Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
19.09.2019, 08:33:40

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5933 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Odkazy
| | |-+  Nakladatelství - co nás čeká
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 16 Tisk
Autor Téma: Nakladatelství - co nás čeká  (Přečteno 93172 krát)
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« kdy: 17.12.2007, 14:03:08 »

Otvírám toto téma, aby bylo kam dávat informace o knihách, které se chystají.
Pro začátek podle http://polarissf.cz/souborPOLAR/polaris.htm vydá Polaris v příštím roce kromě Crown of Slaves i The Shadow of Saganami.
Uvidíme jestli se tam koncem roku ještě nevejde At All Cost, ale to se asi dozvíme později.
Pro všechny Warhammerfily je tam ještě hromada knížek ze světa WH a WH40000.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 09.01.2008, 10:25:06 »

No když už jsi se zmínil o WH, které moc s HH nesouvisí, tak musím upozornit i na vydání knihy Off Armageddon Reef od D. Webera (série Safehold), která má vyjít v průběhu února ve vydavatelství Wales. Více o této knize a jejím pokračování je v jiné části tohoto fóra.

Jo a díky za tento thread - bude fajn mít tyhle informace pěkně na jednom místě Úsměv.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05.02.2008, 17:45:52 »

Tak jsem to psychicky nevydržel a poslal dotaz na Polaris, kdy má co vyjít(hlavně Honorverse, Warhammer 40000 a Starfire) a tady je odpověď:

Koruna otroků vyjde cca za měsíc - kdy přesně najdete včas na http://polarissf.cz
Stín Saganamiho se začíná překládat; je to tlustá kniha, takže to bude nějaký čas trvat.
No a pak se Jiří Engliš vrhne na "Za každou cenu" - stihne-li to letos, vydáme to.
S Nekropolí (Warhammer 40000) víme, jen že vyjde letos (kdy, záleží na rychlosti překladatele). Pokud jde o pokračování, jedná se o třetí knihu série Gauntovi duchové, podsérie Založení. Ta má tři části, takže Nekropole je po Prvních a jediných a Stvořiteli duchů poslední. Leč vzápětí začneme vydávat druhou podsérii: Svatí (ta má zatím čtyři díly) a až s tou skončíme, jsou tady Ztracení (zatím jeden díl - ale to už teď nemusí být pravda.) Zkrátka, s Gauntem a Abnettem hned tak neskončíme.
Pokračovat budeme samozřejmě i v sérii Starfire; jelikož jsme ale malé vydavatelství a Webera (s Flintem a spol.) dělá jediný překladatel, bude to
nějaký čas trvat. Snažíme se, aby z každé z těchto sérií tu a tam něco vyšlo, ale Engliš už víc nestíhá.
Toť zatím vše
Mějte se krásně a zůstaňte našim čtenářem
Miroslav Kocián, POLARIS

Takže pokud to dobře počítám, tak At All Cost by mohl vyjít v době, kdy se začnou objevovat snipety na By Heresies Distressed(Safehol3 pro neznalé) a hlavně už na Shadow of Saganami 2 Úsměv
Zaznamenáno
Thrix
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05.02.2008, 21:54:05 »

AAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja to nevydržím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! číst to furt dokola se nedááááááááá
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06.02.2008, 08:01:03 »

Tak jsem to psychicky nevydržel a poslal dotaz na Polaris, kdy má co vyjít(hlavně Honorverse, Warhammer 40000 a Starfire) a tady je odpověď:
...

Skvělá práce! Díky moc! Takovéhle informace jsou cennější zlata Mrknutí. Také bych ovšem ocenil další knihy v originále (alespoň z Honorverse), aby se pan Engliš nenudil Škleb.
Nicméně za pár dní by se měl objevit ten překlad OAR a Pochodu k moři (teď jsem se díval na stránky Walesu - Pochod ke hvězdám už vyšel? Nemají u něj českou obálku ani předpokládané datum vydání, ale vypadá to, jako by už byl venku...).
Zaznamenáno

Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 06.02.2008, 10:52:39 »

Pochod ke hvezdam snad jeste ne, ja nevim.
Je to Pochod vnitrozemim, Pochod k mori, Pochod ke hvezdam a pak We Few, coz ted honem nevim, jak prelozit (je to tusim prevzato z Jindricha V. od Shakespeara, kde rika: "We Few, we happy few, we band of brothers...")
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 06.02.2008, 10:54:04 »

Dalin - muzu se zaptat, na jakou adresu jsi to posilal? Ja se snazim kontaktovat Polaris kvuli Sconu, ale na adresu pana Svobody mi neprisla odpoved. Ovsem bojim se, jestli jsem mu nespadl do spamu - nebo on me - uz se mi to parkrat stalo a obcas i pri dost dulezitych mailech. :-)
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 06.02.2008, 11:00:14 »

Aa, tak jsem to nasel:

"...od techto dob az do skonani dnu se nikdo neoslavi, aniz by se pritom vzpomnelo take nas, NAS MALA, MALA STASTNYCH, HRSTKU BRATRI..."

Tak to prelozil Josef Vaclav Sladek

Ale dat cesky nazev knihy jako "Nas malo" by znelo hodne blbe. :-)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 06.02.2008, 13:02:01 »

Aa, tak jsem to nasel: ...
Ale dat cesky nazev knihy jako "Nas malo" by znelo hodne blbe. :-)

Hm, "Nás pár" zní taky dost blbě Škleb.
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 06.02.2008, 13:06:29 »

Pochod ke hvezdam snad jeste ne, ja nevim.
...

Jo já vím, ale fakt to tam mají uvedené tak, jako by to už vyšlo. Nicméně ty stránky jsou celé dost mizerné a hlavně zoufale zastaralé, takže se není čemu divit.
Btw: jasně, že by bylo divné, kdyby 3. díl vyšel ještě před 2., zvlášť u téhož vydavatele Úsměv.
Zaznamenáno

Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 06.02.2008, 18:05:38 »

Johnak - posílal jsem to přímo na svoboda@polarissf.cz a odpověď přišla od p.Kociana ze stejné adresy , tak nevím no.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 13.02.2008, 18:19:44 »

Asi jsem si toho nevšiml nebo je to tam nově, ale na http://polarissf.cz/souborPOLAR/polaris.htm když sjedete až dolů k chystané Koruně otroků, tak je tam úryvek z českého překladu.
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 13.02.2008, 23:18:48 »

Nedavno jsem mel s panem Svobodou velice prijemny patnactiminutovy hovor. Mj. vam (jako fanum) mam vyridit, abyste byli trpelivi, ze Koruna by mela vyjit na prelomu unora a brezna. A ty nove knizky jsou hrozne tluste a prelozit to neni jen tak.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 14.02.2008, 14:18:52 »

Nedavno jsem mel s panem Svobodou velice prijemny patnactiminutovy hovor. Mj. vam (jako fanum) mam vyridit, abyste byli trpelivi, ze Koruna by mela vyjit na prelomu unora a brezna. A ty nove knizky jsou hrozne tluste a prelozit to neni jen tak.

Dík za zprávu. Sice jsem to nedávno dočetl (i s SoS a AAC - bral jsem to pěkně popořadě Úsměv), ale rozhodně nezaškodí i česká verze Úsměv.
Zaznamenáno

Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 14.02.2008, 23:44:52 »

Off topic: A jak se libilo SoS a AAC? Lidi porad rikaji, ze v poslednim Harry Potterovy umre spousta postav, to nevim, ja ho necetl, ale rekl bych, ze v tomto ohledu si s AAC nezada. :-)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 16 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!