Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
18.09.2020, 15:38:09

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Koruna otroků - CoS
« předchozí další »
Stran: 1 [2] Tisk
Autor Téma: Koruna otroků - CoS  (Přečteno 11787 krát)
twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #15 kdy: 22.03.2008, 13:19:00 »

Nespoilujte, já sem si to právě koupil a rád bych si to přečet dřív než se od vás dozvim celej obsah  Smích
Zaznamenáno

trimmm
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 26.03.2008, 10:51:19 »

ja som si to vcera prave kupil ... sa tesim, az si k tomu sadnem ... precital som asi 10 stran a vyzera to fajn hned od zaciatku...
Zaznamenáno
SuE
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 26.03.2008, 11:12:50 »

tak tady máme recenzi, pro ty kdo váhají, a ani není spoiler, takže čtěte : http://fantasya.cz/clanek/koruna-otroku
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 26.03.2008, 15:30:58 »

tak tady máme recenzi, pro ty kdo váhají, a ani není spoiler, takže čtěte : http://fantasya.cz/clanek/koruna-otroku

Opravdu skvělá recenze!
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 13.04.2008, 17:41:29 »

Tak jsem to konečně jedním dechem přečetl a měl bych k tomu 2 otázečky:
1) Proč vlastně Solariáni zabili toho Erewhoňana? Možná to tam bylo, ale asi jsem to přehlédl.
2) Pro ty kteří to četli v originále a pak v češtině, taky vám připadá, že díky překladu p. Engliše se setřel rozdíl ve stylu psaní p.Webera a p. Flinta? Já to v originále nějak nemohl číst, připadalo mi to příliš newebrovské.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 14.04.2008, 07:52:34 »

Tak jsem to konečně jedním dechem přečetl a měl bych k tomu 2 otázečky:
1) Proč vlastně Solariáni zabili toho Erewhoňana? Možná to tam bylo, ale asi jsem to přehlédl.
2) Pro ty kteří to četli v originále a pak v češtině, taky vám připadá, že díky překladu p. Engliše se setřel rozdíl ve stylu psaní p.Webera a p. Flinta? Já to v originále nějak nemohl číst, připadalo mi to příliš newebrovské.

ad 1) Máš pravdu, bylo tam jen řečeno, že ho měli zabít, ale co na to mělo navazovat už ne. Pravděpodobně mělo jít o politickou popularizaci Cassetiho, který by se později za nějakých okolností ukázal na scéně (něco jako "odhalení spiknutí v řadách masaďanů"). Tenhle plán byl nejspíš narušený v knize popsanými akcemi. Solariáni pak improvizovali skoro tak obratně jako Victor Smích.

ad 2) Naprosto souhlasím - ten překlad to hooodně "zweberovatěl" Úsměv. V originále jsem se do toho pořádně začetl až někdy po první třetině, než jsem si zvykl na styl jiného autora (ale kdo ví, jaký na tom měl vlastně Weber podíl...).
Zaznamenáno

Caba
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 14.04.2008, 20:22:55 »

ad 1) Já si myslím, že je tam řečeno, že Casetti čekal, že se Reneisance asociation ujme Steinova dcera. Byl to tedy pokus vehnat RA do otevřené náruče Baregose a pomoct mu tím, že by se RA a její politická síla postavila za něj a jeho snahu v Maya sektoru. (myslím, že je tam řečeno, že Steinova dcera zastává fast-and-hard approach a tak je Maya logickým spojencem)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 16.04.2008, 11:02:14 »

ad 1) Já si myslím, že je tam řečeno, že Casetti čekal, že se Reneisance asociation ujme Steinova dcera. Byl to tedy pokus vehnat RA do otevřené náruče Baregose a pomoct mu tím, že by se RA a její politická síla postavila za něj a jeho snahu v Maya sektoru. (myslím, že je tam řečeno, že Steinova dcera zastává fast-and-hard approach a tak je Maya logickým spojencem)

hmm, jo, něco takového se mi vybavuje...
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!