Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
12.11.2019, 06:49:34

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  By Schism Rent Asunder - Safehold 2
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 10 Tisk
Autor Téma: By Schism Rent Asunder - Safehold 2  (Přečteno 67007 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 05.12.2007, 08:55:20 »

Asi je na čase vytvořit samostatné nové téma o této knize, protože v tématu Off Armageddon Reef - Nová kniha D. Webera se začínají hromadit příspěvky o tomto druhém pokračování zmíněné knihy. Mimochodem OAR vyjde v češtině během února 08 Mrknutí (už je březen a stále nic... edit.: z Walesu prý odešla osoba, která měla OAR na starosti a je dost možné, že OAR vůbec nevyjde v nejbližší době. edit2: podle posledních informací nevyjde dřív, než v r. 2009. edit3: tak prý ne dřív, než ve 2010. edit4: asi už ve Walesu nevyjde).

Stručné shrnutí:
Datum vydání v originále: 22.7.2008 (Hardcover) (zdroj)
Předpokládané datum vydání v češtině: neznámé

Všechny vydané snippety (127 kousků poskládaných do jednoho txt-souboru): stáhnout
průběžně je aktualizuji - vycházejí 3x týdně - v pondělí, středu a pátek (zdroj1, zdroj2)

Starší příspěvky o obsahu knihy si můžete přečíst na této adrese.

Mapa Safeholdu (Map of Safehold) verze 3 - zatím zdaleka nejpodrobnější verze mapy vycházející z verze 2:
formát jpg (12,12MB, 9555x4774px/600dpi/24bpp): stáhnout
(zdroj)

Mapa Safeholdu (Map of Safehold) verze 2 - Dalin vydoloval odkaz na inovovanou verzi mapy:
formát jpg (2,4MB, 6000x2999px/96ppi/24bpp): stáhnout
(zdroj)

Mapa Safeholdu (Map of Safehold) - snad brzy seženu mapu s lepším rozlišením, ale zatím jsem dal dohromady jen tohle:
formát jpg (1,5MB, 4001x1999px/300dpi/24bpp): stáhnout
formát png (7,01MB, 4001x1999px/300dpi/24bpp): stáhnout
formát png (7,03MB, 4000x1999px/300dpi/24bpp - tuhle mapu jsem skriptem poskládal z automaticky postahovaných segmentů pro zobrazení přes "Zoomify" - thnx to Harvester za pomoc s "hacknutím" Mrknutí; asi by měla být krapet kvalitnější): stáhnout
(zdroj)

Malé doporučení na čtečku e-knih ve formátech pdb nebo txt, s pamětí poslední pozice v rozečtených knihách, možností procházení dat (knih) uložených v paměti telefonu i na kartě, změny fontů, negativního podsvícení, šetření displeje a očí, vyhledávání klíčových slov, zakládání záložek a spousty dalších vychytávek, pro mobilní zařízení podporující JAVA middlety - zde si můžete stáhnout program, kterým si pro své konkrétní zařízení (má databázi spousty Sony Ericssonů, Motorol, LG, Samsungů, Nokií aj.) vygenerujete instalační .jar a .jad soubory. A co hlavně: je to freeware!
« Poslední změna: 11.01.2012, 21:23:02 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 05.12.2007, 15:15:44 »

Ja furt nevim, jestli se do tech snippetu pustit. Pokud budou vychazet tak do tretiny knihy, tak jednak nevim, jestli bych to pak vydrzel a pak bych to stejne cetl znova, az vyjde BSRA. Ale jeste uvidim. :-)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05.12.2007, 16:14:18 »

Ja furt nevim, jestli se do tech snippetu pustit. Pokud budou vychazet tak do tretiny knihy, tak jednak nevim, jestli bych to pak vydrzel a pak bych to stejne cetl znova, az vyjde BSRA. Ale jeste uvidim. :-)

Heh, tak v tom Ti moc poradit nemůžu Úsměv. Můžu říct snad jen tolik, že už v prvních 25 snippetech vyšlo přes 16% obsahu OAR (Safehold 1, pro neznalé věci). Tímhle tempem vydají podle mě skoro polovinu celé knihy před jejím vydáním (tedy pokud nebude mít rozsah jako War of Honor Smích). A je to zatraceně nakažlivé - například dnes od rána, co půl hodiny, proklikávám Baen's Bar v očekávání dalšího snippetu... A ještě jedna malá připomínka - zatím tam nebylo skoro vůbec nic o Merlinovi. Připomíná mi to první díl, kdy se podstatná část knihy zabývala politikařením a představováním prostředí, přičemž paralelně byl do děje uváděný i Merlin - respektive Nimue. Tohle ve dvojce už není potřeba, takže kdo ví, ve které kapitole se o něm/ní zase dočteme... Pláč

Docela se těším na část, kdy bude Merlin ukazovat Caylebovi pravdu, jak mu slíbil v jedničce Škleb.
« Poslední změna: 05.12.2007, 16:24:45 od Muphrid » Zaznamenáno

Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05.12.2007, 20:49:45 »

No, z toho, co vim, tak to nebude jako War of Honor, bude to podstatne delsi. Weber totiz ocekaval, ze to dopise do konce dubna 2007, ale nakonec to dopsal az v srpnu. A ne ze by to psal pomaleji, proste se furt nemohl dostat ke konci. Takze to bude asi hooodne delsi. :-)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06.12.2007, 08:17:49 »

No, z toho, co vim, tak to nebude jako War of Honor, bude to podstatne delsi. Weber totiz ocekaval, ze to dopise do konce dubna 2007, ale nakonec to dopsal az v srpnu. A ne ze by to psal pomaleji, proste se furt nemohl dostat ke konci. Takze to bude asi hooodne delsi. :-)

Hmmmm, tuhle informaci jsem nějak vytlačil z paměti, ale už mi ji říkal tuším Dalin nebo jsi to Ty sám postnul v některém dřívějším příspěvku (nebo to bylo v některém rozhovoru s Weberem?). To bude mazec... Zajímalo by mě jestli se s církví (resp. s "Gang of Four", jak je parafrázoval Drak na Baenu) vypořádá už v tomto díle a jaké časové období tentokrát popíše - docela rád bych poznal vnoučata Cayleba a Sharleyan Škleb. Na druhou stranu, kdyby se s nimi vypořádal už teď, s kým by byl konflikt v dalším pokračování?

Btw: včera nevyšel snippet, prý se ale jen někde zatoulal při přeposílání z "trezorového" kompu, a že už se to stalo i dřív...
edit: vyšel včera večer, tak snad dnes bude následovat další Úsměv
« Poslední změna: 07.12.2007, 08:45:33 od Muphrid » Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10.12.2007, 12:40:31 »

Tak poslední dva snippety (26. a 27.) byly pěkně nářezové! Objevuje se nová přímá hrozba pro Merlinův/Caylebův plán (26. snippet) a naopak zcela neočekávaný zdroj případné podpory pro něj (27.). Heh, vypadá to, že ne všechny ženy na Safeholdu jsou součástí patriarchální společnosti v takové míře, jako soudí asi většina jejích představitelů Smích.

Dotaz: nemáte někdo mapu Safeholdu v nějakém slušném rozlišení? Ta co mám je použitelná jen pro hrubý přehled a nepřečtu z ní např. jména zátočin, menších ostrovů apod...
« Poslední změna: 23.02.2008, 16:24:48 od Muphrid » Zaznamenáno

Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 10.12.2007, 18:31:30 »

Muphrid - no, mam akorad tu z Hardcoveru, ale bohuzel jsem to pujcil kamaradce, takze to ted nemam po ruce.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 10.12.2007, 19:07:39 »

Muphrid - no, mam akorad tu z Hardcoveru, ale bohuzel jsem to pujcil kamaradce, takze to ted nemam po ruce.

Hmmmm, a skener někde k dispozici máš? To by bylo skvělé! Pochopitelně mám v plánu si koupit českou verzi OAR, až vyjde, a tam mapa nejspíš bude (teda doufám - nebo byla přiložená jen u hardcoveru?), ale do té doby by se mi dost hodila alespoň v digitální podobě... (samozřejmě rád počkám, až se Ti to vrátí zpět od kamarádky Úsměv).
Zaznamenáno

Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 10.12.2007, 22:25:11 »

Ok, ale jeste se pripomen. Ma pamet neni nejlepsi. :-)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 11.12.2007, 10:33:16 »

Ok, ale jeste se pripomen. Ma pamet neni nejlepsi. :-)

OK, připomenu Úsměv).

Zatím jsem dohromady dal tuhle mapu, která je sice podrobnější než ta, kterou jsem měl doposud, ale i tak tam pořád nejsou čitelné ty nejmenší texty -
formát jpg (1,5MB): http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/24013/Map_of_Safehold.jpg_1.5MB.html
formát png (7MB): http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/38762/Map_of_Safehold.png_7.01MB.html
formát png (trochu větší než předchozí; mapu jsem skriptem poskládal z automaticky postahovaných segmentů - asi by měla být krapet kvalitnější): http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/13445/Map_of_Safehold__v2_.png_7.03MB.html

(edit: tenhle příspěvek hodím i do úvodu tohoto threadu, ať je to pěkně po ruce Úsměv)
« Poslední změna: 12.12.2007, 07:57:21 od Muphrid » Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 14.12.2007, 17:28:54 »

No paráda!!! Máme tu snippet č. 30 a v něm konečně i rozhovor Cayleba s Merlinem, hurá Smích. A další dva snippety v tom budou pokračovat - nechtěně došlo k předčasnému úniku snippetu č. 33, takže je to celkem jisté Úsměv. Je to fakt skvělé počteníčko Mrknutí, i když se zatím nebaví o tom, co jsem "předpovídal"...
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 09.01.2008, 07:50:45 »

Tak už se to rozjíždí, zdá se: máme tu snippet 41 a s ním velice pravděpodobně

začíná invaze do Emeraldu Mrknutí. Více se dozvíme ve 42. Pokud je tomu tak, bude asi Hektor z Corisande dost překvapený, jak brzy (a dost možná i velmi rychle Mrknutí) k tomu došlo Smích. Koneckonců jsem i sám překvapený, že to začíná už teď...

Mimochodem - čte tu někdo ty snippety? Diskuze nějak vázne...

To Johnak: Připomínám se s tou mapou - už ji máš zpět? Mrknutí
« Poslední změna: 29.04.2008, 08:13:10 od Muphrid » Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 10.01.2008, 07:41:08 »

sorry za flood, ale tohle si zaslouží vlastní komentář:

HA! Zrovna se na Baenu objevil dotaz, jestli bude mít série Safehold otevřený konec a "Drak Bibliophile" (človíček v centru dění na Baenu) na to odpověděl následující: "DW has turned (by this time) Book Three and I've gotten the impression that there will be at least two additional books." (stručně pro anglicky nemluvící - série bude mít podle Draka minimálně 5 knih!!!).

Koneckonců jsem si to myslel už dřív. Mám za to (můj soukromý odhad), že tahle série bude sestávat cca ze tří podsérií. Aktuální se třemi díly, ve kterých se Merlin/Nimue vypořádá s Církví, potom další, ve které bude rozjezd technologického vývoje + znovudobytí vesmíru (několik generací po stávající - pokud zavede kůru dlouhověkosti, pak by to mohly být vnuci a vnučky Cayleba a Sharleyan, ale na "kůru" si asi taky nějakou dobu počkají. Nehledě na schizma, které by její tak brzké zavedení asi vyvolalo.) a nakonec třetí, kdy se lidstvo vydá zpět na svá stará území a nakope zadky Gbabbanům Smích (původně DW plánoval "pouze" dostat lidi znovu do vesmíru, ale to nejspíš přehodnotí).
Zaznamenáno

Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 14.01.2008, 17:22:25 »

Muphrid - mapu bohuzel zpet jeste nemam. :-(

Jinak, Weber v rozhovoru ve Fast Forward (ve foru o OAR je na to link) rika, ze by byl prekvapen, kdyby to bylo dokonceno driv nez za deset knih. No nevim, zase Weber nemladne. :-) Na druhou stranu A. C. Clark je o 40 let mladsi nez Weber a porad pise. :-)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 15.01.2008, 07:38:45 »

Muphrid - mapu bohuzel zpet jeste nemam. :-(

Škoda, budu muset počkat Úsměv. Ovšem je dost možné, že za pár týdnů už budu mít v ruce vlastní Hardcover verzi OAR - známý známého mi ji (snad) přiveze ze států. No a tou dobou už určitě bude i česká verze Úsměv.

Jinak, Weber v rozhovoru ve Fast Forward (ve foru o OAR je na to link) rika, ze by byl prekvapen, kdyby to bylo dokonceno driv nez za deset knih. No nevim, zase Weber nemladne. :-) Na druhou stranu A. C. Clark je o 40 let mladsi nez Weber a porad pise. :-)

Hm, sleduju, že se na ten rozhovor budu muset podívat ještě jednou - tohle je další "detail", který mi unikl... A nebo jsem ho nevědomky zaznamenal a rozvinul svoji "hypotézu" na jeho základě Smích.
Musel bych Webera letět vlastnoručně uškrtit, kdyby se snažil vyhnout psaní a nedokončit rozepsané série kvůli tak banální věci, jako je smrt Smích. Ale vážně - opravdu doufám, že Weber ještě nějaká ta desetiletí vydrží...
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!