Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
16.12.2019, 09:07:48

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Jiné knihy D.Webera - ze starého fora
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jiné knihy D.Webera - ze starého fora  (Přečteno 2795 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04.05.2007, 21:31:55 »

WhiteHaven 31 Mar 2005 12:11
Další série D. Weber    V tomhle tématu byste se mohly vyjádřit k dalším Weberovým sériím a knihám. Na příklad k sérii s Stewem Whiteh atd.    

trimmm 01 Apr 2005 08:28
Preklady    Svojho casu si to "posteskl" zastupca vydavatela, ze nemaju dostatok prekladatelov... a co takto oslovit Sue? Co som cital jej preklady uryvkov boli celkom fajn... :-)    

Petr Vilímek 05 Apr 2005 18:46
další série    Pokud jde o sérii se S. Whitem, tak jsem ji nečetl a myslím, že dosud ani nikde na internetě není v elektronické podobě. Z toho, co je uvedeno v interview s D. Weberem vyplývá, že se odehrává ve vesmíru Starfire, což byla stolní sci-fi válečná hra, na jejímž vývoji se oba jako vývojáři podíleli. Na Amazonu májí jednotlivé knihy série (jsou celkem čtyři) dobré hodnocení.
Pokud jde o další série, série Empire of the Man (prozatím March Upcountry, March to the Sea, March to the Stars, a v současnosti vycházející We Few) psaná s Johnem Ringem je nejen dle mého osobního soudu naprosto skvělá, přičemž s každým dílem je čím dál lepší. Podle dosavadních reakcí na fóru nakladatelství Baen zanechal konec We Few některé "ostřílené vlky" v slzách (já jsem byl také hodně naměkko) nebo čelící velmi rozčíleným životním druhům/družkám, kteří nelibě nesli čtení dlouho do noci (případně až do rána). Skvělé charaktery, skvělý příběh (hrdinský, mnohdy tragicky, současně s Weberovským i Ringovským humorem), velkolepé bojové scény, narážky na jiné knihy a díla (v mnoha ohledech jsou první díly inspirovány Xenofonovou Anabasis), zatímco ve We Few se setkáme s postavou jež je zjevnou narážkou na Honor (kapitán Gloria DeMesne) a další, která je poctou Milesi Vorkosigianovi.    

Petr Vilímek
další sérieII    Path of the Fury - prozatím samostatná kniha a naprosto fantastická věc. Kniha mi došla ve zkouškovém, já nešťastník ji večer otevřel s tím, že jen náhlednu a skončil jsem v půl šesté ráno, kdy jsem ji dočetl (od té doby jsem ji přečetl již třikrát). Naprosto strhující sci-fi thriller vyprávějící příběh pomsty, přátelství, ale i ceny, které je za ně třeba zaplatit s nervydrásajícím vyvrcholením. V knize narazíme na vše, co je pro Webera typické - dokonce tři pozoruhodné "ženské hrdinky" (co na tom, že jen jedna má lidské tělo), typicky nejednoznačný název knihy, motiv samostatně myslící umělé inteligence (objevuje se rovněž v trilogii Dahak) a motiv navázání mimořádně silného duševního pouta (jak je tomu jinde mezi lidmi a stromovými kočkami), vesmírné bitvy a dokonale propracovaný svět samozřejmě nemohou chybět.
Pokud jde o trilogii Dahak, četl jsem jen první díl (Mutineer´s Moon), který je opět výborný (je volně přístupný v Baen free library). Původně prý vše začalo tak, že se jednou D. Weber podíval na noční oblohu a pomyslel si, co kdyby tak měsíc nebyl měsíc, ale maskováná obří kosmická loď.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!