Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
01.04.2020, 05:57:34

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5941 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  By Schism Rent Asunder - Safehold 2
« předchozí další »
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 Tisk
Autor Téma: By Schism Rent Asunder - Safehold 2  (Přečteno 69398 krát)
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #75 kdy: 05.05.2008, 09:15:17 »

Snippet 92:

Dnešní ukázka je hodně dlouhá, tak to zkusím co možná nejvíce zestručnit a přitom nic nevynechat...
Na tohle jsem se fakt těšil! -->

edit:
musel jsem trochu upravit text spoileru, protože jak jsem to v rychlosti přečetl a pak později popisoval z toho co jsem si zapamatoval, mi do popisu vniklo několik nepřesností...

Tellesbergský přístav, království Charis:

Merlin, Cayleb, většina Parlamentu, spousty stráží, čestných stráží a čumilů stojí v přístavu a čeká na něčí příjezd. Merlin s vnitřním šklebem pozoruje velmi nervózně přešlapujícího Cayleba. Samozřejmě pozoruje i okolí a hledá případné nebezpečí. Přemýšlí, co by tady dokázal jediný projektil, se kterými zrovna experimentuje Seamount a jaký dopad by to mělo pro budoucnost Safeholdu. Prý ne takový, jaký budou mít zdejší následné události dopad na Církev - kdyby jen věděli... Smích
Samozřejmě všichni tušíme, že připlouvá královna Sharleyan z Chisholmu, která již dříve souhlasila s Caylebovou nabídkou k sňatku.
Vskutku je tomu tak: královna Sharleyan připlouvá na HMS Doomwhale, jedné ze čtyř Chisholmských galeon.
Královna je také nervózní, ale snaží se to na sobě nedát znát. Je tu s ní lady Mairah Lywkys jako jediná dvorní dáma z její, i tak relativně nepočetné, skupinky dvorních dam v Chisholmu. Nechtěla působit jako školačka, která se neobejde bez kamarádek, tak si vzala na tuhle cestu jen ji.
Není tu s ní ani Mahrak Sahndyrs, baron Green Mountain (Mairah je jeho neteř), kterého spolu s její královnou matkou Alahnah (za nepřítomnosti Sharleyan je regentkou Chisholmu) nechala doma, a který pro ni byl za ty roky skoro otcem.  Místo nich je tu s ní její strýc, vévoda z Halbrook Hollow, který ovšem ani tak nestojí na palubě s ní, protože je ve své kajutě s mořskou nemocí (a to i v tak klidných vodách jako u tohoto přístavu). Nesouhlasí s tímhle sňatkem a vzala ho s sebou pro jistotu, i když nebyla úplně přesvědčená, že by proti ní doma podněcoval rebelii.
Vedle ní tedy stojí kníže Gray Harbor, charisijský vyslanec v této záležitosti. Ten jí napovídá kde na molu stojí Cayleb. Ona se podiví a ptá se, jestli je to na ní tak vidět - prý spíš ne, ale že i on má dceru. A že by si i Sharleyan mohla tuhle věc užívat jako obyčejná žena, když už od mládí musela vystupovat v roli královny. Pak ji napadne jestli Cayleb opravdu vypadá, tak jako na obrázku (ještě jsou dost daleko). Chvíli ještě rozmýšlí, pak se nahlas zasměje a znovu ji napadne: "Vsadím se, že ve skutečnosti není tak roztomilý jako na obrázku." Škleb

Komentář:
Vida, už víme, kdo byl ten další očekávaný návštěvník, o kterém se Cayleb nedávno zmiňoval... Tento týden budou snippety obzvláště vypečené, řekl bych Škleb.
« Poslední změna: 09.05.2008, 10:35:52 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #76 kdy: 07.05.2008, 09:02:39 »

Snippet 93:

Pokračuje minulý děj. Ať už bych dnes napsal cokoliv, nebylo by to ani zlomkem toho, co ve snippetu opravdu je. Budu tedy hodně stručný a atmosféru si vychutnejte buď v originále nebo (snad) v budoucím českém překladu -->

Sharleyan vystupuje z lodi za zvuku fanfáry vyhrazené pouze charisijské královské rodině. Zdá se, že to poznala a vypadá polichoceně. Veškeré stráže nechala na lodi s důvěrou v bezpečnostní opatření zařízená Caylebem. Na molu začne zcela automaticky zdravit charisijský lid, což sklidí bouřlivé ovace a přiměje Cayleba porušit dohodnutý pořádek - nechá svůj doprovod na místě a sám se jí vydá naproti. Některým zúčastněným se porušení nelíbí a Merlin si pomyslí: "Zvykejte si, počkejte, až tyhle dva uvidíte spolu v akci." Škleb
Následuje zcela neshakepeareovská koncovka, protože oba si hned padnou do oka. Cayleb políbí Sharleyaninu ruku a vítá ji v Charisu. Ona se podivuje nad bouřlivostí přivítání a dozvídá se, že od přijetí jejího dopisu se na ni těšili všichni. Ona pak prohlásí, že jeho malba ho rozhodně ani zdaleka nevystihuje. On na to odpovídá, že když to prohlásila i potom, co ho skutečně viděla, tak bude asi muset navštívit královského očaře. Škleb
"Vaše výsosti, Caylebe, jsem si jistá, že ještě budeme mít spoustu času poznat jeden druhého. Teď myslím, že nás očekávají tví lidé."
"Ne, Sharleyan, ne, očekávají nás naši lidé."

Komentář:
Pěkné, vskutku pěkné! Rád bych z toho četl mnohem víc, ale tuším, že příště začne další podkapitola...
« Poslední změna: 09.05.2008, 10:35:38 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 09.05.2008, 10:35:23 »

Snippet 94:

Jak jsem minule předpokládal, děj se opravdu přesouvá - tentokrát do Arcibiskupského paláce v Tellesbergu -->

Arcibiskup Maikel Staynair sedí ve své pracovně a věnuje se papírování. Otec Bryahn Ushyr ho vyrušuje s tím, že má návštěvu. Maikel důvěřuje úsudku Bryahna, že by ho nevyrušoval, kdyby to nebylo opravdu důležité. Po chvíli do pracovny vstupuje žena a očividně její dva synové. Na synech vidí Maikel i nějakou podobnost, kterou ale není schopný přesněji určit. Bryahn ji představuje: madam Adorai Dynnys. (žena popraveného bývalého charisijského arcibiskupa Erayka Dynnyse)
Vyčerpaná a zoufalá žena jeví známky strachu, ale i hrdosti, a které se nějak podařilo bez odhalení inkvizicí dostat z Chrámových zemí až do Charisu. Maikel ji vítá a říká, že se za ně modlil od doby, kdy biskup-vykonavatel Zherald a otec Paityr dostali poslední dopis od jejího muže. Chvilku to rozebírají a pak Adorai představí Maikelovi své syny. Oba vypadají dost vyděšeně a on je uklidňuje a ujišťuje, že v Charisu jsou v bezpečí.
Adorai prosí o chvilku soukromí k rozhovoru a Maikel říká chlapcům, aby šli s otcem Bryahnem do kuchyně něco zakousnout: "Už je to nějaká doba co jsem byl ve vašem věku, ale vzpomínám si, že bylo nemožné mě opravdu nakrmit."
Starší syn si pohledem ověřuje matčino svolení a pak bere mladšího bratra okolo ramen se slovy: "Pojď, Styve, vsadím se, že určitě mají horkou čokoládu." Úsměv

Komentář:
No čekal jsem kdy se znovu objeví tahle osoba. Příště to bude určitě mnohem více zajímavé a jsem mooooc zvědavý jakých nových skutečností se dočkáme...
« Poslední změna: 12.05.2008, 08:46:00 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #78 kdy: 12.05.2008, 08:45:23 »

Snippet 95:

Pokračuje minulý děj. -->

Maikel znovu Adorai ujišťuje, že tady jsou všichni v bezpečí. Adorai pak postupně nasměruje hovor k jejím synům, kteří prý něvědí jak Erayk zemřel, protože nemohla riskovat jejich prořeknutí se na cestě sem. Pak se dostanou k Eraykově popravě:
"Byla jsem tam. Musela jsem tam být. Viděla jsem každičkou věc, kterou mu udělali než zemřel. Trvalo to hodiny, Vaše milosti. Na konci už ani nebyl lidskou bytostí, pouze polámanou, z kůže stáhnutou, krvácející věcí a Matka církev to nazývala spravedlností."
Pak říká, že se Maikel mýlí v jedné věci. Že ne všichni kněží jsou zkorumpovaní, protože jinak by se nedozvěděla, že Eraykovi bylo předtím nabídnuto zemřít rychle, výměnou za přiznání viny ve verzi podané Skupinou Čtyř. On to ale odmítnul. Pak říká, že její manžel byl zkorumpovaný, ale že se nikdy nebude stydět za to, že byla jeho ženou, kvůli smrti jakou zemžel a protože na konci slabý nebyl.
Maikel říká, že to odpovídá i dopisu, který Erayk poslal. A že sice neslyšel o detailech jeho smrti, ale doslechl se o jeho síle, kterou našel když promluvil. A že každou středu pořádá mši k uctění jeho památky.
Adorai pak říká, že to potřebuje nějak říct synům, kteří sice vědí, že jejich táta je mrtvý, ale nevědí tak úplně jak přesně zemřel. Snažila se je od toho uchránit. Maikel pak zmiňuje způsob, jakým Haarahld vysvětlil dvěma svým malým bratrancům jak a proč zemřel jejich otec a proč jejich vlastní děda jejich tátu zabil. A že to třeba nepochopí hned, ale že čestnost, s jakou Erayk zemřel, jim bude do budoucna jakousi útěchou.
Adorai pak přiznává, že nevěděla jaký bude nástupce jejího manžela v úřadu, a že doufala, že to bude člověk oddaný Bohu a ne korytář. Prý teď vidí, že Maikel je oddaný Bohu. Tři měsíce prý nebyla na mši a chtěla by se vyzpovídat, protože zhřešila.

Komentář:
Tak teď si jsem o dost méně jistý, že se dozvíme nějaké další podrobnosti... Přijde mi, že tímhle podkapitola končí a příště se dostaneme jinam.
« Poslední změna: 16.05.2008, 09:46:02 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #79 kdy: 14.05.2008, 16:26:51 »

Snippet 96:

(Dnes to budu zase tahat z paty, takže se předem omlouvám za případné nepřesnosti... Kvůli hromadě práce jsem neměl čas to napsat dřív.)
Minule jsem měl pravdu a přesouváme se jinam, i když ne zase o tolik Mrknutí.
Královský palác, Tellesberg -->

Královna Sharleyan a král Cayleb spolu večeří v soukromém salonku. Vyruší je příchod Merlina, který oznamuje příchod arcibiskupa Maikela s doprovodem.
Sharleyan oceňuje, že ji Cayleb bez zaváhání nepoprosil o odchod a tím dal najevo svoji důvěru v ni. A Sharleyan projevuje velmi zajímavé empatické pochody.
Maikel říká, samozřejmě po nutných úklonách, že s lodí královny zároveň dorazila i jiná loď s někým, kdo přináší potvrzující informace o smrti arcibiskupa Dynnyse. Je to žena stojící za ním - madam Adorai Dynnys.
Zde Sharleyan opět ocenila Cayleba, který i přes nepříhodný čas a vzhledem k předpokládanému dosti nechutnému tématu, o kterém se bude povídat, se ani nerozmýšlel nad tím, že by se jí zeptal jestli nechce odejít - prostě to neudělal Úsměv.
Cayleb je velmi překvapený až šokovaný a ptá se jí, jak se Adorai dostala až sem do Charisu (předtím ji samozřejmě usadil a vlastnoručně nalil číši vína). Potom chvíli tlachají a ona zmiňuje "nějaké osoby" (bez upřesnění), které jí pomohly se dostat až sem.
Pak přichází čas na to, aby Adorai popsala detaily smrti jejího manžela.
(Konec snippetu.)

Komentář:
Grrrrrrrrrr... Zase to končí v tak nepříjemně napjatém okamžiku Smutek. Teď zase jen čekat až do pátku...
« Poslední změna: 16.05.2008, 09:46:27 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 16.05.2008, 09:45:35 »

Snippet 97:

Navazuje se na minulý děj, ale o několik hodin později -->

Cayleb a Sharleyan stojí na balkoně jedné z věží Paláce, vysoko nad Tellesbergem, a sledují světla v přístavu. Baví se o minulých událostech a soucítí s Adorai. Sharleyan označuje Clyntahna z Go4 jako "prase" a hlavního viníka. Dodává ale, že je jí jasné, že jen jedna osoba by tohle nezmohla, a že korupcí je prorostlá celá církev.
Cayleb pak přiznává, že měl o Sharleyan mnohem více informací než ona o něm, ale že žádná z nich nevypovídala o její moudrosti tak, jak to teď vidí ve skutečnosti. Ona mu také složí obdobný kompliment a pak už se víceméně zbytek snippetu věnuje jejím vnitřním pochodům (tedy myšlenkovým, nikoliv trávícím Mrknutí).
V nich se zamýšlí nad skutečností, že se už dávno smířila s tím, že její sňatek bude politický, ale že nikdy nepředpokládala tohle. [za chvíli mi začíná anglina, takže to zkrátím] Uznává Cayleba ne jako šílence, ale jako hrdinu, vedle kterého stojí jeho lid, který mu důvěřuje.

Komentář:
Fajné počtení. Omlouvám se za zkrácení, ale už musím valit do té angliny Úsměv.
« Poslední změna: 19.05.2008, 09:10:58 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #81 kdy: 19.05.2008, 09:08:26 »

Snippet 98:

Pořád pokračuje rozhovor z minulého snippetu -->

Sharleyan dokončuje své myšlenkové rozjímání (myslí si, že Cayleb je fakt sexy kus Smích) a ptá se Cayleba jestli si opravdu myslí, že můžou ve svých plánech uspět. Ten to potvrzuje a ona mu lichotí, že to od něj zní velmi jednoduše. Cayleb říká, že "jednoduché" není úplně nejvhodnější slovo, a že "nevyhnutelné" by bylo přesnější. Dál říká, že nemusejí vyhrát, že stačí, když přežijí dostatečně dlouho a další země půjdou v jejich stopách: "Nejsem tak bláznivý abych si myslel, že pravda a spravedlnost musí nevyhnutelně zvítězit jen proto, že si to zaslouží, nicméně lháři nakonec zničí ony věci, které lžimi chránili a korupce, ambice a zrada stejnětak zradí je."
Ještě to chvilku rozebírají a nakonec se po vtipné výměně historek z mládí, kdy prý oba četli romantické výplachy, políbí.

Komentář:
Romantikáááááá Smích. Už by ale mohli řešit Merlina nebo aspoň Nahrmahna a Hektora, že? Mrknutí
No blíží se výroční stý snippet tak doufám, že v něm bude nějaká lahůdka Škleb. Příště začne nová (pod)kapitola, takže příležitost tu bude...
« Poslední změna: 23.05.2008, 13:05:02 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Dalin
Full Member
***
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #82 kdy: 20.05.2008, 19:15:07 »

Na http://jiltanith.thefifthimperium.com/Collections/BySchismRentAsunderChapters/Safehold%20Map.htm je aktualizovaná mapa Safeholdu.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #83 kdy: 20.05.2008, 21:03:34 »


Skvělý úlovek! Díky, Daline!
Tak tady je nová verze mapy Safeholdu ke stažení. Zítra ještě hodím link i do prvního příspěvku v tomhle threadu, ať je to pěkně po ruce Úsměv.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #84 kdy: 21.05.2008, 09:35:43 »

Snippet 99:

Začala sice nová podkapitola, ale neděje se v ní nic moc nervydrásajícího Úsměv -->

Děj se přesouvá na taneční bál pořádaný královnou Sharleyan (v sále pro tuto příležitost zapůjčeném králem Caylebem, jejím budoucím manželem). V podstatě jedinou pro děj nějak zajímavou informací je, že se v důsledku války zvedlo daňové zatížení obyvatelstva Škleb. Jo a na královském páru je očividné, že sňatek nejspíš proběhne mnohem hladčeji, než se původně předpokládalo...

Komentář:
Ach jo... ten příští výroční snippet asi nebude nic moc... Pláč Připadá mi to jako onen příslovečný klid před bouří, která po sňatku nastane.
« Poslední změna: 23.05.2008, 12:55:53 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #85 kdy: 23.05.2008, 13:01:53 »

Snippet 100:

Pokračuje minulý děj -->

přítomní hlavní charisijští průmyslníci se spolu baví a ukazuje se, že Ehdwyrd Howsmyn má pifku na některé z hostí, obzvlášť pak na Traivyra Kaireeho. Skupinka patří když ne přímo k církevním Loyalistům, tak minimálně k jejich tichým podporovatelům a zrovna Traivyr je také průmyslník, který jako jeden z posledních (ne-li úplně poslední) používá na těžkou práci děti. A nedávno tři z těchto dětí zahynuly při nehodě (dva bratři 10+11 let a jejich 14 letý bratranec, který jim chtěl pomoct).

Komentář:
Vypadá to, že se nám formuje nová grupa zlounů Úsměv. No uvidíme příště...
« Poslední změna: 28.05.2008, 09:20:22 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #86 kdy: 26.05.2008, 09:24:47 »

Snippet 101:

Stále navazujeme na minulý děj -->

Průmyslníci pokračují v debatě o úmrtí dětí a o potřebném prosazení změny legislativy ohledně práce dětí do 15 let v obtížných podmínkách. V řeči se pak vracejí k Traivyrovi Kaireemu a jeho napojení na Loyalisty. Cayleb by prý měl přijmout předběžná neoficiální opatření na ochranu proti němu a jemu podobným. Dokud někdo z nich nepřekročí zákon, tak se proti nim nic oficiálního dělat nedá...

Komentář:
No, o tomhle tématu už bylo napsáno myslím dost a už by mohlo začít zase něco dalšího...
« Poslední změna: 28.05.2008, 09:20:34 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #87 kdy: 26.05.2008, 09:35:15 »

David Weber se smiloval nad čtenáři a dal k dispozici zatím nejpodrobnější mapu Safeholdu. I tak na ní sice nejsou čitelné ty nejmenší texty, nicméně ve srovnání s úplně první mapou jde o posun víc než značný! Mapu si můžete stáhnout zde (bacha, má přes 12MB) a už jsem na ni dal odkaz i v prvním příspěvku tohoto threadu.
« Poslední změna: 26.05.2008, 09:37:30 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #88 kdy: 28.05.2008, 09:17:31 »

Snippet 102:

Začíná nová podkapitola -->
Město Ferayd, Království Delfarahk (poměrně blízko Charisu, na jižním konci kontinentu Howard)

Nové postavy:
Sir Vyk Lakyr - velitel ozbrojených sil ve Feraydu
biskup Ernyst Jynkyns
otec Styvyn Graivyr - Schuelerův řád, biskupův vyšetřovatel

Jynkyns a Graivyr přicházejí za Lakyrem se zprávou, že Úřad inkvizice a Koncil vikářů vydali oficiální zákaz obchodu s Charisijskými obchodníky a kompletnímu uzavření přístavů pro jejich lodě - z důvodu zastavení šíření kacířství, které prý po Safeholdu rozšiřují. Lodě, které už v přístavech jsou, mají být zabaveny.
Lakyr nevěří svým uším a ví proč: protože to efektivně zničí ekonomiku Feraydu a je to prý jako pohlavkovat dítě sekerou.
Lakyr říká, že v přístavu je v tuto chvíli nejméně 25 charisijských lodí, ale že jich tam může být i mnohem víc - jak je tomu od událostí u Darcos Soundu (velmi kousavá poznámka, že? Smích). Nejméně polovina z nich je prý ale jen zakotvená a teprve čeká na připoutání k dokům, takže v podstatě můžou jen zvednout kotvu a odplout.
Graivyr říká, že je má potopit. Biskup ho opravuje, že je mají potopit jen když nebude jiná možnost. (ti dva se nemají moc rádi)
Ferayd upozorňuje, že dělové baterie nejsou obsazené, protože v dobách míru nikdy obsazené nebývají. A že jejich obsazení by trvalo možná i několik týdnů.
Dostává tedy příkaz udělat co bude možné, hlavně aby to bylo rychle, třeba i bez obsazování baterií.
Laykyr pak ještě vnitřně rozmýšlí co asi Clyntahn a kancléř Go4 očekávají, že Charis a král Cayleb udělají v reakci na tohle. Nenapadá ho žádná odpověď - zatím...

Komentář:
Mno tak teď jsem fakt zvědavý na pokračování - co asi Lakyr udělá? Neuposlechnout nemůže... Tohle bude masakr...

edit:
V diskuzi na Baenu se jeden človíček domnívá, že BSRA by mělo končit porážkou Hektora. Promptně mu na to odpověděl David Weber: onen človíček se prý domnívá špatně... (You suspect . . . incorrectly, Grasshopper. - hezká narážka na OAR Úsměv)
« Poslední změna: 30.05.2008, 08:50:30 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #89 kdy: 30.05.2008, 08:50:01 »

Snippet 103:

Pokračuje minulý děj -->

Nové postavy:
Edmynd Walkyr - kapitán obchodní galeony Wave
Allayn Dekyn - seržant Delfarahkských ozbrojených sil

Kapitán Walkyr stojí na palubě své lodi a celý snippet je jeho vnitřním monologem. Má strach a přemítá nad tím, že na příští výpravu s sebou nevezme svoji ženu Lyzbet a syna Greyghora, i když bude cokoliv namítat. Od bitvy u Darcos Soundu byl ve Feraydu už jednou a vše vypadalo v pořádku. Nicméně po rozšíření dopisu charisijského arcibiskupa Maikela došlo ke změně a lidé z Feraydu se začali chovat dost odměřeně a dokonce někteří vyprovokovali několik incidentů vůči charisijským námořníkům. Posádka se tedy na noc přesouvá na lodě a nezůstává ve městě.
Druhá část snippetu popisuje vnitřní monolog feraydského seržanta Dekyna, který čeká na rozkaz k akci. Mají zabavit všechny charisijské lodě a jestli se jim to má podařit i s těmi jen zakotvenými, musejí využít tmy. Místo mušket mají samostříly, aby nenadělali hluk. Dekyn přemýšlí o tom, že s charisijskými lidmi sympatizuje a chápe jejich pozici a reakce, ale že postoj Církvě je také jasný. Dál jen čeká na rozkaz...

Komentář:
Ach jo. Zase čekat až do pondělí... Příští snippet nebude moc příjemný, ale to k MWWovým knížkám určitě patří Mrknutí.
« Poslední změna: 04.06.2008, 08:23:41 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!