Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
22.11.2019, 09:02:01

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  In Death Ground a Shiva Option
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Tisk
Autor Téma: In Death Ground a Shiva Option  (Přečteno 19890 krát)
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« kdy: 30.08.2007, 20:21:59 »

Tak jsem se naladil Křížovou válkou k dalším knihám v serii Starfire: In Death Ground a Shiva Option. Odehrávají se asi 60 let po Křížové válce.
V In Death Ground lidská průzkumná flotila narazí na velmi vyspělou civilizaci. Tato civilizace ovšem nejenomže okmažitě zaútočí na průzkumné lodě, ale následuje rozsáhlá invaze do lidského prostoru. Lidé se zoufale brání proti neuvěřitelné početní převaze a nepřítel, pro podobnost s pavouky nazvaný Arachnidi(a přezdívaný Bugs(brouci)) nehledí na vlastní ztráty a obsazuje lidské systémy. Lidé najednou stojí proti nepříteli, který nejenomže planety okupuje, ale jejich obyvatelststvo mu slouží za potravu a dokonce jako chovný dobytek. Posléze následuje druhý vpád do Orionského prostoru a situace se opakuje s ještě většími civilními ztrátami.
V knize se vyskytují i některé postavy z Křížové války - Antonov, Avram a řada nových. Bitvy jsou opět skvěle popsané, technologie docela vymakané. Akorát si člověk musí uvědomit, že zatímco v HH má superdreadnaut 8 MT, tak tady je to akorát 150 kT.
V Shiva Option přechází Velká alinace ras (lidé, orioňané, gormové a ophiuchi) do protiútoku. Zjišťuje, že použití direktivy 18(vyhlazení inteligentního druhu, zmíněno už v Křížové válce) je nejenom nutné ze strategického, ale i přímo z taktického hlediska. Brouci totiž při výrazných utrpěných ztrátách(a k těm při bombardování planety anihmotou dochází) utrpí psychický šok(v systémové šíři z důvodů telepatie), který eliminuje jejich schopnost koordinace v boji. Situace se ovšem navíc komplikuje, při objevu planet, kde brouci chovají původní inteligentní obyvatelstvo jako dobytek.
Rozhodně doporučuji přečíst i když je tam asi více bitev než v jiných knihách a někomu to nemusí sedět.
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 30.08.2007, 21:49:55 »

Rozhodne to planuji precist, ale asi pockam na vydani od Polarisu. Jinak By Schism Rent Asunder si koupim Hardcover, az to vyjde. A az vyjde Saganami 2, tak asi taky. Uz aby to bylo. :-)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09.01.2008, 10:56:58 »

Též si počkám na CZ vydání - louskám pořád HH (strašně dlouho mi trvalo se prokousat první třetinou CoS - taky vám přišla, i přes občasné frky,  tak nezáživná?) a spíš si pak přečtu BSRA...
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15.01.2008, 21:52:30 »

To mne se teda CoS libila velice a temer jsem se od ni nemohl odtrhnout. :-)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 15.01.2008, 23:01:16 »

To mne se teda CoS libila velice a temer jsem se od ni nemohl odtrhnout. :-)

No musím říct, že po oné zmiňované první třetině jsem se nemohl dočkat, až si přečtu další řádky Smích. Čtu si to na mobilu a jen ve chvílích volna - většinou při cestě MHD a samozřejmě na WC Smích - takže mi celkové přelouskání trvá déle, než bych chtěl... Ale už jsem skoro na konci Mrknutí. (ale to jsme zase off-topic Mrknutí)
Zaznamenáno

Thrix
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 16.01.2008, 15:32:01 »

Nema to nekdo v PC? Mohli by ste me to pls poslat na thrixx@email.cz? Dik  Škleb
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 17.01.2008, 11:06:13 »

No určitě by se to někde našlo Mrknutí. Až budu doma, tak se po tom podívám a poslal bych ti to. Teda pokud myslíš In Death Ground a Shiva Option.

edit: tak jsem se trochu porozhlédl ve své elektronické knihovně - zde si můžeš sosnout celou sérii Mrknutí (jo a nezapomeň si to pak koupit i v papírovém vydání...).
« Poslední změna: 17.01.2008, 16:15:09 od Muphrid » Zaznamenáno

Thrix
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 17.01.2008, 19:24:25 »

Jasne... Dik
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 17.01.2008, 19:28:12 »

Rádo se stalo. Taky se do toho brzy pustím - jsem dost zvědavý, jestli je to opravdu tak dobré, jak referoval Dalin Mrknutí.
Zaznamenáno

Thrix
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 17.01.2008, 19:31:41 »

hmmmm... tak se ctenim to moc zhave nebude...  Škleb nejak te prvni strance nerozumim... anglictina holt neni moje kobylka  Co???
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 18.01.2008, 07:39:29 »

To je škoda... Ale nevzdávej to - zkus si například ze začátku vypisovat slova, kterým nerozumíš, dělat si k nim překlad a po pár stránkách třeba zjistíš, že ti to jde líp. No a v půlce knížky už ani nebudeš potřebovat slovník, protože si většinu odvodíš z kontextu. Věř mi, že to stojí za tu krátkodobou námahu Mrknutí. Držím palce!
Zaznamenáno

Thrix
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 18.01.2008, 11:13:36 »

njn zkusim to... musim se holt hecnout
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 18.01.2008, 15:37:59 »

njn zkusim to... musim se holt hecnout

Jen směle do toho - vyplatí se to třeba i kvůli dalším pokračováním jiných sérií, které u nás vyjdou až za dlouho Mrknutí.
Zaznamenáno

Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 22.10.2009, 21:19:32 »

Tak Polaris do svého edičáku zařadil In Death Ground. Takže můj skromný odhad červen 2010.

Weber, David a White, Steve: V bezvýchodném terénu
Náročným terénem rychle projdi.
V uzavřeném terénu použij lest.
V bezvýchodném terénu bojuj.
—Sun-c': Umění války (asi 400 př. n. l.)

Tyto rady mají svou platnost i po tisících let v době Čtvrté mezihvězdné války. Jak mohou lidé a jejich spojenci reagovat na setkání s civilizací, která nekomunikuje, automaticky útočí a používá strategii, nad kterou zůstává rozum stát? Mnoho řešení k dispozici není. Vlastně jen jediné: Bojovat!
Brož., 632 str., obálka David Mattingly, překlad J. Engliš
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 22.10.2009, 22:12:54 »

Jak mohou lidé a jejich spojenci reagovat na setkání s civilizací, která nekomunikuje, automaticky útočí a používá strategii, nad kterou zůstává rozum stát?

No tohle mi dost silně připomíná Gbaby. Asi si tohle budu muset přečíst, abych měl alespoň hrubou představu jak skončí Safehold Mrknutí.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!