Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
04.12.2022, 06:22:45

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5950 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Storm from the Shadows - SoS2
« předchozí další »
Anketa
Otázka: Chcete popisovat obsah snippetů v češtině?
Určitě ano - 6 (42.9%)
Je mi to jedno - 1 (7.1%)
Vystačím si s originálními snippety - 4 (28.6%)
Snippety mě nezajímají, počkám si na finální verzi knihy v originále - 2 (14.3%)
Snippety mě nezajímají, počkám si na finální verzi knihy v češtině - 0 (0%)
Nemá to smysl, protože ještě nevyšlo česky ani SoS1 - 1 (7.1%)
Celkem hlasů: 14

Stran: [1] 2 3 ... 10 Tisk
Autor Téma: Storm from the Shadows - SoS2  (Přečteno 88593 krát)
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« kdy: 07.04.2008, 15:51:34 »

David Weber začal s vydáváním snippetů z této knihy, takže tento první příspěvek bude obsahovat ke stažení aktuální soubor s jejich pospojovaným textem.

Stručné shrnutí:
Předpokládané datum vydání v originále: březen 2009
Předpokládané datum vydání v češtině: neznámé


Prozatím vydané snippety (1 kousků poskládaných do jednoho txt-souboru): stáhnout


Malé doporučení na čtečku e-knih ve formátech pdb nebo txt, s pamětí poslední pozice v rozečtených knihách, možností procházení dat (knih) uložených v paměti telefonu i na kartě, změny fontů, negativního podsvícení, šetření displeje a očí, vyhledávání klíčových slov, zakládání záložek a spousty dalších vychytávek, pro mobilní zařízení podporující JAVA middlety - zde si můžete stáhnout program, kterým si pro své konkrétní zařízení (má databázi spousty Sony Ericssonů, Motorol, LG, Samsungů, Nokií aj.) vygenerujete instalační .jar a .jad soubory. A co hlavně: je to freeware!


Původní text tohoto příspěvku:
Citace
Zdarec lidičkové,
tak dnes se na Baenu objevila ukázka z knihy Storm from the Shadows, tedy druhého dílu Shadow of Saganami. Ukázku tam vložil sám MWW a pochopitelně si neodpustil zlomyslnou poznámku... No uvidíte Mrknutí:

Citace
Subject: A modest snippet from Storm from the Shadows
Group: Honorverse
Author: davidweber
Date: Mon, 07 Apr 2008 04:21:13 GMT
Local: Mon, 07 Apr 2008 00:21:13 -0400

I promised Joe and Elizabeth a snippet from Storm from the Shadows, so here it is. Just where in the book it occurs and just what it leads to are, ah, classified at the moment. . . .

---
A concealed door slid silently open, and three men stepped through it into the luxurious office. They looked remarkably like younger versions of the fourth man, already sitting behind the desk in that office. They had the same dark hair, the same dark eyes, the same high cheekbones, and the same strong nose, and for good reason.

They crossed to the chairs arranged in a loose semicircle facing the desk and settled into them. One of them selected the chair in which one of the two women who'd just left had been seated, and the older man behind the desk smiled at them with remarkably little humor.

"Well?" Albrecht Detweiler said after a moment, tipping back his own chair as he regarded the newcomers.

"It would appear," the one who'd chosen the previously occupied chair said, in a voice which sounded eerily like Albrecht's, "that we've hit an air pocket."

"Really?" Albrecht raised his eyebrows in mock amazement. "And what, pray tell, might have led you to that conclusion, Benjamin?"

Benjamin showed very little sign of the sort of apprehension Albrecht's irony evoked in most of the people who knew of his existence. Perhaps that was because his own last name was also Detweiler . . . as was the last name of both of his companions, as well.

"That was what's known as a prefatory remark, Father," he replied.

"Ah, I see. In that case, why don't you go ahead and elucidate?"

Benjamin smiled and shook his head, then leaned back in his chair.

"Father, you know as well as I do -- better than I do -- that at least part of this is the result of how thoroughly we've compartmentalized. Personally, I think Anisimovna might have done a marginally better job if she'd known what our real objectives were, but that may be because I've been arguing for years now that we need to bring more of the Strategy Council fully inside. As it is, though, I think her and Bardasano's analysis of what went wrong in Talbott is probably essentially accurate. No one could have allowed for the sort of freak occurrence which apparently led this Terekhov into stumbling across the connection to Frontier Security and Monica. Nor, I think, could anyone have legitimately expected him to launch some sort of unauthorized preemptive strike even if they'd expected him to uncover whatever it was he uncovered. And, unlike us, Anisimovna didn't have our latest appreciation on Manty capabilities. Let's be honest -- what they did to Monica's new battlecruisers surprised even us, and she didn't have as much inside information as we did to begin with. Besides that, she didn't know that what we really wanted all along was for Verrochio and Frontier Fleet to get reamed, even if we did hope that it would happen a little later in the process. If Bardasano had been allowed to tell her everything, it's possible -- not likely, but possible -- that the two of them could have designed in a fallback position for something like this."

"Oh, bother!" Pooh said as Piglet came back from the dead.

Grrrrrrrr... Nevím co si myslet/Nerozhodný
« Poslední změna: 24.05.2008, 17:19:04 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 12.04.2008, 00:48:17 »

Takže... Storm from the Shadows je na listině vydávaných titulů, a to pro příští březen. Tudíž toto pokračování Shadow of Saganami je s největší pravděpodobností již napsané a další snippety na sebe nejspíš nenechají dlouho čekat. Juchůůůůůůů Smích.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 21.04.2008, 10:50:36 »

Dovolil jsem si přeložit snippet z prvního příspěvku. Pro případné korektury se mi klidně ozvětě, ale snad to bude stačit alespoň takhle... (splácnul jsem to za pochodu, takže asi je co korigovat):

Citace
Předmět: Drobná ukázka z Bouře ze stínů (Storm from the Shadows)
Skupina: Honorverse
Autor: davidweber
Datum: Mon, 07 Apr 2008 04:21:13 GMT
Místní čas: Mon, 07 Apr 2008 00:21:13 -0400

Slíbil jsem Joeovi a Elizabeth ukázku z Bouře ze stínů (Storm from the Shadows), takže tady je. Ovšem kde konkrétně v knize se objeví a k čemu konkrétně povede, heh, to je momentálně tajné...

---
Skrytý uzávěr dveří se tiše otevřel a skrz něj vstoupili do přepychové kanceláře tři muži. Vypadali jako pozoruhodně mladší verze čtvrtého muže, který již v této kanceláři seděl za stolem. Měli stejné tmavé vlasy, stejné tmavé oči, stejné vysoké lícní kosti, stejný výrazný nos a to z dobrého důvodu.

Přešli ke křeslům připraveným v půlkruhu čelem ke stolu a usadili se do nich. Jeden z nich si vybral křeslo, ve kterém předtím seděl jeden ze dvou mužů, kteří právě opustili místnost a starší muž za stolem se na ně usmál s podivuhodnou trochou humoru.

"Takže?" řekl Albrecht Detweiler po chvíli a přitom se zaklonil na svém křesle, když pohlížel na nově příchozí.

"Může to vypadat," řekl ten, který si vybral předtím použité křeslo hlasem, který zněl přesně jako Albrechtův, "že jsme narazili na vzduchovou kapsu."

"Skutečně?" Albrecht pozvedl obočí v předstíraném pobavení. "A co, rač mi říct, tě mohlo vést k tomuto závěru, Benjamine?"

Benjamin ukázal jen maloý náznak toho druhu obav, který Albrechtova ironie budila u většiny osob, které věděly o jeho existenci. Možná proto, že i jeho vlastní příjmení bylo Detweiler... tak jako bylo i příjmením obou jeho společníků.

"To bylo to, čemu se říká úvodní poznámka, Otče," odpověděl.

"Ach tak. V tom případě proč nepokračuješ a neobjasníš mi to?"

Benjamin se usmál, potřásl hlavou a potom se opřel zpět do svého křesla.

"Otče, víš stejně dobře jako já - lépe než já - že přinejmenším z části je to důsledkem toho jak důkladně jsme se rozdělili do oddílů. Osobně si myslím, že Anisimovna mohla úkol splnit o něco lépe, kdyby věděla, jaké jsou naše skutečné cíle, ale to může být i tím, že jsem po léta argumentoval nutností úplného zapojení Strategické Rady. Tak jak to je si myslím, že její a Bardasanina analýza toho co se pokazilo v Talbottu, je pravděpodobně v podstatě správná. Nikdo nemohl předpokládat takové podivné události, které očividně umožnily tomu Terekhovovi zakopnout o spojení mezi Pohraniční bezpečností a Monicou. Stejnětak si myslím, že nikdo nemohl oprávněně čekat, že spustí cosi jako preventivní neautorizovaný útok, i když to pro něj znamenalo odkrýt cokoliv, co se mu podařilo odhalit. A na rozdíl od nás, Anisimovna neměla naše poslední hodnocení Manťáckých schopností. Buďme upřímní - to co udělali Monickým novým bitevním křižníkům překvapilo i nás a ona neměla tolik vnitřních informací jako my, s kterými by mohla začít. Mimoto, nevěděla, že to co jsme celou dobu skutečně chtěli bylo, aby Verrochio a jeho Pohraniční Flotila byli přestříleni, i když, jak jsme doufali, k tomu mělo dojít v průběhu někdy později. Kdyby bylo Bardasanové dovoleno jí říct všechno, je možné - ne pravděpodobné, ale možné - že ty dvě mohli mít připravenou ústupovou pozici pro nějaký takovýto případ."

"Ach, matoucí!" řekl Pů když Prasátko povstalo zpět z mrtvých.

edit.: hádám, že i když to MWW neřekl přímo, tak tahle ukázka bude spíš někde na začátku knihy.
A troufám si odhadnout, že SoS2 bude hodně provázaná s CoS2 - obojí se bude přímo dotýkat Mesy. V CoS2 bude pravděpodobně pokus o znovuzískání Torche a dost možná se dozvíme detaily mise, na kterou se vydali Cachat a Zilwicky.
SoS2 bude možná znovu situované do Talbottu, kde bysme se mohli dozvědět jak dopadla Nordtbrandtová a její teroristé. Nicméně tady je možností více a asi se zde také dočkáme konfliktu s Frontier Security. A prvních známek rozpadu Solárního svazu (ale to už dost možná i v CoS2)...
« Poslední změna: 21.04.2008, 19:27:52 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15.05.2008, 15:21:28 »

Takže tu máme další čerstvou zprávičku!

Citace
Subject: Storm from the Shadows
Group: Honorverse
Author: davidweber
Date: Thu, 15 May 2008 03:05:17 GMT
Local: Wed, 14 May 2008 23:05:17 -0400

For what it's worth, I finished the rough draft of Storm from the Shadows last night. I'm doing the final readthrough before sending it to Toni, which should happen by the end of the week. And for those of you who have been bewailing the possibility that the Star Empire of Manticore will be lacking in credible villains after finally clearing things up with Haven, welllllll . . . .

 

Let's just say: tum-te-tum-te-tum :-)

"Oh, bother!" Pooh said as Piglet came back from the dead.

Stručně:
David Weber minulou noc dokončil koncept knihy Storm from the Shadows a momentálně provádí její poslední čtení před odesláním Tonimu, k čemuž by mělo dojít někdy koncem týdne. A přidal kousavou poznámku pro ty, kteří truchlili nad tím, že po případném vypořádání se Mantichory s Havenem nezbudou žádní lotři... Vzkázal jim (jako ostatně vždy): tum-te-tum-te-tum Smích

Povšimněte si hlavně termínu, který Weber použil: Star Empire of Manticore
« Poslední změna: 15.05.2008, 15:29:45 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 15.05.2008, 15:47:03 »

(navazuji na předchozí příspěvek uveřejněný o pár minut dříve)

A ještě je tu jeho odpověď na jednu reakci v diskuzi:

Citace
Subject: Storm and Schedules (was Re: Storm from the Shadows)
Group: Honorverse
Author: davidweber
Date: Thu, 15 May 2008 07:44:06 GMT
Local: Thu, 15 May 2008 03:44:06 -0400

Tim, Tim! Calm thyself!

 

If things work out as planned, I should be starting on the direct sequel to AAC . . . shortly. I have a short story I have to write (I agreed to contribute to an anthology; what was I thinking?), and hopefully Eric will very shortly be starting on the sequel to Crown. I had to work the timeline for a lot of events out in some detail to make Storm work, however, so I should be able to write most of the AAC sequel before Eric finishes his part of Crown 2. Hopefully that will mean that Toni gets two more Honorverse novels by the fall, and we're also doing another anthology, with stories by me, Tim Zahn, Jane Lindskold, Katherine Kurtz and (assuming her health holds up) Anne McCaffery. The stories on that are supposed to be delivered early next year. And THEN, after I get that all wrapped up, I will start on the sequel to BHD for Tor, hopefully by December.

 

Please note that I did say this was all "If things work out as planned."

 

BTW, I have to get the other two novels into the pipeline before Storm is released because, welllll. . . I guess I might as well go ahead and admit . . . though I don't wanna . . . but still . . .

 

Okay. Storm is the first real cliff-hanger I've done in the Honorverse, and I want to make sure the other two are already written -- and that you guys know they're already written and in Toni's hot little hands -- before Storm hits the shelves. There. I admitted it.

 

Take care, all.

Tedy: pokud půjde všechno podle plánu, tak by měl brzy začít psát pokračování AAC. Nejdřív ale musí napsat nějakou krátkou povídku, kterou přislíbil do nějaké sbírky. A Eric Flint prý snad brzy začne psát CoS2. David musí ještě udělat časový sled událostí, aby SftS fungovalo a aby mohl rozepsat většinu pokračování AAC než Eric dokončí CoS2. A to by prý snad mohlo znamenat, že Toni dostane do podzimu další dva romány z Honorverse (tedy pokračování AAC a CoS). A rozpracovaná je další sbírka povídek, na které spolupracují Tim Zahn, Jane Lindskold, Katherine Kurtz a (pokud se jí zlepší zdravotní stav) Anne McCaffery. Povídky by měly být hotové do začátku příštího roku. Teprve potom by měl David začít psát pokračování BHD (By Heresies Distressed) pro Tor, doufaje, že v prosinci.

Znovu zdůrazňuje, že psal "pokud všechno půjde podle plánu".

Obě zmíněné knihy chce dostat do fronty před vydáním SftS, protože... (chvilku napíná, že nic neprozradí)

StfS je prý první kniha z Honorverse, která končí opravdovým drasťákem na pokračování a proto si chce být jistý, že další dvě knihy jsou už nachystané v Toniho rukou a to dříve, než StfS dorazí na pulty.

No není na nás hodný? Škleb Škleb

Btw: tohle jsou zprávy, na které čekáme už hooodně dlouho... HURÁÁÁÁ!!!
« Poslední změna: 23.05.2008, 13:46:42 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member
*****
Příspěvků: 217Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15.05.2008, 17:28:02 »

Husty... :-)

Na dalsi povidku od Zahna se tesim a McCaffrey je pry dobra spisovatelka, ale nic jsem od ni zatim necetl.

Ad Cliffhanger: A V rukou nepritele snad cliffhanger nebyl?? :-) :-)
Zaznamenáno
Dalin
Full Member
***
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 15.05.2008, 21:15:43 »

Ale v V rukou nepřítele to aspoň skončilo uzavřeně s tím, že se něco stane až později a nikdo nečekal, že zaútočí okamžitě na tábor dozorců.
Já se spíše obávám, aby to neskončilo ve stylu "Z hyperprostoru vyskočilo 2000 solarianských superdreadnaughtů" a konec.

Zajímavé je to sdělení v té poslední větě kde:
a) mají být vyřešeny problémy s Havenem - tipoval bych kapitulaci Havenu, ale odhaduji, že to nebude na už začátku knihy jako následek bitvy Mantichoru
b) schopní zloduši - to vyžaduje nejenom politické zloduchy, ale i vojenské, takže asi zapojení nejen Mesanských plánovačů, ale i přímo Pohraniční flotily(nějaký schopný nemorální admirál?)
c) Star Empire - to se dalo čekat, ale vždy mě zajímalo, jestli bude Haven částí nebo ne (uvidíme)

Zahna mám taky rád, ale řekl bych, že je lepším autorem ve Star Wars než v Honorversu. McCaffrey je autorka Pernského cyklu - první tři knížky jsou docela dobré.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 16.05.2008, 08:04:23 »

Johnak: souhlas Mrknutí, nicméně nejvíc se těším na povídku od Webera Mrknutí. Jsem zvědavý jaké nové postavy se nám v povídkách přiblíží... S tím cliff-hangerem má Dalin bohužel pravdu - kdyby StfS končilo podobně jako V rukou nepřítele, tak bych byl ještě moooc rád Úsměv.

Dalin: Tak takový konec by bezesporu cliff-hangerem byl - a to královským (teda imperiálním)... Škleb No nechme se překvapit.

ad a) tohle jsem myslel tou "porážkou", jak jsem ti psal na ICQ - přesnější by asi bylo "vypořádání se"... Taky bych řekl, že to bude až tak někdy v prostřední třetině. Pochybuju, že by se Haven připojil k Mantichoře jinak, než obyčejnou aliancí - poté, co bude odhalen vliv Mesy (jsem zvědavý jak se bude tvářit Alžběta až zjistí, že s ní bylo celou dobu manipulováno). Ledaže by s novými zbraněmi opravdu dobyli Noveau Paris a dobytá území si přivlastnili, ale to mi přijde nepravděpodobné.

ad b) může to být i někdo doposud neukázaný, ale to co píšeš zní docela pravděpodobně. Tipoval bych nějakou frakci v SS, která bude v úzké spolupráci s Mesou (resp. Mesa je bude mít v kapse - doslova).

ad c) toť otázkou - možná je to mnohem prostější a SKM se jednoduše přejmenuje na SEM po oficiální anexi Talbottu.


Jestli dobře počítám, tak za 2 měsíce vyjde BSRA, za 10 měsíců vyjde SftS a do dalších 10-12 měsíců potom pak vyjdou další tři knihy z Honorverve, plus další 2 knihy ze Safeholdu. Tj. za 22 měsíců 7 knih, tedy průměrně jedna kniha každé cca 3 měsíce. Hustota bude větší, protože 5 z nich nevyjde dříve, než za 10 měsíců - takže potom to bude reálně 1 kniha každé cca 2 měsíce Mrknutí. Samozřejmě v závislosti na plánech obou vydavatelství (Baen a Tor) budou pauzy asi delší (hlavně v případě Toru) Pláč.

Postupně dnes a zítra doplním údaje o vydání do příslušných dalších threadů, ať je to přehledné.
« Poslední změna: 16.05.2008, 15:02:38 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 18.05.2008, 14:33:18 »

Máme tu další velmi minimalistickou ukázku ze Storm from the Shadows... Teď momentálně to nemůžu popsat detailněji, takže tu zatím jen hodím originální text:

Citace
Subject: Shadoqs snippet lite
Group: Honorverse
Author: davidweber
Date: Sun, 18 May 2008 02:06:56 GMT
Local: Sat, 17 May 2008 22:06:56 -0400

Here. It's not much . . . but the first taste is free.

 

      "I hopewe know what we're doing here, Junyan," Commissioner Lorcan Verrochio of the Office of Frontier Security said, giving his vice-commissioner a glance which was less than totally happy.

      "So far everything's going exactly to plan," Hongbo Junyan pointed out.

      "Refresh my memory, but wasn't everything 'going exactly to plan' last time right up until the very moment that lunatic Terekhov blew the entire Monica System straight to hell?" Verrochio inquired with a certain undeniable acerbity.

      "Yes, it was." Hongbo tried very hard, and mostly successfully, to keep a note of over-tried patience out of his voice. "This time, however, instead of counting on a batch of battlecruisers manned by neobarbs who hadn't even managed to get more than three of them refitted and back into commission, much less trained up to any sort of real proficiency, we've got three squadrons of Frontier Fleet immediately on call. And then there's Admiral Crandall at MacIntosh, as well. I'd say that's a significant difference in the balance of available forces, wouldn't you?"

      Verrochio nodded, although it was evident he remained something short of completely enthralled by the current state of affairs."Oh, bother!" Pooh said as Piglet came back from the dead.
« Poslední změna: 18.05.2008, 14:35:03 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
admin
Administrator
Full Member
*****
Příspěvků: 156Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 19.05.2008, 13:23:12 »

muphe, můžu ten tvůj přehled použít na hlavní stránky u knížek?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 19.05.2008, 13:57:40 »

muphe, můžu ten tvůj přehled použít na hlavní stránky u knížek?

Samozřejmě Úsměv.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Dalin
Full Member
***
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 20.05.2008, 19:04:08 »

Vypadá to, že se nás MWW snaží umučit ukázkami z nové knihy. Vzhledem k tomu, že anglofilové četli originál SoS, tak to nemá cenu překládat. Pro ty ostatní důvod vzít slovník do ruky a cvičit Úsměv .

Citace
I felt so bad about the typo in the last subject line that I decided, purely out of the goodness of my heart, to give you another one.

 

      Michelle Henke finished toweling her hair vigorously, draped the towel around her neck, and settled into the chair in front of the terminal in her sleeping cabin. Her sadly worn-looking Accademy sweats' fleecy lining was sinfully warm and sensual feeling against her just-showered skin, and she grinned as she looked down at her feet. Honor had given her her first pair of fluffy, violently purple treecat slippers as a joke several Christmases ago. Michelle had started wearing them as a joke of her own, but she'd kept wearing them because of how comfortable (if undignified) they were. The original pair had been lost with Ajax, but she'd insisted on finding time to buy a replacement pair before deploying with her new squadron, and they were finally getting properly broken in.

      Chris Billingsley had left a carafe of hot coffee on a tray at her elbow, along with a single sugared doughnut, and she grimaced wryly at the sight. Unlike Honor, Michelle had discovered that it was distinctly necessary for her to keep an eye on her caloric intake. The majority of naval officers led relatively sedentary lives when they were aboard ship. Others -- like Honor -- verged on the fanatical when it came to physical fitness. Michelle was one of those who preferred to follow a middle-of-the-road path, with enough exercise to keep her reasonably fit, but without going overboard about it. And since every excess calorie seemed to go directly to her posterior, and since it was harder than ever for her to find the time for the amount of exercise she was prepared to tolerate, she had no choice but to watch what she was eating very carefully.

      It had taken Billingsley a little while to realize that, but he'd caught on quickly. And Michelle was grateful to discover that as the immediacy of what had happened to Ajax receded into the past, the pain of losing Clarissa Arbuckle was easing. It would never go away, but like most naval officers of her generation, Michelle had acquired far too much experience in dealing with losses. In this case, the fact that Billingsley was so unlike Clarissa in so many ways actually helped, and she was glad it was so. He deserved to be taken on his own terms, without being measured against someone else's ghost. And, taken on his own terms, he was a gratifyingly competent force of nature who took no nonsense from his admiral where questions of her care and feeding were concerned. His style of bullying involved reproachful glances, deep sighs, and what Michelle privately thought of as "the Jewish mother" technique, which was very different from Clarissa's oh-so-polite insistence, but it was certainly . . . effective.

      She chuckled at the thought, poured herself a cup of coffee, allowed herself a single (small) introductory bite of the doughnut, then brought the terminal on-line. She was just about to open the letter to her mother which she'd begun the evening before when something large, warm, and silky stroked luxuriously against her ankle. She looked down and found herself gazing directly into Dicey's large, green eyes. They blinked, then swiveled towards the doughnut before they tracked back to her face.

      "Don't even think about it, you horrible creature," she told him severely. "You don't get enough exercise to be stacking up that kind of calories, either. Besides, I'm sure donuts are bad for cats."

      Dicey looked up at her appealingly for several more seconds, doing his very best to look like a small, starving kitten. He wasn't noticeably successful, however, and she pointedly moved the plate further away from him. Finally, he gave up with a mournful sigh, turned away, flipped his tail at her, and wandered off to see who else he might be able to mooch some desperately needed sustenance out of.

 

----------------------

 

PS: Dicey's a Maine Coon. And, no, he hasn't met Nimitz . . . yet."Oh, bother!" Pooh said as Piglet came back from the dead.


Zdá se, že by ustřední roli tentokrát mohla hrát Michelle Henke. Všichni si pamatují z AAC, že byla vrácena do SKM za podmínky, že nebude bojovat proti Havenu a byla přeložena do Talbotu. Pokud si pamatuji, tak jeji poslední role byla admirál eskadry Agammemnonů (mantichorské gondolonosné bitevní křižníky). Takže doufám, že jim bude velet nadále a že bychom mohli vidět jak si budou stát Agammemnony proti Nevadám.
Napadá mě navíc taková myšlenka, že k BoM může dojít až tak polovině SftS a tím se teprve otevře prostor pro Pohraniční flotilu.

Není to hrozné přát si, aby už byl podzim?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 20.05.2008, 21:07:45 »

Hrozné to sice je, ale já si to teď přeju taky - asi to bude nějaká epidemie nebo co Škleb.
Sadista, MWW je prostě obyčejný sadista, vždyť to říkám pořád... Kroutím očima
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member
*****
Příspěvků: 217Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 21.05.2008, 00:16:22 »

To je dobry, ze Henkeova ma "normalni" kocku. :-)

Jinak, k BoM doslo asi pet dni po skonceni deje SoS. Sice prd posledni kapitolou SoS je skok asi o mesic, ale mam dojem, ze v te dobe se toho tolik stat nemuze, kdyz uvazime cestovani hyperprostorem...

Ale taky doufam, ze tam bude Henkeova hrat prominentnejsi roli.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 23.05.2008, 13:44:47 »

Další malá ukázečka:

Citace
Subject: Shadows Snippet Lite
Group: Honorverse
Author: davidweber
Date: Fri, 23 May 2008 10:11:50 GMT
Local: Fri, 23 May 2008 06:11:50 -0400

You guys are having so much fun speculating that I thought I'd give you another [teeny-tiny] taste.

 

The problem with a conspiracy embracing a multi-century schedule, he reflected, was that nobody, however gifted at skulduggery and paranoia they might be, could operate on that scale for that long without having the occasional operational faux pas stray into sight. So the approach which had been adopted by the Mesan Alignment all those centuries ago had been to establish what one of Albrecht's direct ancestors had christened the "onion strategy."

 

[author walks away whistling]"Oh, bother!" Pooh said as Piglet came back from the dead.

Tohle už je fakt vrchol sadismu Nevím co si myslet/Nerozhodný. A za to "[author walks away whistling]" bych Webera nejradši... ale to už by pak asi nic nenapsal. Smích
« Poslední změna: 23.05.2008, 13:47:02 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Stran: [1] 2 3 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!