Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
16.12.2019, 09:06:09

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  Off Armageddon Reef - Nová kniha D. Webera
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Tisk
Autor Téma: Off Armageddon Reef - Nová kniha D. Webera  (Přečteno 22004 krát)
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« kdy: 16.07.2007, 18:41:43 »

Kamaradka mi tuhle knihu privezla z Floridy. Vcera jsem ji docetl. Je to hodne zajimave. Je to neco dost jineho, nez knihy o Honor.

Lidstvo bylo temer vyhlazeno. Rasa mimozemstanu systematicky nicila jednu lidskou planetu za druhou, az dosla k Zemi. Posledni zbytky lidstva utekli v kolonizacnich lodich a osidlili jednu hodne vzdalenou planetu. Aby je ti mimozemstane uz znovu nikdy nenasli, souhlasili koloniste s tim, ze si nechaji vymazat z pameti vsechny znalosti modernich technologii a budou zit v preindustrialni spolecnosti. Ovsem velitele expedice zasli jeste dal a nechali lidem "nahrat" do hlavy viru, ze vsichni byli vytvoreni Bohem a ze velitele expedice jsou archandele. Nekterym clenum velitelskeho krouzku se to vsak nelibi a tajne ulozi na planete androidku, do ktere nahrajou mysl Nimue Albanove - dustojnice, ktera zahynula pri posledni bitve s temi mimozemstany. Ta se probouzi o 750 let pozdeji a ma za ukol na planetu pozvolna znovu zacit zavadet technologii.
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 16.07.2007, 22:32:22 »

Libilo se mi to, ale ti co cekaji, ze Weber = Honor budou lehce prekvapeni. Tohle je uplne jiny. Vesmirna bitva je vlastne jen nekdy na zacatku, jinak se to cele odehrava na te planete.

Spolecnost je na urovni stredoveku a novoveku. Aby hrdinka mohla zavest pozvolna technologii (pokrocile technologii jsou samozrejme kacirstvim) tak se spoji s jednim kralovstvim - Charis - ktery je nejpokrokovejsi a kniha je vlastne o tom, ze se jim snazi pomahat proti intrikam jejich protivniku. A jako androidka (resp android - jako muze ji v takhle primitivni spolecnosti prijmou snadneji, tak se "predelala") ma v boji vyhodu, ze ma podstatne kratsi reakcni dobu... a beznou zbrani je na te planete (Safehold) jakysi obycejny mec a ona/on ma katanu.  Vyplazuji jazyk

Souboje jsou popisovany velmi hezky. Neco ve stylu: "Obklicoho ho patnact protivniku. Meli naprostou presilu. Taksi to posledni, co cekali je, ze zautoci. Nikdo si nevsiml, kdyz se pohnul a nez stihl kdokoliv zareagovat, byl opet na sve vychozi pozici. Akorad misto patnacti protivniku jich mel uz jen dvanact."  Škleb

A bitvy tam jsou samozrejme taky. Koneckoncu Weber je fanda Hornblowera a namorni historie Napoleonske ery obecne. A finalni bitva je udelala moc pekne. Úsměv
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 16.07.2007, 23:14:05 »

Jeste jsem nasel tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=bWY8eBzblVQ

Videointerview s Weberem o Off Armageddon Reef. Nekde na na jinem foru tady je tusim link na dalsi interview.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 17.07.2007, 19:50:47 »

To vypadá dost dobře, musím to někde sehnat.
Zaznamenáno
Thrix
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 18.07.2007, 12:29:07 »

Nejde to někde stahnout v angličtině??
Zaznamenáno
SuE
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 18.07.2007, 13:15:09 »

http://woweber.com/dl.php?cod=oar&l=e

jinak na http://woweber.com/books.php najdete anglicky, příp rusky všechny jeho knížky ke stažení (červená disketa angl, černá rusky)

předpokládám ovšem, že splníte svou vlasteneckou povinnost a případné české překlady si pak  koupíte  Škleb
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 18.07.2007, 18:12:48 »

Díky SuE, jsi zlatá.

Samozřejmě, že si to koupím v češtině. Koneckonců k Honor jsem se dostal stejně. Akorát že tam jsem stáhl už české verze, jen tak na zkoušku. A za čtrnáct dní byly dva tisíce pryč  Úsměv
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21.07.2007, 15:24:42 »

Tak jsem to dočetl a vůbec to není špatné. Už aby to bylo v češtině, ne že by to bylo nesrozumitelné, ale přece jen ta námořnická terminologie je pro nás suchozemce trošku matoucí.
Jinak si myslím, že to má potenciál na dlouhou serii, první knížka pokrývá období necelých 3 let a v dalším díle asi bude Weber pokračovat, tam kde skončil.
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 23.07.2007, 17:29:40 »

No v tom rozhovoru Weber rika, ze bz je rad dostal zpatky do vesmiru. Mozna se dalsi dil bude odehravat o generaci pozdeji a Merlin je nauci pouzivat parni stroj a v dalsim jim vysvetli spalovaci motor a potom princip rakety a potom je posle do vesmiru...
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 23.07.2007, 18:39:41 »

To by myslím byla škoda to tak uspěchat, má to našlápnutý docela dobře. A ještě tam nebyly nějaké pozemní bitky s novou technikou - taková invaze do Emeraldu nebo Corisande by stála za to.
Navíc si myslím, že by měli prvně vyřešit problém s Církví než výrazněji rozvinou techniku. Já osobně tipuju, že budou mít v Chrámu v Zionu přístup k ovládání těch kinetických zbraní a příliš pokroková technika by je mohla vyprovokovat nebo umožnit jejich použítí.
Zaznamenáno
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 01.08.2007, 14:55:14 »

http://video.google.com/videoplay?docid=1807156484633179724

Zajimavy rozhovor s Weberem o OAR. Je to hodne zajimave. Pry pise tak 1,5 milionu slov do roka! Vestinou dopise knihu, da si max tyden volna a pise neco dalsiho. Pry nevydrzi nepsat. Takze se mame zatim stale na co tesit. Úsměv
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 07.08.2007, 11:03:50 »

Dalin mě navnadil pár slovy o téhle knize a po jejím přečtení můžu konstatovat, že David Weber má o jednoho fanouška víc Úsměv.
Osobně bych si tipl, že první na řadě bude vybudování aliance s Chisholmem (možná i Siddarmarkem - přeci jen pěchota by se jim hodila), pak obsazení Corisande + Emeraldu (možná i Tarotu, vzhledem k možné alianci se Siddarmarkem). Tak by mohli mít dost zdrojů pro pořádnější technologický rozvoj a fungovat víceméně soběstačně - co by proti nim pak kdokoliv zmohl? Pokud ovšem nemá Dalin pravdu a církev nemá pod palcem ovládání těch potvůrek na orbitě... Úsměv
Fakt bych chtěl vidět jak se bude tvářit "Čtyřka" až se dozví jak to dopadlo Smích. Už aby byl duben...

edit.: skoro bych zapomněl - námořnická terminologie je oproti té baseballové ještě docela v pohodě. To se přiznám, že jsem opravdu nevěděl "která bije" Smích.
« Poslední změna: 07.08.2007, 11:21:53 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 07.08.2007, 12:13:17 »

Jo, asi se spoji s tou kralovnou, co nesnasi Hektora a potom s tema co maji pechotu (ja si bohuzel nepamatuju ty strasny jmena. Smích ) - ale je dobry, ze jmena jsou podobny pozemskym, ale pritom jsou trochu jiny. Jako prirozeny jazykovy vyvoj, to se mi hrozne libi. Jako Wylyms vzeslo nejspis z Williams, Haarald - Harold a tak. V Honor je to trosku divny, ze je to budoucnost za skoro dva tisice let a porad maji soucasny jmena. I kdyz zase se to dobre pamatuje. Úsměv
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 22.08.2007, 11:03:40 »

To Johnak: naprosto souhlasím, ta jména jsou úžasná Úsměv

Jinak k českému vydání jsem na stránkách vydavatelství Wales našel tohle:

Off Armageddon Reef
překlad Jitka Štefková
série Off Armageddon Reef 1. díl (rozsah série neuveden)
klasifikace: kniha - žánr scifi - military sf
vydal Wales, cena cca 320,- Kč
vyjde v roce 2007, 1. vydání, brož., rozsah originálu 500 stran

Co dodat? Snad jen "už aby to bylo!".  Mrknutí
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Johnak
Global Moderator
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 22.08.2007, 12:50:10 »

No vida. Úsměv

Rejpnuti: Serie se jmenuje Safehold. Off Armageddon Reef je jen nazev prvniho dilu. Druhy dil se bude jmenovat By Schism Rent Asunder. :-)

Jitka Stefkova? Rika neco nekomu to jmeno? Ja tolik prekladatelu neznam, ale bojim se, aby preklad nedostal do ruky nekdo, kdo si to proste predrti vsechno do cestiny podle slovniku a nepare se s tim. Úsměv

Ale to ze me mluvim mozna ma spatne zkusenost s prekladem prvni SF knihy, co jsem cetl - Timothy Zahn: Star Wars: Thrawnova Trilogie od nakladatelstvi Baronet. Cetl tu hruzu nekdo? Úsměv

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!