Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
19.01.2020, 23:02:23

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5940 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  By Schism Rent Asunder - Safehold 2
« předchozí další »
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Tisk
Autor Téma: By Schism Rent Asunder - Safehold 2  (Přečteno 68335 krát)
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #60 kdy: 31.03.2008, 09:43:22 »

Snippet 77:

LOL! Už dlouho jsem se nerozřehtal tak jako u začátku dnešního snippetu. Začíná nová kapitola, ve které Otec Paityr Wylsynn, bývalý inkvizitor přidělený do Charisu -

je uváděný na své nové pracoviště. Fakt mě dostalo, když jsem zjistil co za pracoviště to je. Z inkvizitora se stává nejvyšší úředník Královské patentové kanceláře Škleb Škleb. Větší část ukázky popisuje jeho vnitřní monolog a překonávání pochybností k tomuto úkolu. Jemu samému je jasné, že pokud jednou započne proces inovace a technologického pokroku jako tady v Charisu, pak bude čím dál obtížnější sledovat, které z technologií porušují Zákazy. A že je dost možné, že na konci toho všeho zůstane úplně jiný člověk, než jakým je teď. Nicméně to bere jako výzvu a důvěřuje v Boží vedení. Na konci snippetu si nechá zavolat prvního zájemce o úřednickou pozici v jeho zbrusu novém úřadě.

Komentář:
Dnes to bylo moc fajnové počteníčko a tentokrát mě změna tématu víc než potěšila - žádná vata jako snippet 74. A ten začátek byl fakt skvěle překvapivý Úsměv.
Příště se asi podíváme někam jinam a čekám, že teď už se události hodně pohnou směrem ke grandióznímu finále - samozřejmě po všech budoucích kapitolách popisujících jednání oponentů Charisu Mrknutí.
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:57:11 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 02.04.2008, 09:22:47 »

Snippet 78:

Nová kapitola, Charis, budova Parlamentu -

Bylo to prvně co Merlin viděl vnitřek charisijské budovy Parlamentu svýma vlastníma očima. Dobrá, jeho vlastními vizuálními receptory, kdyby chtěl být úplně přesný. Smích
Po tomto úvodu je rozvedený systém vlády v Charisu - horní (sněmovna lordů) a dolní komory (sněmovna lidu(?) - house of commons) Parlamentu a pár pravidel k tomu. Kupodivu v něm mají zastoupení i ženy. A vzhledem k povaze Safeholdské kultury jsou tam pochopitelně i zástupci církve. Bývalí dva kněží z jejich řad zrovna čekají na soud kvůli pokusu o atentát na Cayleba.
Cayleb přichází k řečnickému pultu, v ruce Žezlo Státu (přesněji zcela funkční palcát, kterým se dají vyrážet dveře Škleb). Dojde, odloží žezlo a promluví k Parlamentu. Říká, že je svolal kvůli dopisu, který k němu dorazil od hraběte z Gray Harboru (kterého vyslal do Chisholmu na nějakou misi, o jejímž účelu věděli jen Caylbovi nejbližší. Vědělo se jen, že to muselo být něco důležitého (my samozřejmě už dávno víme co...)).
"Oznamujeme vám," řekl Cayleb zřetelně, "že královna Sharleyan přijala naši žádost o její ruku k uzavření sňatku."
Po tomto oznámení se pochopitelně strhla doslova bouře překvapených hlasů a šoku. Cayleb chvíli čeká a pak opět promluví - ale to zase bude až příště Smutek.

Komentář:
Pěkné. Už se těším na pokračování. Teď se kniha opravdu dostává do bodu, kdy se musí začít něco dít na celoplanetární úrovni - myslím "více rozjíždět" Úsměv. Tohle až se donese ke Kněžské Radě a ke Skupině Čtyř, to bude mazec...
Docela rád bych se dostal k ARC (Advanced Reader Copy) této knihy, která byla nedávno na eBayi vydražená za 280 dolarů... Už bych aspoň nemusel čekat na snippety Škleb. Samozřejmě nemusím podotýkat, že onen člověk, který ji koupil, nic neprozradil. Jen to, že to zhltl za necelé dva dny Úsměv.
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:56:41 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 04.04.2008, 07:44:15 »

Snippet 79:

Král Cayleb pokračuje v proslovu -

předkládá Parlamentu detaily smlouvy, se kterou královna Sharleyan souhlasila. Charis a Chisholm budou zcela ekvivalentní a oba - král i královna - budou dál vládnout svým zemím, ale budou mít stejné pravomoce i v druhých. 4 + 4 měsíce v každém roce budou trávit postupně v každém hlavním městě. V době války přejdou veškeré pravomoce na královnu, když král bude v "poli". Po jejich smrti se země sjednotí v Imperium Charis (pravděpodobně - název se asi může změnit), kterému bude vládnout jejich potomek (zjevně nezávisle na pohlaví). Sjednotí se Armáda i Námořnictvo a získají přívlastek "Imperiální". Zmiňuje i pschologický dopad jak na Církev, tak samozřejmě i na ostatní země Safeholdu, protože tímto vznikne nezanedbatelná síla spojená proti "Temnotě" Úsměv.

Komentář:
Pokusil jsem se vytáhnout to nejdůležitější, nicméně bych to asi musel přeložit všechno, protože celý proslov byl víc než skvělý. Mladý král je moc pěkně výřečný a podmínky smlouvy musely všem vyrazit dech - neslýchaná to věc Úsměv. S tím mu asi pomáhal Merlin, ale třeba jenom trochu, kdo ví... (že, MWW?) Úsměv Co nás asi čeká v pondělí?
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:56:18 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 07.04.2008, 08:53:31 »

Snippet 80:

Nová kapitola - městský dům knížete z Thirsku, město Gorath, království Dohlar.
Nepřímo se dozvídáme výsledek bitvy ze snippetu 74 a

o plánu Dohlarianských na ochranu svých obchodních lodí. Takže - korzárská loď, která se utkala s Dohlarskou Q-lodí, by byla poražena, kdyby jí něpřiplula na pomoc kolegyně. Ale i tak prý byla poničená tak, že jejímu kapitánovi nejspíš nezbývalo než ji spálit. Zůstala mu asi třetina posádky. Vyplývá to z rozhovoru admirála Thirska (ten, jehož flotila byla rozstřílena v bitvě u Armageddon Reefu), který je momentálně mimo službu, a admirála Pawala Hahlynda. Baví se o momentální situaci, a že je obchodní loďstvo už skoro úplně zdecimované. Pak se baví o Thirskově stavu. Tarotiané mu dokonce nabídli druhý nejvyšší flek v jejich námořnictvu, ale on to kvůli rodině odmítl. Pak na podobné téma ještě chvíli tlachají a to už je víceméně vše.

Komentář:
Ano, děj se pomalu začíná odehrávat i v jiných oblastech, než je Charis. Někdy příště by to mohlo být třeba Corisande nebo Emerald (na to sázím spíš)... Mrknutí
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:56:00 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 09.04.2008, 08:56:27 »

Snippet 81:

Pokračuje rozhovor mezi admirálem Thriskem a admirálem Pawalem Hahlyndem. Asi nejdůležitější informace z dnešního snippetu je ta, že

Skupina Čtyř (Go4) a hlavouni z Dohlaru zcela ignorují Thriskova hlášení o průběhu bitvy u Armageddon Reefu. Na popud Go4 a díky jejich finančnímu zastřešení celého projektu je budována obrovská flotila galeas - tentokrát sice mnohem vhodnějších pro plavbu v hlubokých vodách, ale i tak stále naprosto nesrovnatelně horších v boji s novými charisijskými galeonami. Zvlášť teď, když se do charisijské výzroje začnou dodávat explozivní projektily.

Komentář:
Tohle se zkorumpovaným členům Go4 opravdu líbit nebude. Církev s Go4 v čele zažije další šok. A tentokrát to plně (i když zatím nepřímo) postihne i Knights of the Temple Lands na pevné zemi... Škleb
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:55:39 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 11.04.2008, 08:40:16 »

Snippet 82:

Nová kapitola - tellesbergský přístav a královský Palác v Tellesbergu, město Tellesberg, království Charis:

Malá neozbrojená galeona vplouvá do přístavu v Tellesbergu. Hrabě Pine Hollow stojí na její palubě a obdivuje velikost města a překvapivou čistotu vzhledem k jeho lidnatosti a vytíženosti stok. Podivuje se nad nepřítomností slumů, i když tuší, že někde ve městě určitě budou. Město je vybudované u povodí řeky Telles a jeho větší část je na mírně kopcovité krajině. Popis pokračuje dál, ale nechce se mi to rozepisovat. Zástava nad jednou z věží královského paláce dává hraběti vědět, že Král je přítomný. Poněkud se mu z toho svírá žaludek, ale zahání to myšlenkou, že právě Cayleb je tím, za kým sem připlouvá. Nicméně to nějak nefunguje Úsměv. Na trojici hlídkujících galeas se rozhoduje dívat jako na známku respektu charisijských, a že když bude předstírat dostatečně důkladně že tomu věří, tak o tom možná přesvědčí i výjimečně důvěřivé tříleté dítě Úsměv. Tahle myšlenka ho pobavila a trochu uvolnila napětí.

Komentář:
Dnešní snippet byl hodně krátký, ale příště se určitě dočkáme toho co jsem předvídal - reakce Emeraldu. Jsem fakt zvědavý s čím Nahrmahn (ústy Pine Hollowa) přijde. Tedy kromě kapitulace Mrknutí.
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:55:20 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 14.04.2008, 08:34:18 »

Snippet 83:

Takže už jsme v trůnním sále královského Paláce v Tellesbergu, kde je k audienci přijat hrabě Pine Hollow:

Je to moc pěkný rozhovor, ve kterém je dobře vidět řečnická zdatnost obou diskutujících. Pravda, Cayleb má tu výhodu, že přesně ví s jakými návrhy Pine Hollow přijel Úsměv. Zatím se ale nedostali k žádné podstatné informaci. Cayleb jen jednou malým detailem naznačil, že o struktuře moci v Emeraldu má velmi přesné informace. Příště se asi dostaneme k tomu podstatnému, protože Emerald nemá na první pohled co nabídnout Charisu. Kromě úspory času, jak na konci ukázky naznačil Pine Hollow.
edit.: V ukázce je ještě zmínka (asi tam nebude jen tak) o nějakém návštěvníkovi, kterého Cayleb očekává během následujících dní.

Komentář:
Takže zase si na podstatnější informace budeme muset počkat do středy... Smutek
edit.: Kdo asi bude onen očekávaný návštěvník? Na Baenu je o tom pár spekulací, ale žádná z nich mi nepřijde příliš pravděpodobná - tedy až na jednu... Úsměv
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:54:34 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 16.04.2008, 08:42:23 »

Snippet 84:

Pokračuje audience v trůnním sále královského Paláce v Tellesbergu:

Hrabě Pine Hollow říká, že s sebou přivezl dokumenty a návrhy od prince Nahrmahna, a že je jeho zplnomocněncem ve věci tohoto vyjednávání Emeraldu s Charisem. Cayleb zdůrazňuje, že za stávající situace se Nahrmahn bude řídit Caylebovými podmínkami, ale že si jeho návrhy velmi důkladně pročte a zváží. Pak ujistí Pine Hollowa, že jej považuje za váženého hosta, zvlášť když to byl on, kdo přišel s kůží na trh a bude podle toho o něj postaráno. Na konci pošle Merlina, aby jej doprovodil do apartmá a instruoval stráže, aby vyplnili případné potřeby hosta.

Komentář:
Mno, asi si na výsledek vyjednávání ještě nějaký čas počkáme... Smutek Dnešní ukázkou nejspíš končí kapitola a příště se asi podíváme někam jinam.
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:54:15 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 18.04.2008, 11:03:12 »

Snippet 85:

Grrrrrr - nová kapitola - Chrám, město Zion, Chrámové Země. Máme tu jednání Skupiny čtyř (Group of Four, slangově Gang of Four, zkr. Go4), tedy jmenovitě -

vikář Zahmsyn Trynair, kancléř Koncilu vikářů
vikář Allayn Maigwair, vrchní generál Koncilu vikářů
vikář Zhaspyr Clyntahn, vrchní inkvizitor (největší zabedněnec v Go4)
vikář Rhobair Duchairn, ministr financí Koncilu vikářů

všichni jsou, pochopitelně, členové Církve Boha Očekávajícího (Church of God Awaiting, zkr. Církve nebo CoGA):

Allayn Maigwair oznamuje, že právě dostal další depeše z Dohlaru o událostech v zálivu. Zprávy dorazily pomocí poštovní wyverny, ne přes semafory, takže jsou velmi detailní. A tyto detaily ho prý znepokojují, zvlášť ve spojení s tím, co už slyšeli z jimých zdrojů. "Pro začátek, situace je mnohem horší, než jsme si původně mysleli." Popisuje, že Charisijští korzáři operují skoro všude po Safeholdu, a že jich musí být stovky a skoro každý z nich je vyzbrojený novými typy artilerie. Což z nich vlastně dělá nikoliv korzáry, ale křižníky Charisijského námořnictva. Duchairn se zamýšlí nad dopady na ekonomiku, Clyntahn se to snaží zlehčovat. Maigwair na to chtěl odpovědět, ale Duchairn si vzal opět slovo a usadil Clyntahna s tím, že nedostatek palebné síly je po událostech u Darcos Soundu to poslední, co Charisijským chybí. A že kdyby byly ztráty nepatrné (jak Clyntahn tupě omílal), tak by možná bagatelizování bylo na místě - jenže skutečnost je úplně jiná...

Komentář:
Trošku mě zklamala změna tématu, ale jen na chvíli. Události s Go4 jsou také zajímavé Mrknutí.
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:53:51 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 21.04.2008, 09:24:50 »

Snippet 86:

Tak mi přijde, že v Go4 je minimálně jeden schopný člověk - Rhobair Duchairn. Ale ani Allayn Maigwair není úplně neschopný... Pokračuje předchozí dění:

Dál se dozvídáme, že Charisijané už v podstatě zlikvidovali veškěré námořní obchodní aktivity Dohlaru.
Clyntahn: "No a? Důsledky pro Dohlar to sice může mít obrovské, ale nějak nevidím co by v tom mělo být za aktuální hrozbu pro nás. Vždycky jsme věděli, už jakmile tito nájezdníci začali dotírat, že následky pro všechny ostatní obchodní námořnictva budou vážné."
Duchairn na to odpovídá, že Církev sama už teď vydává obrovské částky na přezbrojování a to ještě ani neumějí napodobit artilerii, jakou mají Charisijští. A ti s ní vybavují dokonce i korzáry - jaké tedy asi částky musejí vydávat oni? A o jakých prioritách to asi vypovídá? A že jako Církevní Pokladník má nejlepší přehled o dalších nepřímých následcích, než ostatní. A to: materiály pro stavbu nových galeas byly povětšinou dopravovány po moři. To teď nebude možné a ceny na dopravu obrovsky vyskočí, plus časy stavby také narostou. A je tu ještě jeden, mnohem přímější následek - tím, že likvidují obchodní lodě svých nepřátel, nutí další obchodníky zůstat v přístavech a tedy je ani nemusejí potápět. To bude mít na jejich ekonomiky drtivý dopad. No a tím to bude mít dopad i na naši ekonomiku (vybírají daně a jiné poplatky od všech zemí na Safeholdu - tedy teď už s výjimkou Charisu Smích).
Další věc: když tohle uvidí například Siddamarčané, těžko se budou chtít přidat k nepřátelům Charisu - a tedy na listinu cílů korzárů.
Tohle přimělo dokonce i Clyntahna mlčet a přemýšlet...
Duchairn pokračuje - že i takovýto dopad na myšlení potenciálních nepřátel je až podružný vůči tomu, čeho se Cayleb snaží dosáhnout. Systematicky ničí převozové kapacity království (mn. č.). Efektivně dělá to, z čeho Církev obviňovala jeho otce - zajišťuje si kompletní kontrolu nad obchodním loďstvem na celém světě. Tím se vlastně sníží Caylebovy vojenské výdaje. Tím přiměje království jako Haven a Howard přispívat do jeho pokladny na válku proti Matce Církvi.
Clyntahn: "Potom je zastavme."
Duchairn: "To se snadněji řekne než udělá." Pak mluví o provázanosti rozpočtu obchodních loďstev s ekonomikou jejich zemí a ekonomikou Církve. A že tenhle postup je bude nutit s Charisijskými obchodníky spolupracovat. A prý je tu ještě něco: korupční efekt. Prý jde o to, že korzáři vydělávají obrovské množství peněz na zabaveném zboží a lodích. Duchairn se prý doslechl, že korzáři prodávají kořist v přístavech u pevniny, a že díky tomu je nemusejí obsazovat posádkou a dopravovat do Charisu. To jim umožní "odbavit" o to více kořisti. Díky tomu si budují vztahy s těmi, kterým kořist prodávají. A ti samozřejmě nemohou nevědět, že ty lodě a zboží byly ukořistěny...

Komentář:
Jo. Tohle bude ještě hooodně zajímavé Úsměv.
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:53:29 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 23.04.2008, 09:41:58 »

Snippet 87:

Stále pokračuje jednání Go4:

Clyntahn přichází s velmi jednoduchým plánem jak zastavit profit charisijských korzárů a obchodníků: vydat všeobecný zákaz obchodu s jakoukoliv charisijskou lodí všem zemím Safeholdu místo potápění jejich lodí a silovou akcí. (Mimochodem - s tím Cayleb, Merlin & spol. počítají už dávno.) Ostatní namítají, že tohle nebude fungovat, a že se vždycky najde někdo, kdo dá přednost vlastní rodině před hladověním a chudobou. Clyntahn trvá na svém a říká, že to je jediný způsob jak Charis přivést k bankrotu. Tvrdí: "Mám pravomoc k vydání takového rozkazu na základě nadřazené pravomoci Inkvizice bojovat s kacířstvím a odpadlictvím kdekoliv se objeví."
Duchairnův myšlenkový pochod: A odkdy má jakýkoliv Vrchní inkvizitor takovouto pravomoc? Uvnitř Církve ano. A má také moc k povolání světských panovníků k podpoře Matky Církve proti kacířství v jejich vlastních zemích. Ale jen tak jim přikázat uzavřít své přístavy pro jinou zemi? Diktovat jim podmínky za jakých jejich poddaní mohou získávat obživu pro nakrmení svých dětí? Žádný Inkvizitor ještě nikdy neprokazoval takovýto druh moci! Na druhou stranu, kdy se nějaký Vrchní inkvizitor potýkal s hrozbou s jakou se potýkáme my?
Nahlas to samozřejmě říct nemohl, neskončil by asi nejlépe... Clyntahn ještě zmínil, že se mu doneslo o šeptandě, šířící se po hospodách a ulicích, o Staynairově odporu a o Dynnysově posledním prohlášení. Prý je čas pro otevřené svolání všech Věřících aby se přidali ke svatému tažení proti doupěti Shan-Wei.

Komentář:
Tak to je nářez! Vrchní inkvizitor je ještě větší magor, než jsem čekal Úsměv. Ustavuje nové precedenty urychlující dělovou kouli, která se jim brzy vrátí. Tohle je přesně to co mám rád na Weberových knihách - geniálně popsané a vykreslené postavy, které se v čase vyvíjejí a dávají tušit jaké sra*ky jejich činy vyvolají Škleb.
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:52:23 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #71 kdy: 25.04.2008, 09:29:49 »

Snippet 88:

Pořád ještě pokračuje jednání Go4:

Dozvídáme se, že Maikel Staynair (zjednodušeně řečeno samozvaný Arcibiskup Charisu, tj. nepožehnaný Církví pro výkon tohoto úřadu), nechal rozeslat dopisy do všech přístavů na Safeholdu, ve kterých vyzývá k reformě Církve a informuje o korupci v Koncilu vikářů a Go4 a o tom, že právě Matka Církev stála za rozpoutáním nevyprovokovaného útoku na Charis. Tento dopis inkvizice zabavovala, ale spousta kopií je určitě ještě v oběhu. Spolu se zmíněnou šeptandou okolo Dynnysova prohlášení před popravou. Postupně se ukazuje, že Vrchní inkvizitor Clyntahn trvá na rozpoutání Svaté křížové války s Charisem. Tím by potvrdil Staynarova slova z dopisu a co víc, šlo by o nezvratný krok. Někteří členové Go4 mají své pochybnosti, ale nikdo nic neřekne nahlas. Nejvýrazněji pochybuje Rhobair Duchairn a napadají ho tři body, které jsou proti Clyntahnovu návrhu:
- odhalí tím kdo vyprovokoval celý tento incident už v počátku
- protože to jen zdůraznilo přes kolik mrtvol je Clyntahn schopný jít, když mu někdo stojí v cestě
- protože Clyntahn skutečně věří tomu co říká (!!!!!).
Dále uznává, že Staynair má pravdu přinejmenším ve výrocích o korupci v Koncilu vikářů.

Komentář:
Už jsem sice čekal novou kapitolu, ale ta přijde nejspíš až příště. Dnešní snippet nasadil hezkou korunku celému jednání Čtyřky. Bylo toho v něm mnohem více, ale vzhledem k té spoustě informací bych to asi musel přeložit úplně celé, což se mi nechce. Btw: měl jsem při čtení Clyntahnových štěků podobný pocit, jako při čtení některých výroků Cordelie Ransomové z HH Mrknutí.
« Poslední změna: 29.04.2008, 07:51:50 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #72 kdy: 28.04.2008, 09:23:17 »

Snippet 89:

Město Manchyr, knížectví Corisande:

princ (kníže?) Hektor přihlíží cvičení pozemního vojska a je docela spokojený s tím co vidí. Při cestě zpět si povídá s Ryselem Gahrvaiem (kníže z Anvil Rocku) a ptá se ho co si o situaci myslí. Rysel oceňuje nová děla, která jsou zaváděna do výbavy lodí a vidí jejich potenciál. Hektor ovšem zaslechl nevyslovené "ale" a ptá se o co jde. Rysel vysvětluje, že nová výzbroj je sice skvělá, nicméně vzhledem k nedostatku lodí a náskoku Charisu v již vyrobených galeonách, nebudou mít žádný efekt a Charis si bude moct zvolit jakékoliv místo k vylodění, nasazení pozemních sil a následnému útoku. Ví, že to není ničí chyba, ale také ví, že kladivo udeří právě na něj. Navrhuje využít zbývající čas pro vývoj děl pro použití při pozemních operacích, nejen výsadně pro námořnictvo. Hektor uznává, že má Rysel pravdu a to dost velkou. Nikdo na Safeholdu prý zatím neslyšel o něčem jako je "polní dělostřelectvo". Aktuální děla jsou moc velká a díky tomu v podstatě nepohyblivá a s malou kadencí. A děla okopírovaná podle Charisijských sice také nejsou úplně nejvhodnější, ale snad by se mohlo něco vymyslet...

Komentář:
Závěrečná věta je asi nejdůležitější z dnešního snippetu: Merlinův plán začíná skvěle fungovat! Jakmile si lidé začnou osvojovat potřebu (a později touhu a chuť) inovací, má Merlin vystaráno Mrknutí.
« Poslední změna: 30.04.2008, 08:57:29 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #73 kdy: 30.04.2008, 08:58:24 »

Snippet 90:

Pokračuje minulý děj:

Rysel říká Hektorovi, že už o tom přemýšleli spolu s Korynem Gahrvaien, Ryselovým nejstarším synem a dědicem, se kterým přišli na řešení: děla přidělat na cosi jako vozík, který bude zapřažený za koně nebo jistý druh "draků". Dále říká, že pro strategii jejich použití v boji by potřeboval pár prototypů na vyzkoušení, ale že teoreticky už o tom přemýšleli také. V tom jeden z osobních strážců "zaútočí" na Hektora, ale jde o pokus ho zachránit před střelci v nedalekém okně domu. Strážce umírá, Hektor má jen pochroumanou ruku.
Děj se přesouvá do bezpečí kanceláře, kde kníže z Corisu (Hektorův šéf špionáže) říká, že se jim nepodařilo zjistit nic o útočnících, kteří měli dobře zabezpečenou únikovou cestu a nejsou žádní svědkové.
Přichází Irys Daykyn, sedmnáctiletá Hektorova dcera a ujišťuje se, že je otec v pořádku. Pak se ptá jestli vědí kdo to byl. Hektor říká, že se jen našly dva samostříly, ale vrahové jsou pryč. Ale že přišla včas na to, aby shromážděným pomohla ve spekulacích o tom, kdo vrahy poslal.

Komentář:
No tak to bylo vskutku nečekané. Tuším, že v tomhle nemá prsty nikdo z Charisu a dokonce i Nahrmahn z Emeraldu, který už dříve zosnoval pokus o zabití prince Cayleba, s tím asi nebude mít nic společného. V minulém snippetu bylo zmíněno, že některá corisandská knížectví nemají Hektora příliš v lásce, tak že by to byl někdo z nich?
« Poslední změna: 09.05.2008, 10:36:20 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #74 kdy: 02.05.2008, 09:51:55 »

Snippet 91:

pořád pokračuje děj z minule:

Irys okamžitě obviňuje z útoku Cayleba, ale Hektor ji brzdí a říká, že to mohl být kdokoliv, včetně některého z jeho vlastních šlechticů, kteří by tak chtěli ukázat směrem ke Caylebovi vstřícné gesto pro další vyjednávání. Pak říká že to mohl být Emerald, Chisholm, Zebediah no a samozřejmě i Charis/Cayleb, který je sice na prvním místě seznamu, ale dokud nemají nějaký důkaz, tak nechce dělat ukvapené závěry a zavírat oči před jinými možnostmi.
Irys přichází s dalším problémem: šeptanda mezi lidmi a co s tím udělat. Sama navrhuje rozhlásit, že za atentátem stál Cayleb - je to cizinec a odvede to šeptandu od povídaček o možných atentátnících z vlastních řad.
Hektor k tomu říká, že to může mít ještě i další pozitivní efekt: politickou propagandu pro budoucí střet.

Komentář:
Něco mi říká, že v příštím snippetu se z úst Merlina dozvíme kdo za tímto útokem doopravdy stál. Osobně sázím na Zebediah, ale jak známe MWW, skutečnost bude dost možná úplně jiná Mrknutí.
« Poslední změna: 09.05.2008, 10:36:33 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!