Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
14.07.2020, 06:05:51

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  By Schism Rent Asunder - Safehold 2
« předchozí další »
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 Tisk
Autor Téma: By Schism Rent Asunder - Safehold 2  (Přečteno 72269 krát)
Marika Magde
Jr. Member
**
Příspěvků: 74Zobrazit profil
« Odpověď #120 kdy: 05.08.2008, 18:23:03 »

zajímavé... jak mě člověk má najednou rád, když mu mám něco donýst... přemýšlím, jestli si tohle náhodou nevezmu osobně, příště se můžu na Mufa vykašlat, když mě dneska tak zlobil... ale za to uvolnění páteře, budiž, ještě budu na něj hodná  Mrknutí
Zaznamenáno

So say we all.
Fox
Newbie
*
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #121 kdy: 07.08.2008, 09:57:47 »

Tak a tady na tom odkazu je (skoro uplne dole 3. od konce) je rozhovor s weberem o BSRA (audio)
http://trashotron.com/agony/indexes/audio_interview_index.htm
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #122 kdy: 07.08.2008, 10:35:54 »

Tak a tady na tom odkazu je (skoro uplne dole 3. od konce) je rozhovor s weberem o BSRA (audio)
http://trashotron.com/agony/indexes/audio_interview_index.htm

Díky za info! Už to sosám. Pro ty, kterým se to mezi těmi odkazy nechce hledat, je TADY přímý link na onu mp3 (62,5MB).
« Poslední změna: 07.08.2008, 10:39:39 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member
*****
Příspěvků: 217Zobrazit profil
« Odpověď #123 kdy: 07.08.2008, 11:40:51 »

A jak moc je to spoileroidni?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #124 kdy: 07.08.2008, 14:29:12 »

A jak moc je to spoileroidni?

Poslechnu si to cestou domů (teda pokud se mi to podaří přes BT dostat do founu) a dám vědět. Podle mě tam ale moc spoilerů nebude a spíš to bude obecná diskuze.

edit: hm, tak přenos byl v polovině přerušený a za chvíli už musím jít. Tak si to hodím na flashku a poslechnu až doma...

edit2: Moc jsem se nespletl. Tedy s tím malým rozdílem, že o BSRA tak skoro nic není Úsměv. Je to hlavně o tom jak a proč MWW píše knížky, kde chodí na nápady a třeba i o tom jak zpětně naprojektoval onu zajímavou bitvu na konci Cti královny Úsměv. Nejvíc se tam mluví o Honorversu. A taky tam zmiňuje, že bez pokročilých technologií a moderní medicíny by už tady nebyl, protože na výšce prodělal zánět slepého střeva Úsměv. (angličtina toho moderátora zní jako zprávy o počasí v japonštině... no naštěstí se mu dá rozumět...)

edit3: Snížil jsem bitrate té nahrávky a zmenšil ji tak na nějakých 21MB při téměř stejné kvalitě zvuku. Sosejte ZDE. Úsměv
« Poslední změna: 07.08.2008, 18:21:02 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #125 kdy: 21.08.2008, 11:14:28 »

Omlouvám se všem, nějak pořád nestíhám s tím sepisováním a ještě jsem se k tomu prostě nedostal. Místo toho po mně furt někdo chce opravovat kompy... No aspoň, že jsem si fajně užil Brutal Assault Škleb.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member
*****
Příspěvků: 217Zobrazit profil
« Odpověď #126 kdy: 21.08.2008, 21:42:14 »

Interview s Weberem:

Slyšel jsem to už několikrát, tak se to pokusím shrnout, alespoň ty hlavní aspekty.

Webera tam zpovídají tři maníci. Pokud máte někdy deprese, že se při mluvení na veřejnosti zakoktáváte nebo mluvíte moc rychle a nikdo vám nerozumí, tak vám radím, abyste si pustili tento rozhovor. Poznáte, že na tom zdaleka nejste ještě nejhůř :-)

Weber říká, že BSRA dopsal o 2 měsíce později a měl to strašně dlouhý a tak dlouho přemýšlel, co s tím, až se rozhodl tu knihu rozdělit na dvě. Říká, že měl s BSRA dvouměsíční zpoždění, ale s BHD byl tím pádem hotov o 9 měsíců dřív, než měl :-)

Church of God Awaiting přirovnal lehce k tomu, jak by rád Římskokatolickou církev přeformuloval Heinrich Himmler a jeho SS. A říká, že nechce aby se to moc přirovnávalo ke křesťanství. A stejně jako v jiných interview zdůraznuje, že víra může prospět i uškodit. A rovněž zdůraznuje, že technologie a víra se vzájemně nevylučují. Říká třeba, že spousta vědců v době Gallilea, kteří s ním ve všem souhlasili, byli katoličtí kněží.

K Honor říká klasicky o inspiraci Nelsonem a Hornblowerem, ale že nechtěl, aby byla pořád kapitán jako Jim Kirk. Potom se ho ti týpci zeptají na technologii v HH a on cituje Larry Nivena, že je jeden "velmi dobrý užitečný prvek jménem Bolonium a se správným izotopem Bolonia můžete dokázat cokoliv." Weber říká, že jeho "bolonium" je gravitace a že jeho technologie často závisí na manipulaci s gravitací. Bavil se o tom i s jedním fyzikem z NASA a ten mu prý řekl, že s tím nemá žádný problém a že dnes o gravitaci lidstvo ví trochu víc, než co věděl Benjamin Franklin o elektřině a podívejte, kde jsme teď (Franklin je období války za nezávislost, jestli se nemýlím, čili konec 18. století)

Dále říká, že žádná z válčících stran nechce prohrát a tak nechává obě strany vytvářet nové protichůdné technologie.

O fantasy světech říká, že i tam má různý technologie a magie je brána jen jako další technologie a že v těch mýtických světech má různé klimatické zóny a různé politické systémy. Za příklad dává jeden svůj fantasy svět, kde Elfové jsou hnusný rasisti a Trpaslíci vedou obří impérium :-)

Dále říká k technologiím, že vždycky nesnášel, když je hrdina zatlačen do kouta a nemá jak uniknout, ale naštěstí vytáhne Boží Superzbraň číslo 17, o které nikdy nikdo předtím neslyšel a zachrání se. Dává za příklad, že v jedné z jeho sérií skupina lodí pomocí warp pohonu promění slunce v novu, která zničí milion nepřátelských lodí a že v té sérii už v první kapitole prvního dílu zmínil, že jeho warp pohon může zdestabilizovat hvězdu, když je k ní moc blízko. Rovněž říká, že autor musí respektovat zákony těch technologií, když je už jednou vytvořil, nemůže si je najednou upravit nebo pozměnit.

Potom klasicky popisuje, jak fungují gravitační vlny a klíny.

K technologiím ještě připomíná, že bitvy v jeho světech nejsou na vizuální vzdálenost - lodě spolu bojují na vzdálenost několika miliónů kilometrů od sebe. Říka, že je zarážející, že ve Star Treku se svýma phaserama a fotonovýma torpédama bojují jen na vzdálenst několika desítek metrů, i když chápe, že to je dramatická licence, aby to bylo záživnější. Také říká, že má rád Stargata, ale stejně vždycky u sledování remcá "Taky bych chtěl mít tu C4ku, co oni používají. S jejich C4 může člověk zničit vesmírnou loď!" Načež ho Sharon (jeho žena) okřikne: "Je to dramatická licence, Davide, drž hubu a koukej se!"

Na dotaz, proč v HOnor není žádné AI říká, že tam je, ale neuvědomuje si sebe sama. Je to něco jako ABS v autě - není to sebeuvědomělé, ale stejně to dělá chytré věci. Inteligentní AI má prý v jiných sériích a do Honor ji nechtěl dávat, ale nějaká jednodušší tam samozřejmě je, ale berou ji jako takovou samozřejmost, že se o ní nebaví (jako my se nebavíme o Windows... až na to, že my se o Windows bavíme :-) )

Někdo se ptal, kdy vyjde SftS a jestli to bude o válce se Solariánama. Přímo neodpověděl, ale řekl, že ty tři následující HH knihy budou úzce propojené a že každá bude pokrývat jeden dílek z té širší mozaiky a bude nutné číst i ty Spinoffy, než se začne číst Mission of Honor (což bude další mainsteam HH kniha).

Hodně jeho hvězdných státu je logické pokračovaní určité kultury. O Beowultu říká, že to je logické pokračovaní západní kultury. Z úplně jiného soudku tam je Grayson, který založili náboženští fanatici, kteří nechtěli technologie a tak si koupili vesmírnou loď, aby od té technologie utekli.

O odmítání technologií mluví ještě na konci, když říká, že on sám na škole chodil několik dnů s protrženým slepákem a že by tu dnes nebyl, kdyby nebylo moderní technologie. A vždycky, když mu na conu někdo řekne, že by lidi měli ustoupit od technologií a žít v souladu s přírodou, tak řekne jen "a kolik z vás má venku slepáka?" a část lidí v sále zvedne ruku. "A kolik z vás jsou diabetici?" a zase se zvedaj ruce. A když položí asi deset takových otázek a každý zvedne ruku, tak řekne "fajn, všichni byste byli mrtvý bez moderní technologie." :-)

To je tak zhruba vše zajímavé z toho interview, co mě teď napadá.

Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #127 kdy: 22.08.2008, 09:27:46 »

Pěkný souhrn, díky moc, Johnaku! Skvělá práce!
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #128 kdy: 26.08.2008, 09:28:55 »

WOW, tak tohle už je fakt nářez. Nejsem si teď jistý jak moc jsem tady psal o kauze Tor versus (ne)vydávání eKnih (možná jsem si o tom ale jen psal přes ICQ s Dalinem a/nebo Johnakem), ale to je teď jedno (pokud o tom chcete vědět víc, tak se ozvěte pod tento příspěvek a já udělám souhrn). Nakonec vyšla eKniha BSRA, ale slovy Draka:

Citace
Subject: Good News and Bad News
Group: Toni's Table
Author: Drak Bibliophile
Date: Mon, 25 Aug 2008 23:11:07 GMT
Local: Mon, 25 Aug 2008 18:11:07 -0500

The good news is that the _By Schism Rent Asunder_ ebook is available from the Kindle Store and BooksOnBoard.
 
The bad news is that BooksOnBoard has it for $20.68. [Frown]
 
Hopefully, it will show up on Fictionwise or webscriptions for less because I'll have to wait until the middle of next week to get it.

stručně: eKniha je k dostání, ale za 20.68 dolaru a jen pro Kindle (čtečku eKnih od Amazonu). To jsou fakt srandisti - eBook stojí víc než Hardcover... Nevím co si myslet/Nerozhodný

edit: a tady ji mají dokonce za 25.95... Jsem v rozpacích
« Poslední změna: 26.08.2008, 12:48:52 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Ron
Newbie
*
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #129 kdy: 30.08.2008, 11:38:56 »

Našel jsem ediční plán nakl. Wales sice tam maj rok spoždění, ale je tam       Weber D.     Armageddon na dohled .

Odkaz
http://www.wales.cz/index.php?_info=edi%E8%E1k;menu=menu_nakladatel#Pochod%20k%20mo%C5%99i
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #130 kdy: 30.08.2008, 11:50:14 »

Našel jsem ediční plán nakl. Wales sice tam maj rok spoždění, ale je tam       Weber D.     Armageddon na dohled .

Odkaz
http://www.wales.cz/index.php?_info=edi%E8%E1k;menu=menu_nakladatel#Pochod%20k%20mo%C5%99i

Díky za iniciativu, nicméně tohle už jsem rozebíral jak v tomhle threadu, tak i tady. S Dalinem už jsme přišli na to, že OAR už vlastně česky vyšlo, jenomže to bylo 30. února, jak Wales sám píše Mrknutí (vyjde cca v období od 1. do 30. února 2008).
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #131 kdy: 14.10.2008, 08:15:34 »

Takže konečně se dostávám zase k BSRA. Budu popisovat vždycky jen jednu podkapitolu, jinak to asi nikdy nedám dohromady...

Následující podkapitola se odehrává v Corisande, kde ve výcvikové oblasti armády přihlíží Hektor cvičení:
Na pravém rameni má jeden ze SNARCů a Merlin skrze něj pozoruje okolní dění. Všímá si chlupů v Hektorově uchu a říká si jak snadné by bylo poslat několik SNARCů dovnitř a nechat je explodovat. Jenže takového zranění by si všimli i ohledavači z takto primitivní kultury a charisiané by měli na krku další obvinění ze spolupráce s ďábelskými silami.
Podstatné je ale cvičení, které ukazuje pokrok Corisande ve vývoji nové artilerie. Má mnohem větší kadenci a dostřel. Ne sice takový, jako charisijská, ale i tak bude masakr, když se spolu utkají v reálu. Naštěstí alespoň v puškách budou mít jednoznačnou převahu charisijští, protože corisandiané věnují veškerou pozornost právě vývoji artilerie.
V další části vidíme Hektora, který chválí hraběte Anvil Rocka (Rysel Gahrvai) za výkon předvedený ve cvičení. Jeho dcera Irys je také nadšená a chce dělostřelce navštívit a pochválit osobně. Hektor půjde taky - morálce to jen prospěje. Mezitím se baví Hektor s Irys o případných následcích prohry této války a o Hektorově synovi, který je jako následník zatím (ale asi ani nikdy nebude) mnohem méně vhodný než by byla Irys, kdyby byla muž Úsměv.
***
V další části vidíme biskupa vykonavatele Thomyse Shylaira a otce Aidryna Waimyna, momentálně přidělené ke Corisande, kteří se baví o posledních událostech. Clyntahn z Go4 prý nebude moc nadšený, že Hektor asimiluje charisijské inovace v artilerii. Navíc si Thomys myslí, že Hektor ani nemá jinou možnost, ať už si Clyntahn ve vzdáleném Zionu myslí co chce, a že ani jedna z inovací podle něj neporušuje Zákazy. Pak se baví o pokusu o atentát na Hektora a kdo za tím asi byl - všichni prý obviňují Cayleba z Charisu. Otec Aidryn o tom však pochybuje a říká, že by si přál, aby to byla pravda (mít z Hektora mučedníka by bylo skvělé, kdyby atentát vyšel), ale že tak jednoduchá skutečnost nejspíš nebude. Pak se baví o tom co se asi stane dál. Hektor nejspíš přijde o hlavu, protože ani Langhorne by pravděpodobně nedokázal vyjednat jakoukoliv dohodu mezi Hektorem a Caylebem.
« Poslední změna: 14.10.2008, 14:33:52 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #132 kdy: 16.10.2008, 12:53:45 »

Další podkapitola:

VI.
Tellesbergský Palác
a
krčma Námořníkova dáma,
město Tellesberg,
království Charis

V trůnním sále je velmi ošklivá nálada. Dorazila korzárská loď Kraken a obchodní lodě, které se pod její ochranou zachránily při Feraydském masakru. Kapitám Fyshyr hned po příjezdu poslal urgentní dopis do Paláce, oznamujíc, jaké události se zhruba přihodily. Je mu udělena okamžitá audience u krále a královny, při které může dopodrobna vylíčit jeho verzi událostí.
Popis je vynechaný, kromě závěru: z Feraydské galeony Arrowhead posbírali přeživší a vyrazili přímo do Tellesbergu.
Cayleb přikazuje připsat kapitánovo jméno do cca 200 let starého rytířského řádu královny Zhessyky. Tato odměna se přiděluje jen těm, kteří prokázali statečnost v boji ve službách Charisu. Plus další odměny pro něj a posádku. A že své posádce má vyřídit, že král Zhames a církev v Delferakhu brzy obdrží poněkud odlišnou zprávu.
***
Děj se na chvíli přenáší do krčmy Námořníkova dáma, kde jeden z námořníků křičí, ať okamžitě vyjedou spálit to zatracené město (Ferayd) a jiný dodává, že i se všemi co v něm žijí. Ještě další přidává, že ať jejich ženy a děti pocítí, co provedli jejich mužové charisijským obchodníkům a jejich rodinám. Vzniká spor, protože na obchodníky prý nezaútočily Feraydské ženy a děti. Nakonec se situace uklidňuje a přichází se víceméně ke všeobecné shodě, že za to může církev a hlavně inkvizice. Všeobecný přípitek pak zní: "Smrt inkvizici!"
***
Nálada v síni Koncilu je poněkud tišší než v krčmě, ale o nic méně drásavější. Popis vezmu zkrátka. Všichni se dohadují jak zareagovat. Někteří chtějí ráznou odvetu, ale Cayleb upozorňuje, že na východě mají poněkud větší problém, kterým by se měli zabývat - Hektora v Corisande. Sharleyan je překvapena vztahem, jaký má Cayleb s Grey Harborem a ostatními jeho blízkými poddanými, ale připisuje to tomu, že se znají od Caylebova dětství. Po různých výměnách argumentů Cayleb říká, že nepotřebují celé loďstvo na invazi do Corisande, ale jen pár lodí na zabezpečení transportů a pár menších lodí na blokádu přístavů. Ohledně Feraydu: Cayleb nemá v úmyslu vypálit celé město, ale "jen" dvoumílový pruh od pobřeží. A bez ztrát na civilních životech. Momentálně mají k dispozici 50 galeon a z toho můžou do Feraydu vyslat nějakých 20-30 pod velením admirála Rock Pointa. Dál vyhlašuje pro korzáry loveckou sezónu na všechny lodě s Delferakhskou vlajkou. Připomíná, že nebude tolerovat žádnou zbytečnou brutalitu kvůli pomstě. A že nechce žádné Delferakhské obchodníky na moři do dvou měsíců. Pak se debata vrací k invazi do Corisande. Nahrmahn přichází s informací, že si korespondoval s velkovévodou Thomasem ze Zebediahu (jedna z provincií Corisande), který by mohl být svolný k pomoci pro vytvoření podpůrné základny pro Charis, která by byla ke Corisande blíž, než kupříkladu Chisholm.
« Poslední změna: 16.10.2008, 21:25:40 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #133 kdy: 22.10.2008, 14:58:21 »

Začíná nová kapitola:

Říjen, léta páně 892

I.
Helenin ostrov,
Howellský záliv,
království Charis

Královna Sharleyan a její osobní strážce Edwyrd Seahamper stojí na ochozu Citadely. Baví se o událostech minulých, aktuálních i budoucích a vidíme spoustu názorů jak Sharleyan, tak Seahampera na ně. Seahamper víceméně souhlasí stím, co Sharleyan dělá a i s jejím sňatkem s Caylebem. Vyjadřuje obavy z toho, že jsou a ještě budou tak dlouho pryč z Chisholmu, protože ne zcela důvěřuje politickonáboženské situaci doma. Pak ještě vyjadřuje respekt ke Caylebovu osobnímu strážci Merlinovi Úsměv.
***
Komodor Seamount žádá Merlina o chvilku času k rozhovoru. Potřebuje pár rad ohledně všech částí vývoje nové artilerie. Přesunují se do Seamountovy pracovny, kde tlachají o možnostech použití jiných materiálů na děla, o explozivních projektilech a jak zajistit aby explodovaly přesně v okamžiku, kdy by měly, o tlacích uvnitř tubusů děl a jejich vlivu na drážkování apod. Fajná podkapitolka a skvělé počteníčko Úsměv.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #134 kdy: 27.10.2008, 10:33:29 »

Začíná další podkapitola, IMHO jedna z nejlepších z konce knihy:

II.
Galeona Raptor,
Jižní oceán

Charisijský kapitán korzárské galeony Raptor, Larys Shaikyr, pozoruje škuner Slash Lizard ostřelující vlajkovou loď (galeasu) eskorty obchodních lodí (galeony) a dává rozkaz k zastavení palby. Zůstávají už jen tři další válečné galeasy, které překvapivě zatvrzele brání konvoj. Charisijští korzáři mají k dispozici dohromady osm galeon a škunerů. Delferakhané už jen ty tři galeasy a šest obchodních lodí. Vidíme popis průběhu bitvy v podání kapitánovy malířské představivosti versus reality...
Dozvídáme se, že korzáři dostávají jen čtvrtinu skutečné hodnoty úlovků jako odměnu. Proto se korzáři raději zaměřují na zajetí samotných obchodních lodí, než doprovodných galeas, které jsou nyní, ve věku galeon, pro Charis v podstatě bezcenné.
***
Do kapitánovy kajuty přichází Dunkyn Hyndyrs, Raptorův lodní účetní. Sděluje kapitánovi, že by bylo vhodné, aby přišel na palubu. Kapitán se ptá co špatného se děje. Prý nic špatného, ale že věci by se brzy mohly stát dost hlučnými. Z účetního to leze jako z chlupaté deky... Byl prý důvod, proč ony galeasy byly tak zatvrzelé v obraně konvoje: celý konvoj byl pod Delferakhskou vlajkou; 4 z galeon byly naloženy převážně zásobami pro Církevní projekt stavby lodí v Delferakhu. Jedna další je naložena několika stovkami tun měděných a cínových ingotů, očividně určených pro přetavení do artilerie, také pro jejich novou flotilu. Ovšem šestá loď se ve skutečností ukázala být pod vlajkou Rytířů Chrámových zemí (Knights of the Temple Lands), naloženou zlatým a stříbrným mincovním kovem s hodnotou, která pokrývá 6 měsíců výstavby nových galeas, plus podporu pro přístavy, které nejvíce ztrácejí tržby kvůli konfliktu a jako perlu nakonec i velmi slušnou porci penzí pro pozůstalé "statečných" Delferakhanů, kteří byli "zavražděni" ošklivými Charisiany... Čtvrtinová odměna najednou dostala úplně jiné rozměry a kapitán konečně chápe, proč se věci na palubě mohou za chvíli stát "hlučnými" Škleb.
« Poslední změna: 27.10.2008, 10:51:20 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!