Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
14.12.2019, 14:44:18

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  In Death Ground a Shiva Option
« předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Tisk
Autor Téma: In Death Ground a Shiva Option  (Přečteno 20144 krát)
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 10.06.2010, 05:57:01 »

Přej, a bude ti přáno.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 22.06.2010, 17:06:58 »

Jo, bylo by to pěkný. Ale i tak si budu muset před dalším dílem přečíst ty ostatní -je tam tolik detajlů že by se mě to mohlo plést.
Tak nějak pochybuju že by se v knize objevily nějaký vysvětlivky.
Dobrý je jak jednoduchý jsou tu -na rozdíl od HH- mapy.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 20.08.2010, 21:20:16 »

Tak jsem konečně přečetl v češtině V bezvýchodném terénu a musím přiznat perfektní. Stejné pocity jako když jsem to četl před lety v originále. Na Štěnice jako Bugs se dá rychle zvyknout, je to koneckonců jedna z možností překladu. Akorát by si pan Engliš měl konečně ujasnit, jestli chce jména lodí překládat do češtiny nebo ne, ale rozhodně ne půl napůl, jinak překlad standardně v pohodě.

Nedá se nic dělat budu muset zopakovat Shiva Option (tentokrát bohužel v originále).
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 23.08.2010, 18:23:43 »

Zcela souhlasím. Totéž jsem spáchal hned po dočtení. Takže přeju hezkou zábavu.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 25.08.2010, 14:42:39 »

Má být cyklus po Shiva Option uzavřený nebo jsou ještě další knížky?
Povstání je dějově poslední, Křížová výpava první.
Ještě něco jiného?
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 25.08.2010, 21:19:22 »

Shiva Option uzavírá válku proti Arachnidů započatou v In Death Ground (V bezvýchodném terénu).

V serii Starfire je pokračování Exodus napsané Whitem ještě s někým, které se odehrává několik desítek let po Povstání. Další díl má snad být připravován. Ke kvalitě nemůžu posloužit informacemi, neboť jsem to nečetl.

http://www.amazon.com/Exodus-Starfire-Bk-Steve-White/dp/1416555617/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books&qid=1282763858&sr=8-3
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 07.09.2010, 09:58:15 »

No zrovna jsem onen Exodus dočetl a musím bohužel říct nic moc.
Tedy ve srovnání s předchozími knihami série.
Ale je možné že to je jen mým "překladem".
Zaznamenáno

Vigilant
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 10.09.2010, 13:02:25 »

Souhlas. Překladem to není. Exodus je výrazně slabší. Navíc se jedná jen o první polovinu příběhu a White se už pár let nemá ho dopsat.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 17.06.2013, 13:24:14 »

Po letech jsem se konečně rozhoupal ke čtení téhle série a musím říct, že In Death Ground je na mě až zbytečně přeplácána akcí. Jsem zhruba ve 2/3 a už teď se mi skoro nechce pokračovat... Není v tom téměř žádný prostor pro oddech čtenáře a pro jednotlivé postavy a už vůbec pro větší vhled do celkového dění v Alianci. Snad ve Shiva Option autoři trochu zvolní.

První dvě knihy (Povstání, Křížová válka) byly v tomhle mnohem lepší, i když už ve druhé jsem se dostal na hranici snesitelnosti poměru množství akce a ostatního děje.

Jinak je to ale dobré čtení Úsměv.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Stran: 1 2 [3] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!