kdy: 10.11.2009, 19:18:31 »

To se to rozjelo. Úsměv.R.U.R jsem taky asi četl ale už si to nepamatuju.Zkusím to jinak.Ty tajný služby. Givensová např.Dokáže rozkrýt liďáckou rozvědku do té míry že přelstí Parnella.Jinde je slepá. Viz Matice.Pro představu.Kolik dělníků staví 100 Gondolových DN?Kolik je to součástek?Kolik se toho tam sní?Je to tam 20?let a nikdo ani náhodou o to nezavadí.Když pomyslím na rozsáhlost projektu jde počet zůčastněných-pracovníci,vojáci a kosmoplavci,zásobovači,ostraha námořnictva do milionu-ů. To celé uživit,těch surovin a součástek......no jsou ti liďáci lišky mazané.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #128 kdy: 10.11.2009, 19:21:24 »

Docela mě na té knize překvapilo, kolik nechal pan Weber zabít matichorských admirálů. Nejdřív admirál Webster, bývalý velkoadmirál, první lord  s Hamishem Alexandrem to byl jeden z nejlepších taktiků, které měla mantichorské aliance ( Honor stojí samozřejmě o stupínek výše ). Pak přišla bitva o Mantichoru a padli dašlí. Velkoadmirál D´Orvile (jistě patřil k též skvělým taktiům) admirál Kuzakovová a Mckeon. S tím vyvstává otázka, nebudou mít mantíci nedostatek admirálů schopných velet operačním svazům a flotilám? Klíčové soustavy jako Trevorova hvězda (pokud je tam tedy ještě, bránit). Nezdá se mi totiž, že by ministr války Theisman nepředpokládal urychlený přesun všech jednotek z tamní základny na pomoc domovské soustavě, a tak by nejspíš stačil relativně slabý operační svaz k dobytí hvězdy. Zdá se že v budoucích fázích války, nebude Mantichora trpět jen nedostatečným počtem lodí, ale i kvalitních generálů.

Mantichoře nezbylo dost lodí na více admirálů Škleb tak než dostaví nové vyrostou i noví admirálové
Zaznamenáno
Pr3d1t0r
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #129 kdy: 10.11.2009, 19:48:47 »

To se to rozjelo. Úsměv.R.U.R jsem taky asi četl ale už si to nepamatuju.Zkusím to jinak.Ty tajný služby. Givensová např.Dokáže rozkrýt liďáckou rozvědku do té míry že přelstí Parnella.Jinde je slepá. Viz Matice.Pro představu.Kolik dělníků staví 100 Gondolových DN?Kolik je to součástek?Kolik se toho tam sní?Je to tam 20?let a nikdo ani náhodou o to nezavadí.Když pomyslím na rozsáhlost projektu jde počet zůčastněných-pracovníci,vojáci a kosmoplavci,zásobovači,ostraha námořnictva do milionu-ů. To celé uživit,těch surovin a součástek......no jsou ti liďáci lišky mazané.

To záleží na úhlu pohledu. Na jedné straně je osamocená kolonie, jejíž největší rozkvět začal až za vzniku republiky a v té době přišla Pat o mnoho svých informátorů a ten zbytek byl po jejim převelení nenávratně zničen Jurgensenem. Čistě hypoteticky je ta kolonie naprosto uzavřená a naprosto nezávislá na dodávkách z vnějšího světa. K přeletu můžou používat několik osvědčených posádek(zase tak rychle sdp nestavějí, aby se nestačili vrátit), které pouze dovezou SDP na nejbližší kolinie Havenu a tam už si jí převezme pravidelná posádka. Tím by se zamezilo únikům informací, kde základna leží. Problém by nejspíš byl převoz nasyslených zásob z dob lidové republiky. Rozhodně se mi zdá jednodušší rozšířit mezi lidi správu, že daná eskadra sd někam letí než najít osamocenou planetu ležící mimo území Havenu, která je separovaná od zbytku repuliky.
Zaznamenáno
twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #130 kdy: 11.11.2009, 00:04:13 »

Ad obsazení Trevorovy hvězdy:

Námořnictvo Havenu nemá už dost lodí, které by tam mohla poslat. Po Bitvě o Mantichoru jim zbylo pokud si pamatuju tak 200 SD celkem, což nestačí pomalu ani pro větší obranu klíčových soustav. Navíc pokud by poslal Theisman i jenom "malý" svaz, tak Osmá je na skok od Trevorovy hvězdy a celá vybavená Apollem, takže cokoliv co Theisman může poslat nemá šanci.
« Poslední změna: 11.11.2009, 00:06:42 od twombly » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #131 kdy: 11.11.2009, 05:33:13 »

K obsazení Trevorovy hvězdy. Pokud by Haven provedl riskantní skok do rezonační zóny a plnou rychlostí vyrazil k vyústění, tak by možná měl jistou naději, protože Osmé loďstvo je teď Metropolitní, což znamená, že si to budou chvíli rozmýšlet. Jenže na druhou stranu úplně stačí, aby SEM vybavilo své pevnosti u vyústění Apollem a Haven je nahraný. A upřímně, co by dělal s Trevorovou hvězdou, když by ji v podstatě nemohl udržet delší dobu.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #132 kdy: 11.11.2009, 07:22:37 »

Mám takový dojem, že od příspěvku 109 jsme se tady už poněkud odchýlili od tématu a všechno následující by mělo jít do diskuze o AAC jako takovém. SuE nebo Johnaku, mohli byste tam tyhle příspěvky přesunout? Předem moc díky Mrknutí.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 7 8 [9] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!