Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
18.09.2020, 15:21:26

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  By Schism Rent Asunder - Safehold 2
« předchozí další »
Stran: 1 ... 8 9 [10] Tisk
Autor Téma: By Schism Rent Asunder - Safehold 2  (Přečteno 74544 krát)
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #135 kdy: 07.12.2008, 21:13:43 »

Jen tak na okraj a z trošku jiného soudku. Na Baru se objevil příspěvek o knize pojednávající o válečných lodích v období renesance. Je tam i odkaz na objednávku z Amazonu:

Citace
Subject: A Book for Fans of Weber's Safehold Series (Tor)
Group: BuShips
Author: rawoodward
Date: Sun, 07 Dec 2008 09:38:27 GMT
Local: Sun, 07 Dec 2008 01:38:27 -0800

I saw a book in bookstore today about the transition in Europe from galleys to ships of the line. The title is Sovereigns of the Sea by Angus Konstam (here the main Amazon page for it <http://www.amazon.com/Sovereigns-Sea-Perfect-Renaissance-Battleship
/dp/0470116676/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1228641244&sr=1-1>). By the way the cover illustration is for the final ship described in the book (and the source of the title). the Royal Navy's "Sovereign of the Sea" (launched in 1637).

I suspect that whenever Charis builds a triple gundeck warship (with 100+ guns), Merlin is going to suggest "Sovereign of the Sea" for the name.

-- Robert Woodward <robertaw@drizzle.com>
<http://www.drizzle.com/~robertaw>
« Poslední změna: 07.12.2008, 21:15:33 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #136 kdy: 16.01.2009, 09:56:32 »

Snippety z BHD jsou za dveřmi, tak mě to konečně donutilo dopsat i popis zbytku BSRA...

III.
Tellesbergský palác,
Město Tellesberg,
Království Charis


Dozvídáme se, že Safeholdská hudba není až tak odlišná od toho, co Nimue znala z dřívějška, jako je hlavně divná. Využívá všemožných (spíše všenemožných) kombinací nástrojů typu dudy + cimbál + megatrombón Smích (to jsem si trochu přikrášlil, v knize byl jiný příklad...). Podkapitola se odehrává na plese, kde se naštěstí používají kombinace klasičtější Úsměv.
Merlin nemusí díky své roli strážce tančit, tak čas využívá k analýzesenzorových záznamů SNARCů.
Dlouhé pasáže popisují jeho vnitřní rozjímání o všerůzných okolnostech, které se staly, dějí a pravděpodobně nastanou. Je popsána výbava sálu, včetně zdobení dříve drahými látkami, které lze nyní použít dokonce i jako plachty pro loďstvo.
Jedenáctiletý Caylebův bratr Zhan a Nahrmahnova dcera princezna Mahrya, sedící vedle něj, si slavnost kupodivu užívají, včetně jejich zahajovacího tance, protože tento ples je slavností ku příležitosti jejich zasnoubení.
Merlin predikuje, že jim to bude klapat, a že to byl od Cayleba skvělý tah.
***

Sharleyan a Cayleb využívají pauzy mezi tanci a rozmlouvají. Sharleyan také schvaluje toto Caylebovo rozhodnutí. Navíc poukazuje, že se Caylebova sestra Zhanayt zakoukala do Nahrmahna Mladšího. Pak ale podotýká, že tento svazek by byl politicky nadbytečný, a že Zhanayt bude do budoucna možné využít pro pojištění jiných svazků v rámci rozšiřování Impéria.
Na konci rozhovoru si Cayleb tiše přiznává, že Merlin měl naprostou pravdu, když mu doporučil ze Sharleyan udělat nejen obyčejnou manželku, ale i plnohodnotného a rovnocenného partnera a "spoluhráče".
***

Ples skončil a Cayleb má soukromou audienci s Merlinem, doktorem Mahlkynem a arcibiskupem Maikelem.
Cayleb říká, že bude opouštět Království už za pár pětidnů (týdnů). Ptá se Maikela jestli by nebylo vhodné říct Vše také Sharleyan. Prý zatím ne. Cayleb oponuje, ale nakonec ustoupí, alespoň pro teď Úsměv.
Pak se shodují, že Rayjhisovi Yowancemu (hraběti Gray Harborovi) celou pravdu neřeknou nikdy.
Cayleba pak napadne jestli by Merlin nemohl využít NEAT k jejich učení, tak jako to Shan-Wei udělala se svatým Zherneauem a dalšími. Merlin říká že ne, protože už nemají implantáty, které měli původní Adamové a Evy.
***

IV.
Ferayd Sound
Království Delferakh


Tohle vezmu zkrátka: flotila na trestné výpravě do Feraydu v Delferakhu dobývá pevnosti chránící Feraydský záliv a postupuje dál. Očividně nechce připlout neviděna a dávají si na čas. Je to zpráva pro Feraydské, že nechtějí zbytečné krveprolití a dát jim čas na evakuaci města. Děj je prokládaný událostmi okolo sira Vyka Lakyra z Feraydu, který se nakonec po rozdrcení jeho pobřežních dělostřeleckých baterií ve Feraydu a vylodění charisijských mariňáků na břeh, vzdává.
Parádní počtení, parádní akce!
***

Listopad
Léta páně 892

I.
HMS Císařovna Charisu
Město Tellesberg
Království Charis


Cayleb se ve své kajutě na lodi HMS Císařovna Charisu loučí se Sharleyan. Té se moc nechce odejít, ale musí, aby flotila nezmeškala odlivovou vlnu. Pěkný rozhovor s přísliby do budoucna, plus tuna dojemností Úsměv. Nakonec Sharleyan loď opouští a přes oslavný řev námořníků a vojáků na této a okolních lodích zavolá na Merlina, aby dával na Cayleba dobrý pozor. Ten, přestože by to neměl slyšet, zavolá zpět (a ona to kupodivu slyší také): "Budu, vaše veličenstvo."

KONEC Smutek

Už aby tu byly snippety z BHD a nebo, lépe, další oopsie verze Škleb.
« Poslední změna: 23.01.2009, 09:41:58 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #137 kdy: 23.01.2009, 09:48:24 »

Nevím jak na tom budu časově, ale mám plán dát všechny svoje výtažky za snippetů dohromady a přidat popis začátku knihy, aby to bylo kompletní. Pak, vzhledem k doposud nevydané CZ verzi OAR, bych se vrhl právě i na zhruba stejně podrobný popis prvního dílu... Je to zatím jen plán, ale rád bych ho zrealizoval.
Možná by nebylo na škodu udělat něco takového i pro Honorverse knihy... Viděl jsem na nějakém zahraničním webu, že už to někdo udělal, tak by to asi stačilo jen přeložit. Šlo o popisy obsahů kapitol. Někde bych snad ještě našel link...
« Poslední změna: 23.01.2009, 09:53:31 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Stran: 1 ... 8 9 [10] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!