Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
19.01.2020, 23:38:18

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5940 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  By Schism Rent Asunder - Safehold 2
« předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Tisk
Autor Téma: By Schism Rent Asunder - Safehold 2  (Přečteno 68341 krát)
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 06.02.2008, 08:36:12 »

Snippet 53:

Navazuje se na předchozí děj, i když tentokrát už v podstatně ponurejší atmosféře:

Mahklyn s Merlinem stojí u hořící budovy a povídají si o příčině požáru. Merlin mu prozradí, že oheň byl založený úmyslně a také to, že za tím stáli Loyalisté. Mahklyn, i přes svoji krátkozrakost vědce začíná chápat věci v širších souvislostech a přes dřívější odpor Akademické obce pro zaštítění své práce Korunou, přehodnocuje i tento aspekt. Merlin mu navrhuje hledat novou mladou krev, které by předali své vědomosti a nechali je pracovat na nových objevech. (Tohle je nejspíš první impuls k založení PRVNÍ UNIVERZITY na Safeholdu!). Další část Snippetu přesouvá děj k biskupovi Halcomovi a jednoznačně tak usvědčuje Loyalisty z organizace jak útoku na arcibiskupa Staynaira, tak i tohoto požáru. Teda ten Halcom je vetší magor, než se zdálo...

Jisté osoby mi tu začínají připomínat chování jiných osob z Graysonu v HH (např. V exilu). No nemůže jít všechno jako po másle, že pane Murphy? Škleb
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:04:08 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 08.02.2008, 10:18:53 »

Snippet 54:

předchozí editace:
Citace
zatím nebyl vydaný, snad bude odpoledne nebo večer...

edit: Eric Flint prý má nějaké problémy s vydáváním i jiných snippetů, takže si na tento možná počkáme o něco déle... Pláč

edit2: Naprosto neočekávaně vyšly dnes, v neděli, DVA snippety. Nemám teď čas se do nich začíst, takže obsahy sem plácnu asi až zítra večer, protože zase jedu na služebku do Prahy. No možná to stihnu i dřív...

Takže konečně se dostávám ke slíbeným komentářům. Včera vyšel ještě další snippet, takže je všechny tři postupně okomentuji.

Začíná nová kapitola, ve které se spolu baví Cayleb a Merlin (v královském paláci):

Cayleb zpovídá Merlina jestli odklidil všechny stopy po svém zásahu v Akademii. Akademie se zhroutila chvíli po jejím opuštění, takže všechny stopy jsou pryč, nicméně zůstává tu náš milý Dr. Mahklyn a jeho zvídavost. Na konci snippetu Merlin navrhuje, že mu řeknou všechno o jeho schopnostech. Předtím ještě Cayleb navrhne přiřadit osobní strážce všem důležitým členům akademie a také, že nová Královská Akademie bude vybudována za zdmi Paláce. A také se spolu baví o budoucnosti a pravděpodobně vystupňované agresi loyalistů, kteří budou čím dál víc v izolaci kvůli vlastním činům.
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:05:18 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 12.02.2008, 08:31:13 »

Snippet 55:

Další kapitola přesouvá děj do Arcibiskupského paláce v Telesbergu. Arcibiskup Maikel si zde hraje se svým domácím mazlíčkem (že by jakási obdoba stromových koček?) -

se šestinohým kočičím-ještěrem, kterého si pořídil po smrti své ženy. Dal mu ženské jméno, nicméně se později zjistilo, že je to sameček, ale jméno mu ponechal Úsměv. Pak je tam přiblížení Maikelova rodinného zázemí, nebudu to rozepisovat. No a nakonec mu přijde návštěva - biskup-vykonavatel Zherald Ahdymsyn a otec Paityr Wylsynn. Maikel po jejich usazení odvolá své strážné, protože se necítí v ohrožení a hlavně chce mít úplné soukromí na rozhovor. Hehehe, strážní se tady zatvářili jako Honořin Andrew Úsměv.
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:05:51 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 12.02.2008, 08:31:42 »

Snippet 56:

pokračuje předchozí děj, tedy rozhovor arcibiskuba Maikela s biskupem-vykonavatelem Zheraldem Ahdymsynem a otcem Paityrem Wylsynnem:

Maikel se přiznává, že ho značně překvapilo, když ho zrovna tito dva požádali o audienci. A říká, že v jejich žádosti byl zmíněna nějaká zásadní skutečnost, která je k tomu vedla - ale bez bližšího upřesnění. Otec Wylsynn vytahuje složený papír a oslovuje Maikela jako arcibiskupa (předtím se tomu vyhýbal) a vysvětluje, že za to může obsah toho složeného papíru. Pak navazují na události, které vedly k útoku na Charis a kdo za to mohl. Pak se dostávají k pokecu o svém "věznění" v Paláci a proč tomu tak bylo (je). Nakonec se konečně dostávají k tomu, že ten papír je dopis od popraveného arcibiskupa Erayka, který dostali včera.

Kurnik, už aby byla středa. Tohle je další věc, na kterou čekám už skoro dva měsíce Úsměv.
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:06:08 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 13.02.2008, 09:07:01 »

Snippet 57:

stále pokračuje dění v Arcibiskupském paláci v Telesbergu:

Maikel se poprve dozvídá, že arcibiskup Erayk je mrtvý - popravený Inkvizicí za prohřešky, odpadlictví, kacířství a zradu vůči Církvi a Bohu samotnému... (samozřejmě falešně) A teď k věci. V dopise Erayk informuje o pozadí jeho zatčení a obviněních vůči němu. Žádá o odpuštění a modlitby za jeho duši, i přes spoustu jeho pochybení. Výslovně žádá o předání dopisu Maikelovi a dává mu volnost s naložením s ním dle jeho libovůle, žádá o odpuštění, blablabla. Nakonec vydává svůj poslední pokyn (spíše doporučení): naléhá (snažně prosí), aby Ahdymsyn a Wylsynn zůstali v Charisu, protože se bojí, že by po svém návratu do Zionu či Temple Lands dopadli jako on. A žádá, aby se postarali, jako duchovní vůdcové, o osud Charisu. Maikel vyšle krátkou modlitbu Eraykovi a hloubá nad prozřením Erayka, Ahdymsyna i Wylsynna.

Vypadá to, že i Inkvizice v Charisu se nakonec přidá k opozici proti Čtyřce a možná to přesvědčí i některé Loyalisty...
Mimochodem mě to přivádí ještě k jedné myšlence - jaktože Merlin tuhle skutečnost nevyslídil? Ta poprava byla veřejná, na venkovním prostranství a mám za to, že by SNARCům neměla uniknout. Podivné.
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:06:36 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Dalin
Full Member
***
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 13.02.2008, 18:08:54 »

Otázkou je spíše to, proč nebyl o popravě informován arcibiskup - Merlin přece informuje tajnou službu o všem podstatném na Safeholdu. Že by to přivedlo nebezpečné otázky zpátky k Merlinovi?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 13.02.2008, 22:52:56 »

Otázkou je spíše to, proč nebyl o popravě informován arcibiskup - Merlin přece informuje tajnou službu o všem podstatném na Safeholdu. Že by to přivedlo nebezpečné otázky zpátky k Merlinovi?

Hm, teď jsem možná úplně nepochopil jak to myslíš... Respektive - kdo měl arcibiskupa (Maikela?) informovat? Nepředpokládám, že by to byl někdo z Církve mimo Charis (i když oficiální zpráva o popravě už mohla teoreticky dorazit do Chisholmu, o kterém se oficiálně asi ještě neví, že se stane provázaným s Charisem), takže asi myslíš Merlina - proto jsem se podivoval nad tím, jaktože o tom nevěděl. Nebo jsi tím myslel to, že o tom Merlin věděl, ale nepodělil se o tu informaci s ostatními (tajnou službou)? To by vskutku udělat mohl. Asi by po takovém sdělení následovalo ještě větší rozšíření schizmatu mezi Charisiany, než je tomu už teď... Je dost možné, že to záměrně podržel pod pokličkou.

To mě ovšem přivedlo k další myšlence. Když teď Chisholm/Sharleyan přistoupil(a) na návrh Charisu/Cayleba, ale tenhle svazek ještě nebyl stvrzený, rozšířil Charis námořní blokádu už teď i na hranice Chisholmu? To by znamenalo zajmutí/útok na veškerá plavidla pod vlajkou Církve a samozřejmě i na ozbrojené lodě. Mohla se tahle informace ztratit při potopení Církevního kurýra? Ach jo... Spekulace, spekulace a příliš málo snippetů... Škleb

edit: kecali jsme o tom s Dalinem po ICQ a v podstatě jsme se dostali do této fáze: pokud o tom Merlin věděl, tak neměl žádný zřejmý důvod, proč o tom neříct ostatním, obzvlášť arcibiskupu Maikelovi. Takže by nás zajímalo, proč to neudělal. Jo a shodli jsme se na faktu, že je málo snippetů Smích.
« Poslední změna: 15.02.2008, 13:06:23 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 15.02.2008, 08:00:37 »

Snippet 58:

Pořád pokračuje debata v Arcibiskupském paláci.

Dnes to poněkud zkrátím. Maikel přesvědčuje Wylsynna k pomoci s reformou církve v Charisu a ten si bere čas na rozmyšlenou. Padla tam spousta zajímavých argumentů (na obou stranách) a myslím si, že na to Wylsynn nakonec přistoupí. Stejnou nabídku dal Maikel i Ahdymsynovi a oběma slíbil ochranu, i kdyby s tím Cayleb nesouhlasil.
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:06:53 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 18.02.2008, 10:04:35 »

Snippet 59:

Začíná nová kapitola, podezřele pořád v Telesbergu. Je zajímavé, jak dlouho jsme čekali na nějaké dění okolo Merlina, a teď už spousta kapitol po sobě byla věnována téměř jen jemu Úsměv. Copak na nás asi MWW chystá? Smích

Arcibiskup Maikel žádá Cayleba o vypůjčení Merlina - potřebuje navštívit nějakého starého přítele, a to inkognito. Vypadá to, že umírá a Maikel ho chce ještě naposledy vidět. Merlin pak přiřazuje Caylebovi dalšího strážce a vtipkuje s ním (s králem).

Zajímavé - jsem zvědavý, za kým to Maikel jde. Tenhle snippet nebyl moc bohatý na nové informace, tedy kromě pozadí struktury a konkrétních stráží Cayleba a jeho mladšího bratra a jejich vědomostech o Merlinových vizích.
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:07:09 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 20.02.2008, 08:55:53 »

Snippet 60:

pokračuje děj:

Velká část snippetu popisuje Merlinovy a Maikelovy přípravy na cestu městem. Samotná cesta je zavede do staré části Tellesbergu, kde Maikel uvede Merlina do Kláštera svatého Zherneaua, kde jejich cesta končí. O svatém Zherneauovi zatím nebyla zmínka ani v jedné z knih, takže kdo ví, co má Maikel za lubem...

Začínám mít pocit, a musím tady dát za pravdu Dalinovi, se kterým jsme o tom kecali po ICQ, že o Maikelovi ještě nevíme zdaleka všechno. Následující snippet bude dost pravděpodobně obsahovat nějaký dost důležitý zvrat pro budoucí dění. Něco na způsob tajného spolku, který po staletí udržuje pravdu o Shan-Wei či něco podobného... I načasování téhle cesty by tomu odpovídalo, včetně výslovného Maikelova požadavku na Merlinův doprovod.
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:07:23 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Dalin
Full Member
***
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 20.02.2008, 18:24:26 »

Když si vpomenu, jak jsem se v pondělí těšil na další snipet, že se stane něco "velkého" a teď zas musím čekat až do pátku, no hrůza. A nejhorší je a to snad už ani není normální, že se v pátek nemůžu dočkat pondělí Smích
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 20.02.2008, 22:54:22 »

Když si vpomenu, jak jsem se v pondělí těšil na další snipet, že se stane něco "velkého" a teď zas musím čekat až do pátku, no hrůza. A nejhorší je a to snad už ani není normální, že se v pátek nemůžu dočkat pondělí Smích

Nejsi sám... asi v tom bude mít prsty Shan-Wei. Nebo spíš Langhorne? Škleb
No v každém případě by měli naši zaměstnavatelé platit nějaká procenta z výdělku Weberovi, protože takhle svěží zaměstnance v pondělky asi jinde nemají... Mrknutí
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 23.02.2008, 16:27:39 »

Snippet 61:

Maikel a Merlin vstupují do kláštera a přicházejí do místnosti, kde

Maikel představuje Merlinovi Otce Zhona Byrkyta, představeného kláštera svatého Zherneaua. Pak mu vysvětluje, že důvod, proč ho sem přivedl je ve skutečnosti jiný, a že mu musí vysvětlit proč. Během vysvětlování se dozvíme, že tento klášter je nejstarším v Telesbergu a prý byl založen přímo v Den Stvoření. A prý se liší od ostatních kláštěrů tím, že nespadá pod přímou správu Církve a proto jsou jeho mniši otevření spoustě nejrůznějších perspektiv při pohledu na svět.

Vypadá to na zlomový okamžik série... V pondělí se nejspíš dozvíme o co konkrétně půjde, ale odhaduji, že to bude velmi, VELMI zásadní pro další vývoj událostí na Safeholdu...
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:07:41 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #43 kdy: 25.02.2008, 08:21:50 »

Snippet 62:

Tak tenhle snippet je opravdu nářezový. Jinými slovy - UŽ JE TO TADY! Smích

Otec Zhon Byrkyt a Arcibiskup Maikel Staynair nejsou tím, čím se zdají být. Zhon dále říká, že posledních šest zpovědníků králů Charisu byli právě kněží St. Zherneaua. Merlin chce znát důvod proč ho Maikel vzal na toto místo a ten mu říká, že mu Král Haarahld před svojí smrtí napsal dopis, ve kterém popisuje onu událost, která mu umožnila tak dlouho vodit za nos flotilu vévody Black Watera - tedy jeho noční rozhovor s Merlinem na zádi vlajkové lodi, když Merlin měl být několik tisíc mil jinde s Caylebem. Maikel cituje z dopisu (fakt paráda!) a Merlin zjišťuje, že ani Maikel, ani Zhon nevěří, že by byl Merlin démonem. V poslední větě dopisu Haarahld zmínil nějaký úkol, který v případě jeho smrti mají dokončit Cayleb a Maikel. ("I accept His decision, and I pass to you and to my son the completion of the task I agreed to undertake so long ago.") Merlina zajímá co je to za úkol. Úkol je: "učit jeho lid i lid celého Safeholdu Pravdě. Pravdě o Bohu, Církvi, celém světě a Božím díle. Pravdu, kterou Církev po tolik staletí vytlačovala z existence." Merlina zajímá jaká je tato Pravda a Zhon cituje: "Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni a jsou nadáni jistými nezcizitelnými právy, mezi něž patří..." (jde o začátek textu Deklarace nezávislosti USA, případně prvního dodatku jejich ústavy)

Takže už začíná být poněkud zřejmější jak by mohl Merlin dosáhnout cíle... Otázkou je, jak se k tomuto textu dostali předkové Zhona - že by nějaký pozapomenutý člen posádky Shan-Wei založil tuhle komunitu?

edit:
První dodatek ústavy USA začíná lehce jinak ("We, the people, hold these truths..."), takže citace byla jednoznačně z Deklarace nezávislosti ("We hold these truths...")
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:08:08 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 949Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 27.02.2008, 08:22:39 »

Snippet 63:

Ach jo... Minulá kapitola skončila zrovna v tom nejzajímavějším a teď začíná další. Je také zajímavá, nicméně z poněkud jiného úhlu -

odehrává se na Helenině ostrově, kde velkoadmirál Lock Island pozoruje ukázkové cvičení Charisianské pěchoty, které vede brigádní generál (6 měsíců stará hodnost "vynalezená" hádejte kým Smích) Kynt Clareyk a jeho pravá ruka poručík Layn, kteří vypilovali taktiku boje s novou artilerií a dalekonosnými puškami. Předvedeny jsou účinky nových zbraní (asi "nejúchvatnější" jsou brokovnicové projektily) a samozřejmě neuvěřitelná kadence všech typů... Jo a na konci je zmínka, že "akce" začne už velice brzy!

Komentář:
Pěkná kapitolka, ale musím říct, že teď mě mnohem víc zajímá jak se vyvrbí dění kapitoly předchozí... Tak snad v pondělí, protože ta aktuální asi bude mít v pátek pokračování.

edit:
Nedošlo mi to, ale v diskuzi na Baenu někdo upozornil na skutečnost, že "Kynt Clareyk" je vlastně "Kent Clark" - vítej na Safeholdu, Supermane! Škleb Škleb Škleb
edit2:
a poručík Layn mu dělá fakt kvalitní doplněk Škleb
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:08:26 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!